Dedovo enko - domác...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo enko - domáce koľajisko 350 x 50

692 Príspevky
9 Užívatelia
0 Likes
70.1 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
To zábradlie sa mi veľmi páči, naozaj nemá chybu ako aj celý most Československosovietskeho priateľstva 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Je to smutné páni, v posledných týždňoch si dokážem pre svoje hobby urvať maximálne jeden deň v týždni ... keď si predstavím, že mám doma už všetko drevo na rám pre stavbu depa v HO... vŕŕŕŕŕ 🙂

Nuže po dvoch rokoch sa podarilo osadiť zábradlie na most a verte, že to v skutočnosti vidno 😉

Kdesi som čítal : "Nebojte se leptů" ... tak som to skúsil a vysypal na stôl obsah stavebnice 😉

Bisťu chlapi, to je ale zábavička ... opäť som si pripomenul, prečo ma ta modelárčina tak baví 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

dedo: tak ty si časový milionár, keď jeden deň v týždni môžeš venovať svojej záľube. No vidím , že si sa teda pustil do leptíku. Ja som vedel, že vždy hrozí, že začneš stavať aj vagóniky, alebo dokonca lokomotívy. A to sme potom s Marekom skončili. Ale mene to nevadí, len tak ďalej a prajem ti aby ťa trochu chytila vlastná stavba, lebo sa budem veľmi rád pozerať a sledovať ťa pri práci. Držím palce s maringotkou. Asi aj tuším kto v tej maringotke bude bývať. :pinch:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Zábradlie je na 100 bodov. Nádhera..
Túto maringotku mám aj ja postavenú, je to krásny model a verím, že sa Ti podarí postaviť ho k dokonalosti 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Most čakal na zábradlie síce dlho, ale oplatilo sa ! Zábradlie je prvotriedne lahodí oku. 😉
Maringotka je famózna a vypadá naozaj pekne, takú by som prijal aj ja, samozrejme v tej správnej mierke, ale to že si môžeš vyhradiť celý deň v týždni na modelovanie, to je pre mňa niečo nepochopiteľné ... Ja som si vyhradil na modelovanie tento víkend, ale ...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Zábradlie vyzerá parádne a veľmi ma teší,že si vytiahol leptík. Ako tak pozerám,maringotku budeš asi lepiť že,cínovať ju nebudeš alebo sa mýlim?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Zábradlie vyzerá parádne a veľmi ma teší,že si vytiahol leptík. Ako tak pozerám,maringotku budeš asi lepiť že,cínovať ju nebudeš alebo sa mýlim?

Nemýliš, na tento veru stačí lepidlo - aj v návode to odporúčajú...
(ale pájky sa už nebojím :silly: ) zajtra musím pozháňať vhodnú zelenú, lebo som zistil, že doma nemám ...
a spravím ju trošku farebnejšiu ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

vzhľadom na to , že sa ešte stále nemôžem pochváliť svojim prvým leptíkom (farbičkujem),
tož som začal pod mostom aspoň "budovať" skládku stavebného odpadu 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Tak už len toto chýbalo... Stavebný bordel... Ja si pamätám, že voľakedy to bolo fakt všade, naše sídlisko malo roky medzi panelákmi na pľaci rôzne panely, skruže a podobne, raz som si ako malý chlapec na tom rozsekol ruku pri hraní sa 😉 Paráda dedo, teraz to je už naozaj ČSD epocha 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

Dedo: parádny nápad. Vidíš, to by mňa nenapadlo. Ja mám koľajisko v najlepšom poriadku. Je to neprirodzené, takže určite v budúcnosti tvoj nápad aj ja niekde využijem. Veď totalita bol aj tak jeden organizovaný bordel. Teraz je to podobné, len ten bordel nikto neorganizuje. Obrazne, samozrejme.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Ach to MAKRO ! odhalí aj ten najmenší karambol ...
no ale na to, že je to môj prvý leptík si niektoré maličkosti odpustím a nabudúce sa z nich poučím ...
tak sľubujem 😆
najviac ma potrápilo ohýbanie strechy, ďakujem svojmu druhému ja za nápad zvýrazniť maringotku žltou farbou okeníc a dverí, trošku som to nezvládol s fóliami do okien - nie čo do špinavosti (schválne som zvolil takýto druh patinovanej fólie), ale čo do presnosti rezania... makro to odhalilo! šírka rámov okeníc je 1 mm, pri zasklievaní som to takmer nevidel :S
Takže asi tak ... myslím, že v leptíkoch budem pokračovať aj v hánulke kamaráti moji :whistle:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Klobúk dole,na fotke vyzerá ta maringotka naozaj veľká,no keď hovoríš že rám okien je široký 1mm tak to už je potom iná káva! Podarila sa ti na jedničku a nevšimol som si nič také,že by bolo zasklenie zle vyrezané.. Je to paráda a v Nku 2x taká veľká!

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Vau dedo, podarila sa Ti krásne :woohoo: Už si ani neviem predstaviť, ktoré odvetvie modelovania nedokážeš. Za mňa veľké plus, zvládol si to na jednotku s hviezdičkou (červenou, aby pasovala k ČSD) 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

dedo: parádna prácička a presne prevedená. Makro naozaj odhalí úplne všetko (o tom som sa ja už viackrát presvedčil) a aj odhalilo. Odhalilo presnú prácu bez akýchkoľvek nepresností. Ja naozaj nič na zasklievaniach nevidím a ani na ohybe strechy ako takej. To zvýraznenie žltou farbou je úplná paráda a nebál by som aj pestrejších farieb a určite by som zniesol aj naznačenie opráv (aj nepodarených) maringotky. My dvaja vieme o čom hovoríme, a asi to už vie aj rzvlaky, keď ti takto pekne poradil. Neuveriteľne sa teším, keď ju uvidím umiestnenú v dedovom enku. Som na to nesmierne zvedaví a už teraz sa neviem dočkať. Bude to bomba. Vždy som ti hovoril aby si lepty skúsil, že ty určite na to máš, aby si ich doviedol do úplnej dokonalosti. No a teraz si nám to aj predviedol. Pomaly sa zmierujem s tým, že posunieš latku v leptoch tak vysoko, že ja na ňu nikdy nedosiahnem. Ale nevadí a ver, že sa tomu úprimne teším.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

páni ďakujem, som rád že sa vám páči ... pracovalo sa mi s leptíkom veľmi dobre až som bol sám prekvapkaný aké je to presné... docela sa teším na toho teudlofa, Norbi, ale to už bude iná káva a budem musieť vybrať aj airbrush... trošičku však predbieham... aj keď sa tak zamýšľam moc práce ma na eNku veru už nečaká...
maringotka samozrejme na koľajisku svoje miesto už má a keď dedo dá, tož o dva víkendy už budem montovať rám na žilinské depíčko a na dedovom enku sa už bude iba jazdiť, fotiť a krúriť videjká 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Tá maringotka je naozaj špičková, zvládol si to skutočne bravúrne, radosť sa na to utešené dielko pozerať.... 🙂
Len mi nehovor, že toto bol Tvoj prvý lept, ktorý si skladal .... 😉
Most ČSSP je ako skutočný a ten neporiadok pod mostom mi pripomína mnohé "kúty" nielen Slovenska a nielen v epoche ČSD....
Na fotečky a videjká z Tvojej 160 krát zmenšenej krajiny sa samozrejme už teraz teším . 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Keď som si pred X rokmi opatril stavebničku traktoru, ani vo sne by ma nenapadlo, že táto prkotinka príde na rad až na úplný záver... Kto by to povedal, že práve Aleš Marboe ma k tomu šialenému činu dokope 😉 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Najskôr som urval predné koleso, potom som dolámal blatníky, neskôr mi kamsi zaskočil disk zo zadného kolesa a napokon sa mi niekde potratila strecha :sick:
Čo s tým ??? Mám to vôbec robiť ???
No napokon som sa do toho pustil a makal a makal až kým som to takto dobabral ...
( ale v krajinke to vyzerá pekne 🙂 , keď na to pozeráte z bezpečnej vzdialenosti) 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Veru,no tento Bodyho výtvor nebol až o toľko väčší :dry:
necháme sa prekvapiť tvojim výtvorom

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Noo tak to je už iný level,tá patina sa mi páči a naozaj to vyzerá ako nepojazdný stroj odstavený niekde na dvore zarastený trávou

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Noo tak to je už iný level,tá patina sa mi páči a naozaj to vyzerá ako nepojazdný stroj odstavený niekde na dvore zarastený trávou

...veru odstavený pri ceste a už pomaličky zarastá ... ten tvoj je ovšem excelentný, nie to nad leptíky 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Dedo, super nápad s tým traktorom, vyzerá super. Bude to dokonalý detail koľajiska :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo, super nápad s tým traktorom, vyzerá super. Bude to dokonalý detail koľajiska :woohoo:

už aj je 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

Dedo: možno iní nevedia, ale stavebnice od Aleša sú najťažšie na svete na skladanie. Jednotlivé odliate diely sú dosť pevne prichytené a sú navyše krehké. Takže práca s nimi je veľmi ťažká a navyše potrebujú dosť zručného modelára, aby ich dal do formy pekného modelu. Ja nemám vlastné skúsenosti, len vychádzam zo slov pána Hronca a on ich zopár od Aleša postavil. Ja ich len vidím ako stavebnice a viem porovnávať so Štěpničkom, Body, Navrátil, Pavlas, atď ... Tento traktor sa ti podaril veľmi dobre a neuveriteľne si vyriešil stratený disk zadného kolesa. Už ho ani nehľadaj, bol by ti už teraz nanič. Krásna žánrovka s toho nakoniec vyšla priamo na koľajisku. Si proste majster modelár a už teraz viem, že moje stavby zo stavebníc sú chabé oproti tvojim zručnostiam. Musí v Ipli ešte veľa vody pretiecť, aby som sa mohol k tvojej odbornosti čo len trochu priblížiť. Takýmito detailami dedovoenko bude pokukaná na pohľadanie. Paráda !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO.
Improvizácia ide na jednotku.... 🙂
Tiež často hľadám po zemi s lampášikom v ruke rôzne drobotiny z modelovania .... :silly:
Takým excelentným spôsobom vyriešiť stratený diel dokáže len Pán Modelár.
No a urobiť aj "bordel" pod mostom príťažlivým pre objektív fotoaparátu dokáže len umelec.
Skvelé. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 27 / 28

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá