Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ocinove N-ko

836 Príspevky
9 Užívatelia
1 Likes
80.7 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: ... tak to je neskutočná zmena a celé koľajisko to náramne oživilo. Tvoj ocino sa teraz v nebíčku určite pekne a naširoko usmieva. 100% sa mu jeho koľajisko páči. Navyše vidím, že ho máš umiestnené na TV-stolíku, čo je oveľa pozerateľnejšie ako tie stále rozprávky a filmy na Vianoce, nech mi viacerí prepáčia, ak som sa ich týmto dotkol. Koľajisko vyzerá fanózne a veľkolepo, aj keď je najmenšej bežnej veľkosti v železničnom modelárstve.

Ďakujem Samba. Áno, na TV stolíku. Ešte je tam poukladaný bordel, nejaké materiály a tak, ale nakoniec to bude celé skultúrnené. No a tie rohy chcem ešte urobiť, aby to nejako vyzeralo 🙂 Vďaka 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Tak som to aj olištoval, ešte premýšľam, že dám lištu aj na spodok na zakrytie skrutiek, ale nejako tak, aby sa to dalo demontovať v prípade potreby 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: tak teraz je to už kus obývačky, teda kus nábytku. Lišty to pozdvihli na inú úroveň. Hoci spájanie líšt v rohu ti veľmi nevyšlo (to sa robí na šablóne so 45 stupňovými uhlami - mám už pár obkladov za sebou), ale vysporiadal si sa s tým. Celkovo to vyzerá krajšie ako v polystyréne.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: tak teraz je to už kus obývačky, teda kus nábytku. Lišty to pozdvihli na inú úroveň. Hoci spájanie líšt v rohu ti veľmi nevyšlo (to sa robí na šablóne so 45 stupňovými uhlami - mám už pár obkladov za sebou), ale vysporiadal si sa s tým. Celkovo to vyzerá krajšie ako v polystyréne.

Ďakujem Samba. No tie lišty viem, že sa tak robia, ale tu som nemal na výber. Ide o to, že to držia pokope ale tak, že bočné sú napevno prilepené o bočné panely, o predný nie sú vôbec a tak podobne, aby sa to celé dalo ľahko rozoberať. Ale presne viem, ako si to myslel. Vidieť to iba z blízka, keď pozerám normálne, tak je to v pohode. Keď som ich mal do 45 stupňov, tak to proste nebolo dobre, keďže nie sú polepene komplet, ale na rozoberanie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: ... JASNÉÉÉ !!! Nenapadlo ma to, že je potrebné aj rozoberať, ale keď je pod tým elektronika, tak už mi je to jasnéééééé !!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: ... JASNÉÉÉ !!! Nenapadlo ma to, že je potrebné aj rozoberať, ale keď je pod tým elektronika, tak už mi je to jasnéééééé !!

Veď to. Keby nebolo potrebné to rozoberať, tak by to bolo super 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

MAREK:
Myslím, že Tvoje obloženie koľajiska " drevom " mu dalo punc bytového doplnku a posunulo ho dizajnove do vyššieho levelu.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek tie lišty dali tomu šmrnc.Máš ďalší kus nábytku.Ktorý je ja funkčný.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďakujem Hudi 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Vraciam sa po niekoľkých rokoch k Ocinovmu N-ku... Našiel som na facebooku skupinu "Malé koľajiská", je to americká skupina, ale sú tam modelári z rôznych krajín. Pridal som tam pár fotiek z Ocinovho N-ka a som neskutočne prekvapený a potešený z reakcií na toto malé obývačkové koľajisko... Tu vidieť rozdiel medzi Slovenskými "modelármi" a zahraničnými, kde slovenskí modelári hlavne hľadajú chyby a zahraniční vedia oceniť prácu a radosť z koľajiska, ktoré modelárovi poskytuje, bez ohľadu na úroveň modelárskych schopností tvorcu... Je to naozaj skvelý pocit, keď komunita ľudí dokáže oceniť prácu, je tam veľa komentárov a ani jeden nie je negatívny...

aaa2
aaa1

Možno to vyzerá, že sa chválim (tak trochu aj hej), ale vôbec mi to nevadí, takéto pozdvihnutie modelárskej morálky padne dobre... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: ... Ocinove n-ko je veľmi pekný projekt a som jeden z mála čo ho ma možnosť vidieť na vlastné oči. Viem, že na Slovensku sú niektorí modelári veľmi kritický a chýba im sebareflexia. Ale nie všetci sú takí. Ja som večný optimista a verím, že aj na Slovensku sa nájdu modelári, ktorí vedia oceniť modelársku prácu, aj keď nie je najkrajšia na svete. Ale ako som napísal Ocinove n-ko je naozaj pekný a vydarený projekt. Navyše v tomto koľajisku je aj večný odkaz tvojho otca a som rád, že má vo vašej obývačke svoje miesto. Som presvedčený, že kladné hodnotenia v zahraničnej komunite modelárov sú zaslúžené. Je naozaj málo vecí, ktoré ma vedia v poslednej dobe rozveseliť a tvoje navrátenie sa ocinovmu n-ku mi vyladilo úsmev na tvári pri prehliadaní si tejto témy. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 34 / 34

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá