Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ocinove N-ko

836 Príspevky
9 Užívatelia
1 Reactions
82 K Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Veru,na fotkách to vyzerá parádne no v realite to musí byť ešte lepšie. Dúfam,že sa aj mne niekedy poštastí vidieť marekove Nko na živo..
p.s. (Marek,balíček som ešte neposlal lebo sa nemám kedy dostať na poštu,ale dúfam že už to bude čoskoro)

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

V pohode, to neponáhľa. Ja som rád, že si si na mňa spomenul... 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Už čoskoro.... 🙂

Vďaka Samba 🙂

Marek,tohto okuliarnika mami ja,je to ten zeleno sedy,no dorobil som nan hlavny ram,a posadil som ho na pojazd BR 215 Roco,sice musel som ho zvacsit-predlzit,ale jazdne vlastnosti boli super,preco super,bo som z neho vybral motorcek,a dal inam,ak chces,mozem ti pojazd poskytnut+i kasnicku,mam i potrebny plosak,no budes si musiet pozhanat motorcek-pre Sambu by to nemal byt problem


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

A niekde by som mal mat i leptane masky,ktore boli na neho.Popripade ti mozem pozriet i nejaky motorcek Mashima,mam i jeden Roco-motor z BR 215,ale ma krivu osku motora


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ďakujem krásne modeln, ale momentálne nemám rozpočeť na neplánovanú lokomotívu, aj keď vyzerá super. Ak ju nepredáš skorej, možno za pár mesiacov sa dohodneme. Ten Okuliarnik, čo som písal, to idem robiť z odliatku na pojazd Piko, ktorý už mám. Ale ešte raz vďaka veľká.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Zopár nových záberov s Ocinovho N-ka

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: paráda, už len tabuľky a popisy. Okuliarniku to na trati pristane.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: paráda, už len tabuľky a popisy. Okuliarniku to na trati pristane.

Sa z neho teším, navyše aj jazdí, ako sa patrí 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Predstavujem Vám ďalší model z balíku od Sambu (nfmodely.sk), tentokrát model Bardotky v mierke N. Kasnička je asi odliatok a pojazd je bližšie neurčený, podvozky vyzerajú a jazdia asi ako Roco, rám je celokovový. Kasnička má na sebe dosť známok používania a ošúchania, ale odtieň farby bol trafený dokonale. Preto som sa rozhodol kasňu neupravovať, ale pridal som tak stredne patiny. Možno sa Vám tento model nebude veľmi páčiť, ale mne sa páči a fakt si myslím, že tá patina nie je až taká zlá. Určite by ju veľa modelárov zvládlo aj lepšie, ale nemám veľa skúseností s patinou, preto som aj s týmto spokojný...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: tak si to zvládol a potrápil si sa s týmto modelom. Nie je dokonalý, lebo by potreboval dosť vecí dorobiť. Ale ja som vedel, že u teba si tento model nájde uplatnenie a Ocinove N-ko má novú zase ďalšiu lokomotívu. Keď si zoberiem, že jej cena bola nižšia ako cena odliatku, tak je to myslím v pohode. Tak nech ti slúži k spokojnosti. Som rád, keď robím ostatným modelárom radosť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: tak si to zvládol a potrápil si sa s týmto modelom. Nie je dokonalý, lebo by potreboval dosť vecí dorobiť. Ale ja som vedel, že u teba si tento model nájde uplatnenie a Ocinove N-ko má novú zase ďalšiu lokomotívu. Keď si zoberiem, že jej cena bola nižšia ako cena odliatku, tak je to myslím v pohode. Tak nech ti slúži k spokojnosti. Som rád, keď robím ostatným modelárom radosť.

Ďakujem Samba. Áno, potrebuje dosť práce, ale zatiaľ bude oddychovať v tomto stave ako je teraz. Raz sa do nej pustím a to bude potom niečo iné 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Náhodou si to zmákol super... vyzerá ako pri svojej poslednej ceste a potom šupky na smetisko dejín 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Náhodou si to zmákol super... vyzerá ako pri svojej poslednej ceste a potom šupky na smetisko dejín 😉

Ďakujem dedo. No mám pocit, že čím ďalej tým viac takto vyzerajú niektoré lokomotívy aj keď nie sú na svojej poslednej ceste 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Náhodou si to zmákol super... vyzerá ako pri svojej poslednej ceste a potom šupky na smetisko dejín 😉

Ďakujem dedo. No mám pocit, že čím ďalej tým viac takto vyzerajú niektoré lokomotívy aj keď nie sú na svojej poslednej ceste 😉

preto sa mi tak zapáčila, lebo mi niektoré skutočné pripomína ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dávnejšie keď dal samba túto mrakanu na web, tak som rozmýšľal nad jej kúpou, že by som sa s ňou pohral, no nakoniec som od toho upustil.. Aspoň že sa dostala do dobrých ruk a na ocinovom nku sa bude pekne preháňať

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Dávnejšie keď dal samba túto mrakanu na web, tak som rozmýšľal nad jej kúpou, že by som sa s ňou pohral, no nakoniec som od toho upustil.. Aspoň že sa dostala do dobrých ruk a na ocinovom nku sa bude pekne preháňať

Ďakujem rzvlaky. Som rád, že si ju nekúpil, lebo ostala pre mňa... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Gratulujem k prírastku.
Nechcel by si tú Bardotku ale predsa len poslať do umývarky ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

MAREK:
Gratulujem k prírastku.
Nechcel by si tú Bardotku ale predsa len poslať do umývarky ?

Ďakujem Ivor. Určite nechcem... Ako píšem nižšie, toto je len dočasná kasňa... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Na spestrenie a pobavenie trochu Jurskeho parku na Ocinovom N-ku... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Približne po roku som sa vrátil k Ocinovmu N-ku. Chcem ho túto zimu už "dokončiť". Bude to fuška zbaviť ho prachu, lebo môžem robiť čo chcem, celkom sa ho zbaviť nedá. Ale to poznajú všetci modelári. Koľajnice prečistené, odprašovanie započaté. Ešte oživiť niektoré nesvietiace objedky a budem spokojný. A dokonca aj vláčiky som popreháňal po Kopaniciach a okolí, to bolo medzi obyvateľmi radosti 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: .. pekne si ho oživil. Tá staručká zamračená stále ide? Vidím, že cez sviatky máš 100 chutí modelovať, len viem ako to s tebou je... Ja zase premýšľam do čoho sa skôr pustiť. Neviem kde začať. Ide mi s toho roztrhnúť hlavu. Som rád, že ti ocinove N-ko stále jazdí. Paráda.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: .. pekne si ho oživil. Tá staručká zamračená stále ide? Vidím, že cez sviatky máš 100 chutí modelovať, len viem ako to s tebou je... Ja zase premýšľam do čoho sa skôr pustiť. Neviem kde začať. Ide mi s toho roztrhnúť hlavu. Som rád, že ti ocinove N-ko stále jazdí. Paráda.

Ďakujem Samba. No Okuliarnik a motoráčik si zajazdili, Zamračená ani necukla... Roco pojazdy a lokomotívy sú na tomto koľajisku zakliate. Išla a zase nejde. No nič, ja ju nejako poriešim a ak nie, tak bude parkovať na odstavnej koľaji 🙂 Inač, jazdia krásne, hlavne motoráčik 🙂
A máš pravdu, 100 chutí by bolo, ale presne ako píšeš.... plná hlava iných vecí a ako vždy v zime, aj zdravie je na tom horšie 🙂 Ale načo Ťa zaťažovať, všetci majú inšie, každý má svoje starosti a ako si písal, poteším sa aspoň najkrajším koníčkom na svete, aký len môžeme mať. Krásne Vianoce 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Kompletne som zmenil názor dizajnu rámu Ocinovho N-ka. Keďže je to koľajisko môjho otca a on žil drevom, tak som sa rozhodol pre "drevený" dizajn. Koľajisko bude obložené drevom, resp. zvyškom podlahy z detskej ibzy. Už ma nebavilo pozerať na holý polystyrén, takto to vyzerá omnoho lepšie. Ešte hrany dokončím asi dreveným L profilom, ktorý dostať bežne v obchode... Hádam by sa to ocinovi páčilo

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ešte rohové lišty, aby to bolo krajšie... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: ... tak to je neskutočná zmena a celé koľajisko to náramne oživilo. Tvoj ocino sa teraz v nebíčku určite pekne a naširoko usmieva. 100% sa mu jeho koľajisko páči. Navyše vidím, že ho máš umiestnené na TV-stolíku, čo je oveľa pozerateľnejšie ako tie stále rozprávky a filmy na Vianoce, nech mi viacerí prepáčia, ak som sa ich týmto dotkol. Koľajisko vyzerá fanózne a veľkolepo, aj keď je najmenšej bežnej veľkosti v železničnom modelárstve.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 33 / 34

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá