Koľajisko TT 250x20...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Koľajisko TT 250x200cm

218 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
23.8 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Diorámu Bc. Bendžalu samozrejme poznám, je naozaj veľmi pekne spracovaná. Fotkám z jeho diorám pridáva na kvalite predovšetkým fakt, že sú fotené v exteriéri a teda so skutočným pozadím a takto slnkom zaliaty objekt je skutočná lahôdka pre fotoaparát. ( Tomu sa umelé osvetlenie v interiéri nikdy nevyrovná...) A čo sa týka samotného námetu, stačí sa rozhliadnuť po skutočných zákutiach našich železníc a námetov budeš mať toľko, že si nebudeš vedieť ani vybrať..... 🙂 Najlepšie sa vždy modeluje podľa reálnej predlohy. 🙂
Tak držím palce.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

toho pána s tým obrázkom asi nepoznám, ale je to fakt super ... má stránku?
Radko, jeden námet by som pre teba mal a dokonca rozmýšľam nad jeho realizáciou, ale už v hánulke ... reliéf dlhej staničnej budovy a nástupišťom u prvej koľaje... predstav si napríklad žilinskú stanicu, pohľad z druhého nástupišťa... budova má (odhadujem) 100 m, čo je v TT takmer 90 cm, môžeš nasvietiť okná, vestibul, perón, môžeš tam naskladať lidičky, alebo hocičo zo života stanice ... obrovské množstvo variácií 😉
Napadlo ma to už vtedy keď som robil ulicu na fotenie autíčok

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Trošku som dnes uvažoval keď som mal v škole voľné hodiny. Prezeral som tú Žilinskú stanicu o ktorej mi vravel Dedo priznám sa,že by som si na to netrúfol. Stavba budov zatiaľ nieje moja silná stránka a postaviť takúto budovu od nuly (podobne ako staval Ivor) by som si netrúfol. Ako sa hovorí najväčšia tma je pod lampou a keď som vystupoval z vlaku vbehla do mňa myšlienka,že čo keby som spravil zastávku Kľače. Mám to 10 metrov od domu,takže foto materiál a predlohy by bol najmenší problém. Odkrokoval som si vzdialenosť od jedného kraja perónu ku druhému a približne mi to vyšlo na dĺžku 70m čo je v mierke necelých 60cm. Nachádza sa tu priecestie s výstražníkmi Ažd,3 lampy :D,drevená zastávka rozvodná skriňa s automatom na lístky. Myslím si,že by to bolo pekne zrealizovatelné. Väčšinu doplnkov by som si robil sám a vyskúšal by som nové metody na výrobu hrdzi. Na pozadie by som si mohol odfotiť okolité domy a následne ich vytlačiť ako tapetu.
pridám aj pár fotiek na predstavu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo:
Tá ulica na fotenie autíčok je proste nádherná....si jednoducho umelec 🙂
Raz do toho Tvojho obchodíku možno zavítam ... 🙂
akurát ten pútač na Karla Kryla pred ONV by tam bol v realite asi tak do príchodu
prvej hliadky VB ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo:
Tá ulica na fotenie autíčok je proste nádherná....si jednoducho umelec 🙂
Raz do toho Tvojho obchodíku možno zavítam ... 🙂
akurát ten pútač na Karla Kryla pred ONV by tam bol v realite asi tak do príchodu
prvej hliadky VB ... 😉

RZvlaky:
Tvoj nápad vypadá zaujímavo, takže z mojej strany Ti takýto samozrejme schvaľujem a držím palce.
Kedže som už staval podľa reálnej predlohy, za najpodstatnejšiu výhodou považujem skutočnosť, že to máš "za humnom" a teda kedykoľvek, keď Ti pri stavbe nebude niečo jasné, len vybehneš von, premeriaš, odfotíš a pokračuješ v stavbe ..... 🙂 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Dedo:
Tá ulica na fotenie autíčok je proste nádherná....si jednoducho umelec 🙂
Raz do toho Tvojho obchodíku možno zavítam ... 🙂
akurát ten pútač na Karla Kryla pred ONV by tam bol v realite asi tak do príchodu
prvej hliadky VB ... 😉

RZvlaky:
Tvoj nápad vypadá zaujímavo, takže z mojej strany Ti takýto samozrejme schvaľujem a držím palce.
Kedže som už staval podľa reálnej predlohy, za najpodstatnejšiu výhodou považujem skutočnosť, že to máš "za humnom" a teda kedykoľvek, keď Ti pri stavbe nebude niečo jasné, len vybehneš von, premeriaš, odfotíš a pokračuješ v stavbe ..... 🙂 🙂 🙂 🙂

Ivor:
na stavbu ulice strašne rád spomínam, doslova som si to vtedy užíval 😉 ďakujem
Radko:
presne na toto som ťa chcel naviesť ... 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak myslím,že je rozhodnuté. predlohových materialov je viac než dosť, a na niečom musím fotit modely 😀 Keď už sa nemôžem dostať ku tomu koľajisko tak aspoň niečo menšie... V hlave mi znie otázka dokončím ja niekedy to koľajisko? :blink: :whistle:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

toho pána s tým obrázkom asi nepoznám, ale je to fakt super ... má stránku?
Radko, jeden námet by som pre teba mal a dokonca rozmýšľam nad jeho realizáciou, ale už v hánulke ... reliéf dlhej staničnej budovy a nástupišťom u prvej koľaje... predstav si napríklad žilinskú stanicu, pohľad z druhého nástupišťa... budova má (odhadujem) 100 m, čo je v TT takmer 90 cm, môžeš nasvietiť okná, vestibul, perón, môžeš tam naskladať lidičky, alebo hocičo zo života stanice ... obrovské množstvo variácií 😉
Napadlo ma to už vtedy keď som robil ulicu na fotenie autíčok

Dedo,na vlaky.net prezentuje p.Bendzala svoje vytvory,bolo to v case ked vlaky.net este boli super stranky. Okaz http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/3908-Diorama-II/ tu http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/5494-Diorama-III/ a este tu http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/003373-Diorama/ S autorom dioram,mam tu cest sa poznat osobne,stretli sme sa na stretkach modulov v Kosiciach,a a ak najdem fotos tak ti ich poslem,a naozaj,su jeho vytvory exkluzivne.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak som si dnes pomeral plochu,ktorú by som znazornil. Dospel som k rozmeru 70x18cm. Rovno som si vytvoril aj základ z 20mm styroduru. Zalepil a zatazil. Uvidíme ako pôjde stavba ďalej

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Prečo tak komplikovane? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Chcem na diorámu osadiť arduino a pripojiť ho na výstražníky na priecestí. Tak isto tam chcem dať aj zvuk zvonenia. Takže preto taký rám,aby som mal od spodku priestor na elektroniku

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Chcem na diorámu osadiť arduino a pripojiť ho na výstražníky na priecestí. Tak isto tam chcem dať aj zvuk zvonenia. Takže preto taký rám,aby som mal od spodku priestor na elektroniku

Jasné, tak to bude skvelé. A zvuk ideš robiť tiež cez arduino predpokladám 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Marek: áno,všetko bude cez arduino. Budem to jednoducho spínať cez tlačidlo ktoré zasadím do panelu.

Kamaráti- čím ďalej tým viac sa mi v hlave pohráva myšlienka modulovky. Ku veľkému koľajisku sa nemám kedy dostať a ako tak uvažujem do budúcnosti tak sa pýtam či ho vôbec niekedy dokončím?! Predsa je to len beh na dlhú a finančne náročnú trať. Preto rozmýšlam veľké koľajisko úplne zrušiť a dať sa na moduly,ktoré sú aj spratnejšie a pokial by som dodržal normy tak by som mohol chodiť na výstavy a stretnutia s kmž hôrky s ktorými som už bol 2 krát si vždy zajazdiť a Ivan Dobroň (majitel model-shopu) ma tam stále volá. Teraz si určite hovoríte,že vymýšlam a neviem čo chcem ale to je ten problém,že neviem v čom sa usadiť a tie moduly sú čoraz populárnejšie a keď nebudem robiť moduly tak nebudem a aspoň mi nebude stáť veľké koľajisko zbytočne v garáži..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

No to musíš Ty vedieť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Marek: áno,všetko bude cez arduino. Budem to jednoducho spínať cez tlačidlo ktoré zasadím do panelu.

Kamaráti- čím ďalej tým viac sa mi v hlave pohráva myšlienka modulovky. Ku veľkému koľajisku sa nemám kedy dostať a ako tak uvažujem do budúcnosti tak sa pýtam či ho vôbec niekedy dokončím?! Predsa je to len beh na dlhú a finančne náročnú trať. Preto rozmýšlam veľké koľajisko úplne zrušiť a dať sa na moduly,ktoré sú aj spratnejšie a pokial by som dodržal normy tak by som mohol chodiť na výstavy a stretnutia s kmž hôrky s ktorými som už bol 2 krát si vždy zajazdiť a Ivan Dobroň (majitel model-shopu) ma tam stále volá. Teraz si určite hovoríte,že vymýšlam a neviem čo chcem ale to je ten problém,že neviem v čom sa usadiť a tie moduly sú čoraz populárnejšie a keď nebudem robiť moduly tak nebudem a aspoň mi nebude stáť veľké koľajisko zbytočne v garáži..

Radko, myšlienky, ktoré sa ti honia hlavou sú úplne normálne a prirodzené... treba týmto obdobím prejsť 😉 U mňa osobne stavbe dedovho enka predchádzalo 10 rokov stavania a rozoberania, nakupovania a predávania... je to fakt v našom hobby normálne... a teraz po dokončení enka som zasa tam kde som bol a dumám a dumám a dumám ... takže vitaj v klube 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek: áno,všetko bude cez arduino. Budem to jednoducho spínať cez tlačidlo ktoré zasadím do panelu.

Kamaráti- čím ďalej tým viac sa mi v hlave pohráva myšlienka modulovky. Ku veľkému koľajisku sa nemám kedy dostať a ako tak uvažujem do budúcnosti tak sa pýtam či ho vôbec niekedy dokončím?! Predsa je to len beh na dlhú a finančne náročnú trať. Preto rozmýšlam veľké koľajisko úplne zrušiť a dať sa na moduly,ktoré sú aj spratnejšie a pokial by som dodržal normy tak by som mohol chodiť na výstavy a stretnutia s kmž hôrky s ktorými som už bol 2 krát si vždy zajazdiť a Ivan Dobroň (majitel model-shopu) ma tam stále volá. Teraz si určite hovoríte,že vymýšlam a neviem čo chcem ale to je ten problém,že neviem v čom sa usadiť a tie moduly sú čoraz populárnejšie a keď nebudem robiť moduly tak nebudem a aspoň mi nebude stáť veľké koľajisko zbytočne v garáži..

Radko, myšlienky, ktoré sa ti honia hlavou sú úplne normálne a prirodzené... treba týmto obdobím prejsť 😉 U mňa osobne stavbe dedovho enka predchádzalo 10 rokov stavania a rozoberania, nakupovania a predávania... je to fakt v našom hobby normálne... a teraz po dokončení enka som zasa tam kde som bol a dumám a dumám a dumám ... takže vitaj v klube 😆

Rado,napisem svoj pohlad na moduly.Ako isto vies,robil som i ja moduly,ale v N-k.Bolo to fajn obdobie tusim 3 rokov,ked sme nase modulypredstavily tusim 10x,no potom sa mi skomplikovala doprava,Horehronec prestal priamo zachadzat do Kosic.Kedze nemamvodicak,musel som otravovat kamarata,aby mi moduly vozil,a to uz nebolo ono..Tak somnutene musel svoju ucast obmedzit,a nakoniec i ukoncit.No musis si odpovedat sam,ci ta bude uspokojovat obcasne jazdenie s kamaratmi,myslim tak 2-3krat do roka.Ostatny cas budes matmodulyuskladnene doma,ovsem aksi ich sem tam nerozlozis a nezajazdis sam,Tot vsjo,porozmyslaj trosku o tom,a potom sa rozhodni.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Tvoju nerozhodnosť chápem. Aj keď u Teba si na ňu už pomaly zvykám.... :cheer:
Modulovka je naozaj fajn, ( v mojich očiach jedine modulovka splňuje moje prísne kritériá na tvorbu koľajiska ), ale platí presne to , či o nej napísal už ModelN, navyše modelár, ktorý má s ňou praktické skúsenosti.
Ak Ti môžem poradiť, skús si vymodelovať nejakú funkčnú diorámu, ako si už načrtol a potom sám uvidíš, ktorým smerom ťa to bude viacej "ťahať". 😉
Držím palce pri rozhodovaní.
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

RZvlaky:
Tvoju nerozhodnosť chápem. Aj keď u Teba si na ňu už pomaly zvykám.... :cheer:
Modulovka je naozaj fajn, ( v mojich očiach jedine modulovka splňuje moje prísne kritériá na tvorbu koľajiska ), ale platí presne to , či o nej napísal už ModelN, navyše modelár, ktorý má s ňou praktické skúsenosti.
Ak Ti môžem poradiť, skús si vymodelovať nejakú funkčnú diorámu, ako si už načrtol a potom sám uvidíš, ktorým smerom ťa to bude viacej "ťahať". 😉
Držím palce pri rozhodovaní.
😉

a najlepšie funkčnú diorámu, ktorú potom vložíš do budúceho koľajiska (takto momentálne rozmýšlam aj ja v HO) 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 9 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá