Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Točne

69 Príspevky
8 Užívatelia
1 Likes
8,778 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

točna točna...aj ja ju chcem na svoje koľajisko...kukal som po tej roco..ale Samba vraví že fleischmann je lepšia? Samba ak by sa ti ju podarilo zohnať za lepšiu cenu či už roco alebo fleischmann bol by som veľmi rád..Ale kukal som aj po točni od malej železnice..názor?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

točna točna...aj ja ju chcem na svoje koľajisko...kukal som po tej roco..ale Samba vraví že fleischmann je lepšia? Samba ak by sa ti ju podarilo zohnať za lepšiu cenu či už roco alebo fleischmann bol by som veľmi rád..Ale kukal som aj po točni od malej železnice..názor?

...
https://www.mala-zeleznice.cz/vyrobek/tt-tocna-toc06-15-stupnu-s-pohonem-a-elektronikou_807.html

🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

rzvlaky: na točňu v dobrej cene si musíš zastať do radu, mám na taký tovar viac zákazníkov - však Ivor. 😉


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky: na točňu v dobrej cene si musíš zastať do radu, mám na taký tovar viac zákazníkov - však Ivor. 😉

😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ivor na ich webe som to už pozeral,cena? Niekde som čítal že 4000Kč?
Samba tak to si ma môžeš zapísať ako ďalšieho adepta na točňu :cheer:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

rzvlaky: pokiaľ ja viem, tak točňa od Malej železnice je zatiaľ ešte nepredajná. Zatiaľ je bežne dostupná len točňa od ROCO a FLEISCHMANN ak sa nemýlim. Ich ceny sú však závratné a to ešte nehovorím o ďalších doplnkoch k nej a to nemám zrovna na mysli stavbu rotundy. 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Ivor na ich webe som to už pozeral,cena? Niekde som čítal že 4000Kč?
Samba tak to si ma môžeš zapísať ako ďalšieho adepta na točňu :cheer:

Cena 4000,-Kč (149€) by bola super, ale to asi nebude pravda. Jej cenu predpokladám niekde na úrovni 8-9 tisíc korún českých.
Radko, nerád ti beriem ilúzie, ale okrem Ivora na točňu v super cena čaká viac mojich známych. Samozrejme Ivor je prvý v poradí. Ďalší ma už "obral" (preto v úvodzovkách, lebo to je môj naozaj dobrý známi, tak si to môžem dovoliť tak nazvať) o všetky rotundy od Auhagenu, čo som kedy zohnal. Ide totiž stavať Zvolenské depo a tam tých rotúnd potrebuje naozaj mnoho a mimochodom ono by sa mu hodili aj dve točne !! :silly:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor na ich webe som to už pozeral,cena? Niekde som čítal že 4000Kč?
Samba tak to si ma môžeš zapísať ako ďalšieho adepta na točňu :cheer:

😆 ....... za 4.000 Kč, by to mal už kde-kto doma ...
Je tam vpravo tučný nápis: Tento výrobek není momentálně určen k prodeji
... nerád opakujem slová druhých, ale v tomto prípade ako hovorí SAMBA:
na točňu v dobrej cene si musíš zastať do radu, mám na taký tovar viac zákazníkov
... ale neboj sa nič, už samotná myšlienka, že budeš mať na koľajisku točňu Ťa posúva bližšie k nej, chce to len čas ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Kto si počká ten se dočká :cheer: 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

rzvlaky: myslím, že točňu (ale asi v H0) si už raz riešil a mal si myslím aj perfektné a lacné ovládanie k nej. Myslím, že si to aj ponúkal ako, že vieš zohnať aj pre iných na vlaky.nete ak sa nemýlim a to som tou cenou ovládania bol príjemne prekvapený aj ja. Mám doma síce jednu točňu na predaj, ale ručná stavba. Práve ovládanie je pri nej problém. Ale myslím, že točňu, ako mám ja na predaj by si zvládol ručne ešte lepšie. Myslím, že aj tadeto pre teba vedie cesta, ale myslím, že aj pre iných modelárov. Ja by som tiež do tak drahej točni nešiel, ale keď sa podarilo zohnať, tak som vysmiaty 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
 

Osobně doporučuji Fleischmann.Počkat a našetřit.Fakt je super.Stačí otvor pro montáž,protáhnout vodiče,spojit je, připojit k transformátoru a jezdí se.Ještě podotknu,že točna se dodává s ovládacím knoflíkem.Ten umožňuje nastavit pootočení jen o kolej nebo o více.
Segmenty na límci točny se dají snadno vyměňovat,takže si vytvoříte požadované směry.

Prostě pecka.Já jsem si vytvořil vlastní napájecí obvod pro depo,takže i během jízdy vlaků na vedlejší traťi můžu v depu provádět posun.Např.přistavení Okulárnika pod 25 tonový jeřád k vývazu spal.motoru....


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Tak ako píše Duštifíra, Fleischmann môžem doporučiť. Nevidel som ešte lepšiu točňu a tá aretácia je proste "BOŽSKÁ" !!!!


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak som dostal odpoveď od malej železnice ohľadom točňe

Dobrý večer. Ano točnu jsme schopni zaslat i na Slovensko. Cena točny v TT ( záleží jestli 15° nebo 7,5°) cena točny 5960kč 7,5° a 5690 15° ... Pro nečekaně velký zájem jsme z kapacitních důvodů nuceni vyrábět točny ve varkach po 10ti kusech ... Snažíme se najít způsob jak točny cenově sjednotit

Poprosil som ešte o video..som zvedavý ako to funguje

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

rzvlaky: tak za tú cenu by bolo určite nerozumné ju nemať, Tak by som ti navrhol ani nerozmýšľať o jej nákupe a vrelo doporučujem. Keď ju budeš mať, tak nám aspoň budeš vedieť porozprávať ako to funguje, aký materiál je použitý a všetko podstatné. No a nakoniec my čo máme Fleischmenna a Roco si môžeme "sypať popol na hlavu" ako sa hovorí. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Zdravím páni modelári.
O točni sa tu popísalo dosť, presne tú od M. Ž. ovládanú elektronikou vlastním. Zatiaľ ju nemám zabudovanú v koľajišti - depo bude ako prídavný modul k základu, ale kto má záujem viem ju predviesť.
Prevedenie - kvalita úpravy a prevody sú úmerné cene modelu
Čo sa týka ceny a uhlov - to si nepamätám - musím pozrieť do papierov - bola kupovaná ešte za Sk.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Môžeš pridať nejaké foto prosím?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ak si to adresoval mne, tak musím nafotiť

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Ak si to adresoval mne, tak musím nafotiť

Prepáč Marian, Tebe. Zabudol som napísať. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

na fotky som zvedavý,bolo by aj videjko? veľmi uvažujem nad jej kúpov..ale či sa to naozaj oplatí? ako je to s tým pohonom? je to tiché? pristavovanie na polohu funguje dobre?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak som dostal odpoveď od malej železnice ohľadom točňe

Dobrý večer. Ano točnu jsme schopni zaslat i na Slovensko. Cena točny v TT ( záleží jestli 15° nebo 7,5°) cena točny 5960kč 7,5° a 5690 15° ... Pro nečekaně velký zájem jsme z kapacitních důvodů nuceni vyrábět točny ve varkach po 10ti kusech ... Snažíme se najít způsob jak točny cenově sjednotit

Poprosil som ešte o video..som zvedavý ako to funguje

... len dopĺňam, že ceny na eurá sú pri aktuálnom kurze 210 a 220 € .

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Chlapci možno by sme mali o točni-niach založiť novú tému - tu sme odbočili od "Duštifírova kolejiště vel.N "
Fotky dodám keď nafotím - zatiaľ je neosadená !

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Zdravím Páni modelári

Založil som túto tému lebo na " Duštifírova kolejiště vel.N " sa debata rozvinula iným smerom a verím že príspevkov na túto tému bude viac.

Ako som sľúbil, pripájam foto:
Bola zakúpená v r. 2010 z produkcie M.Z. a stála 219,- Eur

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

vyzerá parádne,trošku sa mi nepáčia tie kamene na bokoch ale nič čo by sa vyriešiť nedalo..pohon ide ticho? pristavovanie na polohu je presné?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Na to ako je to zprevodované a kolieska sú plastové je to na môj vkus dosť hlučné - ale zatiaľ to nieje zabehnuté,
čo sa týka presnosti zastavovania , neviem posúdiť, zatiaľ som iné točne v činnosti naživo nevidel, ale zastavovanie je riešené pomocou štrbinky a optočlenu a podľa mojich testov sa triafa cca na 0,5 mm obomi smermi. Či to je veľa alebo málo neviem.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Na to ako je to zprevodované a kolieska sú plastové je to na môj vkus dosť hlučné - ale zatiaľ to nieje zabehnuté,
čo sa týka presnosti zastavovania , neviem posúdiť, zatiaľ som iné točne v činnosti naživo nevidel, ale zastavovanie je riešené pomocou štrbinky a optočlenu a podľa mojich testov sa triafa cca na 0,5 mm obomi smermi. Či to je veľa alebo málo neviem.

Marian:
píšeš, že to má plastové ozubené kolieska. Chcem sa opýtať, či je na nich nanesená nejaká pasta, napríklad taká, ako sa dáva na prevody lokomotív. Dá sa to bežne aj dokúpiť... 😉
Hluk môže však robiť aj samotný motorček, pokiaľ je k plastu uchytený napevno, nie pružne...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá