Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Točne

69 Príspevky
8 Užívatelia
1 Likes
8,862 Zobrazenia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

IVOR: Na moje prekvapenie žiadna pasta na kolieska a prevodoch nie je - je to suché.
Na to ako sa pomaly točia nie sú zdrojom hluku. Zdrojom hluku je šnekový prevod na motorčeku - tak ako si písal, pravdepodobne nebude premazaný.
Najhoršie je že celá prevodovka je nerozoberateľne uzavretá v zalepenom papierovom púzdre.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marian: celkovo ako si odfotil spodok točne mi pripadá strašne nedokonalá. Hlavne keď som videl motor. Jedná sa o motorček, ktorý je samotný hlučný a keď sa k tomu pridajú ďalšie súkolia tak je to viac hlučné, ako by modlár chcel. Ale ja osobne si myslím, že za tú uvedenú cenu okolo 220€ je to celkom dobré riešenie. No čo už za menej peňazí - menej muziky ako sa hovorí. Napriek tomu si myslím, že môžeš byť rád, že túto točňu vlastníš.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Neviem, možno sa mýlim, ale neviem, či by sa mi nezdalo veľa 220€ za takéto prevedenie točne - kartón, plast a tento motorček. Viem, že je tam elektronika, ale keď si to vezmeš, tak tá elektronika nemôže byť až taká drahá. Síce vyzerá pekne, čo sa týka výzoru sa im naozaj podarila, ale aj tak sa mi to zdá dosť. V zime mám nutkanie skúsiť postaviť svojpomocne točňu vlastnú s vlastnou elektronikou, polohovanie by som tiež urobil tak, ako píše Marian, optočlenmi. Uvidíme, ako to dopadne, ale skúsiť by som chcel. Na povale by sa mi páčila na koľajisku, priestoru na to tam je fúra... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

No zo spodu to vyzerá celkom biedne..Všetky diely točne sú vyrezané laserom,len to niekto lepí dokopy,ovládanie bude riešené cze nejaký pic procesor...no myslím si,že ceková výrobná hodnota môže byť tak 50€..inak dnes som bol v doorze,pýtal som sa na točne..Dobroň(majitel) mi ponúkol roco za 260€ a fleischmana za 280..teraz čo sa oplatí viac??

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

HURÁÁÁ - máme lacné točne !!! :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

HURÁÁÁ - máme lacné točne !!! :woohoo:

Samba: neviem, či si robíš zo mňa srandu, alebo to myslíš vážne, ale ja to naozaj chcem skúsiť vyrobiť B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Marek začni prosím eNkom a jednu si rezervujem :whistle:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: to neplatilo na teba. Reagoval som na Doorz, ktory vie zjavne urobiť zàzrak. V iných obchodoch je cena spomínaných toční Roco a Fleischmann okolo 350 eur.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Jasné Samba, v pohode. Lebo ak sa to aj mne podarí podľa predstáv, tak tiež máte lacné točne... 🙂
Dedo: Nie je problém, ak sa podarí pohon podľa predstáv a spoľahlivý, tak samotná točňa a jej mierka potom nie je problém akákoľvek.
Mimochodom, rozmýšlal som ale nad krokovým motorom, ktorý je presnejší a nakoľko nepotrebuje prevodovku, tak aj tichší... 🙂 Myslím, že rzvlaky na niečom takom momentálne tiež pracuje... ak sa nemýlim.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

No zo spodu to vyzerá celkom biedne..Všetky diely točne sú vyrezané laserom,len to niekto lepí dokopy,ovládanie bude riešené cze nejaký pic procesor...no myslím si,že ceková výrobná hodnota môže byť tak 50€..inak dnes som bol v doorze,pýtal som sa na točne..Dobroň(majitel) mi ponúkol roco za 260€ a fleischmana za 280..teraz čo sa oplatí viac??

Točňa ROCO v modelovej mierke v e-shope DOORZ je uvedená 334€. Tak teraz naozaj neviem či DOORZ dáva také výrazné zľavy len Radkovi, alebo ich vie predať aj nám ostatným. Neviem, neviem, ale ja osobne nemám rád nepodložené informácie, lebo zavádzajú ostatných. Nechcel by som aby sa toto fórum stalo zavádzajúcim. Dúfam že dostaneme od Radka aj vysvetlenie, alebo potom Doorz na svojom e-shope zarába väčšie peniaze, ako v kamennom obchode, čo sa mne osobne nezdá. Som presvedčený, že obchod DOORZ je korektný subjekt, takže neviem kde je pravda, preto by som chcel vysvetlenie.
Ešte link kde om našiel cenu 334€ v Doorze : http://www.model-shop.sk/search/page:0/view:search_image/limit:33/?&text=To%E8%F2a


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Mám tam už vernostnú zľavu 13% to je po zľave 280€.. Nieje to tak nerealna cena,videl som ju už aj za 289€ ale to bolo asi bez dph

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

No zo spodu to vyzerá celkom biedne..Všetky diely točne sú vyrezané laserom,len to niekto lepí dokopy,ovládanie bude riešené cze nejaký pic procesor...no myslím si,že ceková výrobná hodnota môže byť tak 50€..inak dnes som bol v doorze,pýtal som sa na točne..Dobroň(majitel) mi ponúkol roco za 260€ a fleischmana za 280..teraz čo sa oplatí viac??

Točňa ROCO v modelovej mierke v e-shope DOORZ je uvedená 334€. Tak teraz naozaj neviem či DOORZ dáva také výrazné zľavy len Radkovi, alebo ich vie predať aj nám ostatným. Neviem, neviem, ale ja osobne nemám rád nepodložené informácie, lebo zavádzajú ostatných. Nechcel by som aby sa toto fórum stalo zavádzajúcim. Dúfam že dostaneme od Radka aj vysvetlenie, alebo potom Doorz na svojom e-shope zarába väčšie peniaze, ako v kamennom obchode, čo sa mne osobne nezdá. Som presvedčený, že obchod DOORZ je korektný subjekt, takže neviem kde je pravda, preto by som chcel vysvetlenie.
Ešte link kde om našiel cenu 334€ v Doorze : http://www.model-shop.sk/search/page:0/view:search_image/limit:33/?&text=To%E8%F2a

Samba,Radko ma pravdu,v Doorze su zavedene vernostne zlavy ,a tie su uvedene od vysky vsetkych nákupov v Doorze,i ja tam nakupujem,no ja mam len 4% zlavu.Proste je to tak ze vsetky nakupy sa scituju a pri dosiahnuti urcitej sumy,sa ti zvysuje zlava.Ak si dobre pamatam,tak 10% zlava je od sumy 1001 eur-opravte ma,ak sa mylim,ja som si tak kupil okuliarnika od MTB za 120 eur,pricom pultova cena je 139 eur-kupoval som cez kamarata,a dvacka je uz dost. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Kalkuloval som a zistil som nasledovné.
Ak sa mi podarí točňa, tak cena bude približne 90€ aj s elektrickým pohonom, ovládaním a podobne. Cena je za komplet točňu s elektronikou a maximálne 5 prípojných koľají. Za každú ďalšiu extra prípojnú koľaj by to bolo 3€ navyše, nakoľko sú potrebné ďalšie potrebné súčiastky. Cena sa môže ešte zmeniť oboma smermi, ale veľmi viac by to už byť nemalo. Toto je ale iba cena pre členov fóra, a je to hrubý odhad. Najdrahší na tom je mikrokontrolér a samozrejme krokový motor. Hádam protoryp dopadne dobre, dnes som si už objednal prvé súčiastky na prototyp, ale ešte musím počkať na výplatu a objednať zvyšok. Potom dám vedieť. Zatiaľ nechcem predbiehať, ale dúfam, že cena už hore nepôjde. Síce za prácu tam mám nahodené minimum, to myslím naozaj minimum, takže cena mimo kamarátov z fóra bude niekde vyššie. Čo vy na to? A ešte aby som nezabudol, bude možnosť si vybrať typ muriva a podobné detaily. Všetko potom upresním. Takže ak sa na to dám, tak objednať sa bude dať cez toto fórum. Dedo, predpokladám, že Ty si to myslel vážne s tou "predobjednávkou", tak si po prototype prvý v poradovníku.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,ak myslis vazne cenu kolo 90 eur,tak na N-ovu mas uz druhého vazneho zaujemcu,kludne si ma napis do poradia,sice mne ju velmi netreba,ale o tocni snivam uz veeelmi dlho,mozno urobim trosku zmeny v stanici Podbrezova,a dam si tam tocnu 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek,ak myslis vazne cenu kolo 90 eur,tak na N-ovu mas uz druhého vazneho zaujemcu,kludne si ma napis do poradia,sice mne ju velmi netreba,ale o tocni snivam uz veeelmi dlho,mozno urobim trosku zmeny v stanici Podbrezova,a dam si tam tocnu 😉

OK, v pohode. Len musí najskôr dobre dopadnúť prototyp... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

modeln a iní členovia: o zľavách v doorze viem, ale kalkulačka tu aj tak nesedí. Mne to vyšlo na 290€ po 13% zľave, čo je o 30€ viac ako Radko do teraz uvádzal. Neviem si pomôcť, ale od teraz budem ja osobne brať vyjadrenia tohoto člena (rzvlaky) s veľkou rezervou a nebudem ich radšej komentovať, lebo ... :huh:


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Nie každý je bezchybný..Ospravedľňujem sa za moju chybu..Cena mala byť 280 a 300€ ...260€ bolo za model m286 mtb so zvukom od jaceka..Pýtal som sa vtedy na viac vecí..Uvedomil som si to až dnes,že som napísal blud.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

... Dedo, predpokladám, že Ty si to myslel vážne s tou "predobjednávkou", tak si po prototype prvý v poradovníku.

to si píš, že myslel... veď poznáš moje plány 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

... Dedo, predpokladám, že Ty si to myslel vážne s tou "predobjednávkou", tak si po prototype prvý v poradovníku.

to si píš, že myslel... veď poznáš moje plány 😉

Ok dedo, v pohode. Len aby to bolo dobré. Lebo ak prototyp nebude 100%-ný, tak to nebude realizované 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Bol som sa previezť v Prahe a čo to pofotiť,a cestou na foto miesto som narazil na túto presuvňu ktorú Marek realizoval ako model.. Tak pridám aspoň nejaké foto z mobilu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dedo ma tou svojou super točňou tak navnadil, že som sa rozhodol "vyhrabať" svoju presuvňu a pozrieť sa na to, že by som to dokončil. Priamo na Trati mládeže ju síce použiť nemôžem, ale z Hronskej Dúbravy bude určite odbočka priamo do mojej pracovne, kde to bude možné použiť, nakoľko v pracovni bude použitá iba fantázia... Tak uvidíme, či to niekedy skončí na koľajisku, alebo smetisku dejín... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... na smetisku dejín ??!! Prečo ??!! Veď pre ňu určite nájdeš uplatnenie. Dolo by škoda niečo vlastnoručne "vyhadzovať". Dokončiť je určite lepšie riešenie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: ... na smetisku dejín ??!! Prečo ??!! Veď pre ňu určite nájdeš uplatnenie. Dolo by škoda niečo vlastnoručne "vyhadzovať". Dokončiť je určite lepšie riešenie.

To je pravda. Len absolútne nemám predstavu, ako vyriešiť mechanizmus na presné zastavenie na správnom mieste... Krokové motory sa z dlhodobého hľadiska neosvedčili. Po niekoľkých pokusoch totiž ostali napríklad o 1 stupeň mimo a to už nelícuje... 🙂 Ak to nevyriešim, tak bude iba ručne hnaná, ale mám nápad, ktorý by mohol pomôcť. A to isté potom aj s točňou, ktorú mám rozostavanú. No na dedovu to určite nemá 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Jééé! hurá!!! už v tom nie som sám, lebo sa mi už z tej točne začína točiť hlava :blink:
toto nebude na smetisko dejín... aj mechanický pohon - je pohon 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Jééé! hurá!!! už v tom nie som sám, lebo sa mi už z tej točne začína točiť hlava :blink:
toto nebude na smetisko dejín... aj mechanický pohon - je pohon 😉

Ďakujem dedo. Potešil si ma 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá