Marekove "povalové"...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Marekove "povalové" koľajisko v mierke H0

402 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
40.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Páni, musím sa pochváliť. Dnes som sa po viac ako pol roku dostal ku koľajisku na povalu. Musím povedať, že ma to znovu hrozne chytilo a začal som so stavbou jednej cesty a navrhol som si pokračovanie lokálky na spodu smerom k hlavnej stanici. Momentálne má moja lokálka predbežne 13metrov a 25centimetrov. Koľaje na spodu sú ešte voľne položené, takže nebojte sa, nebudú krivo ako na fotke. Môj prvý cieľ je dokončiť dedinu pod hradom za vrakoviskom. Domčeky sú len položené, ešte neviem aké a kde presne budú, sú len rozmiestnené pre predstavu. Pripájam zopár čerstvých fotiek pre tých, ktorí moje koľajisko nepoznajú, aby mali predstavu. Podotýkam, že ešte chýba 4metre rámu smerom doľava... A bordel a neporiadok si prosím nevšímajte, ide o povalu. Budúci rok ak sa podarí by som chcel izolovať a momentálne som ešte nemal chuť to tam riadne poupratovať...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: takže sa púšťaš konečne do poriadneho modelovania vo svojej modelovej veľkosti. Poriadne sa rozrastáš, to je dobre. Budeš mať kde angažovať. Super.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: takže sa púšťaš konečne do poriadneho modelovania vo svojej modelovej veľkosti. Poriadne sa rozrastáš, to je dobre. Budeš mať kde angažovať. Super.

Ďakujem Samba. Keď mám pravdu povedať, dnes som sa cítil ako pri záhradnej železnici, tá H0 je oproti N-ku hrozne veľká. Ale to nevadí, lebo sa nesmierne teším a mám kopec plánov. Dúfam, že všetko pôjde ako chcem a za pár rokov sa budeme všetci kochať u nás na povale krásnou jazdou vlakov... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: To by som aj ja chcel, aby som sa kochal jazdou vlakov v mojej "modelgaráži", ale tiež myslím až o páááár rokov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: To by som aj ja chcel, aby som sa kochal jazdou vlakov v mojej "modelgaráži", ale tiež myslím až o páááár rokov.

Samba, nesmierne Ti to prajem, aby si mal aspoň nejaký čas na svoje modelovanie. Ver mi, že aj to bude a ver mi, že sa na to veľmi teším. Lebo Tvoje modelovanie stojí za to. Veď práve od Teba som sa veľa naučil a neviem sa dočkať ďalších Tvojich modelárskych krokov. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

joj, krásne sa na to kuká... ten obrovsky priestor ti závidím, tak nech sa darí a nech príde zima čím neskôr

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

joj, krásne sa na to kuká... ten obrovsky priestor ti závidím, tak nech sa darí a nech príde zima čím neskôr

Ďakujem dedo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Paráda, ako vravel Dedo ten priestor je super a dá sa tam naozaj čarovat..vedel by som so to predstaviť na TTčko

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Paráda, ako vravel Dedo ten priestor je super a dá sa tam naozaj čarovat..vedel by som so to predstaviť na TTčko

Ďakujem. No ono je to super priestor na akúkoľvek mierku od H0 smerom k menšiemu... 🙂 Ale myslím, že aj O by sa tam dalo ešte postaviť. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Dnes som riadil strednú časť koľajiska a približne som si rozmiestnil koľaje, ako budú. Ešte to nie je finálny stav, chcem to dotiahnuť do "dokonalosti". Niečo mi tam chýba alebo vadí. Takže budem špekulovať. Našťastie je na to ešte čas....

A ešte jedna chuťovka zo stanice Podhradie 🙂 - samozrejme ešte len vo výstavbe, ale testoval som priechodnosť trate... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Trošku lepšie fotky....

A teraz niečo zo stavby základu kopca. Vrch je ešte placatý a nepáči sa mi, teda budem musieť niečo vymyslieť, aby to bolo reálnejšie ale aby tam mohol byť aj vykrývač... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

A aby som nezabudol, taký drobný detail. Zvonec ohlasujúci príchod vlaku, ako sa používal pred 100 rokmi... Fungujéééé 🙂 B)

https://youtu.be/F2Z6VCU90FQ

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Vidím, že priestoru máš na rozdávanie a nejeden modelár Ti môže len závidieť.... :huh:
Ja počítam voľný priestor na milimetre a Ty ho rátaš na metre....
Tak nech ho pekne využiješ a držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

MAREK:
Vidím, že priestoru máš na rozdávanie a nejeden modelár Ti môže len závidieť.... :huh:
Ja počítam voľný priestor na milimetre a Ty ho rátaš na metre....
Tak nech ho pekne využiješ a držím palce. 😉

Ďakujem Ivor 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Dnes bol zaujímavý deň. Najskôr som riešil výpadok dvoch z piatych svojich serverov, nakoniec to bola chyba dátového centra. Tak som sa pobral na povalu, pojazdil som si s Pomarančom a neskôr aj s BR110 vo farbách oceliarní aj s vagónom na tekuté železo, tuším ho tam prezývajú Veronika a nakoniec som dotvoril poslednou vrstvou farby aj nové skaly na koľajisku. Priniesol som hore fotoaparát, zapol a zdochla batéria... Takže fotky až zajtra... 🙂 Zajtra ak bude pekne, tak chcem aj umiestniť vínny sklípek od deda, tak dúfam, že bude počasie ako dnes.... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

tešíme sa 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

tešíme sa 🙂

Ináč rzvlaky, na jednom z tých dnes vypadnutých serverov máš aj Ty stránku, ospravedlňujem sa za výpadok. Pokiaľ niečo, tak píš. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

nezaznamenal som žiadny problém,takže je všetko okej 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

nezaznamenal som žiadny problém,takže je všetko okej 🙂

Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Sľúbené fotografie nových skál na novom kopci. Nepoužíval som sadru, nakoľko pri rozmere a množstve by to malo veľmi veľkú hmotnosť, takže starý dobrý polystyrén a toaletný papier...

Ako aj ďalší vagón - vrak, ktorý patrí na odstavnú koľaj spolu k vrakovisku.... postavené z troch zvyšných Baai vrakov od Sambu...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

pekné,páči sa mi to odstavisko vagónov 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

pekné,páči sa mi to odstavisko vagónov 🙂

Ďakujem. Takéto niečo som vždy chcel mať na koľajisku ale nikdy nebolo miesto. Teraz, keď sa oproti plánom zmenilo rozmiestnenie, tak som zaslepil tunel a pridal zopár starých koľají a vzniklo super miesto na realizáciu. V skutočnosti tam mala byť iba odbočka do tunela, ale toto je lepšie... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Ááá, pán sa bavká... dobrze bavká 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ááá, pán sa bavká... dobrze bavká 😆

......mať takú povalu plnú voľného času..... :huh:
🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ááá, pán sa bavká... dobrze bavká 😆

......mať takú povalu plnú voľného času..... :huh:
🙂

No tak dnes som sa na povalu ani nedostal, teda čo sa modelovania týka... 😉 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 17

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá