Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Točne

69 Príspevky
8 Užívatelia
1 Likes
8,803 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Marek a čo skúsiť fotodiodu a foto tranzistor? Jedno dáš na mostovku a druhé na múr pod koľaj..zopne ti tranzistor,dostane arduino a signal a vypne motor... Alebo skús na arduino grbl control..Nedávno som to začal používať,lebo robíme frézu do školy a je to vlasnte presné ovladanie na krokáče.. pekne na milimetre ich môže riadiť..a žiadne odchýlky tam niesu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Marek a čo skúsiť fotodiodu a foto tranzistor? Jedno dáš na mostovku a druhé na múr pod koľaj..zopne ti tranzistor,dostane arduino a signal a vypne motor... Alebo skús na arduino grbl control..Nedávno som to začal používať,lebo robíme frézu do školy a je to vlasnte presné ovladanie na krokáče.. pekne na milimetre ich môže riadiť..a žiadne odchýlky tam niesu

Vidíš, to je dobrý nápad s tým GRBL controllerom, to by stálo za pokus.. Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Doplnil som stredové koľaje na dno posuvne. Hneď to vyzerá lepšie. Ale čo ma štve, že nejako sa mi nedarí s patinou dna. Ide o betónovú jamu, kde sa za roky používania vytvoril nános všetkého - hrdza, prach, špina... Dedo, ako to robíš? To je ťažšie, ako to v skutočnosti na Tvojich fotkách vyzerá... Teba proste netromfnem... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Doplnil som stredové koľaje na dno posuvne. Hneď to vyzerá lepšie. Ale čo ma štve, že nejako sa mi nedarí s patinou dna. Ide o betónovú jamu, kde sa za roky používania vytvoril nános všetkého - hrdza, prach, špina... Dedo, ako to robíš? To je ťažšie, ako to v skutočnosti na Tvojich fotkách vyzerá... Teba proste netromfnem... 🙁

Ale veď to vôbec nevyzerá špatne, ba naopak!!! keby na to bol jednoduchý recept, tak sa oň okamžite podelím... ale naštastie nie je, tak sa hrám ďalej... jedna vrstva za druhou a potom tretia a štvrtá, až kým nebudeš spokojný... čo teda ja s tou svojou točničkou stále nie som...
V tvojom prípade si myslím, že to chce už iba olejové skrvrny a tmavý prach, aby ta svetlá ustúpila... ale ani v tomto neporadím, lebo tieto experimenty ma ešte len čakajúúúúúú

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ono to nevyzerá asi až tak zle, možno robím chybu, že sa snažím napodobniť najlepšieho z najlepších - deda a to nemám šancu. Možno preto nie som so sebou spokojný...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... presne tak ako radí Dedo. PATLAŤ, PATLAŤ, PATLAŤ A EŠTE RAZ PATLAŤ.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

veď som písal, že to vyzerá dobre... a potom každý máme ten svoj "rukopis"... ja sa tiež snažil napodobniť Houmra a vychádza mi to úplne inak 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

veď som písal, že to vyzerá dobre... a potom každý máme ten svoj "rukopis"... ja sa tiež snažil napodobniť Houmra a vychádza mi to úplne inak 😆

... to je dobre, že výsledok sa nedá úplne zlúčiť s Houmrovým. To by sa mi vôbec nepáčilo. Tvoje (ako každého) modelovanie je predsa originál.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ďakujem páni za rady a za pochvaly. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ďakujem páni za rady a za pochvaly. 🙂

... ešte som zabudol, že medzi patlaním, vždy vyutierať, takmer do sucha a znovu patlať.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Dnes som si urobil nejaké doplnky a trochu pokročil. Tá vytopna ešte nemá toto miesto zaručené, ale je to starý model, ktorý postavil môj ocino asi 30 rokov dozadu a celkom sa mi páči. Teda viacmenej tam asi bude...

Tie fľaky sú ešte nevysusene mláky...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

paráda! pekne pokračuješ a dokonca už aj zelená :ohmy: si ma predbehol 🙁

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: vidím, že vzniká ďalší segment na tvoje mega-koľajisko. Paráda, dobre sa na to pozerá.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ďakujem páni za pochvalu 🙂
Dedo, možno som Ťa predbehol, ale určite nie kvalitou... Na Tvoj level nemám, musel by si mi ísť oproti a aj to dosť dlho... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Ďakujem páni za pochvalu 🙂
Dedo, možno som Ťa predbehol, ale určite nie kvalitou... Na Tvoj level nemám, musel by si mi ísť oproti a aj to dosť dlho... 🙂

ale di ty brepto 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ďakujem páni za pochvalu 🙂
Dedo, možno som Ťa predbehol, ale určite nie kvalitou... Na Tvoj level nemám, musel by si mi ísť oproti a aj to dosť dlho... 🙂

ale di ty brepto 🙂

Tvoja točňa ešte ani nie je dokončená a už je to umelecké dielo. Vyzerá úžasne a fakt dobre sa pozoruje Tvoja práca, aj keď iba na fotkách 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Krajinu zatiaľ netvorím, to bude neskôr, ale rozmiesnenie ľavej strany od presuvne je už definitívne... ešte príde neskôr na pravú stranu pridať odstavné koľaje...

Celkový pohľad:

Detaily jamy:

Nejaké zábery s lokomotívami:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

pekné to máš, aj tuto z košic to vyzerá pekne... 😉 keby to tak aj jazdilo, však... to by sa hralo ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

pekné to máš, aj tuto z košic to vyzerá pekne... 😉 keby to tak aj jazdilo, však... to by sa hralo ...

Ďakujem dedo. No ono to bude jazdiť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá