Marekove "povalové"...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Marekove "povalové" koľajisko v mierke H0

402 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
40.8 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek:
To pletivo vypadá ako ozajstné, určite by som ho nestriekal, ako Ti písali ostatní.
Takéto pletivo bolo kedysi ( nedávno :ohmy: ) úplnou samozrejmosťou. Oplastované bol "luxus", neskoršej doby....

Ďakujem Ivor, určite to tak nechám, ja si tie 80-te roky veľmi nepamätám, som bol malý, tak som vďačný za všetky rady 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Marek:
To pletivo vypadá ako ozajstné, určite by som ho nestriekal, ako Ti písali ostatní.
Takéto pletivo bolo kedysi ( nedávno :ohmy: ) úplnou samozrejmosťou. Oplastované bol "luxus", neskoršej doby....

Ďakujem Ivor, určite to tak nechám, ja si tie 80-te roky veľmi nepamätám, som bol malý, tak som vďačný za všetky rady 🙂

80-te roky sú mojou "srdcovkou", ( stredná priemyselná škola dopravná , exkurzie do závodov, ktkoré nejako súvisia so železnicami, odborné praxe na železnici, v depách ..., moje začiatky v pracovnom procese, vysoká škola 🙂 ...) a reálne im môžu u mňa konkurovať len 70-te roky.... 🙂 🙂 🙂
Tak keby niečo, kľudne sa pýtaj, pokiaľ viem odpoviem. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Nakoľko som mal dva dni voľna, ale na koľajisku som veľa neurobil, tak aspoň zopár záberov...
Mimochodom, FEUERWEHR budú prerobený na Hasiči... Aby som nezabudol, fotky sú z mobilu, takže sorry za kvalitu... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Postupne začínam detailovať a opravovať nedokonalosti... Na fotkách som si ešte všimol potrebu dorovnať plot, takže to prosím ignorujte... 😉

... PS: fotky sú len z mobilu... zatiaľ...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

mal by si vydláždiť dvorek u toho bieleho domčeka, máš totálne zacákanú fasádu od blata, zrejme lialo ako z krhle ...
no vyzerá to úžasne realisticky - smekám
som zvedavý či aj mne sa to takto podarí, až budem zasa robiť

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

mal by si vydláždiť dvorek u toho bieleho domčeka, máš totálne zacákanú fasádu od blata, zrejme lialo ako z krhle ...
no vyzerá to úžasne realisticky - smekám
som zvedavý či aj mne sa to takto podarí, až budem zasa robiť

Ďakujem dedo. No ten dom je starý a býva tam veľmi stará pani, ktorá už tak nevládze. Preto to má tak zarastené a ošarpané 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek veľmi pekné,taká malá usadlosť..podarená patina..radosť sa pozerať a keď si porovnám tvoje modelovanie 2 roky dozadu a teraz tak je to obrovský skok k lepšiemu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Zopár záberov z dnešného fotenia...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: čo dodať, len čumím, čumím, čumím a neviem prestať čumieť. Teraz je to už úplne iný level ako tie pracovné fotky pred tým. Pekne dokončené, povysávané, plot narovnaný (hoci mne by nevadil ani trochu vykrivený), doplnené postavičky a večer pekne vysvietené. je vidieť, že ti dedinka pekne rastie pod rukami. Si naozaj dobrý predseda národného výboru v dedine. 🙂 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďakujem Samba za pochvalu. Dokončené ani povysávané to síce ešte nie je, ale už to pomaly začína vyzerať kukateľne 😉 Ešte musím vymyslieť ostatné ploty a iné detaily a ešte ma čaká výroba dosť veľa stromov... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Väčšina staníc a podobných verejných miest mala v minulosti telefónnu búdku, preto som si aj ja jednu postavil... Stavba bola neskutočne ľahká a dala sa zvládnuť za necelé dve hodiny...

Predloha:

A môj model:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Väčšina staníc a podobných verejných miest mala v minulosti telefónnu búdku, preto som si aj ja jednu postavil... Stavba bola neskutočne ľahká a dala sa zvládnuť za necelé dve hodiny...

Predloha:

A môj model:

Ty si ju už poskladal ??!! Tak to som spadol z nôh. Tá je lepšia ako predloha, podľa ktorej si staval.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Skúsite si tipnúť, čo to asi bude? Nápoveda: bude to na ďalšej pripravovanej časti koľajiska... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

...druhá nápoveda... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

...nápoveda číslo 3 😉 ...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

že by spomienka na tvoju prácu v muzeu?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ťažná veža Šachty Mária už má aj omietku... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Super,akú múku používaš?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Super,akú múku používaš?

A čo ja viem? Bielu... 😀 Asi polohrubá, nie som si istý... neviem.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: takže na svojom "mamuťom" kolajisku máš hlavnú stanicu, výsek mesta, šíru trať, lokálku s denkou, rozsiahle depo s točňou a presuvňou, hafo kusých, vlečkových a účelových kolají a teraz pracuješ na úzkokolajnej trati v banskom priemysle. Ak ma pamäť neklame, ešte som takéto rozmanité.domáce kolajisko nikde nevidel. Jediné kolajisko, ktoré som vnímal v tejto modelovej velkosti a bolo takéto rozmanité bolo a je domáce kolajisko pána Radima Wimmera zo Žďáru nad Sázavou, hoci on ho má viac ako lokálku. Podla mňa máš určite najväčšie a najrozmanitejšie domáce kolajisko na Slovensku, keďže kolajisko pána Wimmera sa nachádza v Čechách.
Ale poďme k podstate môjho príspevku. Stavba ťažobneh veže sa ti pekne podarila a tým nám a aj sebe dokazuješ kde si sa v modelovaní posunul. Paráda, lebo vidím, že ideš za svojim cielom.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: takže na svojom "mamuťom" kolajisku máš hlavnú stanicu, výsek mesta, šíru trať, lokálku s denkou, rozsiahle depo s točňou a presuvňou, hafo kusých, vlečkových a účelových kolají a teraz pracuješ na úzkokolajnej trati v banskom priemysle. Ak ma pamäť neklame, ešte som takéto rozmanité.domáce kolajisko nikde nevidel. Jediné kolajisko, ktoré som vnímal v tejto modelovej velkosti a bolo takéto rozmanité bolo a je domáce kolajisko pána Radima Wimmera zo Žďáru nad Sázavou, hoci on ho má viac ako lokálku. Podla mňa máš určite najväčšie a najrozmanitejšie domáce kolajisko na Slovensku, keďže kolajisko pána Wimmera sa nachádza v Čechách.
Ale poďme k podstate môjho príspevku. Stavba ťažobneh veže sa ti pekne podarila a tým nám a aj sebe dokazuješ kde si sa v modelovaní posunul. Paráda, lebo vidím, že ideš za svojim cielom.

Ďakujem Samba. Trochu Ťa opravím, ešte to všetko nemám, ale postupne bude... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Budova ťažnej veži je hotová, keďže som tentokrát takmer nezabudol priebežne fotiť, tak som sa rozhodol aj pre článok. Ten si môžete prečítať tu: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/73-sachta-maria-v-mierke-h0-budova-do-buduceho-arealu-bane
Teším sa na komentáre k článku, dúfam, že sa Vám model páči...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Dve historické fotky... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Deň čo deň niečo vytvoríš.. Si hotová továreň na modely.. Ešte k tej múke,skús použiť hladkú múku,myslím,že by ta omietka vyzerala jemnejšie

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Deň čo deň niečo vytvoríš.. Si hotová továreň na modely.. Ešte k tej múke,skús použiť hladkú múku,myslím,že by ta omietka vyzerala jemnejšie

Hladká sa mi neosvedčila, bola príliš jemná a teda zbytočná. Po aplikovaní hladkej a následne po nafarbení sa efekt omietky stratil... 😉 Díky za pochvalu

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 16 / 17

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá