Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.7 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Premýšľam, ako urobiť "násypníky" alebo ako sa to presne volá...

... neviem presne čo máš na mysli, ale niečo podobné stvárnil jeden maďarský modelár na svojom koľajisku takto:
( SAMOZREJME TT ) 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Presne také niečo, ale v menšom a s nakladaním na nákladné autá. Tu v lokalite neboli vlaky používané na odvoz rudy priamo od baní... .)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: dnes som bol trochu mimo modelárskeho diania, lebo nás neminuli návštevy a rodina je tiež potrebná v tieto sviatočné dni voľna. Zíram jak blázen, čo si dnes stihol vytvoriť. Bude to krásna čásť tvojho mega koľajiska čo chystáš. Tie násypky neminú ani mňa, lebo na mojom koľajisku bude aj kameňolom. Samozrejme nie tak krásne a detailné, ako to dokázal maďarský modelár, čo ukázal Ivor. To je veľký pán modelár, jeho prácu už sledujem dlhšie. Ja osobne mám rád samo-doma vyrobení doplnky. Bude to určite zaujímavý ťahák pre oči pozorovateľa.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Marek: dnes som bol trochu mimo modelárskeho diania, lebo nás neminuli návštevy a rodina je tiež potrebná v tieto sviatočné dni voľna. Zíram jak blázen, čo si dnes stihol vytvoriť. Bude to krásna čásť tvojho mega koľajiska čo chystáš. Tie násypky neminú ani mňa, lebo na mojom koľajisku bude aj kameňolom. Samozrejme nie tak krásne a detailné, ako to dokázal maďarský modelár, čo ukázal Ivor. To je veľký pán modelár, jeho prácu už sledujem dlhšie. Ja osobne mám rád samo-doma vyrobení doplnky. Bude to určite zaujímavý ťahák pre oči pozorovateľa.

Ďakujem Samba. Keďže budujem Banskú Štiavnicu a Trať mládeže, tak určite nesmiem vynechať baňu na striebro a zlato... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Už je jasnejšie, ako to bude celé vyzerať... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

V baniach sa často pracovalo aj na 3 smeny, navyše v podzemí je tma. Asi aj preto to tam často vyzeralo aj takto...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Tak to vyzerá naozaj autenticky. Je vidieť, že nejaký ten čas si v štôlňach pobudol aj ty, hoci nie ako baník, ale sprievodca turistov. Krásne ti to svieti. Svetlo na koľajisku dodáva vážnosť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Tak to vyzerá naozaj autenticky. Je vidieť, že nejaký ten čas si v štôlňach pobudol aj ty, hoci nie ako baník, ale sprievodca turistov. Krásne ti to svieti. Svetlo na koľajisku dodáva vážnosť.

Ďakujem Samba. Mám niekoľko kamarátov baníkov a veľa informácií... 😉 B) 🙂 :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

N á d h e r a

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

N á d h e r a

Ďakujem dedo. No dúfam, že to bude nádhera 😉 Mám ešte nejaké nápady a plány, dúfam, že sa mi to všetko podarí 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek to svetlo v štôlni vypadá pekne až romanticky, ale v tých budovách by som to rozdelil na jednotlivé okná, aby niektoré nesvietili, aby to bolo autentickejšie ...;)

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Marek to svetlo v štôlni vypadá pekne až romanticky, ale v tých budovách by som to rozdelil na jednotlivé okná, aby niektoré nesvietili, aby to bolo autentickejšie ...;)

Ďakujem Ivor. Tie budovy ale nie sú obytné, sú to "priemyselné" budovy. Jedna je niečo ako laboratórium na prieskum vzoriek rudy a druhá je údržba... Teda otvorené priestory a tam, keď sa pracuje, tak sa svieti 😉 Banské budovy miestnosti veľmi nemajú delené, nikdy na to nemali dôvod 😉 Ale chápem, ako to myslíš a ďakujem za pripomienky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Marek to svetlo v štôlni vypadá pekne až romanticky, ale v tých budovách by som to rozdelil na jednotlivé okná, aby niektoré nesvietili, aby to bolo autentickejšie ...;)

Ďakujem Ivor. Tie budovy ale nie sú obytné, sú to "priemyselné" budovy. Jedna je niečo ako laboratórium na prieskum vzoriek rudy a druhá je údržba... Teda otvorené priestory a tam, keď sa pracuje, tak sa svieti 😉 Banské budovy miestnosti veľmi nemajú delené, nikdy na to nemali dôvod 😉 Ale chápem, ako to myslíš a ďakujem za pripomienky 🙂

Aj tak to treba rozbiť, bude to lepšie.... Niektoré okna môžu byť zatreté, alebo zakryté niečim zvnútra

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Marek to svetlo v štôlni vypadá pekne až romanticky, ale v tých budovách by som to rozdelil na jednotlivé okná, aby niektoré nesvietili, aby to bolo autentickejšie ...;)

Ďakujem Ivor. Tie budovy ale nie sú obytné, sú to "priemyselné" budovy. Jedna je niečo ako laboratórium na prieskum vzoriek rudy a druhá je údržba... Teda otvorené priestory a tam, keď sa pracuje, tak sa svieti 😉 Banské budovy miestnosti veľmi nemajú delené, nikdy na to nemali dôvod 😉 Ale chápem, ako to myslíš a ďakujem za pripomienky 🙂

Aj tak to treba rozbiť, bude to lepšie.... Niektoré okna môžu byť zatreté, alebo zakryté niečim zvnútra

Tieto domčeky mám už nejaký ten rok a sú kartónové. Keby som ich chcel rozobrať, tak by to asi nedopadlo dobre. Takto je to autentické, nakoľko tie budovy naozaj nemajú priečky vo vnútri... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek,čo keby sme tie násypníky skúsili vytlačiť?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Marek,čo keby sme tie násypníky skúsili vytlačiť?

No za pokus by to stálo, aj keď už mám približne predstavu, ako by som ich vyrobil... lebo to musím presne zakomponovať okolo koľajníc 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Ináč páni, vážim si vašich názorov, ale chcem sa opýtať, koľko banských priemyselných budov minulých storočí ste už videli z vnútra? Ja celkom dosť a nikde som nevidel jedinú priečku vo vnútri. Jedniná výnimka je asi kompresorovňa pri šachte Ondrej, ktorá má na dĺžku hádaj aj 20 metrov a tá je približne v polovici predelená a obsahuje aj dieľňu údržbárov. A v tých starých budovách keď sa svieti, tak svietia vždy všetky okná. Preto je nelogické niektoré "vypnúť", lebo to by už nebolo ono. Tieto budovy nie sú tak veľké, že by obsahovali toho viac, ako napríklad dieľňu alebo laboratórium, kde skúmali vzorky rudy a minerálov... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

...

...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Stavba výsypníkov pokračuje...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: je vidieť, že vieš čo modeluješ. Takéto doplnky vždy oživia koľajisko. Páči sa mi to. V celkovej krajine tvojho megakoľajiska to bude len malý kúsok krajiny, ale bude určite priťahovať oči pozorovateľov. Veď kto mám bežne na svojom domácom koľajisku aj úzku?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Marek: je vidieť, že vieš čo modeluješ. Takéto doplnky vždy oživia koľajisko. Páči sa mi to. V celkovej krajine tvojho megakoľajiska to bude len malý kúsok krajiny, ale bude určite priťahovať oči pozorovateľov. Veď kto mám bežne na svojom domácom koľajisku aj úzku?

Ďakujem Samba. Na koľajisku zameranom na Banskú Štiavnicu nesmie chýbať baňa na striebro a zlato... A ako by to bolo, keby som neurobil aspoň jeden tajch, ale to až na ďalšom module... hups, asi som prezradil... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Už to začína vyzerať, ako by malo....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Skaly dostali prvý náter - napustenie riedkov sivou temperovou farbou... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
Topic starter  

Skaly komplet namaľované, ešte príde neskôr kriedový prach a podobne....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: vidím, že využívaš dovolenkové dni naplno. Pekne sa ti podarilo zapracovať vchody do bani s okolitými skalami. Farba tiež dobre, hoci mne sa trochu viac pozdávalo to prvé farbenie, keď to bolo trochu do hneda (tmavohneda). Dobre to korešpondovalo so štrkovaním. Ale to je len taký môj pohľad. Určite v origináli je to iné ako pohľady cez fotky. Ste proste všetci frajeri čo dokážete modelovať, ja stále len triedim a triedim. Ale už pomaly, ale veľmi pomaly vidím svetlo na konci tunela.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá