Be,Bi od Hocana v N...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Be,Bi od Hocana v N-ku

15 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
1,336 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,neviemci som tu nafore uz publikoval stavbu tychto vagonikov,tak som zalozil novu temu.Davnejsie som zacal stavat lept.stavebnicu Bi,no az tento vikend som na nej pokracoval,prakticky prvy vagonik je pripraveny na striekanie,taksom dnes zacal i druhy,kamsom sa dnes dostal,mozte pozriet na foto


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Krásny model. Aký je to mimochodom plech, lebo ja poznám iba mosadzné stavebnice. Drží na tom farba dobre? Dobre sa to pájkuje?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Krásny model. Aký je to mimochodom plech, lebo ja poznám iba mosadzné stavebnice. Drží na tom farba dobre? Dobre sa to pájkuje?

Marek,je to alpaka 0,3 mm,spajkovanie v pohode,pouzivam kyselinu,farbadrzi v pohode,len pred striekanim treba poriadne ocistit


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

modeln: obdivuhodná práca s leptami v tvojom prevedení. Je vidieť, že to so spájkovačkou vieš. Ja stále so spájkovačkou bojujem a zatiaľ to vyhráva tá spájkovačka. Našťastie tieto vagóniky máme v TT od LPH, s nimi je práca oveľa ľahšia ako s leptami. No ale ak sa spätne obzriem na prácu (úpravu) LPH na moje BCe, tak to tiež nebola prechádzka ružovým sadom, ale od toho je predsa modelovanie.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

modeln: obdivuhodná práca s leptami v tvojom prevedení. Je vidieť, že to so spájkovačkou vieš. Ja stále so spájkovačkou bojujem a zatiaľ to vyhráva tá spájkovačka. Našťastie tieto vagóniky máme v TT od LPH, s nimi je práca oveľa ľahšia ako s leptami. No ale ak sa spätne obzriem na prácu (úpravu) LPH na moje BCe, tak to tiež nebola prechádzka ružovým sadom, ale od toho je predsa modelovanie.

Samba,dakujem.A ci to so spajkovackou viem ,to je otazne.Nie vsetko sa vydari,a ked neviem zaspajkovat,pomoze gelovy sekundak.No,pouzivam len klasicku pistolovu spajkovacku a kyselinu.A co sa tyka stavebnic od LPH v TT,mozno neuveris,ale tych stavebnic som sa naskladal niekolko desiatok,ked som si este fachal na TT.Inak,som preonaceny TT -ckar,paradoxom bolo,ze ked som presiel na N-ko,zacali sa objavovat prve tovarenske modely okuliarnikov,zamracenych atd...,dovtedy sme ich doslova stiepali z odliatkov....No v sucasnosti ma uz nic a nik neprinuti prejst do vacsej mierky-v N-ku som sa proste nasiel..


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
Detailné prepracovanie vozňa v "enku" a navyše s perfektne spracovaným interiérom v "enku", ......."smekám".

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ivor,dakujem,ale velka vdaka patri Honzovi Ruferovi,za perfektne spracovanie stavebnice,ja som to len poskladal.No nechcel som uz zacinat dalsi model,ale jednoducho mi to nedalo,a predsa som sa pustil do vagonika Be.Na foto zhruba 2 hodinove snazenie-opat skvele spracovanie,a jednoducha stavba.Vsetko pasuje ako ritka na serblik.Zamiloval som sa do plechov od Honzu.Inak aktualna ponuka na www.hocan.cz


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Pekné modely. Veľmi pekne zhotovené, som zvedavý na výsledok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

modeln: opäť perfektné spracovanie a perfektnejšie modelovanie. Jediné čo ma zabíja je neuveriteľná cena. Ale čo už, keď to inak nejde, tak to nejde. Keď si predstavím cenu LPH v TT-čku, tak som šťastný, že som TT-čkár !!! Ako Marek, tak aj ja sa teším na lak a popisy. Budeš mať krásnu súpravu osobáčikov za paru. Na Telgárskej sľučke a jej viaduktoch sa bude táto súprava krásne vynímať. U mňa palec hore, len tá cena, len tá cena !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

modeln: práve som trochu upratoval v mojich obtiskoch a narazil som na dva druhy obtiskov vo veľkosti N. Všetky sú od VIJA MODEL. Jeden je pod označením 11N, aršík obsahuje popis na 4 kusy vagónikov Bi v správe ČSD. Každý má iné číslo. Mám ich 3 aršíky. Druhý je pod označeném 11N, aršík obsahuje popisy na vagóniky Vtu, Zt a 2x Faccs (každý iné číslo). Tieto mám tak isto 3 kusy. Ak by si mal o ne záujem a zobral by si ich všetky tak by som ti ich vedel predať za 15€ aj s poštovným.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dakujem Samba,uz samotne prevedenie leptov je skvele.Tieto stavebnice od Hocana,dokaze poskladat i menej zrucny modelar,naozaj su lahko postavitelne.A k cene,je pravda ze je dost vysoka,ale za tu cenu dostanes komplet model,so spriahadlami,dvojkolia ,popisy.Viem ze je to pre niekoho dost,ale neda sa nic robit.Skoda ze vyrobcovia plastovych stavebnic,akosi zabudli na modelarov v N-ku.Keby boli stavebnice v plaste,urcite by som do nich siel,takto radsej kupujem pomaly stavebnice z leptov.I za cenu toho,ze ich budem mat menej,myslim vagonov.Pomalicky sa zbavujem nemeckych parodii na vagony CSD.
Apropo tie popisy co mas,kludne mi ich mozes poslat,spotrebu mam dost velku.Ak treba,poslem ti adresu.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Pošli na mail, ak nemáš tak ti ja pošlem moju mailovú adresu.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Nič neposielaj, veď tvoju adresu mám, už som ti predsa niečo posielal.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

modeln: dnes som ti odoslal tie obtisky, tak čakaj obálku.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

modeln: dnes som ti odoslal tie obtisky, tak čakaj obálku.[/quote

Dakujem,budem cakat


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá