Stavba Raj,typ 451 ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba Raj,typ 451 v N-ku

30 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
4,160 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Zakupil som si stavebnicu vagonu Raj,od www.hocan.cz ,a hned som ju zacal skladat,a tu je par obrazkov zo stavby.Cibule su len letmo prilepene,nie este na pevno,vagon poslem kamaratovi,aby mi nan urobil popisy.Este je na nom dost prace,ale na ukazku snad staci.


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Paráda modeln :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: znovu jedna ozajstná modelárčina. Pekná práca, len večná škoda tej vysokej ceny za stavebnicu (takmer 19€). Keď si porovnám cenu LPH vo veľkosti TT ( 4,10€), dokonca aj od Barmos-u v H0 je cena nižšia (16,90€), tak mi je trochu ľúto, že v N-ku ju máte o toľko drahšiu. Ale samozrejme lept je lept. Nič to však nemení na tom, že ten model bude pekne obohacovať jazdenie na tvojom koľajisku. Hoci súpravička so zamračenou v počte aspoň 5ks by vyzerala famózne. Ale verím, že radosť ti robí aj tento jeden model. Popisy budú niečo Slovenské ?


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Samba,Marek:Dakujem za slova chvaly,ale asi este predcasne,he na nej este kopec roboty.Samba,urcit neostane osamotena,doma mam este dalsie jej dve sestry,ale trosku ine typy.Mam doma,este nezlozene typ 495 a 451.1.Co sa tyka popisov,tak sa na par dni,tento voznik stahuje do Prievidze,ku Martinovi Simkovicovi,uroby mi na nu popisy.Urcite budu v sprave CSD.A k cene,poviem len tolko,ze okrem popisov a spriahadiel je to komplet stavebnica,viem ze v TT,sa daju kupit stavebnice za par supiek,ale co narobime,N ko sa len rozbieha,vid.ponuka www.hocan.cz Tieto tri stavebnice,som zobral len na skusku.Buduci mesiac mi pridu dalsie lept.stavebnice,a to konkretne Gags,Taes,a ak sa podari dotiahnu vyvoj,tak I Be,Bi.A potom nasledne,si zaobstaram viac kusov z jednotlivych typov.Este cakam na dodanie 20 ks plosinakov Res


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,posielam par obrazkov,ako postupila stavba cementaku Raj.No zacal som uy stavbu druheho i tretieho vagonu,pretoze prvy,ide na meranie do Prievidze k Martinovi Simkovicovi-kvoli popisom.Najviac pokrocily prace na druhom vagone,kde mi treba uz len sletovat plosinky,zabradlia,a narazniky-a moze ist do lakovne.Tak prosim par foto zo stavby.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne modely. Na N-ko fakt detailné. Bude to pekná súprava. Skvelá práca 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: perfektná a precízna práca. Tieto Raj-ky sú parádne vagóny a nemali by chýbať ani v jednej zbierke, alebo na koľajisku ČSD. Keď si predstavím, že je to v N-ku, tak ani naše vagóny LPH v TT sa nedajú tomu rovnať. PARÁDA !!! Nič viac nedodám, len mlčky pozerám.:woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

A pokracujeme,dnes som pripravil plosinky na dva vagony,na foto plosinky su len polozene na sucho,teda bez lepenia-kvoli striekaniu,ale uplne tie vagoniky zmenily.Zajtra este dosadim rebriky+na jeden vagon vypuste a budu pripravene na nastrek.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,nechcem zakladat dalsiu temu.Okrem Raj,som zacal stavat i dalsie vagoniky od Hocana.Konkretne sluzobak Dd,a nakladny Gags,ktory ma funkcne posuvne dvere.Takze suma sumarum,dnes som dokoncil Raj,Dd, i Gags.Modely idem dat este vycistit pred striekanim do ultrazvuku,a cez viken,ak budu naklonene hviezy,bude na nich i farba. Na foto este nedokoncene vagony,okrem Gags.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: tak to je paráda. Krásne prevedenie Gags, na prepravu obilnín. Mňa čakajú a nevedia sa dočkať tri kusy v TT od Dedailu. No a čo dodať k Dd-čku?! Tieto vagóniky II.epochy sú super. Ja osobne mám rád vagóniky osobné a služobné s rebríkmi na strechu. Vo veľkosti N (1:160) je to prevedenie parádne. Tiež mám pár modelov (cca 20ks) pred nástrekom, ale nejako sa neviem k tomu dokopať, lebo úprava dvora pre začatie stavby LGB je pre mňa teraz prioritou a navyše aj moja krásna polovička je s tou prípravou na LGB náramne spokojná, asi prečo ??!! 🙂 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Samba,dakujem.No musim sa priznat,trochu som sa bal stavby Gags,ale nakoniec to bola,a je este pohodicka,dufam,ze nepokazim farbu.No cakaju na mna este osobaciky Be,Bi a i Taes a 15 ks Kns od ModelyMasinek.A musim pochvalit Honzu Rufra,za perfektne stavebnice,ktore nemaju chybu,a daju sa poskladat i bez navodu,ak clovek premysla.Bez navodu som skladal Dd.A viem ze Honzo pripravuje dalsie vagoniky v N-ku.Budem informovat,vlastne postupne skladat....


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne modely. Tieto "obilninové" idem stavať aj ja v H0, vďaka Sambovi 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Krásne modely. Tieto "obilninové" idem stavať aj ja v H0, vďaka Sambovi 🙂

Marek: ... vďaka sebe, ja som ti poslal len nedokonalé odliatky dielov na dve skrine, všetko ostatné bude už len a len tvoje modelárske umenie. Dúfam, že sa ti podaria (som o tom presvedčený) len to nechcem zakríknuť, lebo viem, že je to beh na dlhé trate stavať modely z toho čo ti ja pošlem. Iný by mi to obil o hlavu a ty ešte aj poďakuješ. Som rád, že ti aspoň takto málo viem pomôcť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Ale Samba, veď je to úplne super, vieš, že tieto vozne som vždy chcel. Už len dúfam, že aj popisy sa Ti podarí zohnať. Ešte raz ďakujem 🙂
Prepáč modeln, že Ti to tu spamujeme 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,mne to nevadi.No dnes,dostal Gags i farebny kabatik,no aspon kasnicka,podvozky zajtra .No myslim ze to bude krasny vagon.Strecha nie je este prilepena.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dnes v praci boli vsetky hviezdy ku mne naklonene,alebo veduci-neotravoval:lol: ,tak som v klude odskusal popisy od Martina Simkovica,tak hla par foto,nie su este vsetky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Nádherný model. Teším sa s Tebou. Už teraz to vyzerá super. Klobúk dole a palec hore :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak za mna asi hotovo,len ho este trochu vycackam.No mrzi ma trosku ta viditelna spara,medzi strechou a kasnickou.No moc som do toho uz nechcel zasahovat,kedze obe casti som uz mal nafarbene.Pri dalsich stavbach tychto vagonov,to poriesim trosku inak.V plane je dalsich min.5 ks.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krása. Aj ja staviam takú loko... 🙂 A čoskoro budem aj taký vagón 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: vagóniku to pristane a bude to pekná súprava, keď budú všetky zapriahnuté. Inak tá špára medzi strechou a bočnicami ... .... prečo si pred nástrekom nenalepil strechu napevno, poprípade netmelil nedokonalosti a až potom nástrek ? Bolo potrebné striekať strechu osobitne ako skriňu ? Neviem aký je potrebný postup, lebo som to nikdy nestaval, ale myslím, že by nebol problém to strieknuť potom ako jeden kus skriňu so strechou. Čo mám ja stavebnice od detailu, tak tam sú tiež odliate kompletné skrine aj so strechou. .


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Samba,dakujem za postrech.Stve to i mna,asi s tym este nieco urobim.A k stavbe,kedze su na nom otvaracie dvere,tak pred prilepenim strechy som musel strekniut vnutro kasne,a kedze som bol rozbehnuty tak som strekol hned i vonkajsiu stranu kasne.Od spodu sa to neda nastriekat,bo je tam kartonova podlaha.Ale slubujem,ze pri dalsej stavbe to urobim inak.A este k podlahe,tiez ju treba vlepit do vagona,pred prilepenim strechy,takze tak.....Dnes mi prisiel navod na stavbu Be,Bi ,tak sa budem opat bavkat,budem ich asi stavat sucasne


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Taaak,az terazsom spokojny,spara je prec,a trosku som zvyraznil detaily.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak prva Raj-ka je uz vo farbe,nasledovat budu dalsie dve,jedna z nich,bude vo farbach Ekocell.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dnes este streknem ramy ciernou,a mozem ich skompletovat.A ostanu mi uz len popisy na tychto dvoch Raj a tiez Dd


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne modely, ale keby boli 2 krát väčšie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá