Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Cmeliacik v N-ku

35 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
4,470 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,vdaka Sambovi,mam nasledujúcich par dni,mozno tyzdnov opat co robit.Samba-Dakujem.Cez vikend zacnem zo stavbou,dalsej masinky,dufam ze sa mi to podari ako i predstavujem,pojazd bude z jednej nemenovanej masinky,od Roco,snad mi bude vyhovovat,typ masinky prezradim neskor-moznoooo 😛 V akom farebnom kabate bude-to este ani lastovicky netusia 😆 😆 😆


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

modeln: niet za čo ďakovať, to boli len moje služby. Som rád, že máš stavebnicu svojej mašinky a verím, že sa ti podarí ako tie do teraz. Držím palce. Keď som videl tú stavebnicu, tak si viem predstaviť čo ťa čaká. Bude to zábava akú mi modelári máme radi.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

No kokso, riadny zabijak... Veľa zdaru, pevne verím, že to zvládneš 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dakujem pani,no nebude to pre mna neznama.Nieco podobne som absolvoval pri okuliarnikovi,T 466.2,T 458.1.No este som tu stavebnicku nemal v ruke,foto urobila moja manzelka,a tiez sem dala foto,ja si ju nazivo obzriem az zajtra vecer,ked sa vratim zo sluzobky,ale ako som si to prezrel,neni to nic nezvycajne :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Presne to čo v TT len menšie. Odoprúčam si dať pozor na strechu,ktorá vie svojou oblostou veľmi vytrápiť. Určite si od zadu vystuž pluhy lebo sa ľahko ulomia. Bočnice na rám odporúčam letovať kým nieje naohýbaný. Tak isto je dobré naletovať aj závesky a až potom ohnúť rám. Dvery na skriňu loko tiež odporúčam naletovať kým nieje naohýbaná. Inak návod je tak na 2 veci. Hlavne ten čo je napísaný. Ten obrázkový celkom pomôže

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak sa pozrite co som stvoril priblizne za 5 hod prace.Ide to si myslim celkom obstojne,i vdaka radam RZ vlaky-dakujem.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Teší ma,že tu vzniká další pekný čmeliačik. Ako pozerám tak tento enkový má zopár detailov vypustených ale aj tak vyzerá dobre. Otázka,kabínu si zletoval dokopy s rámom alebo nie?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Teší ma,že tu vzniká další pekný čmeliačik. Ako pozerám tak tento enkový má zopár detailov vypustených ale aj tak vyzerá dobre. Otázka,kabínu si zletoval dokopy s rámom alebo nie?

No dost detailov som este nenaletoval,inak kabina je zatial len pribodnuta na ram,uvidim aky tam dam pojazd,tak mozno ram bude osobitne,mozno to vsetko bude spolu 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

odporúčam ti stavať samostatne rám a kabínu. potom to samostatne nastriekať a nakoniec zacínovať dokopy

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

modelN:
Stavať čmeliaka z leptu v enku je podľa mňa už chirurgická práca..... skvelé a držím palce. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

odporúčam ti stavať samostatne rám a kabínu. potom to samostatne nastriekať a nakoniec zacínovať dokopy

No pozrel som si tvoje foto zo stavby,a uz viem preco mi radis stavat osobite ram a kasnu,No v N-ovej stavebnici je rozdiel v tom,ze tu neni zakladny diel,ako mas ty,a to ten,na ktory priletovavas jednotlive diely.U N-ovej,je to tak,ze cela,boky kasne,kabina atd..su z jednotlivých kusov,a preto som tie diely,postupne pribodaval o spodny ram,aby som si zabezpecil pozadovanu kolmost,a nejaku tu suosovost,nehovoriac o tom,ze sa mi to pohodlnejsie spajalo,inak by som potreboval niekolko ruk navyse,dvoma by sa to dalo tazko zvladnut 😆 .I tak mam prsty dost spalene :evil:Prikladam i foto kde su jednotlive diely este v pôvodnom plate,a vsimni ze tam zakladny ram karoserie nie je.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

aha,takže tento diel v krúžky je samostatný a nieje spojený z bokmi. Teraz mi to už je jasné prečo to robíš na ráme.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Presne tak,je to samostatny diel,ako i vsetky ostatne.Ten v kruzku ,to je vystuha na horny okraj bocnic,a do neho sa letuju pomocne diely pod samotne strechy.Tak ako vidis je to dost odlisne,ale je to v pohode,da sa to postavit 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,dnes som pokracoval v pracach na lepte.Osadil som vrchne kapoty,nejake dekle nane-takmer vsetky.No nakoniec mi ostali uz len zletovat celniky,do nich schody.Celniky so schodami budem letovat ako posledne.No potom mi ostanu uz len klucky,a to bude masaker-moc sa mi do nich nechceeeee.No nato ze je to N-ko,sa to v pohode letuje,nebol ziadny problem-asi mam sikovne rucicky 😛 😛 😛 Vecer pridam i nejake dalsie foto.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ten Čmeliak bude určite super. Fotolepty dokážu v rukách šikovného modelára skvele ožiť. Teším sa na fotky a držím palce pri ďalšom modelovaní 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,dnes som pokracoval v pracach na lepte.Osadil som vrchne kapoty,nejake dekle nane-takmer vsetky.No nakoniec mi ostali uz len zletovat celniky,do nich schody.Celniky so schodami budem letovat ako posledne.No potom mi ostanu uz len klucky,a to bude masaker-moc sa mi do nich nechceeeee.No nato ze je to N-ko,sa to v pohode letuje,nebol ziadny problem-asi mam sikovne rucicky 😛 😛 😛 Vecer pridam i nejake dalsie foto.

Zabudol som napisat,zajtra mi pride masinka,tak ak bude vhodna na pojazd,tak na buduci vikend jazdime :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

tak slubene foto,zatial bez celnika a schodov.Prakticky to bude vsetko z hrubych casti,potom mi ostane len jemna bizuteria,ako su klucky,ramiky kolo svetiel atd....,a to bude ina piplacka :huh: No a pred striekanim zacistit,pretmelit.....Neviem este aky mu dam farebny kabat,zeleny asi nebude,ma ho kazdy 😆


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pekný Čmeliačik veru, pekný. Som zvedavý, aký náter použiješ 🙂
Mne osobne sa veľmi páči tento: ale Ty si asi zvolíš niečo, čo sa Ti hodí do epochy a správy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

mne osobne sa páči tento náter


ale najviac tento lokorail..škoda že ten ich čmeliak skončil tak ako skončil..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pekný Čmeliačik veru, pekný. Som zvedavý, aký náter použiješ 🙂
Mne osobne sa veľmi páči tento: ale Ty si asi zvolíš niečo, čo sa Ti hodí do epochy a správy... 🙂

Mas pravdu,ten Mostecky cmeliak je pekny,ale ako pises,mne sa ta farba nehodi do epochy,pozriem si nejake fotos,a rozhodnem sa


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Ste čarodeji, ešte že túto tému neodoberám 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ste čarodeji, ešte že túto tému neodoberám 😆

Dedo,carodeji este asi nie,keby som nim bol,tak uz mam i na neho i pojazd,a vlastne na vsetky lepty co mam rozrobene 😉 Ale ty si skutocny carodejnik,ta patina na tvojich stavbách je uzasna,toto je vec,ktoru ja nedokazem/mozno/,a co satzka leptov,skus a uvidis ze to neni vôbec tazke,i ja som sa dlho branil tvorbe z leptov,a nakoniec som sa odhodlal,sice dva lepty som zvrzal statocne,ale co to som sanaucil,a teraz je touz si myslim dobre.Inak,pe zaujimavost tie dva lepty co som spominal,tak to bola M152 a T 499/kyklop/,ae mam v plane si ich zakupit,a urobit druhy pokus.Len skoda ze pod N-ove lepty,nik nerobi pojazdy.V tomto mozmezavidiet TT,a zahradne velkosti HO 😆 😆 😆


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

lepty sú tuto:
pojezdy tuto:
ale enkové veru asi nie 🙁

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

lepty sú tuto:

pojazdy tuto:

ale enkové veru asi nie 🙁

dedo: tie dvojbodky bez čohokoľvek za nimi sú vtipné :cheer: Mimochodom, prečo N-kové, nechceš ísť na väčšiu mierku? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

lepty sú tuto:

pojazdy tuto:

ale enkové veru asi nie 🙁

dedo: tie dvojbodky bez čohokoľvek za nimi sú vtipné :cheer: Mimochodom, prečo N-kové, nechceš ísť na väčšiu mierku? 😉

hahaha, ty si po ránu akýsi akčný 😛 už som to opravil 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá