Stavba lokomotív z ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba lokomotív z leptu

217 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
31.2 K Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,dnes mi dorazily tieto pojazdy.Na prvy pohlad,vyborne spracovanie,jazdne vlstnosti super.N je tu malicky problem.Pri normalne vytocenom regulatore FZ 1,ako pustam N-ove masinky,tak tento pojazd ide sialene rychlo-a to nemam rad :angry: .Na webe.Honzikovy vlacky som sa docital,ze v týchto pojazdoch su umiestnene 3 v motory.A teraz otazka:ako bz som zistil,aky je tam motor?Pripominam,ze som ho este nerozoberal,a pochybujem ze bude nieco napisane na motore.Mna napadlo,ci to nebude snekom.Ak je tam jednochody,tak problem bude tam.A riesenie jejednoduche,vymenit snek za dvojchody,tento znizi otacky motora o polovicu,a tym saznizi i rychlost.A este nieco k pojazdu,osova vzdialenost je 15.4 mm-teda takmer idealna na nase masinky/okuliarnik,zamracena a ine/,dodavany je komplet so spriahadlami,len nevyhoda je ze je moc dlhy,razvor je 93 mm,takzeupravy su nutne-ale pre mna NO PROBLEMA Na foto je vyfoteny hned po rozbaleni,zabudol som napisat,ze priemer kolies je 6 mm-takze tiez v pohode.Poprosim tunajsich elektrikarov,poradte ako zistit voltaz motora.PS:pri prizmureni jedneho oka,a tiez trosku uprav,je to skvely matros na stavbu nasich dlhych motorakov v N-k


   
Citácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pokiaľ viem, v tomto pojazde je použitý motor do napätia cca 3V, čo sa dá samozrejme riešiť predradným odporom, ale najefektívnejšie riešenie by bolo ho nahradiť nejakým motorom zn. MASHIMA....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5022
 

Pokiaľ viem, v tomto pojazde je použitý motor do napätia cca 3V, čo sa dá samozrejme riešiť predradným odporom, ale najefektívnejšie riešenie by bolo ho nahradiť nejakým motorom zn. MASHIMA....

Súhlasím s Ivorom, výmena motora by bola určite lepšia, ako pridávať odpor 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pokiaľ viem, v tomto pojazde je použitý motor do napätia cca 3V, čo sa dá samozrejme riešiť predradným odporom, ale najefektívnejšie riešenie by bolo ho nahradiť nejakým motorom zn. MASHIMA....


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ivor,prepac,moje prsty su nejak dnes nesikovne.Dakujem za odpoved,ale dufal som ze nebudem musiet menit motor,do elektriky sa nerad pustam,tak pre mna bude jednoduchsie vymenit motor-myel som ze bude stacit vymenit snek,je to lacnejsia uprava,ale co uz,idem objenat motor


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor,prepac,moje prsty su nejak dnes nesikovne.Dakujem za odpoved,ale dufal som ze nebudem musiet menit motor,do elektriky sa nerad pustam,tak pre mna bude jednoduchsie vymenit motor-myel som ze bude stacit vymenit snek,je to lacnejsia uprava,ale co uz,idem objenat motor

Ten motorček bol konštrukčne určený do niečoho úplne iného........čo malo pracovať na dve tuškové baterky (AA, resp. AAA),
Motor lokomotívy je ako jej srdce a preto by sa na kvalite motorčeka šetriť nemalo, nehovoriac o tom, že tento tam vôbec nepatrí.
Držím palce pri výmene, ak tam dáš napríklad spomínanú MASHIMU, určite budeš spokojný. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

určite by som tam dal kvalitnú mashimu,nestojí zase tak veľa a je to super motor. Len prelisuješ šneky a bude to.. Zaujímala by ma cena toho pojazdu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

určite by som tam dal kvalitnú mashimu,nestojí zase tak veľa a je to super motor. Len prelisuješ šneky a bude to.. Zaujímala by ma cena toho pojazdu

Iny motor tam ani nebudem davat.Mam objednane 2 Mashimy,a cena pojazdov vysli ma priblizne 950 CZK za i s dopravou


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak som rozobral pojazd na diely,a kedze mi dosli i nove motory Mashima,tak pomaly nastane cas na pokus o spojazdnenie prvého leptu T 466,2 v N-ku.No musi to este nejaky cas pockat,kym sa mi zahoji rana na prste-opat som si trosku ublizil,ako byva u mna zvykom 😆 Na nasledujúcich foto je rozobraty pojazd Tomytec+kasna z leptu T 466,2.stavbu budem dokumentovat priebezne.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5022
 

Skvelé.. Ten pojazd vyzerá dosť jednoducho a robustne. Teda predpokladám, že aj čosi vydrží. Pokiaľ bude dobre jazdiť, tak to bola určite skvelá voľba. Držím palce a teším sa na pokračovanie.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

modeln: ešte že je ten lept tak tenkostenný. Do odliatku by asi ten motor nevošiel.vyzerá to na peknú a funkčnú mašinku.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

modeln: ešte že je ten lept tak tenkostenný. Do odliatku by asi ten motor nevošiel.vyzerá to na peknú a funkčnú mašinku.

To mas pravdu,ze je stastie ze kasna je z leptu.Motor Mashima co som objednal sa do kasne vojde len ako sa hovori LTT,no horsie je to z ramom,ten musim v mieste umiestnenia motora ,ho odbrusit az po zamky-prakticky ich musim odbrusit komplet,ale pojde to.No v zalohe mam este jeden typ motora ak by sa to nedalo urobit s tymto,tiez mashimu.Je to nieco podobne ako Roco kocka motor,typ teraz neviem z hlavy.No musim napisat,ze do kasne T458,1 ho nenarvem ani keby som ho na kolenach prosil,do neho musim objednat tu kocku od Mashimi


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Nebudem zakladat novu temu,dnes som sa trosku realizoval,a zacal som so stavbou pojazdu na T 466.2 v N-ku.Lept je od DK model,ako pojazd pouzijem,dole spominany Tomytec.Na foto je pojazd hned po skonceni prac,este ho trosku skulturnim,ale uz som o hodny kus ku dokonceniu masinky blizsie.A konecne ju budem moct trosku prehnat po mojom este nedokoncenom kolajisku.Sice roboty este na nej bude dost,ale s dnesnou pracou som spokojny 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

modeln: bude to pekný stroj. Dobre vyriešený pojazd, pekne spracovaná kasnička, dobre osadený rám, čo viac treba. V N-ku naozaj obdivuhodné.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5022
 

Parádička modeln. Veď tam by sa Ti zmestil aj interiér 😉 Som zvedavý na jazdu, ak je to možné, tak dúfam že bude aj video 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Super,ten pojazd vyzerá dobre...Ako pozerám,tak motor bude dosť na tesno v kasničke.. Tak si hlavne dávaj pozor na skraty o kasničku a nezabudni pojazd riadne dovážiť.
Ešte ako tak pozerám,nejaké medené zberacie pliešky nevidím,ako je riešený zber prúdu? je to cez tie púzdra čo sú na hrotoch dvojkolí,s tým,že vždy jedna strana je izolovaná?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

je pravda,ze motor je v kasni ozaj natesno,bude treba odizolovat kasnu.A co sa tyka zberu prudu,naozaj v pôvodnom pojazde je cez hroty,to nebudem menit,len prenos do motora este musim poriesit,to je uloha c.1 pri nasledovnom pokracovani,a potom mozem jazdit-inak,miesta tu moc neni,a dovazit bude treba,no myslim ze to dam ku mojej spokojnosti 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

Klobúk dolu Pane, na niečo také maličké by som sa veru už nahovoriť nedal. Klobúk dolu :ohmy:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Kocúr v enku, to musí byť zážitok sledovať ho pri jazde krajinkou...... držím palce. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,vsetkym vam dakujem.Ale kym sa kocurik prebehne po kolajisku,ma caka este dooost prace.Dnes riesim spojenie motora s podvozkami.Vsetko je to dost natesno,a dalsi problem je ze,povodne podvozky,myslim oska pod kardanovy unasac ma len priemer 1 mm, na motore je 2 mm,a tym sa to dost komplikuje.Povodne som to chcel riesit silikónovou hadickou ale toasi nebude mozne.Dalsou moznostou je,ze ponecham povodny unasac na podvozku,a royrezem povodny kardan,a na jednu stranu nasadim silikonovu hadicku a tu nasuniem na motor-moznosti je vela,ale len jedna bude ta spravna.Foto samozrejme bude,ale asi len zajtra,uvidim ako sa mi bude dnes v praci darit-mam nocnu,takze casu a kludu bude neurekom 😆 😆 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Klobúk dolu Pane, na niečo také maličké by som sa veru už nahovoriť nedal. Klobúk dolu :ohmy:

Dedo,ked musis tak musis.Proste ked sa velky výrobcovia nehrnu do vyroby nasich masiniek,musime si pomoct sami a hlavne,chcem mat kocurika uz konecne dostavaneho,caka na mna este jeho druhy kamarat+coskoro mi pribudne v inom spomínanom vlakne, parnicka 310-ka a na tu sa veeelmi tesiim.A tiez mam pre vas jedno prekvapko,ale o tom neskor :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5022
 

Dedo,ked musis tak musis.Proste ked sa velky výrobcovia nehrnu do vyroby nasich masiniek,musime si pomoct sami a hlavne,chcem mat kocurika uz konecne dostavaneho,caka na mna este jeho druhy kamarat+coskoro mi pribudne v inom spomínanom vlakne, parnicka 310-ka a na tu sa veeelmi tesiim.A tiez mam pre vas jedno prekvapko,ale o tom neskor :whistle:

Mne osobne vôbec nevadí, že sa výrobcovia nehrnú do našich mašiniek. Za prvé sú cenovo pre mňa nedostupné a za druhé, po mojich skúsenostiach napríklad s Roco by som si od nich aj tak asi ťažko kúpil nejakú lokomotívu, aj keby som na ňu mal. Robia to zbytočne príliž komplikovane a životnosťou to tiež nie je veľká výhra. Mám dve lokomotívy Roco, second hand, jedna nejazdí a druhú som opravoval (v podstate kontakt na osvetlení - v kabíne Krokodíla je nezmyselne prerušený vodič pre osvetlenie, otočný pliešok na skrutke a ten nedoliehal... kto si asi chce vypnúť osvetlenie?) Ináč Krokodíl jazdí krásne - ďakujem Samba B) . Ale už tá zbytočnosť ma dosť prekvapila...
Takže ako sa hovorí, samodomo výroba na pojazde Piko a mám vystarané 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Marek,mas pravdu,to ti neberiem.Ale nie kazdy je tak sikovny ako ty alebo ja 😛 ,i pre mna nemusia výrobcovia robit.Mne postacuju lepty,odliatky atd...,a ostatne si viemporobit.No v N-ku je hlavny problem -vhodne pojazdy,ale to vies i sam.Ja som Piko pojazdy zavrhol hned ako som presiel na N-ko-jednoducho mi nejak nesedia,myslim vyrobu Piko zo 70-80 rokov,momentalne ma Piko super pojazdy i masinky,mal som v rukach typ masinky G1206,a hoooodne sa polepsily,ale zase na druhej strane saprisposobily cenam vo svete.Preto som skusil pojazdy Tomytec,a myslim ze pri nich ostanem,i napriek nevhodnému motoru.Priblizne za 45 eur,i s novym motorom Mashima mam super polotovar na stavbu lokomotiv.Inak,dnes v noci sami podarilo vyriesit spojenie motora s podvozkami,tak este doletovat kable,a mozme skusat.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5022
 

Marek,mas pravdu,to ti neberiem.Ale nie kazdy je tak sikovny ako ty alebo ja 😛 ,i pre mna nemusia výrobcovia robit.Mne postacuju lepty,odliatky atd...,a ostatne si viemporobit.No v N-ku je hlavny problem -vhodne pojazdy,ale to vies i sam.Ja som Piko pojazdy zavrhol hned ako som presiel na N-ko-jednoducho mi nejak nesedia,myslim vyrobu Piko zo 70-80 rokov,momentalne ma Piko super pojazdy i masinky,mal som v rukach typ masinky G1206,a hoooodne sa polepsily,ale zase na druhej strane saprisposobily cenam vo svete.Preto som skusil pojazdy Tomytec,a myslim ze pri nich ostanem,i napriek nevhodnému motoru.Priblizne za 45 eur,i s novym motorom Mashima mam super polotovar na stavbu lokomotiv.Inak,dnes v noci sami podarilo vyriesit spojenie motora s podvozkami,tak este doletovat kable,a mozme skusat.

Mne sa zase páčia práve tie staré pojazdy Piko. Sú jednoduché a pritom plne funkčné. Keď človek prečistí kontakty a prípadne jemne premaže prevody, tak jazdia parádne. Ako sa hovorí, 100 ľudí 100 chutí 😉
Teším sa, že sa Ti podarilo uchytiť motor, nezabudni potom na nejaké tie fotky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Chlapiiii,kocurik uz behaaaa po svojich.Sice rozbeh bol tazsi ako somyslel,ale uz jeto takmer ono.Sice este samu niekedy nechce,ale to by sa malo zmenit po dosadeni dalsich zavazi,takze uz coskoro vo videu,sice zatial neosvetleny,ale bude. 😉 😉 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá