Stavba lokomotív z ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba lokomotív z leptu

217 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
31.5 K Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

A KOCURIK JAZDIIIIII-3x HURAAAAA.Treba este nejake doladovacky,a samozrejme dokoncovacky,ale kasnicka zhruba po 6 rokoch je v pohybe-som stastny ako blcha. https://www.youtube.com/watch?v=bCE6ytV3C9M&feature=youtu.be


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

gratulujem a teším sa s tebou ty blcha 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

modeln: tak vidím, že si už takmer vo finále. Je to naozaj dobre zvládnutý model. Pojazd je dobre sprevodovaný, sedí aj v zákrutách a kocúrikovi to na trati pristane. Potešilo ma jazdenie takéhoto malého-veľkého stroja.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
Tvoj Kocúrik vypadá naozaj krásne a jazdí ako dospelá mašina. Tvorba takýchto mašín v enku je v mojich očiach už čarovanie. Tak držím palce s dokončovaním. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,dakujem za kladne ohlasy ohladne kocurika,ale ma este nejake neduhy,ale pracujem na odstraneni.No momentalne riesim dilemu,ci na druhom pojazde postavim motorak 854-odliatok/este ho nemam u seba/alebo na neho posadim kasnicku T 458.1,ktoru uz mam tiez nejaku dobu zletovanu a nastriekanu.V lete budem kupovat dalsie 2 pojazdy Tomytec 😉 Foto pojazdu kocurika dam uz coskoro,len nech sa mi dotrepe domov moj fotograf-dcera


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

alanN: vidím, že vo fóre na Vlaky.nete ti nikto tvoj príspevok nekomentoval, tak rád by som tu na tomto fóre vyjadril svoje uznanie Vám "stavačom" modelov vo veľkosti N. Ja som postavil len dva modely HDV (hnacie dráhové vozidlo) vo veľkosti TT. Takže možno viem trochu ohodnotiť prácu, akú je potrebné vynaložiť pri stavbe. Počnúc výberom modelu, vypracovaním kasničky (lept, alebo odliatok) až po výrobu, respektíve úpravu pojazdu, nástrek a konečné dodetailovanie celého modelu. ... čo dodať...?! Neuveriteľné aké modely vo veľkosti N tu s Duštifírom produkujete. Moje velikánske uznanie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

alanN: vidím, že vo fóre na Vlaky.nete ti nikto tvoj príspevok nekomentoval...

vlaky.net je mŕtve... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,dakujem za pochvaly.Tak dnes aspon jeden zaber.T 466.2 v krajine.Treba mi dofarbit madla,osadit spriahadla,tabulky,popisy a moze ist do sluzby.A nasledovat bude Hektoooor-pojazd opat Tomytec


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krása :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Radosť pozerať na takého "prcka" Nech ti to jazdí 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dnes vecer predstavim dalsie dielko mojej dielneT 458.1 si uz pradie po kolajach,bude foto i video 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak,a mam tu pre vas video z jazdy T 458,1 v N-ku,ako vzdy treba co to poladit dofarbit atd...,foto bude neskor.Odkaz https://www.youtube.com/watch?v=H0UKx6pyz1k&feature=youtu.be


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Jazdí to dobre ale čo ten štart ako z katapultu ? 😀

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Jazdí to dobre ale čo ten štart ako z katapultu ? 😀

No je to zatial analog,a pri trafe bola dcera,tak tomu trosku naraz pridala-ale dobry postreh,naozaj startovala ako raketa. :woohoo: :woohoo: 👿 :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

modeln: u mňa dobré, ako sa hovorí. pekne si ho zvládol. Pre mňa trochu škoda len v tom, že aj Kocúr a aj Hektor sú rovnakej farby. Ja mám rád trochu viac farebnosti v lokoparku, ale to je len môj postreh. Čo sa týka stavby a jazdy, tak naozaj dobre zvládnuté.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

modeln: u mňa dobré, ako sa hovorí. pekne si ho zvládol. Pre mňa trochu škoda len v tom, že aj Kocúr a aj Hektor sú rovnakej farby. Ja mám rád trochu viac farebnosti v lokoparku, ale to je len môj postreh. Čo sa týka stavby a jazdy, tak naozaj dobre zvládnuté.

Samba:Dakujem,a co sa tyka farebnosti,modelujem prelom 70-80 ych rokov,a vtedy ak si matne spominam,vladol tzv.unifik,tak preto taketo kabaty.No pride na obe este dorobit zlty pruh,na kocurovi na cela,a na hektora zlty pruh sirky 60 cm,po celom obvode,nasiel som foto Breznianskeho,tak i cislo bude podla neho.A neboj sa budem stavat i dalsie,a tie uz budu v inej farebnej scheme. 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ako som slubil,tak pridavam i nejake foto T 458.1.Pojazd je navlas rovnaky ako pri T 466.2.Na foto opat este nedokoncena perla,ako to byva u mna zvykom 😆 Ked si pozhanam vsetko co potrebujem na uplne dokoncenie,tak vsetky masinky ktore som postavil v ostatnom case,budu komplet dokoncene.Na vsetkych mi treba hlavne poriesit osvetlenie,umiestnenie,dekoderov a uchytenie spriahadiel-a to bude oriesok asi najvacsi.A teraz slubene foto T 458.1+T 466.2+T 478.3 Zabudol som napisat,nadrz z T 458.1 je v lakovni 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vau, skvelé zábery, krásne modely. Paráda, teším sa s Tebou z nádherných prírastkov do zbierky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

nádherná jazda, fakt krásny prcek a to koľajisko nebude mať chybu... palec hore.

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak som dorobil spomínanú zamračenú ako zjednodušený model bez pohonu ktorú bude radený ako druhý rušen vo vlakoch. Logá cargo som si tlačil doma(prvý pokus s výrobou popiskov. Natlačil som ich na pol strany A4,natlačil som aj logá čd a zšr) Svetlá sú zasklené clearfixom ale nevidno to..Pretrel som ich ešte potom bielou farbou. Mašinka jazdí krásne hladko až som bol prekvapený.
Drobnosti ako húkačky a stierače si už dosadí kamarát ktorému som ju robil. výstražný pruh na pluh nechcel.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádherná mašinka, skvelá práca. Nejako sa Ti roztrhlo vrece s pekne zvládnutými modelmi :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Mal som toho dosť rozrobené a pomaličky dokončujem jednu za druhou 😀 každý deň práca na inej a po čase sú hotové 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jedným slovom: NÁDHERA . 🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

jeden model za druhým... stavitelia lokomotív to tu veru valcujú a pridávajú jeden klenot za druhým ... Radko SUPER!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

jeden model za druhým... stavitelia lokomotív to tu veru valcujú a pridávajú jeden klenot za druhým ... Radko SUPER!

Dedo,dakujeme za chvalu,ale pockaj na leto,to sa budes kukat-aspon odo mna,co idem stvarat.No napisem,ze to nebude nic z kolajiska 🙁 Inak na moje rajce som doplnil nejake foto tak ak chcete kuknite. http://alesoksa.rajce.idnes.cz/T_458%2C1_v_N-ku/ a tu http://alesoksa.rajce.idnes.cz/Stavba_742-ky_v_N-ku/


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá