Stavba lokomotív z ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba lokomotív z leptu

217 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
31.1 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Presne ako som písal, model je krásny :woohoo: teším sa na video z jazdy 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Tak krátke video, kde som zachytil jeho rozbeh na jednu stranu a druhú a stále dokola. Môžem si ho púšťať do nekonečna. Posúdte sami.
https://www.youtube.com/watch?v=vEbUpa-PnA0&feature=youtu.be


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Jazdí krásne, ani zvuk nepotrebuje 😉 A zase si ma raz predbehol, ale to nevadí 🙂 Ďakujem za zverejnenie, teším sa s Tebou

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Jazdí krásne, ani zvuk nepotrebuje 😉 A zase si ma raz predbehol, ale to nevadí 🙂 Ďakujem za zverejnenie, teším sa s Tebou

Ver že nešlo o pretekanie sa s tebou. Viem, že máš aj ty takýto model pripravený na opojazdovanie. Len som sa pozrel do nedokončených projektov a tento som vybral a dokončil. Ďakujem za uznanie.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

No a ešte jedno krátke video z jazdy po mojom koľajisku.
https://www.youtube.com/watch?v=INubd8LcYdU&feature=youtu.be


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Ja viem, že sme nepretekali, veď ja len žartujem. Je to naozaj krásny model, aj jeho jazda je krásna. Už mu chýba iba jedna vec, prívešák. Ale ten vlastne máš, Blm z 1939? Alebo sa mýlim?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ja viem, že sme nepretekali, veď ja len žartujem. Je to naozaj krásny model, aj jeho jazda je krásna. Už mu chýba iba jedna vec, prívešák. Ale ten vlastne máš, Blm z 1939? Alebo sa mýlim?

... nemýliš sa, mám ho, len som ho trochu odložil, lebo chcem dať na neho nové popisy. Pôvodné boli robené len rukou. A tiež je v červenej farbe so sivou strechou.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Ja viem, že sme nepretekali, veď ja len žartujem. Je to naozaj krásny model, aj jeho jazda je krásna. Už mu chýba iba jedna vec, prívešák. Ale ten vlastne máš, Blm z 1939? Alebo sa mýlim?

... nemýliš sa, mám ho, len som ho trochu odložil, lebo chcem dať na neho nové popisy. Pôvodné boli robené len rukou. A tiež je v červenej farbe so sivou strechou.

Ak to dáš dokopy, tak to bude fakt krásna súprava. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA:
Veľmi pekne spracovaný model.
Gratulujem k prírastku do Tvojej zbierky v zlatej TT mierke.
A ďakujem za video, ktoré pekne dokumentuje jazdné vlastnosti Tvojej modelky na javisku, ktorým je Tvoje koľajisko.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ivor: ďakujem za pochvalu, hoci veľmi dobre viem, že moje "javisko" sa s tvojím segmentovým "javiskom" nedá ani porovnávať, ale som rád, že mi to stále jazdí. Ešte raz ďakujem, som viac zberateľ a keď už výrobcovia robia to čo aj mám v zbierke, tak si niečo musím do zbierky doplniť aj sám.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Znovu sa mi podarilo získať takmer dokončený, ale "neopojazdovaný" model zo stavebnice firmy KuBer. Zakúpil som ho od toho istého nemenovaného modelára z Čiech, čo mám od neho motorový vozeň M120. Teraz som ukoristil elektrický motorový vozeň EM400.001. Kasnička je kompletne dokončená (už len dodetailovať a pantografy) aj s rámom a maskami podvozkov. Stačí "len" vymyslieť pojazd a tra-dáááá !!! Dúfam, že sa k tomuto dokončeniu projektu dostanem čo nevidieť. Prinášam samozrejme aj fotky a len pripomínam, že sa jedná o model v modelovej veľkosti TT (1:120).


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Samba, tak ako kukám, tak Ti pribudne do zbierky ďalší krásny model z II. epochy. Nádhera. Toto bolo 2-osé, alebo 4-osé?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Samba, tak ako kukám, tak Ti pribudne do zbierky ďalší krásny model z II. epochy. Nádhera. Toto bolo 2-osé, alebo 4-osé?

... samozrejme 4osé. Mám aj masky podvozkov (leptané), ale nefotil som ich. A dúfam, že naozaj niekedy pribudne do zbierky.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Veľmi zaujímavý a pekne rozpracovaný model v modelovej mierke mojej krvnej skupiny....TT, takže SAMBA držím palce s dokončením.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahojte
Aby si niekto nemyslel že nič nerobím, tak sem pridávam niečo na čom pracujem .

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marian: ... neuveriteľné !!! Napriek všetkým krásnym udalostiam u Vás doma si vieš nájsť čas aj na modelovanie a to nie tak hocijaké! Modelovanie z leptaných stavebníc je neporovnateľne náročnejšie a ťažšie ako modelovanie s plastových stavebníc, alebo odliatkov. Zatiaľ to vyzerá pekne profesionálne. Pre mňa je to pohladenie, keď vidím tak pekne vypracované a výrazné prelisy dvierok na kasničke a iné viditeľné detaily. Bude to krásny model. Držím palce v ďalšom konaní s týmto modelom.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Bravooooo Marian, vidím, že veľká včela bude čoskoro pripravená do lakovne... Raz darmo, lept je lept, ako píše SAMBA...
Tak držím palce, aby raz čmeliačik po nabehnutí na koľaje priťahoval oči pozorovateľa a robil radosť....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 9 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá