Stavba lokomotív z ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba lokomotív z leptu

217 Príspevky
7 Užívatelia
0 Reactions
31.6 K Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Večer aj ja niečo pridám B)

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak pridávam fotky môjho takmer dokončeného nového miláčika. Mal som možnosť kúpiť pojazd s leptom za dobrý peniaz tak som neváhal (veď sa predsa jedná o čmeliaka 🙂 ) a kúpil ho. Začal som stavať koncom januára a pomaličky kúsok po kúsku som ho dával dokopy. Dnes dostal čmeliačik posledný nástrek matným lakom a posledná vec čo mu chýba sú okná a stierače. Snažil som sa ho prepracovať viac ako toho predtým. Pohral som sa so strechou ktorá je omnoho lepšie naohýbaná a nemá žiadne preliačeniny. Pohral som som sa aj s pluhom a dal mu výzor podľa reálu. Teda použil som L profil a z neho vytvoril pluh,taktiež som nastriekal na neho šachovnicu ako má skutočná mašina. Tento krát som zvolil tmavšiu zelenú ktorá sa mi pozdáva omnoho viac. Rozhodol som sa aj pre bielu strechu. Taktiež bielu dostali aj kolesá. Zhodnotiť môžete sami 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Vau, bomba :woohoo:
Nepreháňaš to nejako s tými modelmi? Chŕliš jeden za druhým a všetky vyzerajú super 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Vau, bomba :woohoo:
Nepreháňaš to nejako s tými modelmi? Chŕliš jeden za druhým a všetky vyzerajú super 🙂

Preháňa !!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Nepreháňam,sem tam niečo postavím 😆

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Nádherný model, v stavbe lokomotív si proste Majster. Tento čmeliačik sa mi už na prvý pohľad zdá viacej prepracovaný a "vyšperkovaný". 😉
P.S.
Ak ho budeš chcieť aj patinovať, tak odporúčam naozaj len veľmi jemne, lebo tá lokomotíva je krásna už takto . 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ďakujem,nie tento bude bez patiny takýto čistý ako z linky a aj tak bude jazdiť ako nový stroj

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ďakujem,nie tento bude bez patiny takýto čistý ako z linky a aj tak bude jazdiť ako nový stroj

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak sa teším na pekné zábery 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak sa mi dnes dostal do rúk lept t669 od kubera. Na zaplakanie. Ako môže toto niekto predávať? to aj hračky od mtb vyzerajú lepšie. Svetlá? nereálne rozmery. Reflektor pol metra od čela. Spodné svetlá tenké ako ihla zo striekačky. Pluh úplne mimo realitu. Tabuľky..načo ich striekať na červeno a potom zhora prebrúsiť...stačí ich pretrieť nezmývatelnou fixkou... Otvory pre stupačky? Úplne za rohom.. Kľučky? zbytočná vec. Načo osádzať už farbené nárazníky..Stačí ich natrieť rovno na mašine a kľudne zapatlať všetko okolo toho.. Tu sa ukazuje známa česká veta "levne a rychle" . Je to smutné ako niekto môže ponúkať niečo čo ani poriadne nieje model. Hovoriť niečo na mtb? proti tomuto modelu je mtb luxus. Osobne nemám nič proti pánovi kubíčkovi ale ponúkať toto? za 50€?
Veď posúďte sami.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

To si akože kúpil takto urobené? Tak to je smutné... :O

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Ja som naopak rád, že niečo takéto existuje, lebo až sa do stavby modelov pustím aj ja, tak nebudem najhorší 😆
pre mňa je to motivačné 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ja som naopak rád, že niečo takéto existuje, lebo až sa do stavby modelov pustím aj ja, tak nebudem najhorší 😆
pre mňa je to motivačné 😉

Dedo, keď sa Ty pustíš do lokomotív, tak nás všetkých pri Tvojom zmysle pre detail schováš do vrecka... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek ja som to nekupoval. Doniesol mi to dnes kamarát aj s vecami na pojazd,že to chce dať dokopy. Chvíľu som na to pozeral že čo mi to dal. Rám krivý ako vrtula(to by sa dalo vyrovnať) čelo na jednej strane bližšie ku kabíne na druhej dalej takže je krivé a dosť... Jedine čo sa mi na tom páči je tá krabička v ktorej "model" bol

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Ja som naopak rád, že niečo takéto existuje, lebo až sa do stavby modelov pustím aj ja, tak nebudem najhorší 😆
pre mňa je to motivačné 😉

Dedo, keď sa Ty pustíš do lokomotív, tak nás všetkých pri Tvojom zmysle pre detail schováš do vrecka... 😉

na to by som nevsádzal... mám tu jeden odliatok a iba naň smutne kukám a pýtam sa ho, že čo s ním mám robiť? Zaryto mlčí ...:lol:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek ja som to nekupoval. Doniesol mi to dnes kamarát aj s vecami na pojazd,že to chce dať dokopy. Chvíľu som na to pozeral že čo mi to dal. Rám krivý ako vrtula(to by sa dalo vyrovnať) čelo na jednej strane bližšie ku kabíne na druhej dalej takže je krivé a dosť... Jedine čo sa mi na tom páči je tá krabička v ktorej "model" bol

Tak to veľa zdaru, želám pevné nervy a osobne neviem, či by som sa do toho pustil... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

na to by som nevsádzal... mám tu jeden odliatok a iba naň smutne kukám a pýtam sa ho, že čo s ním mám robiť? Zaryto mlčí ...:lol:

Daj fotku... určite Ti niekto napovie... Ale odliatky nie sú tak ťažké postaviť, to dáš ľavou zadnou 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

na to by som nevsádzal... mám tu jeden odliatok a iba naň smutne kukám a pýtam sa ho, že čo s ním mám robiť? Zaryto mlčí ...:lol:

Daj fotku... určite Ti niekto napovie... Ale odliatky nie sú tak ťažké postaviť, to dáš ľavou zadnou 🙂

ešte nie je ten správny čas, ešte dozrievam ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dedo dááj 🙂 som zvedavý čo pred nami schovávaš 🙂

Akurát sa bavím s kamarátom,aby sa tohto "čmeliaka" zbavil a radšej mu spravím od dk model nový

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Dedo dááj 🙂 som zvedavý čo pred nami schovávaš 🙂

Akurát sa bavím s kamarátom,aby sa tohto "čmeliaka" zbavil a radšej mu spravím od dk model nový

... a nedám 🙂 ešte mi ostávajú drobnosti na enku, takže ....

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

To bol hotový model od KuBer-a? Kúpil ho priamo od KuBer-a? Alebo ho kupoval od niekoho? Ono je známe, že KuBer sa DK-Model a pánovi Cekulovi nevyrovná. Napriek tomu stále predáva - prečo asi??!! Ale keď si už načal takéto porovnanie modelov, tak je nutné povedať aj druhú stránku veci. Hotový nalakovaný model kasne a rámu s tabuľkami od KuBer-a stojí 48€ a leptaná stavebnica (nezostavená) od DK-model (Ján Cekul) 36€. Chcem sa len opýtať, koľko by si si účtoval za skompletovanie nezostavenej stavebnice aj s nastriekaním a osadením všetkých doplnkov? Nie každý modelár si dokáže postaviť leptanú stavebnicu sám a nemá každý modelár doma vybavenie na nastriekanie kasničky. Ja osobne si myslím, že nie je potrebné až tak do detailov porovnávať jednotlivých výrobcov a potom ich takto niekde opísať. Myslím, že toto na toto fórum nepatrí. Ja sa teším takmer každému modelu, ktorý vidím vyhotovený a ešte viac keď je aj funkčný. Keby si videl moje výtvory naživo, tak sa bojím toho ako by si ma zmietol s tým, že to nie je dokonalé. Sám som si toho vedomí. Myslím, že ten kamarát ktorý ťa poprosil o skompletovanie jeho modelu (s ktorého sa asi aj tešil), nestál o tvoju kritiku, ale skôr asi o pomoc. Ja som sa teraz asi dosť veľmi zamyslel. Osobne totiž poznám a osobne aj v Prahe na burze stretávam ako pána Kubíčka, tak aj pána Cekula a predstav si Radko, že obidvaja páni sú už trochu postarší a obidvaja sú ako sa hovorí "za vodou". Pri tom sa obidvaja osobne pozdravia, podebatujú, posrandujú a nie je medzi nimi žiadna nevraživosť. Ja keď prídem zo stretnutí s takýmito modelármi, tak mám výborný pocit a baterky nabité na niekoľko dní. Nedalo mi, tak som len reágoval. Môj názor je jednoznaťný. Touto cestou by sa toto fórum nemalo uberať. Mám čudný pocit - PREPÁČTE !!! :blush: :huh:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

To bol hotový model od KuBer-a? Kúpil ho priamo od KuBer-a? Alebo ho kupoval od niekoho? Ono je známe, že KuBer sa DK-Model a pánovi Cekulovi nevyrovná. Napriek tomu stále predáva - prečo asi??!! Ale keď si už načal takéto porovnanie modelov, tak je nutné povedať aj druhú stránku veci. Hotový nalakovaný model kasne a rámu s tabuľkami od KuBer-a stojí 48€ a leptaná stavebnica (nezostavená) od DK-model (Ján Cekul) 36€. Chcem sa len opýtať, koľko by si si účtoval za skompletovanie nezostavenej stavebnice aj s nastriekaním a osadením všetkých doplnkov? Nie každý modelár si dokáže postaviť leptanú stavebnicu sám a nemá každý modelár doma vybavenie na nastriekanie kasničky. Ja osobne si myslím, že nie je potrebné až tak do detailov porovnávať jednotlivých výrobcov a potom ich takto niekde opísať. Myslím, že toto na toto fórum nepatrí. Ja sa teším takmer každému modelu, ktorý vidím vyhotovený a ešte viac keď je aj funkčný. Keby si videl moje výtvory naživo, tak sa bojím toho ako by si ma zmietol s tým, že to nie je dokonalé. Sám som si toho vedomí. Myslím, že ten kamarát ktorý ťa poprosil o skompletovanie jeho modelu (s ktorého sa asi aj tešil), nestál o tvoju kritiku, ale skôr asi o pomoc. Ja som sa teraz asi dosť veľmi zamyslel. Osobne totiž poznám a osobne aj v Prahe na burze stretávam ako pána Kubíčka, tak aj pána Cekula a predstav si Radko, že obidvaja páni sú už trochu postarší a obidvaja sú ako sa hovorí "za vodou". Pri tom sa obidvaja osobne pozdravia, podebatujú, posrandujú a nie je medzi nimi žiadna nevraživosť. Ja keď prídem zo stretnutí s takýmito modelármi, tak mám výborný pocit a baterky nabité na niekoľko dní. Nedalo mi, tak som len reágoval. Môj názor je jednoznaťný. Touto cestou by sa toto fórum nemalo uberať. Mám čudný pocit - PREPÁČTE !!! :blush: :huh:

Súhlasím s Tebou Samba, nie sme rátači nitov, ale mňa osobne naozaj prekvapilo hlavne to prevedenie svetiel... ostatné by sa aj dalo "prežrieť". Možno, keby rzvlaky upravil hlavne tie svetlá, tak by to bolo lepšie.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Som presvedčený, že pokiaľ by hocikto staval tento model či už od KuBer-a, alebo DK-Model (Ján Cekul), tak by ho každú zostavil podľa svojho cítenia. Tie svetlá sú naozaj asi najhoršia vec na celom zostavenom modeli. Zlé na tom je to, že sa to na hotovom modeli ťažko (takmer nemožné) napráva. Inak u mňa celkom dobré. Dosť by tiež pomohli polomatné farby a nie lesklé. Na lesklých sú všetky nedokonalosti viac viditeľné.
Inal len tak medzi rečou !Čmeliak" ktorého mám ja z odliatku je úplná katastrófa oproti tomu od KuBer-a, ale nejako si neviem pomôcť a mám ho rád a mám ho aj vystaveného vo vitrínke. Tiež si ho niekedy prejazdím, aj keď jeho jazdné vlastnosti sú na dosť mizernej úrovni. Vtedy som dal za neho 80€, no čo už a napriek si ten model vážim.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Samozrejme nemyslím to nijak zle. Áno bol to hotový model priamo od kubera. Lept nieje až tak zlý,proporčne aj celkom dobrý ale mňa práve zaráža to,že prečo to výrobca tak odflakuje. Neviem kto bol prvý s týmto leptom ale asi kuber a až potom DK model. Chápem že už to nemá zmysel prekreslovať a inovovať lept. Vieš ale tá odfláknutá robota mi vadí. Farbiť nárazníky už osadené? Fajn ale prečo zafarbiť aj všetko okolo náraznikov? Tie svetlá. Tie trubičky sú doletované samostatne. Tak prečo je problém ich osadiť rovno? jedno svetlo pozerá dole,druhe hore a reflektor doprava dole..Vieš keď chcem niečo predať tak prečo to odfláknem a je mi to jedno ako to vyzerá. Stačilo by tam len nalepiť krúžky okolo svetiel. Určite by to bolo rozumnejšie ako tam dávať takmer 1cm dlhú trubičku ktorá to iba pokazí. Prečo tabuľky pretrieť červenou fixkou a hocijako ich tam nalepiť. Práve tieto drobnosti kazia dojem z toho modelu. Aj menej zdatný modelár by zvládol spraviť odliatok a kľudne si ho dať nastriekať niekomu a vyšlo by ho to na rovnaké peniaze a vyzeralo by to úplne inak.
On keď ho kupoval tak si myslel že to bude fajn..ale keď mu to prišlo tiež ostal sklamaný. Vyše roka mu to ležalo v skrini. Teraz mi posielal stavebnicu mvtv a pribalil mi k tomu aj toho čmeliaka nech sa na to pozriem. Sám chcel vidieť fotky kde je porovnaný môj a jeho. A sám a dobre sa rozhodol,že mu mám objednať lept od dk a postaviť mu ho z leptu od DK.

Tiež by si si nekúpil auto ktoré by malo jedno svetlo také,druhé také a tretie onaké.. Ešte k tej nádrži a rámu. Na boku čo sú výstupky pre uchytenie lana v prípade dvíhania. Tiež by tam stačilo dať krúžok z plechu alebo tam radšej nedať nič. Na miesto toho sú tam vložené a zaletované klinčeky ktoré sú zvnútra odštiknuté a trčia viac ako 1 cm. Fakt sú to drobnosti ktoré pokazia celkový dojem z modelu.

Týmto nechcem pána Kubíčka nijak zhadzovať lebo má aj pekné modely za super cenu ale prečo môže byť jeden pekný a druhý odfláknutý?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Pán Kubíček je nejaký výrobca, respektíve modelár, ktorý stavia na predaj lepty? Berem, že to asi odflákol, ale tiež je to ručná práca a je veľa modelárov, ktorí neurobia ani takto. Nebol to jeho prvý lept? To aby som sa bál zobrať na stretnutie moje modely na ukážku... :ohmy:
Navrhujem, aby sme to veľmi nerozoberali, fórum pre rátačov nitov je vl....net.... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Áno Marek,vyrába lepty,veľa leptov a ponúka aj postavené modely z jeho leptov na svojom webe. Takže nebol to jeho prvý model al tieto modely vyrába pravidelne. Neviem a ani to nechcem riešiť aký ma po tom dopyt. Teda vieme už aké má chyby,veď nikto nieje dokonalý a kto chce kúpi si to a kto nechce nechá tak. Toť môj názor na jeho prevedenie. A ako píše Marek nerátajme už nity ale užívajme si radosť z modelárstva 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá