Čmeliak 770-059 z l...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Čmeliak 770-059 z leptu

218 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
18.8 K Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

ako som už dávnejšie zakladal túto tému ale po výpadku bola vymazaná tak ju zakladám znova..
Predmetom tejto stavby bude model čmeliaka 770-059 ktorý mi donedávna jazdil za domom...Nedávno som sa dozvedel že zhorel a už čaká na šrotáciu v Trenčanskej Teplej..Takže budem stavať jeho model ktorý bude na počesť nosiť jeho číslo...

Lept je od Dk modelu,obtisky budú od pána Kapustu a pojazd od pána Černého.

Včera som začal so stavbou..Lept je velmi pekne spracovaný..veľa ludí mi vravelo,že mi stačí aj lept od Kubera za 20€ ale radšej si priplatim za DK model ktorý stojí raz tolko ale keď som porovnával prepracovanosť stavebnice tak je to obrovský rozdiel....

Začal som naohýbaním rámu,na rám som naletoval čelá a stupačky..potom som si naohýbal skriňu na ktorú dnes plánujem osadiť dvere a rôzne veci...

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Mrzí ma strata tejto témy, aj som dúfal, že ju opäť otvoríš. Vyzerá to skvele, teším sa na výsledok. Nezabudni občas zverejniť foto z priebehu stavby. Všimol som si, že používaš popisky a pojazd od výrobcov, ktorých nepoznám.. Som zvedavý na výsledok, pevne verím, že budeš spokojný a podelíš sa nielen o fotky ale aj skúsenosti. Čmeliak je pekná lokomotíva, tak pevnú ruku a veľa trpezlivosti. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem,a sa podarí tak večer pridám foto z postupu práce

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ten čmeliak vypadá pekne. Som rád, že si zvolil kvalitnejší lept.
Ak nie sú peniažky, radšej počkať chvíľku dlhšie na kvalitu. To sa vždy oplatí. 🙂
Držím palce, 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

áno pravda,radšej priplatím viac ale viem že mám niečo kvalitnejšie a výsledok bude určite lepší

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: vidím, že k stavbe pristupuješ zodpovedne a podrobne si prezeráš aj technické výkresy a zameriavaš sa na obrazovke svojho notebooku aj na detaily. To je pri stvárnení reálneho modelu veľmi dôležité, aj keď na druhej strane model ponúka samozrejme len obmedzené možnosti reálneho stvárnenia. Je to predsa len model. Ja už teraz vidím, že to bude vydarená stavba, len nezabudni, že stále platí "pomaly ďalej zájdeš". Pán Cekul robí vydarené leptané stavebnice, ktoré sa pomerne ľahko a pekne skladajú. Ale tiež pozor na presnosť, lebo aj tak dokonalý lept sa dá ľahko pokaziť. Stavba Čmeliaka je dobré rozhodnutie, lebo asi žiaden z "fabrických" výrobcov sa na tento model nedá. Len do toho a rád budem túto stavbu sledovať.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Výhodou pre mňa je to že nižšie spomínaný stroj som si dôkladne pofotil a viem si na fotkách pozrieť to čo potrebujem..Pred kúpou leptu som sa obával,že stavebnica bude náročná ale teraz musím povedať že je jednoducho a veľmi dobre technicky spravená a zatial som nenarazil pri stavbe na žiaden problém a dúfam že ani nenarazím...Robí aj pán Cekul lept čmeliaka? v H0 tuším že áno ale v tt-čku som si ho nevšimol

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Výhodou pre mňa je to že nižšie spomínaný stroj som si dôkladne pofotil a viem si na fotkách pozrieť to čo potrebujem..Pred kúpou leptu som sa obával,že stavebnica bude náročná ale teraz musím povedať že je jednoducho a veľmi dobre technicky spravená a zatial som nenarazil pri stavbe na žiaden problém a dúfam že ani nenarazím...Robí aj pán Cekul lept čmeliaka? v H0 tuším že áno ale v tt-čku som si ho nevšimol

Vidíš, keby si nenapísal, tak ani neviem, úplne mi vypadlo, že si prešiel na TT. O to ťažší model si si vybral, ale ako píšeš, tieto lepty bývajú veľmi presné a skvele sa s nimi pracuje. Preto viem, že s tým nebudeš mať žiadne problémy. Dúfam, že používaš aj pájkovaciu kyselinu, vtedy to ide ako po masle. Ja si bez toho už ani neviem predstaviť pájkovanie. Držím palce a nezabudni na nás s priebehom. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Mám doma aj pájkovaciu kyselinu ale radšej používam maďarskú pájkovaciu pastu,ktorá je určená práve na lepty,je to lepšie ako kyselina lebo si ju potrieš len tam kam chceš,kyselina rada zateká a podobne..ale používam aj ja..bez toho je to bieda a cín skoro ani nedrží..takto sa krásne rozleje a spoj je perfektný

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Mám doma aj pájkovaciu kyselinu ale radšej používam maďarskú pájkovaciu pastu,ktorá je určená práve na lepty,je to lepšie ako kyselina lebo si ju potrieš len tam kam chceš,kyselina rada zateká a podobne..ale používam aj ja..bez toho je to bieda a cín skoro ani nedrží..takto sa krásne rozleje a spoj je perfektný

Presne ako píšeš. Ja som ešte nemal tú pájkovaciu pastu, ale čítal som, že je dobrá.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak podarilo sa mi dnes doplniť veci na rám,naletoval som závesky a položil krablovaný plech.Na rám som priletoval čelá a kabínu.Najbližšie keď budem mať čas tak doplním bočné kryty dynama,dvere a strechu..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tak podarilo sa mi dnes doplniť veci na rám,naletoval som závesky a položil krablovaný plech.Na rám som priletoval čelá a kabínu.Najbližšie keď budem mať čas tak doplním bočné kryty dynama,dvere a strechu..

Vyzerá to super... teším s Tebou... B) 😉 :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: len na upresnenie pán Cekul neodmysliteľne patrí k DK model. On stojí za všetkými leptanými modelmi DK model, hoci už nie je členom DK model, tak sa ešte zvyknem mýliť a napíšem leptaný model od pána Cekula. Ospravedlňujem sa za mylné písanie, aj keď nie je až tak mylné, kto trochu pozná DK Model. :huh:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
A aký pojazd tomu dáš ?
Počul som , že sa na to hodí pojazd od Tilliga - NOHAB.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: ten pojazd od TILLIGa sa naozaj hodí, ale je v tom jeden poriadny háčik. Tie lokomotívy sa cenovo pohybujú okolo 100€ a navyše musí prejsť takými úpravami (prakticky sa použijú len niektoré komponenty) aby sadol, že riešenie je podľa mňa len v na mieru vyhotovenom mosadznom pojazde od Českých malovýrobcov.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: ten pojazd od TILLIGa sa naozaj hodí, ale je v tom jeden poriadny háčik. Tie lokomotívy sa cenovo pohybujú okolo 100€ a navyše musí prejsť takými úpravami (prakticky sa použijú len niektoré komponenty) aby sadol, že riešenie je podľa mňa len v na mieru vyhotovenom mosadznom pojazde od Českých malovýrobcov.

No to je teda dosť.....a čo NOHAB od BTTB ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ivor: ten pojazd od TILLIGa sa naozaj hodí, ale je v tom jeden poriadny háčik. Tie lokomotívy sa cenovo pohybujú okolo 100€ a navyše musí prejsť takými úpravami (prakticky sa použijú len niektoré komponenty) aby sadol, že riešenie je podľa mňa len v na mieru vyhotovenom mosadznom pojazde od Českých malovýrobcov.

No to je teda dosť.....a čo NOHAB od BTTB ?

Až je to ako v H0, tak nohab by určite pasovalo... Ja som Nohabku použil na Pomaranča. A to je to isté... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: určite lacnejšie riešenie, ale je potrebný iný motor. BTTB tam nikto nevtrepe. :silly: Ja mám čmeliaka na pojazde (veľmi upravenom BTTB s tenkým motorom (made in Thajvan), ale jazdné vlastnosti na pováženie. Snažil som sa to aj vyladiť iným uchytením motora, ale podvozky BTTB sú stále len vo svojom štandarde. Takže roboty ako na kostole a výsledok nie príliš dobrý.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: musím ťa poopraviť, pojazd na Čmeliaka je úplne o niečom inom ako Pomaranč. Veď len tvar kasničky hovorí o tom aký priestor ponúka Pomaranč a aký Čmeliak. Inak, keď som to už takto nahryzol, ostáva mi stále jedna nezodpovedané otázka. Prečo sa práve známi fabrický výrobcovia nepúšťajú do takýchto modelov s "Ultratenkými" kasničkami? Podľa mňa sú na prvom mieste problémy s priestorom na motor (hoci ten sa do stanovišťa takmer vždy zmestí), elektronikou (hlavne po novom zvuk s digitálom) a navyše dnešní modelári kladú na výrobcov také nároky, že každý teraz vyžaduje aj stvárnenie interiétu stanovišťa. Takže asi som si aj odpovedal. Alebo máte aj iný názor?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Marek: musím ťa poopraviť, pojazd na Čmeliaka je úplne o niečom inom ako Pomaranč. Veď len tvar kasničky hovorí o tom aký priestor ponúka Pomaranč a aký Čmeliak. Inak, keď som to už takto nahryzol, ostáva mi stále jedna nezodpovedané otázka. Prečo sa práve známi fabrický výrobcovia nepúšťajú do takýchto modelov s "Ultratenkými" kasničkami? Podľa mňa sú na prvom mieste problémy s priestorom na motor (hoci ten sa do stanovišťa takmer vždy zmestí), elektronikou (hlavne po novom zvuk s digitálom) a navyše dnešní modelári kladú na výrobcov také nároky, že každý teraz vyžaduje aj stvárnenie interiétu stanovišťa. Takže asi som si aj odpovedal. Alebo máte aj iný názor?

Vidíš, tak to ma nenapadlo, to máš úplnú pravdu Samba. Čo sa týka tých výrobcov, tak to je to isté. Ale zaujímavé je, že voľakedy vedeli takéto modely robiť, či už Hektora alebo aj rosničku a aj v TT. Teraz veľa robí tá elektronika - digitál, teda môj názor je ten, že síce to nie je zlé, ale z tohto pohľadu je to obmedzenie pre modelárov, ktorí by chceli práve tieto modely. 😉
Veľa zdaru pri stavbe 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

pojazd mám mosadzný ale s plastovými prevodmi od pána Černého

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

pojazd mám mosadzný ale s plastovými prevodmi od pána Černého

tak to musí byť pekne tichý pojazd.
Držím palce pri stavbe. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

áno áno,je dostatočne tichý ale trochu to kazí ten čínsky 3-pólový motor ktorý vrčí..ale už mám na ceste 5-pólovú mashimu..

Inak dnes sa mi podarilo dosadiť strechy na skriňu okrem kabíny..tá je v návode až niekde na konci :cheer: ..
Už teraz som sa do neho zamiloval a už sa teším ako bude brázdiť koľajisko..+ som si k nemu už kúpil aj zvukový dekóder,ktorý odošlem pánovi Jacekovi do čiech nech mi tam nahrá jeho úžasný zvuk

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: pekne napreduješ. Bude to pekná mašinka a digitále so zvukom to bude pecka. Hoci ja som ortodoxný zástanca analógu a navyše čo v najstaršom vydaní, nevadia mi ani ozvučené digi mašinky. Pracuj precízne a trochu pozor na veľa cínu. budeš mať s tým veľa roboty. Ale nie je to nič čo by si nezvládol, ako ťa poznám.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

cínu mám niekde viac,ale je to najmä v dosť tažkých spojoch...ale nevadí to vôbec,lebo to sa všetko vybrúsi 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá