Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Okuliarnik v N-ku

36 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
4,025 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak to je moj druhy lept v poradi,ktory som skladal ,prvy bol motorak M152 ten vôbec nedopadol dobre 😆 ,i tento lept ma uz nejaky piatok,ale rozhodol m sa ho dokoncit,bude z neho modry krásavec,asi na nom odstranim zavesky a bude z neho nejaka 754-ka-este uvidíme.Pojazd bude z 215-ky Roco,su to kvalitne,silne pojazdy,sice nesedia nejake rozmery,ale u mna nehraju nejake milimetre nejaku rolu 😆


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Tak to si sa rozhodol pre veľmi pekný náter. Ja osobne mám Okuliarniky veľmi rád a tento modrý vyzerá super. Veľmi mu to sekne. Proste Okuliarniky sú nádherné stroje. Ináč, to je ten lept, čo si mal vo vitríne, keď sme Ťa boli pozrieť, že? Ten som videl priamo naživo a musím povedať, že je naozaj pekne porobený. Teším sa na výsledok. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

krása,aj ja som ho mal..momentálne je už prerobený na 753

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No pomaranc som ulozil do vitriny,nemam uz nervy sa s nim babrat-pojazd ma trapi velice,tak na ukludnenie som zacal s dostavbou okuliarnika.Pojazd bude z BR 215-ky,ako som si to vymyslel vidite na foto.Kasna nie je moc vystavne zletovana,bol to moj druhy lept ,ktory som skladal,a ma uz min.5 rokov,uvidime co sa s tym bude dat urobit.Tak kukajte s prizmurenymi ocami 😆


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak ako som pisal,pomaranc je zatial vo vitrine,a zapocal som prace na okuliarnikovi,pisal som skor,ze bude modry.Dnes som pre kontrolu urobil skusobny nastrek kasni bielou farbou,kvoli zisteniu roznych jamiek,nedoletovanych miest atd...,inak toto vrele doporucujem,biela farba krasne ukaze rozne nedostatky.No bol som prekvapeny,vzhladom k tomu,ze to bol moj druhy lept,ktory som skladal,neni to najhorsie,takze potom som celu kasnu prelestil,a trosku som tmelil..Dnes doletujem,dolepim nejake drobnosti,a zajtra hadam ho dam do prvých farieb,no dnes som ho od radosti ani nefotil-tak som rychly :cheer: Fotecky dam zajtra.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: veď ten okuliarnik už na prvých obrázkoch, bez bieleho nástreku vyzeral veľmi slušne.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

modeln: veď ten okuliarnik už na prvých obrázkoch, bez bieleho nástreku vyzeral veľmi slušne.

Ja som ho videl aj naživo a môžem povedať, že aj je veľmi slušne postavený. Určite sa právom nazýva modelom 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

,

modeln: veď ten okuliarnik už na prvých obrázkoch, bez bieleho nástreku vyzeral veľmi slušne.[/quote

Dakujem Samba,ale biela farba odhalila toho viac.Inak,pisal som ti v sekcii odliatkov,ci nahodou nemas na premeranie terajsi odliatok od Ciza ,okuliarnika alebo zamracenu,rad by som to vedel,a porovnal s mojim.A chcem sa ta opytat,ci nevies o niekom,kto sa zaujima o americke zeleznice v N-ku,Ty viac chodis po svete,potreboval by som zohnat masinku od Life-Like SW8,9 alebo 1200,moc sa hodi na rozne prestavby nase masinky v N-ku,mam postavene dve kasne T 466,2+T458.1 alenemam pojazdy,tak na ne ich chcem-ak vies,daj mi vediet.Dakujem velmi pekne


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

,

modeln: veď ten okuliarnik už na prvých obrázkoch, bez bieleho nástreku vyzeral veľmi slušne.[/quote

Dakujem Samba,ale biela farba odhalila toho viac.Inak,pisal som ti v sekcii odliatkov,ci nahodou nemas na premeranie terajsi odliatok od Ciza ,okuliarnika alebo zamracenu,rad by som to vedel,a porovnal s mojim.A chcem sa ta opytat,ci nevies o niekom,kto sa zaujima o americke zeleznice v N-ku,Ty viac chodis po svete,potreboval by som zohnat masinku od Life-Like SW8,9 alebo 1200,moc sa hodi na rozne prestavby nase masinky v N-ku,mam postavene dve kasne T 466,2+T458.1 alenemam pojazdy,tak na ne ich chcem-ak vies,daj mi vediet.Dakujem velmi pekne

Videl som príspevok a mám doma ten odliatok, len čas mi neostáve, lebo by som ho musel pracne hľadať. Marek vie o čom hovorím. Keď sa k nemu dostanem, tak premeriam a nafotím.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  


Ako som pisal,tak i cinim.Prinasam foto z nastreku okuliarnika.Fotene je to hned po nastriekani modrej farby,prefuky si nevsimajte ,odstranim.Ak sa zadari,tak dnes dostane este zlty pas na cela+streknem ram i ciernosedou,premyslam o pluhoch,ci ich nedam na modro alebo urobim srafovanie cierno-biele,co vy nato?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Vau, pekné. Vyzerá to super. Fakt dobré. Prefuky si nevšímame... 🙂 A čo sa týka pluhov, neviem aké boli originál na tomto, ale pekné by boli aj tie čierno-biele. Ale to musíš Ty vedieť, aké chceš. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Vau, pekné. Vyzerá to super. Fakt dobré. Prefuky si nevšímame... 🙂 A čo sa týka pluhov, neviem aké boli originál na tomto, ale pekné by boli aj tie čierno-biele. Ale to musíš Ty vedieť, aké chceš. 🙂

Dakujem,ale som este len na zaciatku,uz som strekol i zlty pas.A pluhy:moc sa mi nechce babrat s bielo-ciernymi pasmi,je to o nervy maskovat,uvidim,ako sa na to vyspim 😆 😆 😆


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Vau, pekné. Vyzerá to super. Fakt dobré. Prefuky si nevšímame... 🙂 A čo sa týka pluhov, neviem aké boli originál na tomto, ale pekné by boli aj tie čierno-biele. Ale to musíš Ty vedieť, aké chceš. 🙂

Dakujem,ale som este len na zaciatku,uz som strekol i zlty pas.A pluhy:moc sa mi nechce babrat s bielo-ciernymi pasmi,je to o nervy maskovat,uvidim,ako sa na to vyspim 😆 😆 😆

Ak chceš, tak Samba vie dať urobiť popisy presne aké potrebuješ. A sú kvalitnejšie ako od Jírana, skvele sa s nimi pracuje. Ja mám také na Rosničke, ale žlto-červené. Ak chceš, skús napísať Sambovi, popisky ktoré dodáva takto sú naozaj super. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak,a mame tu pokracovanie prac-nastreku.Ostavaju mi len pluhy,a podotahovat prestreky a nedokonalosti.Co sa tyka pojazdu,ako som pisal,bude posadeny na spodok BR 215 Roco.Sice len docasne,kym sa nedostanemk vhodnejsiemu pojazdu.Co sa tyka tabuliek,mam v zasobe niekolko cisiel,a dokonca som nasiel i v zásobách znaky Zeleznicnej spolocnosti Slovenska,tak premyslam ze ich pouzijem,apropo,nestaviam model podla nejakej konkrétnej loko.Ostava mi este vyrobit chladic na strechu,a doplnit chybajuce diely na samotnu kasnu.Zdvihacie haky na kapote som nedaval,je to tak strasne malicke,ze som nemal nervy sa s nimi babrat,sice som sa pokusil ale zo 4 ks,sa mi jeden podarilo osadit,ale ostatne sli do nenavratna-jednoducho zmizli potvorky :S :S


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Este som zabudol na tuto foto 😛


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

podarený je,len by vytkol ten žltý pruh.Mal by siahať len po zaoblenie karosérie,podľa mňa to tak vyzerá krajšie ako keď ide až po dvere.inak na rámy okien odporúčam kúpiť v papiernictve bielu fixku centropen,len to s tým pretrem a vyzerá to super,je to lepšie ako malovanie štetcom

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

podarený je,len by vytkol ten žltý pruh.Mal by siahať len po zaoblenie karosérie,podľa mňa to tak vyzerá krajšie ako keď ide až po dvere.inak na rámy okien odporúčam kúpiť v papiernictve bielu fixku centropen,len to s tým pretrem a vyzerá to super,je to lepšie ako malovanie štetcom

Rzvlaky: ten žltý pruh môže byť kľudne až po dvere, boli rôzne nátery. 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln, ako ja Duštifíra majú krásne modely vlastnoručnej stavby. Klobúk dole. Nie je čo im vytknúť. Pokiaľ ide o náter toho žltého pruhu, tak tiež zdieľam názor, že jeho dĺžka môže byť rôzna a nevadí mi ani po dvere. Dokonca mi nevadí pruh ani okolo celej mašiny a dokonca ani v tvare bleskov. Navyše modeln napísal a zdôraznil, že nestavia model podľa nejakej skutočnej predlohy, ale podľa vlastného cítenia. Tým sú všetky pripomienky irelevantné a neostáva nič iné, len sa mlčky (alebo s pochvalou) kochať v jeho umení. Zase si treba uvedomiť, kto má doma v zbierke len tak troch okuliarnikov a z toho dvoch vlastnej výroby ??


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,dakujem.No to oramovanie okna idem este len riesit,pred samotnym nástrekom modrou,som to strekol vodourieditelnou farbou,a po zaschnuti som to prestrekol modrou,a nasledne som to cela ocistil vatovou tycinkou,namocenou v riedidle-ale nevypalilo mi to tak,ako som chcel.Vlastne ako som napisal na FB,nastrek modrou sa mi moc nevydaril,z dialky to este ujde,aale pri blizsom pohlade to neni dobre,akoby to bolo hrbolate,povedal by som napatlane stetcom,a nie striekane,nadovazok ked je to postavene z leptu-ale totok si rozmyslim :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

modeln, ako ja Duštifíra majú krásne modely vlastnoručnej stavby. Klobúk dole. Nie je čo im vytknúť. Pokiaľ ide o náter toho žltého pruhu, tak tiež zdieľam názor, že jeho dĺžka môže byť rôzna a nevadí mi ani po dvere. Dokonca mi nevadí pruh ani okolo celej mašiny a dokonca ani v tvare bleskov. Navyše modeln napísal a zdôraznil, že nestavia model podľa nejakej skutočnej predlohy, ale podľa vlastného cítenia. Tým sú všetky pripomienky irelevantné a neostáva nič iné, len sa mlčky (alebo s pochvalou) kochať v jeho umení. Zase si treba uvedomiť, kto má doma v zbierke len tak troch okuliarnikov a z toho dvoch vlastnej výroby ??

Samba,spominal si ze koncis vo svojom e-shope s N-kom,no chcem sa ta opytat,vies mi pozhanat cmeliacika v N,vyraba ho DK model http://www.dk-model.cz/web/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=282&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=cs ,a ked sa ti do ruky dostane odliatok zamracenej,a ten odliatok bude mat cez okna kolo 10,5cm-11 cm tak mi ho rezervuj,ako si spominal,okuliarniky mam 3,ale zamracenu ani jednu.Ten lept by som zobral hned. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Samba,spominal si ze koncis vo svojom e-shope s N-kom,no chcem sa ta opytat,vies mi pozhanat cmeliacika v N,vyraba ho DK model http://www.dk-model.cz/web/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=282&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=cs ,a ked sa ti do ruky dostane odliatok zamracenej,a ten odliatok bude mat cez okna kolo 10,5cm-11 cm tak mi ho rezervuj,ako si spominal,okuliarniky mam 3,ale zamracenu ani jednu.Ten lept by som zobral hned. 😉

Odliatok Zamračenej od Číža mám aj v obchode a Čmeliak od DK model by nemal byť problém. Predajca je na každej burze v Prahe, takže by som ho mohol zakúpiť a doviesť (samozrejme cena bude zaokrúhlená na 40€, mám nejaké náklady aj na cestu a samozrejme aj "nepatrnú" časovú stratu :(). Ak naozaj máš záujem. Ten odliatok by som do vtedy asi, možno, predpokladám, neviem presne mohol zamerať a tak isto aj odliatok okuliarnika ako si chcel pre tým. Naozaj nestíham, ale možno je to ťažké uveriť. Mám toho nad hlavu, čo si ťažko viete predstaviť. Myslím, že na budúci rok toho budem mať už menej na pleciach, tak sa budem možno vedieť viac venovať obchodu a modelom ako takým.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Samba,spominal si ze koncis vo svojom e-shope s N-kom,no chcem sa ta opytat,vies mi pozhanat cmeliacika v N,vyraba ho DK model http://www.dk-model.cz/web/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=282&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=cs ,a ked sa ti do ruky dostane odliatok zamracenej,a ten odliatok bude mat cez okna kolo 10,5cm-11 cm tak mi ho rezervuj,ako si spominal,okuliarniky mam 3,ale zamracenu ani jednu.Ten lept by som zobral hned. 😉

Odliatok Zamračenej od Číža mám aj v obchode a Čmeliak od DK model by nemal byť problém. Predajca je na každej burze v Prahe, takže by som ho mohol zakúpiť a doviesť (samozrejme cena bude zaokrúhlená na 40€, mám nejaké náklady aj na cestu a samozrejme aj "nepatrnú" časovú stratu :(). Ak naozaj máš záujem. Ten odliatok by som do vtedy asi, možno, predpokladám, neviem presne mohol zamerať a tak isto aj odliatok okuliarnika ako si chcel pre tým. Naozaj nestíham, ale možno je to ťažké uveriť. Mám toho nad hlavu, čo si ťažko viete predstaviť. Myslím, že na budúci rok toho budem mať už menej na pleciach, tak sa budem možno vedieť viac venovať obchodu a modelom ako takým.

Samozrejme s vyssou cenou ratam u cmeliaka,tak ak budes mat moznost,tak mi ho kup a spolu s nim mi rezervuj zamracenu,ked ich budes mat pohromade,tak mi daj vediet.Dakujem
PS:cena 40 eur je v pohode,keby som si ho mal priamo objednat u DK model,cena by bola urcite vyssia nez u teba 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak na okuliarnikovi som uz strekol i srafovanie na pluhoch.Ako som spominal,nepacil sa mi nastrek modrou,hlavne na streche,tak mi to nedalo,a znova som to strekol 🙂 ,a je to urcite lepsie,no foto zatial nebude,o dva dni to zmenim,len sa momentalne,nestretnem s dcérou,bo mam poobedne,a mozno bude nejake videjkooooo 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tešíme sa 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Zatial len par foto okuliarnika po prestreku modrou,bolo to narychlo fotene,nabuduce uz ho nafotim i na pojazde-trosku ma spanuje,ale uz to zacina chodit,ako si predstavujem 🙂 .Brile som nerobil farbou,skusim ten centropen


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá