Prasiatko T211 z le...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prasiatko T211 z leptu od Hekttora

32 Príspevky
6 Užívatelia
1 Likes
9,762 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Po dokončení čmeliaka som vytiahol zo šuplíku nový projekt.Tým je prasiatko T211 z leptu od Hekttora.Nedávno dal Hekttor do predaja pár pojazdov na tento model,tak som neváhal a hneď si jeden aj s leptom kúpil.Včera som začistil mosadzné diely na pojazd.Hodinu som nad tým maturoval,čo ako má isť a musím povedať,že to bude trošku fuška.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Super. Teším sa. Toto som aj ja staval v H0 ale už dávnejšie. Ja som mal pojazd PG a som spokojný. Jazdí krásne. A tiež to mám komplet z leptu. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tvoje prasiatko je veľmi pekné.Nevedel som,že máš pojazd od PG..Bol som v tom,že tam máš nejakú nápravu z loko..

Ja som dnes ráno nelenil a postavil som pojazdík.Na moje prekvapenie to išlo rýchlo a jednoducho.Ešte chýbajú zberače a môže ísť na zábeh

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Nooo, pojazd vyzerá super. Som zvedavý na jazdu. Mimochodom, zmestí sa Ti tam dekóder?
Hej, to je asi moja jediná lokomotíva, kde mám kupovaný pojazd. Teda z tých, čo som robil ja. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Dekóder mám doma ten najmenší od zimo MX621.Dúfam,že sa tam vojde..Ak nie ,prichádza do úvahy dekóder Kuehn N45..najmenší enkový dekóder.
Pojazd som dnes zabehol.Zo začiatku mal problém sa rozbehnúť,musel som ho povoliť a jemne namazať.Začal som na 12V kedy motor mal trochu problém točiť s prevodmi a kolesami.Po hodine som znížil napätie na 10V a mierne som ho pritiahol. Opäť som ho nechal hodinu bežať.Potom som pojazd celý otvoril a skontroloval zvnútra.Vybrúsil som ešte nejaké veci,aby náhodou kolieska nedreli o mosadz.Znova som ho zložil.Nastavil napätie na 8V a nechal 2 hodinky bežať.Po poslednom čakaní sa pojazd naozaj pekne usadil a aj na 3v ide krásne pomaly,bez drhnutia.Páči sa mi ako je tichý.Povedal by som,že tichší ako niektoré továrne pojazdy.Suma sumárov pojazd bežal dokopy necelých 5 hodín a krásne sa zabehol.Všetko je dotiahnuté na maximum.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Noooo,vypada to zaujimavo,tesim sa na pokracovanie.No neviem,ci masinky z leptov robime len my dvaja,alebo ostatny sa hanbia,co to ukazat 😆 😆 😆


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tieto lepty sú vždy výzva a málo kto si na to trúfne,ale keď si na to človek trúfne tak ho to odmení v podobe perfektného modelu(teda záleží od zručnosti :D)

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Noooo,vypada to zaujimavo,tesim sa na pokracovanie.No neviem,ci masinky z leptov robime len my dvaja,alebo ostatny sa hanbia,co to ukazat 😆 😆 😆

Modeln: neboj sa, nie ste jediní, kto robí modely z leptov. Ja mám tiež zopár modelov z leptov a robil by som aj viac, keby to nebolo finančne tak náročné a keby to bolo kde kúpiť. Ale už Samba ide dať do obchodu nejaké, tak hádam sa k tomu už aj ja dostanem. Ja mám tiež Prasiatko z leptu ako aj Hurvínka.
Rzvlaky: plne s Tebou súhlasím. Modely z leptu sa veľa modelárov bojí skladať, ale vždy z toho vyjde krásny model. Teda pokiaľ sa modelár snaží neponáhľať a disponuje trpezlivosťou. Prikladám fotky mojich leptov...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Chalani "LEPTÍCI": som presvedčený, že tých čo mali čo do činenia s leptami je na tomto fóre viac. Určite viem ešte o jednom, len ten nemá toľko času a vy traja. Nie každý si môže zobrať model do práce a tam ho stavať, však modeln?! U Mareka sme si už zvykli, že toho času venuje maximálne modelom (tak vášnivého modelára som ešte nepoznal) a rzvlaky je ešte len študent a toho času má pomerne viac ako my pracovne a rodinou zaťažení ľudia. Takže myslím, že vysvetlenie je asi takéto. Verte, že by som aj ja rád chrlil modely jeden za druhým a pochválil sa niečim pekným na tomto fóre, ale moje (a možno aj iných) pracovné a rodinné zaťaženie nedovoľuje venovať toľko času tejto krásnej záľube. Verte, že toľko leptaných stavebníc, leptaných doplnkov na prerábku a leptaných doplnkov ku koľajisku koľko mám ja doma v zásobe nemá asi nikto, tiež toľko túžby niečo pekné si vymodelovať nemá asi nikto, jediné čo mi chyba je trochu voľného času. No nevadí, lebo sa rád pozerám aj na výtvory iných a tešia ma pri mojom modelárskom srdiečku. Takže mám naozajstnú radosť aj s terajšieho počinu rzvlaky, ktorý nám práve predviedol ako profesionálne a odborne pristúpil k stavbe pojazdu na model T221. Len tak ďalej. Venujte sa aj naďalej tejto krásnej záľube, ja osobne mám pred sebou nekonečné povinnosti voči môjmu podnikaniu a rodine. Toto sú pre mňa najdôležitejšie činnosti, ale napriek tomu stále verím, že príde čas a budem sa aj ja vedieť venovať tomuto krásnemu koníčku.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Tvoje modely z leptov vypadajú skutočne skvele a mne sa len potvrdzuje, že lept je predsa len "iná káva", ako odliatok ... 😉 no a ako píše SAMBA, potom je to už len o trpezlivosti modelára ...
zrvlaky a ModelN:
Váš čas na modelovanie vám môžem len závidieť.... a ako už spomenul SAMBA, som aj ja v podobnej situácii, keď sa vám služobné cesty striedajú s rôzne dlhými časmi v práci, častokrát dlhšími ako len 8 hodín a teda času na modelovanie je skutočne málo. 🙁
Myslím, že v podobnej situácii je ale väčšina modelárov. A tak v oblasti modelovania ste práve vy a vám podobní tými ťahúňmi, na ktorých práce sa mi ostatní so záujmom dívame. Ďakujem.

Našťastie sa občas nejaký ten voľný čas tu a tam nájde. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek:ten motoracik je krasny,a takisto ako prasiatko
Samba:urcite mam stastie aku pracu mam,a navyse ma to este i bavi,ale nie vzdy mozem v praci robit modely,to by ste sa cudovali,ale ked je moznost ,tak nezahalam.Ako som uz niekde pisal,doma sa mi neda robit takmer nic,vid.teraz moje kolajisko,poriadne som od konca leta na nom nezahol ani klinec-a stve ma to.Tak modelarsky abstak si kompenzujem stavbou modelov,stromov atd...A lepty ktore som tu prezentoval,cakaju na dokoncenie uz niekolko rokov,a este ste nevideli,mam rozpracovany zauhlovaci vytah Teudolf samozrejme v N-ku-tiez caka na dokoncenie 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak tak,s tým časom je to niekedy bieda..Marek tvoje modely sú nádherné.Prasiatko sa mi veľmi páči.Aj hurvínek je pekný.Toho ja ja plánujem ale medzi tým bude ešte niečo 🙂
dnes do obeda som trochu pracoval a kabína s rámom je hotová.Už aj osadená na pojazde

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Vyzerá to byť dosť malé. Už som držal Prasiatko v TT v ruke, keď som bol vlani u Sambu, takže viem, aké je to malé. Držím palce pri pokračovaní. Mimochodom, ako si poriešil uchytenie pojazdu do rámu? Bolo to prispôsobené na skrutky, alebo si to nejako poriešil vlastnou líniou? 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

pri pojazde bol rám,ktorý sa skrutkoval o pojazd.Ten som rozrezal a naletoval na rám mašinky

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Aha, čiže ak to správne chápem, tak teraz sa pojazd skrutkuje priamo o rám? Zaujímavé riešenie, znie to dobre. Len tak zo zvedavosti, ako to malo byť originál, keď píšeš, že si ho rozrezal? Prepáč, možno blbé otázky, ale som zvedavý. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

originál vyzeral takto.Bolo to vymyslené tak,že rám mašinky sa posadí na tento rám podvozku.Lenže ja som spravil chybu,lebo na ráme mašinky som si naohýbal a zletoval schody a kvôli nim sa už tam nedal dať rám podvozku,lebo sa tam zasúva.Tak som ho musel skrátiť aby som ho tam vložil.Preto mal by on prvý tam vložený a zaletovaný a až potom sa mali robiť čelá a schody.Nevadí funguje to aj takto

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Aha, chápem. Poradil si si ale bravúrne. Pomýliť sa môže každý, ale nie každý zachová chladnú hlavu a porieši to tak, aby to bolo funkčné a s dobrým nápadom. Palec hore 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

dorobil som už aj kapotáž.Na dnes stačilo.Pojazd som prebehol po koľajisku,ide pekne,len ho musím ešte dovážiť,osvetlenie robiť nebudem,je tam naozaj málo miesta..radšej to využijem na závažie.Do kabíny dám ešte kondenzátor,aby som zabránil výpadkom..Ak to nepomôže,tak kúpim elektrické spriahlo peho a spravím si jeden "zberací" vagón ktorý bude prepojený s prasiatkom.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Bude to krásny model. Super, len tak ďalej. Ozaj, ten problém, ktorý si chcel riešiť, respektíve pomôcť s tým, tak už máš? Ak chceš, zajtra Ti s tým skúsim pomôcť, už by som konečne mal mať čas.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem,problém som nevyriešil,tvoja pomoc sa mi zíde 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

prikladám aj krátke videjko ako pojazd jazdí
https://youtu.be/AHadWE2ZM20

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

prikladám aj krátke videjko ako pojazd jazdí
https://youtu.be/AHadWE2ZM20

Pekná jazda a tichý motor. Skvelá práca 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak som som dnes pracoval chvíľu na prasiatku. Osadil som madlá,stupačky a tak podobne,no nedarilo sa dnes moc tak som to nechal tak,nechcem si to pokaziť

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Prasiatko bola moja prvá lokomotíva z fotoleptu. Tvoja zatiaľ vyzerá super. V akých farbách bude? Alebo si mám počkať? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak som som dnes pracoval chvíľu na prasiatku. Osadil som madlá,stupačky a tak podobne,no nedarilo sa dnes moc tak som to nechal tak,nechcem si to pokaziť

Leptané " Prasiatko" vypadá zatiaľ pekne, verím, že ho dotiahneš do úspešného konca. 🙂
P.S. To vieš, niekedy sa darí viac, niekedy menej... Vtedy je dobré prácu prerušiť a začať robiť niečo iné a po čase sa znovu k tomu vrátiť. Mne sa to osvedčilo. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá