Čmeliak 770-059 z l...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Čmeliak 770-059 z leptu

218 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
18.7 K Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem,pôvodný motor mám,nič mu nieje ale príde mi hrubý na ten pojazd,pôvodne je to motor z nohabky a do čmeliaka sa len tak tak zmestil a potom sa plásť dotýkal karosérie a skratovalo to..keď som tam dal pásku bolo to už moc hrubé..Navyše je to len 3 pólový motor..Objednal som 5-pólovú mashimu,ktorá má takmer rovnaký výkon ( o nejakú desatinu wattu menej) ale je o 6mm užší a o 8mm nižší takže vnútri bude viac miesta a bude tam kvalitný tichý motor

ešte doplním že motor si odložím,lebo plánujem stavbu pomaranča a budem tam robiť tiež pojazd,tak tam použijem tento motor a taktiež nápravy z nohabky..v pomarančovi nebude vadiť velkosť toho motora

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Vyzerá to dobre. Samba má pravdu, že tento nástrek sa Ti podaril lepšie. Akože necháp ma zle, pôvodný bol tiež dobrý, tento sa Ti ale ozaj krajšie podaril.
Čo sa týka motoru, dobrá voľba. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

rzvlaky:
kasnička Čmeliaka sa rysuje pekne a to s tým motorom si urobil dobre. Pokiaľ môžeš, trojpólovým motorom sa vyhýbaj, nakoľko ich chod nie je plynulý. Trochu im dokáže pomôcť pulzná regulácia, či zapojenie na DCC cez dekoder, ale nikdy to nebude hladký pravidelný chod. V mojich očiach je ideálom samozrejme 5 pólový motor. A ak by mal rotorové vinutie ešte do tvaru špirály, tak by som povedal Rolls Royce medzi motormi.
Takže sa už teším, keď spravíš prvé video s týmto Tvojim krásavcom. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Máš pravdu, inak tieto špiralovite 5 polove motory dava roco do svojich modelov..V H0 som mal taký v bardotke tak hadam aj v tt su rovnake

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tak sme sa opäť kúsok posunuli..už na nových tabuľkách aj s popismi..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

tak sme sa opäť kúsok posunuli..už na nových tabuľkách aj s popismi..

Gratulujem k posunu a opäť si o čosi bližšie k cieľu. 🙂
Teším sa na finálny produkt. lebo nás TT-čkárov je akosi tu pomenej a aj to sme tak pracovne vyťažení, že novinky pribúdajú len sporadicky......... ( ale možno bude dlhá, tuhá zima 😉 )

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ivor: to máš pravdu, že nás TT-čkárov je tu menej, ale keď si tu ty a rzvlaky, tak sa ja a statusak nebojíme. Dúfam že zima bude dostatučne dlhá, aby som sa k niečomu dostal, ale chcel by som aby nebola tuhá, lebo budem musieť veľa kúriť v mojej "Modelgaráži".


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Ivor: to máš pravdu, že nás TT-čkárov je tu menej, ale keď si tu ty a rzvlaky, tak sa ja a statusak nebojíme. Dúfam že zima bude dostatučne dlhá, aby som sa k niečomu dostal, ale chcel by som aby nebola tuhá, lebo budem musieť veľa kúriť v mojej "Modelgaráži".

... mohol by si to premenovať. Nie Modelgaráž, ale Modelový raj .....
Už si to predstavujem.....za oknom zasnežená záhrada, tíško padajúce snehové vločky, v rohu rozpálená piecka, vôňa dreva a pred očami krajinka v mierke 1:120, kde sa sype štrkové lôžko medzi koľajnice, pribúda zeleň na vytvarovaný reliéf krajiny, budovy v ktorých sa rozsvecujú okienka ............. mám pokračovať ? No proste Modelový raj. 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tak som sa pohol dopredu a s veľkou radosťou môže oznámiť že čmeliak jazdí ako drak,a dokonca aj krásne vrčí..
dorazil 5 pólový motor mashima,ktorý je o polovicu menší ako pôvodný ale ťah a výkon má rovnaký,osadil som ho na pojazd..síce iba s jedným zotrvačníkom ale to nevadí,nad motor sa mi podarilo zohnať plošný spoj,takže všetky káble majú svoje miesto..hore sú ešte zaizolované vodiče pre osvetlenie..prikladám aj videjko z jazdy spolu so zvukom..s týmto novým motorom je ten pojazd naozaj perfektný a ani pomalá rýchlosť mu nerobí problém..

https://www.youtube.com/watch?v=AANYMhMvOA8&feature=youtu.be

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Jediné slovné spojenie, ktoré to asi povie za všetko: Super nádherná jazda a zvuky... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

tak som sa pohol dopredu a s veľkou radosťou môže oznámiť že čmeliak jazdí ako drak,a dokonca aj krásne vrčí..
dorazil 5 pólový motor mashima,ktorý je o polovicu menší ako pôvodný ale ťah a výkon má rovnaký,osadil som ho na pojazd..síce iba s jedným zotrvačníkom ale to nevadí,nad motor sa mi podarilo zohnať plošný spoj,takže všetky káble majú svoje miesto..hore sú ešte zaizolované vodiče pre osvetlenie..prikladám aj videjko z jazdy spolu so zvukom..s týmto novým motorom je ten pojazd naozaj perfektný a ani pomalá rýchlosť mu nerobí problém..

Pekná práca, klobúk dole a tie zvuky sú predpokladám od Petra Smutka ( JACEK ) .... 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=AANYMhMvOA8&feature=youtu.be

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tak tak je to jacek

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak stavba bola ukončená a čmeliak sa už v plnej kráse preháňa po koľajách.
článoček o stavbe na webe
http://rzvlaky.eu/index.php/2016/09/30/stavba-cmeliaka-t669-z-leptu-dk-model/

bohužial,dnes ma zastihla aj jedna smutná správa.Pán Martinovič (Tatra train) ktorý mi mal pôvodne čmeliaka postaviť dnes zomrel na mozgovú príhodu..ale to len tak mimo tuto tému

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Ako som Ti už písal komentár na Tvojej stránke, tak Čmeliak je pekný. Podaril sa Ti. Pekná práca. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

rzvlaky: naozaj pekne zvládnutý model, akurát som trochu smutný s toho, že si mal nehodu s tým prvým modelom (mačka, jedna nepodarená), lebo veľmi n tomto modely chýbajú detailné popisy, ktoré si mal na tom prvom. Nástrek sa mi zdá zvládnutý lepšie a patina je tiež decentnejšia, čo ja osobne mám radšej ako tie drastické patiny. Takéhoto Čmeliaka nemá každý modelár vo svojej zbierke.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem,možno že práve kvôli tej mačke vyzerá čmeliak takto.Ten prvý nebol až taký podarený.Tam som dosť bojoval so strechou..Tie popisky ZSSK Cargo boli veľmi pekné.Škoda že Čsd je také chudobné o popisky.Ale nevadí mi to,teším sa z neho a ten pocit keď čmeliak behá po koľajách a krásne vrčí je neopísatelný

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Ďakujem,možno že práve kvôli tej mačke vyzerá čmeliak takto.Ten prvý nebol až taký podarený.Tam som dosť bojoval so strechou..Tie popisky ZSSK Cargo boli veľmi pekné.Škoda že Čsd je také chudobné o popisky.Ale nevadí mi to,teším sa z neho a ten pocit keď čmeliak behá po koľajách a krásne vrčí je neopísatelný

Nikde nie je napísané, že nemôžeš postaviť ďalšieho vo farbách ZSSK Cargo... 😉 ... a aj keď tento je veľmi pekný, možno ten ho ešte predbehne... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Tak stavba bola ukončená a čmeliak sa už v plnej kráse preháňa po koľajách.
článoček o stavbe na webe
http://rzvlaky.eu/index.php/2016/09/30/stavba-cmeliaka-t669-z-leptu-dk-model/

bohužial,dnes ma zastihla aj jedna smutná správa.Pán Martinovič (Tatra train) ktorý mi mal pôvodne čmeliaka postaviť dnes zomrel na mozgovú príhodu..ale to len tak mimo tuto tému

Gratulujem k ukončeniu stavby Čmeliaka. Osvetlenie i ozvučenie je super. Článok na Tvojej stránke je napísaný priamo ukážkovo a dokumentuje takmer celú stavbu. Patina sa mi tiež páči, ako píše SAMBA, je decentná, veď predpokladám, že všetci chceme mať na koľajiskách koľajové vozidlá, nie chodiace vraky, takže len tak ďalej, . 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 9 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá