Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

N modely z odlitků

119 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
18.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ty, veď ozaj, úplne mi to vypadlo z hlavy. Kompletne som zabudol. 😉 :woohoo: už sa teším.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marku,hotový vypadá takto.Moc práce s odlitkem není,pasuje přesně,jen vybrousit okna.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marku,hotový vypadá takto.Moc práce s odlitkem není,pasuje přesně,jen vybrousit okna.

Peter,vypada celkom slusne,mam ho i ja,a tiez vybruseny,uz len streknut farbou.No premyslam ze ho hodim na pojazd TM 18,len problem bude z maskami podvozkov,tie nemam,kedze j urceny na ten motorak od Piko.Okna ides s coho robit?Ja mam nejake sroty Y-onov,tak okna dam asi z nich,a este si dorobim spodnu cast kasne.


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

okna jsou vylité čirým lakem


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Parádička Duštifíra, ďakujem za fotku. Už teraz sa teším na stavbu, už aby som ho mohol mať doma.. Ináč, tento Tvoj je super urobený, Tvoja práca?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marku,jako vždy jsem jen vybrousil a sesadil odlitek.Veškerý nástřik mě dělá kolega.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marku,jako vždy jsem jen vybrousil a sesadil odlitek.Veškerý nástřik mě dělá kolega.

Vyzerá to skvele. Tieto odliatky od pána Číža nemajú chybu, veľmi dobre sa s nimi pracuje a detailami sú tiež skvele vypracované.
Ja budem robiť tento náter, je to ČSD (moja epocha) a celkom sa mi páči... (fotka prevzatá z masinky.cz)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Vážení kolegové.Jak jsem zde již prezentoval rozpracovaný model Rakaňi z odlitku,tak včera se mě vrátil již z "lakovny".Můj "dvorní lakýrník" si s lakem pohrál,takže retro barvy vypadají zdařilé.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vážení kolegové.Jak jsem zde již prezentoval rozpracovaný model Rakaňi z odlitku,tak včera se mě vrátil již z "lakovny".Můj "dvorní lakýrník" si s lakem pohrál,takže retro barvy vypadají zdařilé.

Tak toto je naozaj nádherný model. Paráda. Normálne sa mi nechce veriť, že je to v N-ku. Krása. Ďakujem za obohatenie nášho fóra :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak to je paráda.. Vyzerá naozaj perfektne.. ako v H0 :ohmy:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Na to, že je to eNko je tam spústa drobných detailov 🙂 🙂 🙂
..... gratulujem k peknému prírastku do depa ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Duštifíra: čo dodať...?! Neuveriteľné aké modely vo veľkosti N tu s Alešom produkujete. Moje velikánske uznanie.


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Pánové brzděte!Pochvalu zaslouží především můj kamarád,který mě modely lakuje!Bez něj bych byl ztracen.
A další dík patří panu Čížovi z Ostravy,který pro nás eNkaře něco málo z odlitků vyrábí.Navíc bych řekl, že kvalita jeho odlitků hodně stoupla.
Vybrousit odlitek a napasovat na nějaký pojezd je již maličkost.Ale vcelku jsem rád,že se Vám to líbí případně motivuje....
Takže mnoho zdaru v naší modelařině!
P.S. teď jsou v "lakovně" vozy Bai,hned jak budou hotový,dám sem foto....


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Duštifíra: čo dodať...?! Neuveriteľné aké modely vo veľkosti N tu s Alešom produkujete. Moje velikánske uznanie.

Dakujeme za pochvalu.No skoda je ze tych modelov nie je viac,inak,coskoro ta budem kontaktovat kvôli popisom,este urobim jednu perlu a potom sa ohlasim.


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Zdar kolegové!
Tak po dlouhé odmlce a jak jsem slíbil, přikládám foto vozů Bai v eNku které se mě vrátili z lakovny.Sice obtisky můj kamarád nedal tak přesně jak by mělo být,ale na to že vozy jsou z odlitků a pojezdy ze starých PIKO vozů,jsem spokojen!Lakýrníkovi jsem nařídil aby nerovnosti a podobné netmelil,aby lak vypadal zastarale,přesně z dob jejich pravidelného provozu...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásna súprava Duštifíra, gratulujem k rozšíreniu zbierky. Parádička :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Keď sa to tu tak rozbehlo s odliatkami Duštifíru, tak hádam sa nenahnevá, keď aj ja niečo pridám... začal som brúsiť odliatok Okuliarnika v N-ku na pojazd Piko. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: je to neuveriteľné, koľko sa vieš venovať tejto vášni. Aj ja by som chcel, len nejako stále nemôžem. Ale okuliarnik to bude pekný.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Stavba pokračuje, fotky zatiaľ len z mobilu, takže horšia kvalita 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: tak už aj masky podvozkov na mieste a už si ho aj prejazdil?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: tak už aj masky podvozkov na mieste a už si ho aj prejazdil?

Jasné, pojazd už je aj rozobratý, ide na striekanie B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marku, určitě se nebudu zlobit!Naopak od toho je toto téma na tomto fóru!Tak abych tě motivoval,tak přidávám další rozdělané odlitky...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vau, tie sú super. Tvoja práca? Hlavne tá Gorila, to som moja obľúbená lokomotíva :woohoo:
Držím palce

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marku,odlitky jsem koupil v Praze na burze.Já pouze vypiloval a připravil na nastříkání.V případě Gorily je odlitek "naroubován" na tovární pojezd.Mám dva odlitky,jeden bude v retro barvě,tedy zelená-krémová s oranžovým pruhem na čele.Druhou asi udělám oranžovou s bleskem na boku v barvách ČEZ....


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Gorily sa mi hrozne páčia, doma mám už 4, ale v H0...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá