Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

N modely z odlitků

119 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
18.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ešte je s tým veľa práce, či už s kasňou alebo aj pojazdom, ale začína sa to pekne rysovať... Už teda sú dva rozpracované modely v N-ku B)

A taktiež fotečka s veľkým bratom...

Prosím, nevšímajte si momentálne nedokonalosti, ako píšem, ešte to je len hrubá stavba... Ešte musím doladiť podvozok, nalepiť jeden chýbajúci nárazník, dofarbiť ich na čierno, ako aj pruhy na višňovo, rôzne madlá a detaily, popisy, sklo.... proste ešte nekončím 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: pekne napreduješ. To že máš s tým ešte neúrekom práce, verím, veď tiež u času na čas niečo postavím aj ja, tak viem, čo práce to obnáša. Zvolil si celovišňového a ako som to hovoril už pri voľbe farby na H0 (väčšom bratovi), to zopakujem aj teraz. Celovišňový je proste top. Tiež ho mám v TT-čku od ROCa. No v N-ku je to paráda, to nemá hocikto. Tak nech sa ti stavba a dokončenie obidvoch modelov pekne podarí.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: pekne napreduješ. To že máš s tým ešte neúrekom práce, verím, veď tiež u času na čas niečo postavím aj ja, tak viem, čo práce to obnáša. Zvolil si celovišňového a ako som to hovoril už pri voľbe farby na H0 (väčšom bratovi), to zopakujem aj teraz. Celovišňový je proste top. Tiež ho mám v TT-čku od ROCa. No v N-ku je to paráda, to nemá hocikto. Tak nech sa ti stavba a dokončenie obidvoch modelov pekne podarí.

Ďakujem Samba. Tento náter sa mi páči najviac, navyše som chcel rovnakého, ako mám v H0.. A keď som už pri tom, myslíš, že sa bude dať zohnať popisy v n-ku ČSD s číslom T478.3351, ako je aj väčší brat?
Ináč, modeln má v N-ku taký istý, tuším od MTB, ak sa nemýlim, len s iným číslom. Ten je super 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: pekne napreduješ. To že máš s tým ešte neúrekom práce, verím, veď tiež u času na čas niečo postavím aj ja, tak viem, čo práce to obnáša. Zvolil si celovišňového a ako som to hovoril už pri voľbe farby na H0 (väčšom bratovi), to zopakujem aj teraz. Celovišňový je proste top. Tiež ho mám v TT-čku od ROCa. No v N-ku je to paráda, to nemá hocikto. Tak nech sa ti stavba a dokončenie obidvoch modelov pekne podarí.

Ďakujem Samba. Tento náter sa mi páči najviac, navyše som chcel rovnakého, ako mám v H0.. A keď som už pri tom, myslíš, že sa bude dať zohnať popisy v n-ku ČSD s číslom T478.3351, ako je aj väčší brat?
Ináč, modeln má v N-ku taký istý, tuším od MTB, ak sa nemýlim, len s iným číslom. Ten je super 🙂

Neviem, teraz nič sľúbiť, lebo nejako v poslednej dobe p.Rosenauer nestíha. Ale nič nie je nemožné. Ale určite to budeme vedieť riešiť aj inou cestou. Tabuľky p.Banko a popis možno Parostroj, alebo Malá železnica. No uvidíme.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Neviem, teraz nič sľúbiť, lebo nejako v poslednej dobe p.Rosenauer nestíha. Ale nič nie je nemožné. Ale určite to budeme vedieť riešiť aj inou cestou. Tabuľky p.Banko a popis možno Parostroj, alebo Malá železnica. No uvidíme.

To by bolo super. Pevne verím, že ak to niekto zoženie, tak to budeš práve Ty. Za tie roky si dokázal, že zoženieš aj nemožné, pri objednávkach od Teba som nikdy nebol nespokojný. Ináč by som nedal odkaz na Tvoj eshop až do hlavného menu svojej stránky 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Neviem, teraz nič sľúbiť, lebo nejako v poslednej dobe p.Rosenauer nestíha. Ale nič nie je nemožné. Ale určite to budeme vedieť riešiť aj inou cestou. Tabuľky p.Banko a popis možno Parostroj, alebo Malá železnica. No uvidíme.

To by bolo super. Pevne verím, že ak to niekto zoženie, tak to budeš práve Ty. Za tie roky si dokázal, že zoženieš aj nemožné, pri objednávkach od Teba som nikdy nebol nespokojný. Ináč by som nedal odkaz na Tvoj eshop až do hlavného menu svojej stránky 🙂 Ďakujem

Budem sa aj naďalej plniť priania našich modelárov a tak isto aj tvoje priania. ĎAKIUJEM !!!


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Marku,nějaké obtisky Brejlovců prodával Rosenauer před nedávnem přes Aukro.Možná by stačilo jej kontaktovat a třeba by měl obtisk hotový a případně by ti jen udělal jiné číslo....


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marku,nějaké obtisky Brejlovců prodával Rosenauer před nedávnem přes Aukro.Možná by stačilo jej kontaktovat a třeba by měl obtisk hotový a případně by ti jen udělal jiné číslo....

Ďakujem za radu Duštifíra, ale p. Rosenauer komunikuje na Slovensku iba so Sambom. On predáva jeho popisy a viem, že keď ho niekto kontaktuje, tak ho odkazuje na Sambov eshop nfmodely.sk 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marku,nějaké obtisky Brejlovců prodával Rosenauer před nedávnem přes Aukro.Možná by stačilo jej kontaktovat a třeba by měl obtisk hotový a případně by ti jen udělal jiné číslo....

Ďakujem za radu Duštifíra, ale p. Rosenauer komunikuje na Slovensku iba so Sambom. On predáva jeho popisy a viem, že keď ho niekto kontaktuje, tak ho odkazuje na Sambov eshop nfmodely.sk 😉

Inak to čo píše Duštifíra je pravda. Nakontaktujem sa na Rosenauera a skúsim niečo vybaviť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marku,nějaké obtisky Brejlovců prodával Rosenauer před nedávnem přes Aukro.Možná by stačilo jej kontaktovat a třeba by měl obtisk hotový a případně by ti jen udělal jiné číslo....

Ďakujem za radu Duštifíra, ale p. Rosenauer komunikuje na Slovensku iba so Sambom. On predáva jeho popisy a viem, že keď ho niekto kontaktuje, tak ho odkazuje na Sambov eshop nfmodely.sk 😉

Inak to čo píše Duštifíra je pravda. Nakontaktujem sa na Rosenauera a skúsim niečo vybaviť.

Ďakujem Samba, a aj ten môj motorak N-kový, ak by sa podarilo 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek,vidím že ideš ako drak..okuliarnik vyzerá perfektne.. Len tak ďalej..

Balíček ti prišiel? lebo nedostal som odpoveď na mail.. :huh:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek,vidím že ideš ako drak..okuliarnik vyzerá perfektne.. Len tak ďalej..

Balíček ti prišiel? lebo nedostal som odpoveď na mail.. :huh:

Ďakujem krásne za pochvalu aj balíček. Prišiel, ale ešte je na pošte, nejako chodím domov teraz po 18:00, čo pošta už je zavretá, ale hádam zajtra už stihnem. Ešte raz vďaka B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

RZVlaky: ďakujem krásne za balíček, veľmi si ma potešil. Je to parádička, už len zohnať kompresor 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Super,som rád.. dúfam,že ti poslúži tak ako má 🙂 Kompresor som mal zo začiatku zo starej chladničky..fungovalo to super 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Super,som rád.. dúfam,že ti poslúži tak ako má 🙂 Kompresor som mal zo začiatku zo starej chladničky..fungovalo to super 🙂

Ja už niečo vymyslím. Naozaj ďakujem, je super... Už len naštudovať ako sa to používa a samozrejme zohnať kompresor. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

RZVlaky: ďakujem krásne za balíček, veľmi si ma potešil. Je to parádička, už len zohnať kompresor 🙂

Marek: jesto aj kartuše so stlačeným vzduchom. Tiež by bolo zaujímavé zohnať starý hasičák. Osadiť ho selepom z auta a normálne nahustiť na benzínke kompresorom a cez regulátor napojiť pištoľku airbruschu. Mohlo by to tiež fungovať. Alebo ho doma nahustiť normálnou pumpou na hustenie autopneumatík. No možností je neúrekom, ale ani jedna nenahradí komfort kompletnej AirBrusch sady. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Síce s tým nemám skúsenosti, ale určite niečo vymyslím 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Trošku som pokročil...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: bude to pekny okuliarnik. Vidím, že si vieš stále nájsť čas na svoju zálubu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: bude to pekny okuliarnik. Vidím, že si vieš stále nájsť čas na svoju zálubu.

Ďakujem. Musím vymyslieť pojazd ako upraviť, lebo ku krajom kasne klesá. A keď ho príliš pritiahnem, tak sa ťažko hýbe, jemne dotiahnuté je to lepšie, ale v tejto mierke to vždy trochu vidieť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

gratulujem Marek a vitaj medzi nami pištoľníkmi 😆 😆 😆 ... už teraz ideš na plný plyn, čo sa týka stavby modelov, no teraz zrejme zaradíš kozmickú rýchlosť... osobne pištoľ využívam veľmi zriedka, takmer vôbec, lebo by sa mi zišla iba občas a to sa mi nechce pripravovať, ale vždy keď som s ňou robil - bola to kochačka 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,tak dnes mi prisla zasielka od firmy ModelyMasinek,a hla co v nej bolo.Lepty na upravu Bai,myslim odliatkov+leptane okna na motorak 854,eventualne naodliatok M296.1-Marek,totok by sa ti zislo.Tak uz len pockat na dodavku odliatkov a mozem sa pustit do stavby nejakych inych veci,nez stromcekov.No otazka je,kedy sa to stane-to netusiiiim 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vyzerá to dobre, ale ja by som z toho využil naozaj iba okná. Momentálne nezasklievam, lebo čakám na popisy. Ďakujem za info, určite je to skvelé 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Vyzerá to dobre, ale ja by som z toho využil naozaj iba okná. Momentálne nezasklievam, lebo čakám na popisy. Ďakujem za info, určite je to skvelé 🙂

Marek,ide o tie okna.Daju sa samostatne objednat http://www.modely-masinek-eshop.cz/M296-853-Okna-na-odlitek-d89.htm


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vyzerá to dobre, ale ja by som z toho využil naozaj iba okná. Momentálne nezasklievam, lebo čakám na popisy. Ďakujem za info, určite je to skvelé 🙂

Marek,ide o tie okna.Daju sa samostatne objednat http://www.modely-masinek-eshop.cz/M296-853-Okna-na-odlitek-d89.htm

Ďakujem modeln, ale mne ide hlavne o zasklenie, ani tak nie o rámy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá