Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

N modely z odlitků

119 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
18.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ako som už písal v inej téme, dnes bol naozaj skvelý deň... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: parádna práca, ako by z oka vypadol svojmu veľkému bratovi. Okuliarnik v N-ku - NEUVERITEĽNÉ !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: parádna práca, ako by z oka vypadol svojmu veľkému bratovi. Okuliarnik v N-ku - NEUVERITEĽNÉ !!!

Ďakujem Samba. No ak si dobre pamätám, tak aj modeln má Okuliarnika v N-ku od MTB, dokonca som ho videl jazdiť minulý rok u neho doma. Tento môj má ale zjednodušený pojazd, nakoľko som použil model od Pika, veď vieš. Ale vôbec mi to nevadí. Už mu len nalepiť popisy a nalakovať a bude... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek: parádna práca, ako by z oka vypadol svojmu veľkému bratovi. Okuliarnik v N-ku - NEUVERITEĽNÉ !!!

Ďakujem Samba. No ak si dobre pamätám, tak aj modeln má Okuliarnika v N-ku od MTB, dokonca som ho videl jazdiť minulý rok u neho doma. Tento môj má ale zjednodušený pojazd, nakoľko som použil model od Pika, veď vieš. Ale vôbec mi to nevadí. Už mu len nalepiť popisy a nalakovať a bude... 🙂

Marek myslis tohto-cerveny,alebo z leptu modry,odliatok Ciz -zeleny,mimochodom odliatok ten isty,ako mas ty,len dorobeny ram,pojazd BR 215 Roco


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tie Tvoje Okuliarniky sú krásne. Čo sa týka toho Tvojho odliatku s rámom BR215 od Roca, tak je krásne urobený, ale osobne by som asi nepoužil pojazd Roco. Lokomotívu BR215 od Roca som mal, ale nech som robli čo som chcel, tak nikdy nejazdila dlhšie ako pár minút. Mal som ju komplet rozobratú, všetko dokonale prečistené liehom, jemne namazané, jeden deň išla a na druhý deň ani necukla. Ten pojazd bola katastrofa. Aj motor som v nej vymenil za nový, nebolo nič zlomené, všetko šlapalo iba po "generálke" chvíľu. Bola asi zakliata. Ale Ty s tým asi taký problém nemáš, možno ja som mal nejaký zakliaty kus... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Tie Tvoje Okuliarniky sú krásne. Čo sa týka toho Tvojho odliatku s rámom BR215 od Roca, tak je krásne urobený, ale osobne by som asi nepoužil pojazd Roco. Lokomotívu BR215 od Roca som mal, ale nech som robli čo som chcel, tak nikdy nejazdila dlhšie ako pár minút. Mal som ju komplet rozobratú, všetko dokonale prečistené liehom, jemne namazané, jeden deň išla a na druhý deň ani necukla. Ten pojazd bola katastrofa. Aj motor som v nej vymenil za nový, nebolo nič zlomené, všetko šlapalo iba po "generálke" chvíľu. Bola asi zakliata. Ale Ty s tým asi taký problém nemáš, možno ja som mal nejaký zakliaty kus... 🙁

Ja nedam dopustit na ROCO,mojho som kupoval ako funglovku v 2002,a ide podnes bez problemov,a dokonca som ho este ani nemastil.Mam dalsie 2 ks na prestavbu,pojdu na nich odliatky Zamracenej.No coskoro bude k dispozicii leptik naupravu odliatku Pomaranca v N.Davam i fotku.Mam na ceste par odliatkov-Zamracenu,Pomaranc,hurvinka,M 240 atd...-aby som mal co robit,ked ma chyti rapel.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ja som s výrobkami Roco doposiaľ tiež spokojný. A to myslím, ako TT, tak aj H0. 🙂
P.S.
ModelN:
Tie leptané doplnky vypadajú naozaj pekne, tak som zvedavý na ich uplatnenie v Tvojich modeloch.
Držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ja som s výrobkami Roco doposiaľ tiež spokojný. A to myslím, ako TT, tak aj H0. 🙂
P.S.
ModelN:
Tie leptané doplnky vypadajú naozaj pekne, tak som zvedavý na ich uplatnenie v Tvojich modeloch.
Držím palce. 😉

Ivor,i ja sa uz tesim,az tie doplnky budu pripravene,podla info od Martina,malo by to byt zaciatkom noveho roku,a cena tiez nebude moc vysoka,kolo 10 eur.Takze akonahle mi prijdu odliatky,hned sa pustim do pripravy,teda odstranenie prebytocnych veci atd...-proste chcem prekopat komplet cely odliatok,vlastne ostane z povodneho odliatku ostane len skelet,ostatne pojde prec,a budem to robit nanovo.Ako pojazd bude pouzita Nohabka od Kato-objednane 2 ks,nasiel som ju na jednom nemeckom e-shope,cena do 75 eur ks.Samozrejme ,podelim sa o fotecky zo stavby.A myslim,ze i ty budes mat s nou trosku co do cinenia-ale to ti budem volat.A este k autorovi leptiku,Martin este nieco pripravuje pre nas N-arov-ale to bude prekvapenieeeeeee.......


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Zdar kolegové!
Tak další kousek z lakovny mého kamaráda.Sice V.-VI.epocha kterou moc eNkařů nedělá,ale snad se Vám bude líbit.


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Po problémech přidávám foto....


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ako som už písal v inej téme, dnes bol naozaj skvelý deň... 😉

Marek,vcera som sa dozvedel o novinke p.Ciza,uz je k dostaniu odliatok Okuliarnika v spravnych rozmeroch,a i s hlavnym ramom,taky isty ako mas na foto.No tento je v N-ku.Uz som ho i objednal v pocte 2ks,no viac by mohol o tom vediet Samba.Foto je Petrove Dustirove


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Ano,odlitek Brejlovce s rámem se správným rozměrem je novinkou p.Číže.Bohužel jak je dlouhodobou nemocí webu Odlitkymodely.cz není aktualizován, tudíž o něm nikdo neví.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vyzerajú super, ale ja už mám v n-ku Okuliarnika, H0 je pre mňa tá správna mierka 😉 Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ano,odlitek Brejlovce s rámem se správným rozměrem je novinkou p.Číže.Bohužel jak je dlouhodobou nemocí webu Odlitkymodely.cz není aktualizován, tudíž o něm nikdo neví.

Peto,musim ta pokarhat,a mas u mna jedno male -,ze si ma o nom neinformoval,ale uz je objednany v pocte 2 ks,ale vypada dobre,lepsie nez MTB


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Hoj modeláři!Tak se z lakovny vrátil další odlitek na upraveném pojezdu FLM.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vau, nádhera. Krásny model, gratulujem k rozšíreniu zbierky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Krasny model,gratulujem Peto.No coskoro,po urobeni 754-ky Zssk,sa i ja vrhnem na Zamracenu,dostal som darom surovu kasnu od MTB,tak si idem jednu podla seba postavit,bude s roznymi doplnkami,ktore uz mali byt samozrejmostou u modelu od MTB


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Kolegové.Po menší odmlce další zpracovaný odlitek velikosti N.Tentokrát souprava 854/954 na upraveném pojezdu BR 614 od Fleischmann


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Duštifíra. krásne spracovaný model z odliatku. Patina tiež tak ako má byť. Prajem veľa zábavy pri jej prejazďovaní na koľajisku.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 5 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá