Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T 679 xxx,v N-ku

29 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
4,709 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak aby som sa nenudil v praci,zacal som stavbu Pomaranca,zatial len jedno foto.Podvozky z SD7 odLife -Like,ram mosadz 3 mm,motor asi dam Mashimu.


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Tak aby som sa nenudil v praci,zacal som stavbu Pomaranca,zatial len jedno foto.Podvozky z SD7 odLife -Like,ram mosadz 3 mm,motor asi dam Mashimu.

Super. Tie podvozky vyzerajú dosť kvalitne. Ináč, ďakujem za radu, začal som už aj ja takéto americké lokomotívy pozerať na ebay v N-ku kvôli pojazdu na Sergeja. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

nasam par foto stavu stavby T 679,kasna je pripravena na striekane,pojazd som skusobne osadill,a vyskusal na kolajach,a on sa rozbehol-sice trosku tvrdsie ale hybe sa,doladim ho a bude to super 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Bombááá, nádherný model to bude. Už teraz sa to dá vidieť. A ktoré farby bude mať? Teším sa, nakoľko Pomaranče mám hrozne rád. Mimochodom, jeden ale v H0 mierke bol môj prvý odliatok. Takže super.. Držím palce, nech sa podarí podľa predstáv

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

bude ten motor vládať ? 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

bude ten motor vládať ? 🙂

Ked vladal tahat s SD7,tak bude vladat i Pomaranc,vahovo budu priblizne rovnako,ak nie tak mam este pripraveny jeden od Fleischmana-kocku,len budu potom potrebne trosku upravy pojazdu,ale nic komplikovane.
Marek,pytal si sa na farbu,klasika pomarancova+strecha svetla-proste klasika,nieco podobne ako mas ty pomaranca v uvode


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

bude ten motor vládať ? 🙂

Ja si myslím, že bez problémov to bude zvládať. Americké lokomotívy ako aj ich modely sú silné. Takže tam určite problém nebude. Ale to potom upresní modeln.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak a tusa pozite,ako momentalne vypada moj pomaranc,neni to pekny pohlad.Doplatil som na skolacku chybu,zle odmasteny odliatok, hnevam sa sam na seba,bo uz mohol bt komplet streknuty,a bol celkom pohladny,takto pojde vecer do luhu ,cely proces si budem musiet zopakovat 👿 -nabudúce,sice neviem kedyyyyy.Skoda,ostavali mi nastriekat uz len zavesky a pluhy,sice som sa snazil o opravit,ale radsej som zisiel s kratsej cesty.Darmo,ked sa nedari,tak ruky prec od modelov 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Joj, aká škoda. Tak pekný nástrek sa Ti podaril a takto sa Ti to pokazilo. Ale ako písal Samba, to sa stáva. Niekedy za to ani nemôže neodmastnený model, ale proste príliž "silná" krycia páska.
Pozrel som si tie fotky niekoľko krát, musím uznať, že to bude naozaj krásna lokomotíva. 🙂 :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  


Nasiel som este nejake foto.Takto by som chcel aby vypadal moj pomaranc v N-ku.Na foto je pomaranc v HO-tiez moja praca,fotil som ho na velkom kolajisku v Slovenskej Lupci,no uz nemam info ci to kolajisko bolo dokoncene,alebo ho majitel rozobral.Bolo v miestnosti 10x10 m,a takmer na celu miestnost.Marek,tes sa,asi ta zasypem foteckami mojich prac.Obe kasne su odliatky.


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
 

Aleši až dostaviš ten protopyt,postavíš i jeden pro mě?


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Aleši až dostaviš ten protopyt,postavíš i jeden pro mě?

Preco nie,ale je este priskoro,najskor musim ten osupany pomaranc znova obliect,a dat ho na pojazd.No ak budes chciet neni problem-normalne ma to zas zacalo bavit,myslim stavba masiniek,mal som niekolkorocnu pauzu-UZ BOLO NACASE.Dost mojich veci caka na dokoncenie 😉


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
 

Aleši až dostaviš ten protopyt,postavíš i jeden pro mě?

Preco nie,ale je este priskoro,najskor musim ten osupany pomaranc znova obliect,a dat ho na pojazd.No ak budes chciet neni problem-normalne ma to zas zacalo bavit,myslim stavba masiniek,mal som niekolkorocnu pauzu-UZ BOLO NACASE.Dost mojich veci caka na dokoncenie 😉

Tak už se probuď a začni zase stavět.Jde ti to dobře.Mnoho zdaru a počítám s tebou... B)


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Aleši až dostaviš ten protopyt,postavíš i jeden pro mě?

Preco nie,ale je este priskoro,najskor musim ten osupany pomaranc znova obliect,a dat ho na pojazd.No ak budes chciet neni problem-normalne ma to zas zacalo bavit,myslim stavba masiniek,mal som niekolkorocnu pauzu-UZ BOLO NACASE.Dost mojich veci caka na dokoncenie 😉

Tak už se probuď a začni zase stavět.Jde ti to dobře.Mnoho zdaru a počítám s tebou... B)

Rozkaz nacelniku 😉 No mne cakaju na dokoncenie 5 ks masiniek+nejake vagony,a samozrejme kolajisko,t.j. uloha c.1,a den ma len bohuzial pre mna 24 hod 👿 ,a este navyse musim chodit do prace


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak az so stvrtym pokusom o nastrek pomaranca som ako tak spokojny.Skusil by som i dalsi,ale uz sa mi nechce.I tak si myslim,ze i napriek nedostatkom ,bude z neho pekny model.Este popisy,tabulky a bude to pekny model.Cez vikend sa budem venovat pojazdu,ako som pisal,on ide,ale nejak tvrdo,tak sa mu budem musiet pozriet na zubok,dalsie foto az na buduci tyzden.Ospravedlnujem sa za kvalitu,ale fotene pred chvilou,pri umelom svetle.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Modeln, musím povedať, že ten model je naozaj nádherný. Normálne by som neveril, že to je doma striekane a ešte k tomu aj v Nku. Paráda. Ja robím zatiaľ iba H0 modely, ale takýto náter sa mi ešte nepodaril. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Modeln, musím povedať, že ten model je naozaj nádherný. Normálne by som neveril, že to je doma striekane a ešte k tomu aj v Nku. Paráda. Ja robím zatiaľ iba H0 modely, ale takýto náter sa mi ešte nepodaril. :woohoo:

Marek,dakujem.Ale asi mi neuveris,ale v najlepsich casoch,by toto slo znova do luhu-na odfarbenie,no povedal som si,ze zatial to staci,uvidim,mozno este bude dalsi pokus 😆 😆 😆 Inak,bude z neho T679 019-ka


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

krásny je 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
 

Aleši je to SUPER


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
nebuď na seba až tak kritický, pomaranč vypadá pekne, keď si pomyslím, že je to v N-ku.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

ModelN:
nebuď na seba až tak kritický, pomaranč vypadá pekne, keď si pomyslím, že je to v N-ku.... 😉

Kriticky velmi nie som,len este nespokojny,viem to i lepsie,ale ako som pisal,zatial to necham tak.No viac ma hneva pojazd,stale to nejde a nejde a nejde........-do prcic,uz som z neho zufaly.Vymenil som i motor,a furt to iste,ide velmi tazko,takze v motore chyba nebude,zajtra tie podvozky rozoberiem do srobku,a bol by v tom cert,aby som neprisiel nato,preco idetak tvrdo 👿 Este skusim urobit lahsi zakladny ram z kuprextitu,momentalne je tam mosadz 3 mm


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

S laskavym dovolenim nového majitela tohto krasavca,si dovolim uverejnit par foteciek,z nového posobiska pomaranca.Foto je z majitelovho kolajiska,inu pomaranc sa pred par dnami vybral na niekolko 100-kilometrovu put.Verim,ze ja som to zacal,a novy majitel ho dokonci.Uhadnete pri kom sa nachadza? 😉 Ale musim povedat,ze mu to na kolajisku slusi 😛


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Tipujem, že Duštifíra? 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tipujem, že Duštifíra? 🙂

Zebyyyyyy? 😛 😛 Ale jj


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Prečo si ho predal?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá