Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Naše modely od LPH

54 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
9,127 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Zakladám novú tému,kde by som rad prispieval fotkami postavených modelov od LPH
na začiatok prikladám novo postavené služobáky Daa-k
prikladám aj odkaz na nový článok na zatial rozbiehajucom sa webe
http://rzvlaky.eu/index.php/2016/08/10/sluzobny-vozen-daa-k/

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Nádherné modely sa Ti podarili, ale to si si už asi prečítal aj ako komentár na Tvojej stránke. Skvelá práca. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Zakladám novú tému,kde by som rad prispieval fotkami postavených modelov od LPH
na začiatok prikladám novo postavené služobáky Daa-k
prikladám aj odkaz na nový článok na zatial rozbiehajucom sa webe
http://rzvlaky.eu/index.php/2016/08/10/sluzobny-vozen-daa-k/

rzvlaky:
súhlasím s Marekom, tie modely sa Ti podarili, ale ... mám podozrenie, že vy dvaja s Marekom máte nejaké súkromné továrne na veľkovýrobu ..... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

... mám podozrenie, že vy dvaja s Marekom máte nejaké súkromné továrne na veľkovýrobu ..... 😉

Moja továreň má práve celozávodnú dovolenku, momentálne už niekoľko dní makám na nejakých serveroch... Takže okrem dvoch briez som nevytvoril nič... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ivor: čuduješ sa keď obidvaja prázdninujú?? Marek ako pedagóg a rzvlaky ako študent. U Mareka to síce nie je celkom prázdninovanie, ale tiež to má niečo spoločné s kopou voľného času. Ale to že makajú obidvaja obdivuhodným tempom je pravda. A navyše im v tom vysokom nasadený vychádzajú pekné modely.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Ivor: čuduješ sa keď obidvaja prázdninujú?? Marek ako pedagóg a rzvlaky ako študent. U Mareka to síce nie je celkom prázdninovanie, ale tiež to má niečo spoločné s kopou voľného času. Ale to že makajú obidvaja obdivuhodným tempom je pravda. A navyše im v tom vysokom nasadený vychádzajú pekné modely.

Ďakujem Samba, ale ja už nie som pedagóg/it-čkár, už iba it-čkár... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Na poslednom stretnutí železničných modelárov v Č. B. som dostal ako darček stavebnicu vozňa. Síce už od vtedy prešla nejaká doba, ale ja som dielo dokončil. Možno sa vám bude zdať že je tam málo popisov, ale nepodarilo sa mi nájsť vhodnú predlohu s popismi na môj model a modelár "staršieho veku" ani za pomoci okuliarov na blízko a čelovej lupy a trasúcimi sa prstami nedokáže nalepiť také drobotiny ktoré ani neboli vidieť na tom modrastom papieriku, tak som zvyšok vzdal a som rád že som dosiahol aspoň toto.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Vau Marian, tak toto je super model. Krása. Fakt sa Ti to podarilo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Na poslednom stretnutí železničných modelárov v Č. B. som dostal ako darček stavebnicu vozňa. Síce už od vtedy prešla nejaká doba, ale ja som dielo dokončil. Možno sa vám bude zdať že je tam málo popisov, ale nepodarilo sa mi nájsť vhodnú predlohu s popismi na môj model a modelár "staršieho veku" ani za pomoci okuliarov na blízko a čelovej lupy a trasúcimi sa prstami nedokáže nalepiť také drobotiny ktoré ani neboli vidieť na tom modrastom papieriku, tak som zvyšok vzdal a som rád že som dosiahol aspoň toto.

Marian: ďakujem za pohladenie môjho srdca. Som rád, že sa ti vagónik takto podaril a ak by si chcel aj viacej takých vozňov do súpravy, tak som ti k dispozícii. Doviezol som aj viaceré veci pre teba, len nestíham triediť a dať vedieť. Takže trochu viac strpenia a každý dostane všetko o čo žiadal, alebo čo chcel. Stavbu vagónika si zvládol bravúrne, klobúk dole a tie leptané doplnky mu naozaj pristanú.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marian:
Ten vagónik vypadá tak skvele, že si priamo pýta sestričku a bračeka ku sebe, veď trom by bolo za lokomotívou určite veselšie 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Marian:
Ten vagónik vypadá tak skvele, že si priamo pýta sestričku a bračeka ku sebe, veď trom by bolo za lokomotívou určite veselšie 🙂 🙂 🙂

Súhlasím s Ivorom, chcelo by to ešte zo dva... a za nejakú peknú paru... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Naozaj sa ti podaril.Tiež ich mám doma 3 kúpené v šuplíku..Ku ním možno kafemlejnek a krásna súprava 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marian na tvoj prírastok v zbierke mám rovnaký názor ako priatelia nižšie. Fakt pekný kúsok. Norbi má dobrý výber... Už sa teším keď pošleš foto aspoň trojvozovej súpravy...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Chlapi,tieto BE,Bi som mal v TT i ja niekolko,mohol by mi ich niekto pomerat,ake maju rozmery v TT?Ja by som si to uz prehodil do N-ka,vykresy sa daju na nete vyhladat,ale ja by som radsej podla uz vyrobených modelov-pacia sa mi moc.Ak bude niekto ochotny ozvite sa mi na mail modeln@azet.sk Dakujem


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Zdravím všetkých.
Môj vozový park sa rozšíril o ďalšie kúsky.
Jeden je komplet a na ďalšie 3 už len obtisky.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Toto som presne minule riešil s niekým,že mal na jednom vagóne 2 označenia ako ty mal tam Es/vte..sdv dáva po novom 2 rozne typy na označenie. Treba jeden odstrihnut..Treba si dať do budúcnosti pozor..Inak vagóny sú pekné,tiež ich plánujem aspoň zo 5 ks

Ešte poradím. Keď usádzaš popisky tak strekni najprv lesklý lak,potom miesto natri vodičkou humbrol decalfix,popisok namoč do vody,stiahni ho z papiera a polož do decalfixu. Pekne narovnaj a nechaj zaschnut. Popisok sa pekne napne a zoslabne priesvitná fólia. Potom to celé prelakuj matným lakom s fóliu nebude vidno vôbec

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Toto som presne minule riešil s niekým,že mal na jednom vagóne 2 označenia ako ty mal tam Es/vte..sdv dáva po novom 2 rozne typy na označenie. Treba jeden odstrihnut..Treba si dať do budúcnosti pozor..Inak vagóny sú pekné,tiež ich plánujem aspoň zo 5 ks

Ešte poradím. Keď usádzaš popisky tak strekni najprv lesklý lak,potom miesto natri vodičkou humbrol decalfix,popisok namoč do vody,stiahni ho z papiera a polož do decalfixu. Pekne narovnaj a nechaj zaschnut. Popisok sa pekne napne a zoslabne priesvitná fólia. Potom to celé prelakuj matným lakom s fóliu nebude vidno vôbec

Marian:
Krásne vozne a pekná práca a čistá práca modelára
. 😉 Po týchto vozňoch som aj ja predčasom pozeral, ale z časových dôvodov ich asi nepostavím...držím palce pri lepení obtiskov 😉 , rzvlaky Ti doplnil skutočne ideálny postup pre lepenie obtiskov, ja len doplním odkaz na medzinárodné číselné označovanie nákladných vozňov podľa UIC:
http://www.zscargo.sk/files/katalog/moznacenie.pdf

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Toto som presne minule riešil s niekým,že mal na jednom vagóne 2 označenia ako ty mal tam Es/vte..sdv dáva po novom 2 rozne typy na označenie. Treba jeden odstrihnut..Treba si dať do budúcnosti pozor..Inak vagóny sú pekné,tiež ich plánujem aspoň zo 5 ks

V značení sa veľmi nevyznám, aj tak mi nie je celkom jasné v čom je problém, veď vozeň je označený ako Eas/Uae a číselný kod bol spolu s týmto označením.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Eas a uae sú 2 rôzne označenia vagónov. Pre mňa na pohľad rovnaké.. Takže na tých popiskoch si si mal jeden typ odstrihnut aby si mal len označenie eas alebo uae..Nevidel som ešte na 1 vagóne 2 rôzne označenia. Ber to ako len môj názor, hlavné je,že vagóny sa páčia tebe 😉

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Eas a uae sú 2 rôzne označenia vagónov. Pre mňa na pohľad rovnaké.. Takže na tých popiskoch si si mal jeden typ odstrihnut aby si mal len označenie eas alebo uae..Nevidel som ešte na 1 vagóne 2 rôzne označenia. Ber to ako len môj názor, hlavné je,že vagóny sa páčia tebe 😉

Trochu Ťa musím opraviť. Môžu byť aj dve značenia a viackrát som to už tak videl, napríklad na cisterne Zas/Ra, alebo Zas(Ra) a podobne. Takže to má dobre 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Je to možné,čo som ja našiel tak cisterna zas je označenie bez slnečnej clony na streche a Ra s clonou proti slnku na streche
Sú tam nejaké odlišnosti..takže môže to byť aj tak popísané. Ale eas/uae som nevidel

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Myslím, že keby to nemohlo byť, tak tam nedajú lomitko ale by to oddelili 😉
Nestáva sa s Teba rátač nitov? 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ja som našiel toto : Je tam aj jedno aj druhé označenie

Nákladný vozeň Eas

Medzinárodné označenie Eas Národné označenie Uae
Režim použitia 31 Číselný interval 597 0-597 9
Počet náprav 2x2 Rázvor náprav podvozku 1 800 mm
Vzdialenosť otočných čapov podv. 9 000 mm Dĺžka cez nárazníky 14 400 mm
Šírka 3 040 mm Výška 3 280 mm
Výška podlahy nad temenom koľajníc 1 250 mm Materiál podlahy oceľový plech
Dvere - šírka/výška 1 800/1 800 mm Hmotnosť 23 000 kg
Nosnosť 57 000 kg Ložná dĺžka 12 800 mm
Ložná šírka 2 760 mm Ložná výška 2 030 mm
Ložná plocha 36 m2 Ložný objem 72 m3

http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp?id=252

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Presne. A pokiaľ vagón jazdí medzinárodne, tak prečo by nemohol mať obe označenia.. 😉 Je to na Tebe Marian, ale ja osobne by som si nad tým hlavu nelámal a nechal oboje... Videl som to tak už viac krát aj naživo. Napríklad v Leviciach na stanici si pamätám celú súpravu vozňov s dvomi označeniami a cez lomítko. Nepamätám si síce úplne presne ktoré to boli, ale to označenie si pamätám... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Jasne,je to len otázka vkusu.Ja osobné by som dal len jedno označenie. Kludne môžeš mať aj 2..
Inak otázka vieš mi zmerať priemer kolies? Chcem kúpiť rovno aj kovové dvojkolesia nech to jazdí poriadne.Inak to máš konštrukčnú skupinu 11 alebo 54?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá