Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Naše modely od LPH

54 Príspevky
8 Užívatelia
0 Reactions
9,133 Zobrazenia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Dvojkolia sú 7,5 a je to Eas 11

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

rzvlaky: pôvodne som vôbec nechcel reagovať, ale nedalo mi to, tak som sa rozhodol reagovať. Radosť z modelovania nespočíva len v tom, že dokážeš presne napodobniť danú predlohu, ale v hlavne aby ťa táto záľuba napĺňala. To je práve vidieť na členoch, ktorí na tomto fóre prispievajú. Nie každý má tú možnosť aby mal nekonečné množstvo voľného času a hneď ako si niečo niekde prečíta (nejaký príspevok na fóre) tak to hneď skontroloval prostredníctvom internetu a potom bol za najmúdrejšieho a najzdatnejšieho v modelárstve. Priznám sa, že ani ja presne neovládam označovanie vagónov a lokomotív. Marian si postavil ďalší vagónik, ktorý si postaviť chcel a možno to označenie nie je podľa predpisov, ale nech sa na mňa nikto nehnevá ja by som to urobil presne ako on. Dostal do ruky stavebnicu aj s obtiskom, ktorý obsahoval označenie aj s lomítkom. Presne tak ako on, aj ja by som ten obtisk použil, tak ako bol dodaný v stavebnici. Tiež by ma ani nenapadlo obtisk rozstrihávať a odstaraňovať z neho nejaké označenie aj s lomítkom. Navyše to hrozí zničením obtisku, čo si málo kto z nás môže dovoliť. Poznám veľa, veľa velikánskych modelárov a pri rozhovoroch a debatách s nimi som zistil, že ich najväčšou výsadou je skromnosť. Ale rozumiem aj tomu, že si ešte mlady a potrebuješ dozrieť, takže dozrievaj a pri tom sa uč tolerancii. To sa ti v ďalšom osobnom živote naozaj zíde viac ako byť neustále na googli a hľadať rozdiely, ktoré daný modelár pri svojom modelovani ani nikdy nehľadal, lebo modeloval pre radosť a srdcom. Mariana poznám osobne a veľmi dobre viem aký je to sktromný človek a preto sa ma to dotko a preto som sa rozhodol zareágovať. Ak si niekto myslí, že som teraz priamo zaútočil na rzvlaky, tak som sa snažil len tomuto chlapcovi poradiť. Všetko nakoniec záleží len a len od neho ako to zoberie. rzvlaky: si mladý a podľa mňa veľmi šikovný modelár, tak si to prosím ťa nepokaz, bola by to škoda. To je z mojej strany všetko, za príspevok nedám žiadneho smajlíka, lebo všetko čo som napísal som myslel naozaj vážne. Či sa niekto urazí, alebo neurazí,


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak som si ich objednal aj ja. Zobral som 2 kusy na skúšku,ku nim dvojkolia 7,7mm rp25,chcem vyskúšať tieto nižšie okolky...Na moje tt o tých easoch písali veľmi dobré recenzie,tak som zvedavý.

Samba,určite poznáš z vlaky net modelara radissk. Býva kúsok odo mňa, takže s ním som stále v kontatke a riešime spolu najmä modely. On je taký pedant na tieto detailyya vždy keď prídem ku nemu mu niečo ukázať, tak vždy nájde niečo čo by zmenil,alebo mi povie ako to spravit. Teda dosť takýchto vecí pri stavbách ma on naučil. Vždy má všetko dobre zmapovane,či už stavbu alebo nejaké doplnky a tak podobne. Vždy sa rád zo všetkým vyhrá do poslednej maličkosti. A to vieš, keď tam chodíš a sleduješ ho,tak sa na teba lepia rôzne veci z jeho postupov a postrehov a potom sa človek snaží stále zdokonaľovať a tak podobne. Takže niekedy sú to naozaj drobnosti,ktoré by som zmenil alebo upravil. Samozrejme všetko záleží od schopnosti a fantázii modelara ako dokáže premeniť realitu na model. Takže úplne Mariána chápem,spravil si vagón podľa svojej predstavy,veď od toho modelárčenie je,teda vytvoriť si niečo podľa svojej predstavy a tak ako sa mu to páč..Príkladom je Marek a jeho posledný hasičský vagón,ktorý možno u nás nejazdil,ale on si ho spravil,podľa seba a je jedinečný

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Páni, musím do toho vstúpiť. Na internete je nespočetné množstvo fór, niektoré menej úspešné, niektoré viac, ale väčšina z nich je "nekvalitná" hlavne kvôli rátačom nitov, rýpalom a podobne. To je presne to, čomu som sa chcel vyvarovať pri tvorbe tohto fóra. Nepotrebujeme ďalšie fórum, kde sa bude rýpať do iných modelárov. Iná vec je, keď niekto požiada o radu, nikto nevie všetko a často potrebuje poradiť. Vážim si úplne všetkých modelárov, ktorí dokážu niečo vytvoriť vlastnými rukami, či už model lokomotívy, vozňa alebo neskutočne krásnu krajinku a som rád, že sme tu partia iba takýchto modelárov. To ma nesmierne teší a teda si Vás vážim všetkých. Dobre viete, že napríklad ja používam veľmi veľa mojej fantázie, nejde mi o modely, ktoré budú dokonale zmenšené predlohy, to sa nedá, ide mi o niečo, čo sa mi páči a čo sa nemusím hambiť ukázať svetu. Preto si vážim napríklad aj Mariana, ktorý dokázal postaviť nádherné vagóny a ten popis je úplne super. Ja osobne by som to odtiaľ vôbec nestrihal, nakoľko stačí mierne poškodenie plochy a popis je zničený, tým pádom sa bude trhať a tak podobne. Už to neurobí. Výrobca to naschváľ dal cez lomítko a vedľa seba, pretože tak to má byť. Keby to chcel urobiť výrobca na výber, tak by urobil dve rôzne varianty. Vážim si aj Radka, ktorý podľa mňa veľmi postúpil smerom dopredu pri svojom modelovaní, je príkladom toho, ako si aj mladý človek dokáže nájsť čas a chuť na takýto nádherný koníček. Samba je pre mňa napríklad veľký vzor v stavbe odliatkov, jemu vďačím za to, že sa moja zbierka za posledné dva roky zdojnásobila a nestálo ma to celý rodinný rozpočet, vážim si každú jeho radu ohľadne stavby lokomotív a vagónov. Dedo a Ivor ma zase poháňajú vpred, čo sa týka krajinkovania, bez ich rád a postupov by napríklad ani Ocinove N-ko nebolo tak pekné ako je. A všetci ostatní, čo ste tu, to že som Vás nespomenul ešte neznamená, že si nevážim Vaše modelárske umenie, práve naopak. Ale nechcem tu písať neskutočne dlhý román. Ďakujem Vám všetkým za kvalitu tohto fóra a prosím, nepokazme si to rátaním nitov a vykrikovaním detailov. Verím, že keby sa Marian nevedel rozhodnúť, ako to má urobiť, opýtal by sa. Za mňa píšem, že jeho modely sú SUPER, dávam palec hore a klobúk dole. A kto má potrebu byť najmúdrejší a všetkým ostatným dokazovať že je lepší, tak ten by mal zvážiť ďalšiu pôsobnosť na tomto fóre. Nemyslím tým nikoho konkrétneho, pevne verím, že tu zotrváme v tejto zostave všetci a prípadne sa ešte rozšírime o ďalších skutočných modelárov. Veď navzájom sa posúvame všetci krásne dopredu... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky: pôvodne som vôbec nechcel reagovať, ale nedalo mi to, tak som sa rozhodol reagovať. Radosť z modelovania nespočíva len v tom, že dokážeš presne napodobniť danú predlohu, ale v hlavne aby ťa táto záľuba napĺňala. To je práve vidieť na členoch, ktorí na tomto fóre prispievajú. Nie každý má tú možnosť aby mal nekonečné množstvo voľného času a hneď ako si niečo niekde prečíta (nejaký príspevok na fóre) tak to hneď skontroloval prostredníctvom internetu a potom bol za najmúdrejšieho a najzdatnejšieho v modelárstve. Priznám sa, že ani ja presne neovládam označovanie vagónov a lokomotív. Marian si postavil ďalší vagónik, ktorý si postaviť chcel a možno to označenie nie je podľa predpisov, ale nech sa na mňa nikto nehnevá ja by som to urobil presne ako on. Dostal do ruky stavebnicu aj s obtiskom, ktorý obsahoval označenie aj s lomítkom. Presne tak ako on, aj ja by som ten obtisk použil, tak ako bol dodaný v stavebnici. Tiež by ma ani nenapadlo obtisk rozstrihávať a odstaraňovať z neho nejaké označenie aj s lomítkom. Navyše to hrozí zničením obtisku, čo si málo kto z nás môže dovoliť. Poznám veľa, veľa velikánskych modelárov a pri rozhovoroch a debatách s nimi som zistil, že ich najväčšou výsadou je skromnosť. Ale rozumiem aj tomu, že si ešte mlady a potrebuješ dozrieť, takže dozrievaj a pri tom sa uč tolerancii. To sa ti v ďalšom osobnom živote naozaj zíde viac ako byť neustále na googli a hľadať rozdiely, ktoré daný modelár pri svojom modelovani ani nikdy nehľadal, lebo modeloval pre radosť a srdcom. Mariana poznám osobne a veľmi dobre viem aký je to sktromný človek a preto sa ma to dotko a preto som sa rozhodol zareágovať. Ak si niekto myslí, že som teraz priamo zaútočil na rzvlaky, tak som sa snažil len tomuto chlapcovi poradiť. Všetko nakoniec záleží len a len od neho ako to zoberie. rzvlaky: si mladý a podľa mňa veľmi šikovný modelár, tak si to prosím ťa nepokaz, bola by to škoda. To je z mojej strany všetko, za príspevok nedám žiadneho smajlíka, lebo všetko čo som napísal som myslel naozaj vážne. Či sa niekto urazí, alebo neurazí,

SAMBA:
Nič si z toho nerob, ja tiež neviem, či v zmysle nejakého interného predpisu ŽSR môže, alebo nemôže byť na vagóne súčasne národné i medzinárodné označenie vozňa. Problém v tom, ale nevidím, nakoľko pokiaľ je vozeň zaradený do medzinárodnej prepravy, určite tam musí byť medzinárodné označenie, ale či je prekážkou ďalšie značenie.... to by tam nemohol byť ani nápis Plzeň, či Coca-Cola...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Keď som písal pôvodný článok tak ma ani len nenapadlo že s ním rozprúdim takúto diskusiu. Tak isto ma nenapadlo pred lepením obtiskov, to to si skontrolovať v príslušných normách, veril som výrobcovi obtisku že všetko je tak ako má byť.
Prečo ináč by to tak spravil ?
Chcel som postaviť vozne tak ako ich v tej dobe používala ČSD !
Na internete sú len fotky aktuálne používaných - novo preznačených vozov.
Mimochodom vyrábali sa v rokoch 1979 - 1984 - kto vie aké boli vtedy platné normy označovania.
Našiel som tieto odkazy ale aj tak s toho nie som múdrejší, či je to správne alebo nie !

http://www.zeleznicne.info/view.php?cisloclanku=2014020006
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C4%8Desk%C3%BDch_a_slovensk%C3%BDch_%C5%BEelezni%C4%8Dn%C3%ADch_n%C3%A1kladn%C3%ADch_voz%C5%AF

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Keď som písal pôvodný článok tak ma ani len nenapadlo že s ním rozprúdim takúto diskusiu. Tak isto ma nenapadlo pred lepením obtiskov, to to si skontrolovať v príslušných normách, veril som výrobcovi obtisku že všetko je tak ako má byť.
Prečo ináč by to tak spravil ?
Chcel som postaviť vozne tak ako ich v tej dobe používala ČSD !
Na internete sú len fotky aktuálne používaných - novo preznačených vozov.
Mimochodom vyrábali sa v rokoch 1979 - 1984 - kto vie aké boli vtedy platné normy označovania.
Našiel som tieto odkazy ale aj tak s toho nie som múdrejší, či je to správne alebo nie !

http://www.zeleznicne.info/view.php?cisloclanku=2014020006
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C4%8Desk%C3%BDch_a_slovensk%C3%BDch_%C5%BEelezni%C4%8Dn%C3%ADch_n%C3%A1kladn%C3%ADch_voz%C5%AF

Ak sa mýlim, opravte ma:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marian: super vagónik. Tieto "dupláky" sa mi vždy páčili a vždy som ich jazdu v súprave rád sledoval na videách, alebo na modulových stretnutiach, kde jazdili v nekonečne dlhých súpravách. Marian, nesmierne ma teší že tvoríš takéto pekné vagóniky.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Takže na parostroji som našiel, že označenie uae sa používalo u čsd do roku 1981 a po tomto roku bol preznačený na eas

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Keď vidím, aké pekné modely robí LPH, tak ma normálne mrzí, že nerobia aj H0 mierku 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

rzvlaky: modelára Radisska (Rada J.) samozrejme poznám a práve on patrí medzi tých velkých modelárov čo som spomínal. Mal by si si s neho brať príklad, práve on je jedným s tých modelárov, ktorí nepíšu a nehovoria do vetra. Pripúšťam že je na seba poriadne prísny a v modelárčine (určite aj v živote) je pedant. Verím, že aj ty časom dosť vela vecí pochopíš a tvoje modelovanie bude rásť do krásy a kvality ako kvetinka o ktorú sa záhradník vzorne stará. Tak modelovaniu zdar !!!


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tak som aj ja dnes dokončil svoje Easy od SDVčka. V popiskoch som mal aj veziu označenia Eas aj Eas/uae
Mám jednu veziu 54 a jednu 11

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pekné vagóniky a pekné spracovanie, 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Krásne vagóniky rzvlaky. Skvelá práca 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

skvé, až budem veľký taky si takové postavím :huh:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Vďaka dnešnej zásielky od Norbiho mám takúto peknú súpravu

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Nádhera. Nie je to náhodou z jeho súkromnej zbierky? Je to krásna súprava... :woohoo:
Dá sa to digitalizovať?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Loko idem osadiť dekodérom akurát sa rozhodujem aký tam dať a či aj zvuk .

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Loko idem osadiť dekodérom akurát sa rozhodujem aký tam dať a či aj zvuk .

Zmestí sa Ti aj so zvukom (reproduktorom)? Je to asi pôvodný Tillig, nie? Budeš musieť komplet dorábať, alebo to už má prípravu? Inač, fakt krásna súprava 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Je to posledný od Tilliga, vraj aj má miesto na reproduktor.
Tak uvidím.

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Je to posledný od Tilliga, vraj aj má miesto na reproduktor.
Tak uvidím.

Aha, tak to by potom malo byť v pohode. Teším sa na video z jazdy, dúfam, že nejaké bude 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Nádherná súprava! joj až mi budú takéto podobné jazdiť po novom koľajisku vo farbách Moravia Jetu 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marian: som rád, že sa ti vagóniky páčia. je to len taký štandard, ale keď si predstavíš čo stojí stavebnica, kovové dvojkolia a k tomu tieto obtisky (dekaly) a ešte navyše práca a farby (len tak od oka cena stavebnice 9,50€ (u mňa len veľkou náhodou 5.90€), dvojkolia 4€, obtisk 2,50€ už teraz je to spolu 16€ 😉 ) , tak myslím, že to stálo zato. Ja si nemôžem pomôcť, ale takéto pestré súpravy krásne oživia koľajisko. Tak šťastné a veselé !!!

Marek: tieto vagóniky, ktoré Marian práve dostal poštou sú jeho na objednávku. Ja som ich len pre neho doviezol. Ja svoje vo svojej zbierke naďalej mám. Takú peknú súpravu by som predsa nepredal. To by som si neurobil. Ja síce mám len prerábaného "Hektora" od BTTB (veď ako inak, keď som ich zberateľom 🙂 ), ale tiež to na kráse mojej súpravy neuberá. Našťastie my TT-pozitívny si môžeme vyberať aké farby na tieto vagóniky použijeme, lebo našťastie ešte stále sa od LPH (hoci už vôbec nie od LPH) dajú stavebnice zohnať. Ja keď ich doveziem do môjho obchodu za spomínanú cenu, tak sú hneď úreč ako teplé rožky. PREČO ASI ??!!

A ešte ako dôkaz moja súprava na mojom koľajisku.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Nemôžem si pomôcť, ale je to jedna z najkrajších súprav, aké som kedy videl... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Áno pestrosť je krásna, aj keď niekedy odvážna. Dedo preto sa neboj byť pri zladení farieb DMFD kreatívny. Už sme sa o tom trochu bavili, tak len do toho a dúfam, že nám tento rok ešte stihneš predstaviť prvé HDV tejto spoločnosti.

Teším sa a verím, že nie len ja !!! TAK DO TOHO DEDO !!!


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá