Odbočenie od železn...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Odbočenie od železničného modelárstva

19 Príspevky
3 Užívatelia
10 Likes
982 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nakoľko momentálne "stagnujem" pri železničnom modelovaní, aj šrotíky dochádzajú, tak som sa rozhodol trochu odbočiť do iného odvetvia modelárstva. Preto som z materiálov, ktoré som mal doma, začal stavať RC vozidlo Jeep Willys - nie vojenskú verziu, ale už upravenú na expedičnú. Materiály sú mosadzný plech, mosadzné tyčky, trochu plastu a podobne. Toto ma zatiaľ takmer nič nestálo a nezhrdzaviem 🙂 Viac vo fotkách...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Fíííha, éééjha, Marek!!! Predpokladám mierka čiste expedičná 1:10. Ako som videl, tak rám máš s profi ohnutých profilov. Kasňa mosadzný plech a naozaj sa aj podobá. U mňa dobréééé !!!!! Ja som si tiež už do tejto sféry uletel, takže viem, že je to fajn spestrenie modelárstva. Darí sa ti tento Jeep. Máš už veci nna pojazd (nápravy, motor, kardany, prevody, príjmač, servo a vysielač)?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Fíííha, éééjha, Marek!!! Predpokladám mierka čiste expedičná 1:10. Ako som videl, tak rám máš s profi ohnutých profilov. Kasňa mosadzný plech a naozaj sa aj podobá. U mňa dobréééé !!!!! Ja som si tiež už do tejto sféry uletel, takže viem, že je to fajn spestrenie modelárstva. Darí sa ti tento Jeep. Máš už veci nna pojazd (nápravy, motor, kardany, prevody, príjmač, servo a vysielač)?

Ďakujem Samba. Presne ako píšeš, mierka 1:10. Celkom ma to chytilo, nie síce tak, ako vlaky, ale modelárstvo akékoľvek je super. Tak prečo neskúsiť. Navyše napríklad tá ochranná klietka je robená z mosadzných zváracích drôtov - pevné a dajú sa plameňom pájkovať 🙂
Čo sa týka elektroniky, tak mám iba servo, všetko ostatné ako motor, prijímač-vysielač, ESC, nápravy, kolesá a podobne musím dokúpiť. Ale to postupne a pri mojej momentálnej situácii to bude tak za niekoľko mesiacov... Pri troche šťastia do jari 🙂 Momentálne šetrím na NS-ku a podobne odložené u Teba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

... inak ak ti smiem poradiť, tak asi najjednoduhšie a asi aj najlacnejšie riešenie by bolo kúpiť nejaký hotový model s RC súpravou (takzvaný RTR - ready to run) a z neho použiť komponenty. Ale samozrejme asi už máš riešenie aj sám.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

... inak ak ti smiem poradiť, tak asi najjednoduhšie a asi aj najlacnejšie riešenie by bolo kúpiť nejaký hotový model s RC súpravou (takzvaný RTR - ready to run) a z neho použiť komponenty. Ale samozrejme asi už máš riešenie aj sám.

Áno, mám riešenie. Ono toto bol prvý nápad, čo píšeš. Chcem si kúpiť postupne ale diely, takzvané upgrady (vylepšienia) kovové, z ktorých sa dá komplet postaviť model. Celkovo investícia ešte asi tak 150€... Takže musí počkať.. Železnice sú u mňa stále na prvom mieste 🙂 Ale cením si Tvoju radu, ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Práce pokračujú... 🙂 - mierka 1:10

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: vyzerá to náramne dobre a vidím, že majiteľ tohoto Jeep-a bude mať na záhradke na streche pripevnený aj svoj RC model takého istého Jeep-a. U mňa zatiaľ na výbornú.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: vyzerá to náramne dobre a vidím, že majiteľ tohoto Jeep-a bude mať na záhradke na streche pripevnený aj svoj RC model takého istého Jeep-a. U mňa zatiaľ na výbornú.

Ďakujem Samba. No jeho RC model bude vo vnútri 🙂 na blatníku položený. Veď predsa aby sa mu na záhradke nepokazil alebo nestratil 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak to je parádny model. Pojazd je z nejakého Crawrelu? Predpokladám podľa toho ako je vysoko a podla postavenia náprav. Inak na stretko doneste svoje RC modely, lebo aj aj som dal dokopy svoj RC model TATRA 148 4x4 Truck trial v mierke 1:10. Teraz nabíjam batérie vo vysielači a aj baterku v modely. Tak snáď ju po takmer roku rozhýbem. Tešíme sa na stretko a verím, že si dobre pojazdíme. Zatiaľ je to naozaj paráda, ako si zvládol tento pekný model. Si všestranný modelár.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: tak to je parádny model. Pojazd je z nejakého Crawrelu? Predpokladám podľa toho ako je vysoko a podla postavenia náprav. Inak na stretko doneste svoje RC modely, lebo aj aj som dal dokopy svoj RC model TATRA 148 4x4 Truck trial v mierke 1:10. Teraz nabíjam batérie vo vysielači a aj baterku v modely. Tak snáď ju po takmer roku rozhýbem. Tešíme sa na stretko a verím, že si dobre pojazdíme. Zatiaľ je to naozaj paráda, ako si zvládol tento pekný model. Si všestranný modelár.

Ďakujem Samba. No som spokojný, ale ešte nie je plne hotový. Teda je, ale ako som zistil, tak model, ktorý som si objednal nemá proporcionálne ovládanie a dosť slabý motor. Teda tieto dve veci musím poriešiť, ale na stretnutie ho rád prinesiem. Jazdiť sa s ním však po teréne veľmi nedá, lebo kvôli tomu motoru nevládze 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Len ho kľudne vovez, rád si pozriem tvoje modelovanie vo väčšej mierke ako je 1:87. Pojazdíme, ako budme vedieť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Objavil som v krabici dávno zabudnutej staré modely od firmy Igra. Neviem presne, aké staré sú tieto autíčka, odhadujem minimálne 30 rokov, voľakedy ich zbieral môj otec. Ak si dobre pamätám, tak vravieval, že by to mali byť všetky, ktoré vyrobili v tejto edícii (sérii, alebo ako sa to volakedy volalo), ale nie som si tým istý. Je ich 17 kusov, bolo ich iba toľko, alebo boli ešte aj iné typy? Sem do fóra dám iba náhodné 3 fotky, všetky si môžete pozrieť na spodu fotogalérie tu: https://marek-vlaky.eu/fotogaleria/

P1200350
P1200349
P1200341

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: máš krásnu zbierku po ocinovi. Čo moje znalosti siahajú, tak ich máš naozaj takmer všetky čo vyrobili. Podľa všetkého ti chýba len jediný kus. Samozrejme jednotlivé modely boli vydávané vo viacerých farebných mutáciách. Chráň si tú zbierku ako vieš, lebo ceny týchto modelov neustále narastajú. Viem, že teraz sa modely v originálnych krabičkách pohybujú okolo 10-15€, ale zohnať ich v super stave je takmer nemožné. Tieto modely sú v mierke 1:36 a sú parádne prevedené. Ja by som ti doporučil doplniť zbierku aby bola kompletná. Na obrázku máš krížikom označený model, ktorý ti asi chýba.

Igra

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem Samba, tak to som nevedel. A ako tak pozerám na ten obrázok, tak mi chýba aj v tom istom rade predposledný - pickup so strechou - bez strechy mám. K týmto autíčkam ale nemám jedinú krabičku, ale inak sú vo veľmi dobrom stave. Občas nejaký detail bol lepený, asi po poškodení, ale to len minimum, inak sú originál...

No aj by som ju doplnil o tie chýbajúce modely, ale neviem, či sa ich niekedy podarí zohnať. Ale nie je to moja priorita ako železnice, len ma napadlo, keď som to včera našiel, že to zverejním. Akože modely sú to pekné, len neviem čo s tým ďalej. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... ako že čo ďalej ??!!  Vystaviť do vitrínky a kochať sa !!!


   
Marek and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak na tieto modely si veľmi dobre pamätám a minimálne 3 kúsky zo série Old Timer som mal aj ja, ale stratili sa mi v prepadlisku dejín ako mnoho iného. Spracovanie bolo na tú dobu excelentné a tiež Ti Marek doporučujem to isté čo SAMBA, pekne vyčistiť a uložiť do vhodnej vitrínky.

Nakoľko sa jedná o takmer kompletnú zbierku, určite by som ich  n e p r e d á v a l .

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem páni, asi ich naozaj vystavím. Nad predajom som neuvažoval, to ma ani nenapadlo. Len musím vymyslieť vhodnú vitrínu.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nie je to síce odbočenie od železničného modelárstva, ale keďže neviem mierku, tak to patrí sem 🙂

2020 06 16 16.39.36

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá