Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přijetí

42 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
5,335 Zobrazenia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Vážený modeláři.Využil jsem nabídky Admina Marka Dudy a vstoupil na Vaše forum.Děkuji za přijetí.Je mi 42 let a pracuji jako strojvedoucí pro německého dopravce Die Länderbahn.Svoji práci mám jako koníčka.Jako dalšího koníčka mám železniční modelářství.Doufám že Vám budu nápomocen.Modeluji měřítko N.Jak mě řekl Marek, diskuze zde probíhá v přátelském duchu.Snad tedy nebudu zklamán jako z jisté modelářske sekce na Facebooku.Nemám potřebu nic tvrdě kritizovat.Mám jen jeden drobný a důležitý detail.Nemám moc rád když jezdí elektriky bez trakčního vedeni.Problém je že i laik se Vás zeptá jak to je možné.Co Vy na to? Jsem velmi tvrdý v tomto názoru?


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vážený modeláři.Využil jsem nabídky Admina Marka Dudy a vstoupil na Vaše forum.Děkuji za přijetí.Je mi 42 let a pracuji jako strojvedoucí pro německého dopravce Die Länderbahn.Svoji práci mám jako koníčka.Jako dalšího koníčka mám železniční modelářství.Doufám že Vám budu nápomocen.Modeluji měřítko N.Jak mě řekl Marek, diskuze zde probíhá v přátelském duchu.Snad tedy nebudu zklamán jako z jisté modelářske sekce na Facebooku.Nemám potřebu nic tvrdě kritizovat.Mám jen jeden drobný a důležitý detail.Nemám moc rád když jezdí elektriky bez trakčního vedeni.Problém je že i laik se Vás zeptá jak to je možné.Co Vy na to? Jsem velmi tvrdý v tomto názoru?

Veľmi Ťa vítam na našom mladom fóre. Rušňovodiča tu ešte nemáme, si prvý. V N-ku tu modelujeme viacerí, ja osobne mám N ako dedičstvo po mojom ocinovi, originál som ale H0 pozitív. Najlepší krajinkár, akého poznám, je náš dedo, ktorý je tu tiež členom. On sa bude tešiť na nového N-kára.
Čo sa týka tých elektrík bez trakčného vedenia, tak sa vopred ospravedlňujem, lebo moje srdcové lokomotívy sú Krokodíl a naše Gorili, ktoré mám hneď štyri v rôznych farebných mutáciách. Jedna z nich je moja prestavba. Rád si s nimi zajazdím, ale nemám zatiaľ trakčné vedeni. Plánujem ho ale na hlavnej trati. Ešte raz vitaj a verím, že sa budeš medzi nami cítiť dobre. 🙂 A neboj, ľudia toho typu, čo je ten jedinec v tej skupine na facebooku sú odtiaľto tvrdo mazaní... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Duštifíra: pekne vítam na tomto fórku. Toto fórum čaká na názory modelárov, ktorí o to stoja, aby ich názory boli prezentované. ja osobne som rád za každého poriadneho člena, ktorý tu "zakotví".
Pokiaľ ide o tvoj názor s trolejovým (trakčným) vedením, pri jazdení elektrických mašín na našich koľajiskách, tak tu si na nás "zgustneš", lebo ani jeden člen na tomto fóre nemá na svojom koľajisku zatrolejovanú trať. Ja osobne si na svojom koľajisku kľudne pustím aj elektrickú loko bez vedenia nad koľajnicami. Ale som presvedčený, že každý kto vo svojom lokoparku má aj elektrické lokomotívy už koketoval s myšlienkou zatrolejovania. Pokiaľ viem, tak som si istý, že ja o tom vážne uvažujem (aj keď len nejaký výsek, nie celú trať - bolo by to nemožné!) a tak isto viem, že aj Marek má u mňa nejaké tie súčiastky na zatrojejovanie odložené, takže v budúcnosti je možné, že aj tvoj nárok bude na niektorých koľajiskách naplnený. Naše všetky koľajiská sú ešte v budovaní a nie sú dokončené (ani zďaleka), takže ako sa hovorí "možno aj motyka vystrelí". Som však presvedčený, že aj napriek takémuto prehrešku budeme v diskusiách tolerantní a budeme si vedieť poradiť, niečo aj skritizovať (aby sme pomohli) a naďalej bude toto fórum maximálne slušné.
Tak teda vitaj Duštifíra !!!


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Díky za rekce pánové.Budu tedy absenci trolejového vedení tolerovat... 😉


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Jedna eNková předělávka pro dědu Marka D.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Duštifíra, vitaj na tomto fóre. Som rád, že je tu aj skutočný rušňovodič.
Ja sám som sa 4 roky na strednej priemyselnej škole pripravoval na povolanie rušňovodiča,ale osud to zariadil inak. A čo sa týka Tvojho názoru na elektrické lokomotívy na koľajiskách bez trolejového vedenia, úplne zdieľam Tvoj názor, avšak človek musí byť do určitej miery tolerantný, predovšetkým k objektívnym i subjektívnym možnostiam druhých, nakoľko aj taká parná lokomotíva na koľajisku bez pary a dymu niečo doma zabudla.....
Napriek tomu čo som napísal, citlivo podaná konštruktívna kritika posúva tých druhých vždy dopredu. Takže sa neobávaj napísať aj kritické slová. Veď napríklad takého Mareka moja kritika jeho fotografií ( prepáč Marek ) doviedla k tomu, že jeho fotografie sú na úplne inej úrovni než niekoľko mesiacov predtým....či skutočnosť, že sa z neho zásluhou iných členov tohto fóra stáva postupne "frajer" na stavbu ihličnatých stromčekov pre modelové koľajiská..... 😉
Takže VITAJ a tešíme sa na všetky Tvoje príspevky 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Jedna eNková předělávka pro dědu Marka D.

Trochu som Ťa asi uviedol do omylu. To nie je môj dedo, ide o skvelého modelára s prezývkou dedo. Napísal som preto náš dedo, lebo ho tak voláme 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Dostal som mailom upozornenie od Teba, myslím, že Ti viem poradiť. Je možné, že Ti fotku nechcelo zobrať, lebo maximálny rozmer je 1920x1080, teda full HD a veľkosť maximálne 1MB. Fotky z mobilu toto bez zmenšení prekračujú. Viac informácií nájdeš v nápovedi 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Jedna eNková předělávka pro dědu Marka D.

Trochu som Ťa asi uviedol do omylu. To nie je môj dedo, ide o skvelého modelára s prezývkou dedo. Napísal som preto náš dedo, lebo ho tak voláme 😉 🙂

Aha.Tak teď už vím kdo je Dědo...Tak zkusim jiné foto.Moje menší kolejiště z výstavy v Pečkách


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, pekné koľajisko. Jednoduché, neprepácané a veľmi skvele rozmiestnené. Trolejové vedenie a idé dobré doplnky, naozaj super. Toto ale nie je N-ko, alebo áno? Pripadá mi to byť väčšia mierka, či sa mýlim?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Vau, pekné koľajisko. Jednoduché, neprepácané a veľmi skvele rozmiestnené. Trolejové vedenie a idé dobré doplnky, naozaj super. Toto ale nie je N-ko, alebo áno? Pripadá mi to byť väčšia mierka, či sa mýlim?

Omlouvám se,zapoměl jsem.Dělám pouze eNko,V.-VI.epochu.Samozřejmě mám i ve svém parku historické soupravy.No,pokuď se ti toto kolejiště zdá nepřeplácané,tak to větši určitě mám.Bohužel mám rád industrii a velký provoz.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Aha, toto Tvoje koľajisko poznám, to si mal aj na facebooku, myslím, že Ti to tam nejaký rýpal aj skritizoval. Mne osobne sa páči, tiež mám rád industrializáciu. Prevádzku mám radšej menšiu, ale toto je úplne v pohode. Vidím, že postupuješ rovnako ako ja. Nie naraz celú krajinu, ale postupne urobíš jednu časť, potom druhú a tak. To je dobre, človek to vtedy lepšie dotiahne do detailov. Tá rotunda je pekná. Keď budeš chcieť, tak kľudne vytváraj aj vlastné témy ohľadne koľajiska alebo čohokoľvek, prípadne môžeš aj pridávať zodpovedajúce príspevky aj do iných tém, je to vítané. Viem, že je toho tu už dosť viacej, že kým sa človek zorientuje, tak to potrvá. Ešte sa chcem opýtať, domčeky a iné doplnky si kupuješ, alebo niečo aj vyrábaš? Máš aj nejaké detailné fotky? Veľmi rád by som videl, inšpirácie nikdy nie je dosť a veľmi rád sa kochám pozeraním druhých koľajísk.
Mimochodom, k tej industrilizácii, tu je odkaz na super stránku: http://www.creativ-modellbau.de/
Je to síce v nemčine, ale myslím, že pri obrázkoch je to jedno. A síce Ty pracuješ v nemeckej firme, takže asi nemecky vieš dobre. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Ano Marku znáš jej z FB.A kritizoval jej náš starý známý p.Vondrák!Budovy stavím zasadně z plast.stavebnic.Určitě dodám dalši fotky,jen na to nemám moc čas.Tento vikend navíc jízdy se Singrovkou 820.113,shodou okolností původem ze Slovenska.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ano Marku znáš jej z FB.A kritizoval jej náš starý známý p.Vondrák!Budovy stavím zasadně z plast.stavebnic.Určitě dodám dalši fotky,jen na to nemám moc čas.Tento vikend navíc jízdy se Singrovkou 820.113,shodou okolností původem ze Slovenska.

Nádherná mašína. V tomto Ti tak trochu v dobrom závidím, Tvoje povolanie musí byť super. Viem, že to určite nie je vždy dokonalé a ideálne, ale je to taký dream job by som povedal. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Tož vitaj Duštifíro medzi nami 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
Topic starter  

Tož vitaj Duštifíro medzi nami 🙂

Tož ďakujem "Dědo".Predpokladam,že vám možem tykat... 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tož vitaj Duštifíro medzi nami 🙂

Tož ďakujem "Dědo".Predpokladam,že vám možem tykat... 😉

Dedo Ti určite odpovie, ale za neho píšem, že nie je tak starý ako jeho prezývka napovedá 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

😆 😆 😆 jasná vec 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Poslušne hlásim príchod medzi Vás. ;)Dúfam,že môžem ešte tuna pisať. :sick: Aj keď som sa neozíval,ale som Vás špehoval.Momentálne prerábam ovladací pult.Ten predtým sa mi už znepačil. :sick:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Poslušne hlásim príchod medzi Vás. ;)Dúfam,že môžem ešte tuna pisať. :sick: Aj keď som sa neozíval,ale som Vás špehoval.Momentálne prerábam ovladací pult.Ten predtým sa mi už znepačil. :sick:

No vitaj Hudi opäť späť medzi nami. Dlho si sa veru neozval. No nezabudni sa pochváliť aj fotkami... 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Nazdar HUDI ty stratený. Tak prispievaj a poteš oko a srdce modelára, ktorý na svoje HOBBY nemá zatiaľ vôbec čas.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Nazdar HUDI ty stratený. Tak prispievaj a poteš oko a srdce modelára, ktorý na svoje HOBBY nemá zatiaľ vôbec čas.

HUDI:
Nič si z toho nerob, takých čo majú toho času na modelovanie pomenej je nás viacej ... 😉
Ale občas slnko zasvieti, tak Ti prajem nech Ti to s tým ovládacím pultom ide podľa Tvojich predstáv. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Kamoši musíme počkať na náš čas modelovania.Ako som bol pozrieť na dedov čas,tak sa to kráti. 😆 Nebojte poskytnem detajli. 😆


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Pekne vítam "Abubakaribu" . Úprimne sa teším z ďalšieho nového člena. Tak nech sa príspevky len tak hrnú a neboj sa pochváliť so svojou činnosťou v oblasti železničného modelárstva. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Pekne vítam "Abubakaribu" . Úprimne sa teším z ďalšieho nového člena. Tak nech sa príspevky len tak hrnú a neboj sa pochváliť so svojou činnosťou v oblasti železničného modelárstva. 🙂

Ja sa pripájam k privítaniu, komunikovali sme mailom a ak môžem, tak prezradím, že Jan robí TT a konkrétne "úzko rozchodku doly". Teda určite si tu bude mať s kým pokecať. Úprimne sa teším na nového člena 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá