Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Naše modely od MTB

82 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
11.4 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

osobne mi to vôbec nevadí,že je to trošku väčšie alebo menšie..môžme byť vôbec radi,že niečo také existuje a môžme si z toho postaviť pekný model

Presne tak. Toto si vystihol dokonale a plne s Tebou súhlasím. Keby nebolo malovýrobcov, tak by sme jazdili so samými DR mašinami. 😉 Kiež by si to uvedomovali viacerí, nie ako na vlaky.net, kde inšie nerobia iba zhadzujú napríklad MTB, ale pritom si neuvedomia, že je to jeden z mála výrobcov našich lokomotív za normálne ceny, nie ako acme... 🙂 Prepáč, že Ti tu spamujem, toto by bolo aj na novú tému... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

máš pravdu,toto by aj bolo na novú tému...
Vieš ono sú 2 typy modelárov...tý čo sú radi takmer za všetko a potom tý čo len rýpu...Na jednej strane sú ľudia radi že MTB robí naše modely a na druhej zase nadávajú,aké sú tie modely diametrálne odlišné,majú zlé rozmery a podobne...Ale najviac ma dostalo vyjadrenie pána Báňu,ktorý povedal že môžme byť radi za to čo máme...V podstate mal pravdu...a už sa tam strhla diskusia o tom,že načo robí modely keď nemá záujem ich robiť presne a neviem čo ešte...V dnešnej dobe je to s ľudmi niekedy ťažké...

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

máš pravdu,toto by aj bolo na novú tému...
Vieš ono sú 2 typy modelárov...tý čo sú radi takmer za všetko a potom tý čo len rýpu...Na jednej strane sú ľudia radi že MTB robí naše modely a na druhej zase nadávajú,aké sú tie modely diametrálne odlišné,majú zlé rozmery a podobne...Ale najviac ma dostalo vyjadrenie pána Báňu,ktorý povedal že môžme byť radi za to čo máme...V podstate mal pravdu...a už sa tam strhla diskusia o tom,že načo robí modely keď nemá záujem ich robiť presne a neviem čo ešte...V dnešnej dobe je to s ľudmi niekedy ťažké...

Presne. Mňa najviac mrzí, že kvôli týmto rýpalom prestáva robiť H0 modely... A už Ti tu nejdem spamovať. Ak chceš, vytvor novú tému... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

máš pravdu,toto by aj bolo na novú tému...
Vieš ono sú 2 typy modelárov...tý čo sú radi takmer za všetko a potom tý čo len rýpu...Na jednej strane sú ľudia radi že MTB robí naše modely a na druhej zase nadávajú,aké sú tie modely diametrálne odlišné,majú zlé rozmery a podobne...Ale najviac ma dostalo vyjadrenie pána Báňu,ktorý povedal že môžme byť radi za to čo máme...V podstate mal pravdu...a už sa tam strhla diskusia o tom,že načo robí modely keď nemá záujem ich robiť presne a neviem čo ešte...V dnešnej dobe je to s ľudmi niekedy ťažké...

Presne. Mňa najviac mrzí, že kvôli týmto rýpalom prestáva robiť H0 modely... A už Ti tu nejdem spamovať. Ak chceš, vytvor novú tému... 🙂

MAREK:
MTB zatiaľ H0 stále robí, do výroby pripravuje ďalšie 4 nové lokomotívy a 3 vagóny ( je pravda, že pre TT pripravuje 10 nových lokomotív, ale žiadny vagón...., pre N-ko 8 nových lokomotív a jednu-okuliarnika už dodáva ... ) 😉
http://www.mtb-model.com/pages/novinky.php

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

kamaráti, to jasne nasvedčuje tomu, čo som už vedel pred časom. MTB sa viac orientuje na modelovú veľkosť TT a rozbieha modelovú veľkosť N. Ale sám neviem posúdiť či je to správny ťah. Ale po kritikách zo starany H0-károv sa tomu vôbec nečudujem. Prečo by MTB malo vyrábať pre niekoho, kto o jeho produkciu nestojí??!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Presunutá diskusia o MTB modeloch...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ja osobne si myslím, že každý modelár by si mal vážiť prácu výrobcov, čo niečo pre modelárov robia. To isté platí aj o malovýrobcoch, výrobcoch doplnkov, stavebníc, popisov, atď... a hlavne tých ktorí robia modely a doplnky v správe ČSD. Takže by som nehovoril len o MTB. Je ich na modelárskom trhu neúrekom, ktorí sa snažia a veľakrát je ich práca znevažovaná, veľakrát kopírovaná, čo pokladám za najväčšie chrapúnstvo. Hlavne čo niekoho kopírujú, potom predávajú množstvo kusov za nižšie ceny ako certifikovaný výrobca, ktorý má na to všetky povolenia, platí odvody, dane a všelijaké iné nevyhnutné poplatky a potom sa s tým pokútnym predajom ešte aj chvália. Toť môj názor ako certifikovaného predajcu, ktorý týchto predajcov aj osobne poznám a viem koľko úsilia a snahy stojí za ich produktami. Niekedy sa naozaj rozum zastaví nad počínaním takýchto "kvázivýrobcov" :pinch: .


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ja osobne si myslím, že každý modelár by si mal vážiť prácu výrobcov, čo niečo pre modelárov robia. To isté platí aj o malovýrobcoch, výrobcoch doplnkov, stavebníc, popisov, atď... a hlavne tých ktorí robia modely a doplnky v správe ČSD. Takže by som nehovoril len o MTB. Je ich na modelárskom trhu neúrekom, ktorí sa snažia a veľakrát je ich práca znevažovaná, veľakrát kopírovaná, čo pokladám za najväčšie chrapúnstvo. Hlavne čo niekoho kopírujú, potom predávajú množstvo kusov za nižšie ceny ako certifikovaný výrobca, ktorý má na to všetky povolenia, platí odvody, dane a všelijaké iné nevyhnutné poplatky a potom sa s tým pokútnym predajom ešte aj chvália. Toť môj názor ako certifikovaného predajcu, ktorý týchto predajcov aj osobne poznám a viem koľko úsilia a snahy stojí za ich produktami. Niekedy sa naozaj rozum zastaví nad počínaním takýchto "kvázivýrobcov" :pinch: .

Tak to s Tebou plne súhlasím. S takými som sa stretával aj ja počas môjho podnikania v predaji IT služieb. Aj preto som pridal túto kategóriu, aby sme mohli o tom diskutovať... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: napriek tomu, že si pridal túto tému do diskusie, som presvedčený že mi nič nevyriešime. Takéto praktiky tu vždy boli aj budú. Nečudujem sa tým, ktorí tie lacnejšie modely kupujú, to je v poriadku, lebo Slovák musí poriadne rozmýšľať, kde dá € a kde nie. Ale čudujem sa tým "chrapúňom" ktorí to dokážu robiť a ešte sa pri tom tváriť ako majstri športu a ešte sa neboja s tým aj pochváliť. Ja si o takých pokútnych výrobcoch a kopírovačoch myslím svoje a viem, že tým nič nezmením. To sú ľudia bez chrbtovej kosti s ktorými ja osobne nemienim ani strácať čas a tým som moje príspevky v tejto diskusii aj ukončil. Viem, že som sa dostal trochu mimo, lebo diskusia by mala byť vedená o modeloch MTB. Takže moje ďalšie príspevky v tejto téme budú už len o MTB. SĽUBUJEM !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: napriek tomu, že si pridal túto tému do diskusie, som presvedčený že mi nič nevyriešime. Takéto praktiky tu vždy boli aj budú. Nečudujem sa tým, ktorí tie lacnejšie modely kupujú, to je v poriadku, lebo Slovák musí poriadne rozmýšľať, kde dá € a kde nie. Ale čudujem sa tým "chrapúňom" ktorí to dokážu robiť a ešte sa pri tom tváriť ako majstri športu a ešte sa neboja s tým aj pochváliť. Ja si o takých pokútnych výrobcoch a kopírovačoch myslím svoje a viem, že tým nič nezmením. To sú ľudia bez chrbtovej kosti s ktorými ja osobne nemienim ani strácať čas a tým som moje príspevky v tejto diskusii aj ukončil. Viem, že som sa dostal trochu mimo, lebo diskusia by mala byť vedená o modeloch MTB. Takže moje ďalšie príspevky v tejto téme budú už len o MTB. SĽUBUJEM !!!

To mi je jasné, že to nevyriešime, mňa len štve, ako sa za niekoľko rokov z tak nádherného koníčka stáva postupne iba koníček pre pár ludi. Modely MTB sa mne osobne veľmi páčia, vždy som chcel niečo od nich mať, zatiaľ sa však nepodarilo. Ale ešte nie je koniec všetkým dňom, takže raz určite. A tí rátači nitov sa zasluhujú o to, že sa to krásne z toho vytráca a pán Báňa, ktorý dokáže vyrobiť nádherné modely za skutočne dostupné ceny pre viac modelárov ako napríklad Roco alebo Acme, tak sa nečudujem, že sa do H0 púšťa v menšom. Dúfam, že sa s ním raz stretnem osobne, alebo by som bol rád, keby aspoň zablúdil na toto skromné fórum, aby sme mu viacerí mohli vyjadriť vďaku a obdiv... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

kamaráti, to jasne nasvedčuje tomu, čo som už vedel pred časom. MTB sa viac orientuje na modelovú veľkosť TT a rozbieha modelovú veľkosť N. Ale sám neviem posúdiť či je to správny ťah. Ale po kritikách zo starany H0-károv sa tomu vôbec nečudujem. Prečo by MTB malo vyrábať pre niekoho, kto o jeho produkciu nestojí??!!

Som veľmi rád, že MTB existuje. Napriek rôznym nedokonalostiam, nemali by sme tu inak toľko farebných mutácií všetkých tích Bardotiek, Okuliarnikov, Kocúrov, Hektorov, Bobín ap. A je fakt to čo tvrdí SAMBA, že toto by pre slovenských a českých modelárov nikdy nespravil žiadny rakúsky ani nemecký výrobca...nakoniec je to aj pochopiteľné vzhľadom na veľkosť nášho trhu. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Tak trochu mojich postrehov s modelmi MTB. Vlastním dva modely "Zamračených" od tohoto výrobcu. Bol som medzi prvými, kto vlastnil úplne prvú farebnú mutáciu (polomáčaná) T478.1 ČSD vyrobená v roku 2012. Keď som ju prvý krát rozbalil, tak som nechcel veriť vlastným očiam. Krabička perfektne vyrobená s molitanovou výstužou v ktorej bol dokonale zabalený model. Ako je o mne známe, že som ortodoxný analóg, takže je v analógovom prevedení, samozrejme s predprípravou na digitál a čo je zaujímavé, už s osadeným reproduktorom, hoci sa jednalo o analógovú verziu. Verte, že vtedy to bolo nezvyčajne, hoci u MTB sa to stalo už pravidlom, že ich modely sú už v základe osadené reproduktorom. O vypracovaní modelu sa nechcem ani rozpisovať, lebo v tej dobe to bolo najlepšie čo som na vlastné oči videl. Samozrejmosťou bol príbalový balíček so všetkými doplnkami, ktoré do dnešného dňa nemám založené. Vedel som, že MTB používa veľmi kvalitné motory MASHIMA osadené zotrvačníkom, tak som bol zvedavý jazdné vlastnosti. Rozbiehanie, jazda a zastavovanie boli úplne plynulé a ja som po jej dojazdení ešte dlho ostal v nemom úžase. Trvalo mi asi tak dve hodiny, kým som ju odložil späť do krabičky. Za celý ten čas som ju stále pomaly rozbiehal a kochal sa v jej pomalej a plynulej jazde s tichým chodom. Osvetlenie úplne super, lebo sa rozsvetcuje skôr ako sa mašinka dostáva do pohybu a to bolo pre mňa niečo nepredstaviteľné, keď do vtedy som mal lem modely BTTB/ZEUKE. Sporadicky si ju čas od času niekedy prejazdím, a napriek tomu, že ju mám už 4 roky a to väčšinou v krabičke (čiže nerozjazdenú) ešte ni raz nezaváhala pri jej jazdení. Takže za mňa veľké poďakovanie MTB.
O druhej mašinke MTB nabudúce.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Pohrávam sa s myšlienkou zorganizovať niekedy na jeseň výstavu spojenú s burzou zameranú na Železničné modelárstvo. Zatiaľ je to len v mojej hlave ako nápad, nič isté, len ma tak napadlo, že by to mohlo byť zaujímavé aj pre lokálnych modelárov a modelárov z okolia. Aký by ste mali na to názor? Zase spamujem inú tému, ale nechcel som zakladať novú kvôli jednej otázke... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Pohrávam sa s myšlienkou zorganizovať niekedy na jeseň výstavu spojenú s burzou zameranú na Železničné modelárstvo. Zatiaľ je to len v mojej hlave ako nápad, nič isté, len ma tak napadlo, že by to mohlo byť zaujímavé aj pre lokálnych modelárov a modelárov z okolia. Aký by ste mali na to názor? Zase spamujem inú tému, ale nechcel som zakladať novú kvôli jednej otázke... 😉

Na začiatku je vždy nejaký nápad ....
Držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Pohrávam sa s myšlienkou zorganizovať niekedy na jeseň výstavu spojenú s burzou zameranú na Železničné modelárstvo. Zatiaľ je to len v mojej hlave ako nápad, nič isté, len ma tak napadlo, že by to mohlo byť zaujímavé aj pre lokálnych modelárov a modelárov z okolia. Aký by ste mali na to názor? Zase spamujem inú tému, ale nechcel som zakladať novú kvôli jednej otázke... 😉

Na začiatku je vždy nejaký nápad ....
Držím palce. 😉

Ďakujem Ivor, ale aj tak som zvedavý na Vaše názory na to. Oplatí sa také niečo organizovať, podarilo by sa nalákať ľudí?.....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Pohrávam sa s myšlienkou zorganizovať niekedy na jeseň výstavu spojenú s burzou zameranú na Železničné modelárstvo. Zatiaľ je to len v mojej hlave ako nápad, nič isté, len ma tak napadlo, že by to mohlo byť zaujímavé aj pre lokálnych modelárov a modelárov z okolia. Aký by ste mali na to názor? Zase spamujem inú tému, ale nechcel som zakladať novú kvôli jednej otázke... 😉

Na začiatku je vždy nejaký nápad ....
Držím palce. 😉

Ďakujem Ivor, ale aj tak som zvedavý na Vaše názory na to. Oplatí sa také niečo organizovať, podarilo by sa nalákať ľudí?.....

Bez toho, aby si niečo také zorganizoval sa nikdy reálnu odpoveď na Tvoje otázky nedozvieš... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Nepochopili ste ma. Ja som myslel, že či by ste napríklad prišli... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Je mi smutno z toho, kam tento nádherný koníček speje. Voľakedy bolo modelárstvo niečo, čo bolo pomaly v každej druhej domácnosti bežné, teraz je to iba o peniazoch. Čím ďalej, tým je menej ľudí, ktorí sa chcú tomuto venovať, v dnešnej dobe rastie počet rátačov nitov a modelári už pomaly nemajú chuť niečo postaviť, lebo 8 z 10 ich zvezie pod čiernu zem. Upevnil som sa o tom v posledných dňoch viac ako predtým. Chcelo by to zmeniť... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Je mi smutno z toho, kam tento nádherný koníček speje. Voľakedy bolo modelárstvo niečo, čo bolo pomaly v každej druhej domácnosti bežné, teraz je to iba o peniazoch. Čím ďalej, tým je menej ľudí, ktorí sa chcú tomuto venovať, v dnešnej dobe rastie počet rátačov nitov a modelári už pomaly nemajú chuť niečo postaviť, lebo 8 z 10 ich zvezie pod čiernu zem. Upevnil som sa o tom v posledných dňoch viac ako predtým. Chcelo by to zmeniť... 🙁

Žiaľ doba sa zmenila a zmenili sa aj záujmy terajších generácií...
Kedysi som nastúpil do autobusu, alebo vlakového kupé a ľudia sa rozprávali... 🙂 😉 :cheer:
Dnes nastúpite hoci aj do metra v Paríži a je tam ticho, lebo všetci pozerajú do svojich mobilov, iphonov, tabletov,notebookov, prsty všetkých ( tých, ktorí práve netelefonujú) behajú po tých displayoch ako splašené... :silly:
Ľudia majú v , alebo na ušiach sluchátka, nalievajú do seba hektolitre energetických nápojov, bez ktorých by už nedokázali ani prejsť z práce domov ... :unsure:
Keď sa dnes mladých ľudí opýtam, čo budú robiť keď budú mať 50, s úsmevom mi odpovedajú, to už nebudeme piť energetické nápoje, to už budeme na infúziách, alebo nebudeme.... :blink:
IT technika ( nemyslel som Ivor Tomana ) je rýchla a bude už len rýchlejšia... a človek sa jej snaží priblížiť, čo je samozrejme absurdné, lebo je vybavený úplne iným hardwarom. A tak sa naša doba zrýchľuje, v zime plánujeme dovolenky na leto, a len čo leto pominie, hypermarkety ľudí pripravujú na Vianoce.... žijeme príliš rýchle ....
a modelárstvo je koníček, ktorý vyžaduje veľmi veľa času, trpezlivosť, more trpezlivosti, ale aj určitý priestor a samozrejme peniaze.... ale hlavne je to o ľuďoch...
téma, ktorú Marek nastolil, je na niekoľkostranové elaboráty, a tak som radšej pre ( nielen) Mareka do mojej témy pridal nejaké to video, ako inšpiráciu, lebo viem z vlastnej skúsenosti, že koľajisko a modely toho druhého akosi viacej priťahujú ...
Tak si radšej pustite svoju obľúbenú hudbu a pokračujte pomaličky vo svojom modelovaní, lebo ak čítate tieto riadky určite ste všetci skvelí modelári a aj skvelí ľudia 😉
Takže prajem pekný deň, a nielen ten dnešný ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ja sa ospravedlňujem za takéto témy a príspevky, ale musel som to napísať. Dosť sa mi asi pohoršuje depresia, posledné týždne cítim dosť úpadok. Už aby bolo stretnutie, na ktoré sa teraz dostavím, aj keby som mal ísť pešo... Je mi ľúto, ako sú modelári odrádzaný rátačmi nitov od stavby vlastných modelov a od kúpy modelov niektorých výrobcov iba preto, že to nie je acme alebo rocco. Ako keby nič okrem týchto dvoch výrobcov nebolo dobré. Doba a hlavne technológia za posledné roky skočila veľmi dopredu, ale to nie je dôvod, aby sme sa nemohli tešiť aj z iného ako tak "dokonalého" modelu ako je od týchto dvoch. Naštartovalo to asi to, že som mal jednu nepríjemnú komunikáciu z nejakých modelárom ohľadne MTB, ktorých som naozaj fanúšik, ale bohužiaľ, žiadny model od nich ešte nemám. Ja si myslím, že ich modely sú dokonalé, hlavne preto, že robia naše lokomotívy a za ceny, ktoré sú naozaj prijateľnejšie pre širšiu verejnosť (aj keď z finančných dôvodov žiadny nemám). Bol som označený za trápneho, kvôli tomu, že som pochválil lokomotívu ČD 363129 od MTB. Vraj celý model je katastrofa, že strecha je hrozná a okienka nie sú dobré..... Proste to ma naštartovalo. Takí ľudia už nie sú modelári. Pamätám si dobu, keď som bol násť-ročný, tak sme boli šiesty kamaráti a z toho traja sme mali doma koľajiská. Ja H0 a ďalší dvaja TT. Sme sa navštevovali a bolo to skvelé detstvo. Ale bolo to ľahké, lebo dvaja sme bývali v tom istom vchode v paneláku a tretí býval v paneláku hneď vedľa. A kto nemal koľajisko, ten robil napríklad papierové modely, alebo plastikové a podobne. A teraz? Opýtajte sa mladých ľudí aký majú koníček a väčšina z nich na vás pozerá, že o čo vám ide... A tí, čo sa tomu venujú, tak len málo z nich je naozajstný modelár. Asi preto sa tu cítim tak dobre medzi vami, aj keď v poslednej dobe to tu nejako pustne... ale to asi tým letom.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ozaj, a aby som nezabudol, Peťom všetko najlepšie k meninám 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,nerob si nic tzv.modelarov,keby si vedel kolko krat som mal vymenu nazorov ohladne modelov.Keby som to bral vazne,tak by som uz asi nemodeloval-mne su vsetci u prdele.a co sa tyka MTB,coskoro mi pristane okuliarnik v N,od nich.Mam objednaného celocerveneho,proste som neodolal.Potom nieco o nom napisem.Cital som jednu recenziu ,je tu http://www.masinky.cz/clanek/27142-N-kove-lokomotivy-MTB-konecne-na-trhu/index.htm tak ak chcete,tak si to precitaje,samozrejme hned sa objavily komentáre o zaujatosti a tak dalej.....No podla foto,ten okuliarnik vypada k svetu-urcite sa podelim o dojmy,a bude to coskoro 😛


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Okuliarnika a Zamračenú do MTB v modelovej veľkosti som mal možnosť prehliadnuť si na živo, prejazdiť ho a ešte si ho aj v ruke oťažkať. Myslím, že sa máte na čo tešiť. Je vecou každého ako sa z modelov vie tešiť. Ja som možno iný pacient, keď sa viem tešiť so starých modelov BTTB/ZEUKE !!! Niekto ich modelmi ani nevie nazvať, podľa niektorých sú to detské hračky, no vidíte a pre mňa zbierkové veci, no to posúdi každý sám. Samozrejme najviac ma tešia vlastnoručne vyrobené modely, hoci sa vypracovaním a presnosťou nedajú porovnať s fabrickými modelmi novodobých výrobcov. Ale mne je to jedno, lebo sa s nich viem tešiť. A čo sa týka stretnutia, tak tam sa vždy teším najviac z celých akcií, ktoré za rok zažívam.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Okuliarnika a Zamračenú do MTB v modelovej veľkosti som mal možnosť prehliadnuť si na živo, prejazdiť ho a ešte si ho aj v ruke oťažkať. Myslím, že sa máte na čo tešiť. Je vecou každého ako sa z modelov vie tešiť. Ja som možno iný pacient, keď sa viem tešiť so starých modelov BTTB/ZEUKE !!! Niekto ich modelmi ani nevie nazvať, podľa niektorých sú to detské hračky, no vidíte a pre mňa zbierkové veci, no to posúdi každý sám. Samozrejme najviac ma tešia vlastnoručne vyrobené modely, hoci sa vypracovaním a presnosťou nedajú porovnať s fabrickými modelmi novodobých výrobcov. Ale mne je to jedno, lebo sa s nich viem tešiť. A čo sa týka stretnutia, tak tam sa vždy teším najviac z celých akcií, ktoré za rok zažívam.

Samba: nemyslím si, že si pacient, mne sa tiež páčia staré Piko modely. A stará Piko gorila je pre mňa top. A to, čo niektorí píšu, že sa pri jazde kolíše mi vôbec nevadí. Veď vieš, že ich mám štyri a dokonca som jeden taký pojazd použil na svojho peršinga. A sa z toho teším, lebo je to môj model. Mne nevadí, že sa modelári, alebo kvázi modelári uberajú iným smerom, ale prečo zhadzujú všetko ostatné? Ja viem, koľko práce je za postavením lokomotívy a v živote by som si nedovolil kritizovať model iného, nech je akýkoľvek. Veď každý má svoju predstavu, aj ja veľmi často používam pri stavbe fantáziu a navyše lokomotíva sa z technických dôvodov ani nedá postaviť presne do skrutky podľa predlohy... A každý má aj iné technické možnosti a vybavenie. Aj Picassovi sa prvo smiali.... 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Tak MTB pre H0-károv pripravilo ďalší model elektrickej lokomotívy 363 129 v správe ČD. http://mtb-model.com/pages/product.php?id=138&lang=&meritko=H0 No a už sa spustila opäť vlna kritiky na tento model od H0-károv, ktorí sú znova nespokojný s daným modelom. Ťažko je mi pripomienky posúdiť, lebo som model naozaj nemal možnosť vidieť. Tak tento príspevok som sem dal len preto, aby som ukázal H0-károm, že vyšla ďalšia farebná mutácia od MTB vo veľkosti H0.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá