T 478,3 v N-ku od M...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T 478,3 v N-ku od MTB

12 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
3,104 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak tu su slubene foto môjho nového prirastku.A co povedat k modelu?Snad len tolko,ye sa p.Banovi moc podaril,sak posudte.A co ma tesi,ze pri maximálnom napati,ide v poriadku-pomaly,a nie ako splasena mys,zatial som ho skusal len v analogovej prevadzke,dekoder musim objednat.


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

modeln: u MTB všetky modely jazdia takzvanou "modelovou rýchlosťou", takže je u neho samozrejmosťou že to nebude žiadne bezhlavé rýchlosti dosahovať. vidím, že si sa rozhodol pre celovišňovú farebnú mutáciu. Keďže ju aj ja vlastním v TT (hoci od ROCO) rád priznávam, že aj v MTB mu to pristane. tak nech ti robí neustále radosť.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pekný višňový krásavec. Ten keď pustíš pomaličky cez Telgártske viadukty to bude pravá pastva pre oči... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No ,teraz riesim dilemu,totizto mam objednany okuliarnik od Minitrixu,pripominam ze byl mal byt v dgitale so zvukom,ale za cenu okuliarnika od Minitrixu,mozem kupit 2 od MTB,ktore sa mi moc pozdavaju,alebo i zamracene,ktore maju vyjst na jesen-tak teraz babo rad.Urcite kupim este jeden okuliarnik,a to v zeleno sedom kabate.Na tento cerveny budem davat ine cislo,mam niekolko leptaných,nazeleneho planujem dostriekat zlty pruh,a urobit z neho Renatku-cisla mam,ba dokonca i nazov rusna. 😉 Vratim sa este k tomuto cervenemu,ai snad jedina viditelnejsia chybicka,je ta,ze logo vyrobcu CKD,je na dverách kabiny je len potlacene,aj to len nejaka machula,ale nic tragicke,v pohode sa da nahradit leptanou tabulkou-ale inak podareny model


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pekný višňový krásavec. Ten keď pustíš pomaličky cez Telgártske viadukty to bude pravá pastva pre oči... 😉

Uz aby sa tade prehanal 😉 na to si este pockame,,tento tyzden som neurobil na kolajisku nic :S


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

No ,teraz riesim dilemu,totizto mam objednany okuliarnik od Minitrixu,pripominam ze byl mal byt v dgitale so zvukom,ale za cenu okuliarnika od Minitrixu,mozem kupit 2 od MTB,ktore sa mi moc pozdavaju,alebo i zamracene,ktore maju vyjst na jesen-tak teraz babo rad.Urcite kupim este jeden okuliarnik,a to v zeleno sedom kabate.Na tento cerveny budem davat ine cislo,mam niekolko leptaných,nazeleneho planujem dostriekat zlty pruh,a urobit z neho Renatku-cisla mam,ba dokonca i nazov rusna. 😉 Vratim sa este k tomuto cervenemu,ai snad jedina viditelnejsia chybicka,je ta,ze logo vyrobcu CKD,je na dverách kabiny je len potlacene,aj to len nejaka machula,ale nic tragicke,v pohode sa da nahradit leptanou tabulkou-ale inak podareny model

Cena zvukového dekodera je vždy okolo 100€, navyše ak tam dáš zvuk ARTOL tak je to +5€ a JACEK +20€ , približne.
Takže sa vždy musíš rozhodnúť, či jednu loko ozvučenú, alebo dve neozvučené. Nie je to presná matematika ale pri lokomotívach okolo 100€ to platí takmer vždy.... Ide o to, čo uprednostníš. Faktom ale je, že ozvučiť lokomotívu môžeš aj dodatočne.... Ale rozhodnutie je len na Tebe. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No ,teraz riesim dilemu,totizto mam objednany okuliarnik od Minitrixu,pripominam ze byl mal byt v dgitale so zvukom,ale za cenu okuliarnika od Minitrixu,mozem kupit 2 od MTB,ktore sa mi moc pozdavaju,alebo i zamracene,ktore maju vyjst na jesen-tak teraz babo rad.Urcite kupim este jeden okuliarnik,a to v zeleno sedom kabate.Na tento cerveny budem davat ine cislo,mam niekolko leptaných,nazeleneho planujem dostriekat zlty pruh,a urobit z neho Renatku-cisla mam,ba dokonca i nazov rusna. 😉 Vratim sa este k tomuto cervenemu,ai snad jedina viditelnejsia chybicka,je ta,ze logo vyrobcu CKD,je na dverách kabiny je len potlacene,aj to len nejaka machula,ale nic tragicke,v pohode sa da nahradit leptanou tabulkou-ale inak podareny model

Cena zvukového dekodera je vždy okolo 100€, navyše ak tam dáš zvuk ARTOL tak je to +5€ a JACEK +20€ , približne.
Takže sa vždy musíš rozhodnúť, či jednu loko ozvučenú, alebo dve neozvučené. Nie je to presná matematika ale pri lokomotívach okolo 100€ to platí takmer vždy.... Ide o to, čo uprednostníš. Faktom ale je, že ozvučiť lokomotívu môžeš aj dodatočne.... Ale rozhodnutie je len na Tebe. 😉

Ved totok je problem,tio masinky od MTB,maju uz zabudovany 8 ohm-ovy reproduktor,treba len digitalny dekoder,rozhranie na pripojenie je NEXT 18,vies mi poradit nejaky dekoder?


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

No ,teraz riesim dilemu,totizto mam objednany okuliarnik od Minitrixu,pripominam ze byl mal byt v dgitale so zvukom,ale za cenu okuliarnika od Minitrixu,mozem kupit 2 od MTB,ktore sa mi moc pozdavaju,alebo i zamracene,ktore maju vyjst na jesen-tak teraz babo rad.Urcite kupim este jeden okuliarnik,a to v zeleno sedom kabate.Na tento cerveny budem davat ine cislo,mam niekolko leptaných,nazeleneho planujem dostriekat zlty pruh,a urobit z neho Renatku-cisla mam,ba dokonca i nazov rusna. 😉 Vratim sa este k tomuto cervenemu,ai snad jedina viditelnejsia chybicka,je ta,ze logo vyrobcu CKD,je na dverách kabiny je len potlacene,aj to len nejaka machula,ale nic tragicke,v pohode sa da nahradit leptanou tabulkou-ale inak podareny model

Cena zvukového dekodera je vždy okolo 100€, navyše ak tam dáš zvuk ARTOL tak je to +5€ a JACEK +20€ , približne.
Takže sa vždy musíš rozhodnúť, či jednu loko ozvučenú, alebo dve neozvučené. Nie je to presná matematika ale pri lokomotívach okolo 100€ to platí takmer vždy.... Ide o to, čo uprednostníš. Faktom ale je, že ozvučiť lokomotívu môžeš aj dodatočne.... Ale rozhodnutie je len na Tebe. 😉

Ved totok je problem,tio masinky od MTB,maju uz zabudovany 8 ohm-ovy reproduktor,treba len digitalny dekoder,rozhranie na pripojenie je NEXT 18,vies mi poradit nejaky dekoder?

Ja by som Ti doporučoval MX658N18 pre NEXT18 od ZIMO, ale predovšetkým si pozri rozmery, či sa Ti tam vojde. Ak áno, môžeš si ho objednať priamo cez ITvlaky.cz a zvoliť si, či chceš zvuk od zvukových majstrov ARTOL, alebo JACEK....
https://www.itvlaky.cz/NEM662-Next18-c9_91_3.htm
V mojich Okuliarnikoch je zvuk JACEK, ale v Bardotkách mám zvuk aj ARTOL aj JACEK. Je len na tebe ako sa rozhodneš.
🙂 🙂 🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Nebudem sa zapájať do debaty o digitáloch, ale musím povedať, že ten model je naozaj nádherný. To si zvolil veľmi dobre, v týchto farbách je Okuliarnik najkrajší. Teším sa s Tebou :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

ten next 18 je naozaj maličký,mám ho vo svojom kocúrovi a bol problém ho tam osadit

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

ten next 18 je naozaj maličký,mám ho vo svojom kocúrovi a bol problém ho tam osadit

Dakujem za foto,viem si predstavit aspon velkost dekaca.Inak,momentalne som sa rozhodol,ze zvuk nebudem davat,bude stacit len klasicky dekoder-niekedy nabudúce,peniaze radsej investujem do potrebnejsich veci ku stavbe kolajiska


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ja som tiež uvažoval nad zvukom ale zatial ho nejdem riešit..možno časom

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá