Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Naše modely od MTB

82 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
11.5 K Zobrazenia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Ahojte, " Samba " ma predbehol, aj ku mne včera pricestoval do depa.
Trochu ma sklamalo to dvojfarebné prevedenie - aspoň ten žltý pruh na čelách mohol byť a nejak mi chýbajú tabuľky na stranách kabíny.
" Samba " už si ho prebehol ? Jazdí v poriadku ? Môj vydáva slabý rapotavý zvuk (aj keď ešte nie je osadený zvukovým dekodérom) pri jazde do jednej strany - dúfam že sa to stratí po zabehnutí .

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Podľa mňa je krásny, aj keď ten žltý pruh by ho ozaj oživil. A čo sa týka ceduliek na bokoch kabíny, tak tie neboli ani v origináli, keď sú na bokoch vpredu - tie boli väčšinou podsvietené. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Môj "Čmeliak" jazdí bezvadne, potichu (žiadny šramot, ani cudzie zvuky) a aj v mojich "supermodelových" zákrutách sa správa vynokajúco. Moje rozpaky, alebo mierne (ale stále sa prehlbujúce) sklamanie pri každom pohľade na neho je v prevedení kasničky (veľmi nedôrazné zviditeľnenie dvier, žalúzii a iných podstatných detailov) - kasnička pôsobí strašne plocho a nie ako model vytvorený najnovšími možnými metódami 3D počítačových návrhov, lepenia(nelepenia) madiel - každé druhé nakrivo, rozostrených (neostrých) popisoch, ktoré sú navyše veľakrát umiestnené mimo stredu a šikmo. Navyše to poohýnané umelohmotné a vôbec nie modelové zábradlie a v neposlednej rade pri lepení podväzkov (ktoré inak tiež vyzerajú hrozne, čo sa týka stredových detailov - každý nakrivo !!!) lepidlo, ktoré je vidieť v miestach lepenia, o a nakoniec aby ani jedna hnacia náprava nemala bandáže, tak to je už naozaj dosť. Proste ja osobne si myslím, že takto nemá vyzerať model za 175 a viac € v analógu od MTB. No čo dodať?! Keby som ho videl na predajni, tak by som ho určite za túto cenu nekúpil !!! Ale objednával som "naslepo" a to je pre mňa tiež poučením do budúcna. Proste Čmeliaky od obyčajných (ale určite zručnejších) modelárov z odliatkov a to nehovorím z leptov (tie sú úplne iná liga) sú krajšie a detailnejšie ako tento od MTB. Toť môj názor, či už niekto súhlasí, alebo nesúhlasí. ŠKODA - TEŠIL SOM SA NA NEHO !!! UŽ SA NETEŠÍM !!! Vážne uvažujem o jeho odpredaji a navyše mám na neho aj kupcov. No zvážim to ešte, lebo má aj prednosti, že v tomto nátere Čmeliaka vo svojej zbierke nemám, je tam predpríprava na DIGI (jeden nikdy nevie) a jeho jazda je naozaj pekná.


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Podľa mňa je krásny, aj keď ten žltý pruh by ho ozaj oživil. A čo sa týka ceduliek na bokoch kabíny, tak tie neboli ani v origináli, keď sú na bokoch vpredu - tie boli väčšinou podsvietené. 🙂

V HO ROCO vyrába takýto :

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Áno, ale na boku kapoty motora vpredu určite nie je tabuľka s císlom 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Áno, ale na boku kapoty motora vpredu určite nie je tabuľka s císlom 🙂

Tak som pre porovnanie vytiahol do Katarínskej Huty jedného z mojich Čmeliakov v mierke určenej do vitrínky....
Aby bolo porovnanie jednoduchšie. V mierke TT je prirodzené, že tých detailov je menej ako vo väčšej mierke.
Je to ako porovnávať TT a N, alebo 0 s H0... Iná vec je ale prevedenie samotných detailov.
Ak je prevedenie detailov odfláknuté, alebo nerealizovateľné pre danú mierku, potom by tam radšej nemuseli byť....
A naopak, ak daná mierka stvárnenie určitých detailov umožňuje a nie sú tam, nejedná sa o model, ale napodobeninu skutočnej predlohy.....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Čmeliaky sú krásne lokomotívy, či už skutočné, alebo modely. Čo sa ale týka porovnania na Tvojich fotkách, viac sa mi páči TT-čkový, nakoľko na tom väčšom sa tam nehodí čierny rám. Bolo to vôbec niekedy v tejto farebnej kombinácii? (nie som rátač nitov, len mi to udrelo do oka) 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá