Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Naše modely od MTB

82 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
11.6 K Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Tak doniesol som si domov opäť niečo zaujímavé od mtb. Pán Báňa vlastne vyrobil formy na jeho modely a aby sa mu vrátii jeho investície tak musel vyrobiť niečo nad 8000 modelov. Minulý týžden prekročil 10 000 a dal do predaja stavebnice jeho mašín. Je to super počin. Za model som dal 100€ je tam všetko od kasne až po kompletný pojazd. Výhodou tejto stavebnice je,že si modelár môže spraviť model podľa svojej predstavy na takmer dokonalej kasničke. Nejaké nepresné rozmery čo stále riešia český modelári neriešim. Pre mňa je zamračená od nich super model ktorý aj veľmi dobre jazdí. No ale k tej stavebnici. V obale nájdeme postavený pojazd,holú kasničku a sáčok doplnkov. Z tejto sady je možné postaviť 2 verzie. So záveskami a bez. Takže nájdeme tu aj 2 typy masiek. Ďalej veľkú kopu madiel,veľa okien a podobných drobností. Z tejto jednej sady by sa dali osadiť ešte 2 kasne. No pre mňa je hlavný pojazd pre ktorý som aj tento model kúpil. Lebo za tie peniaze lepší pojazd nekúpim a na ten model kde ho chcem použiť to bude paráda.

rzvlaky: všetko čo píšeš je pravda, len ťa trochu poopravím. Tieto stavebnice (takzvaný "albín") sú na predaj už viac ako tri roky. MTB ich začalo ponúkať rok po uvedení tohoto hotového modelu na trh. Tak sa k nim dostal aj pán Gáborík, ktorý na tomto základe začal produkovať "Zamračené" v modifikáciách a farebných mutáciách individuálne podľa priania jednotlivých zákazníkov. Aj ja som hrdým vlastníkom jedného takéhoto modelu z "tuningovej" dielne pána Gáboríka (MTB-MG). Inak si myslím, že 100€ je v dnešnej dobe už trochu vysoká cena za "albína" keď hotový model sa dá dnes zohnať za tú istú cenu, možno aj menej ako je 100€, Ale jedna je pravda, dáva modelárovi možnosti sa zdokonaliť v stavbe lokomotív.

Chlapi,keby takyto albin bol i v N-ku,tiez nevaham,a kupim,amohol by byt i okuliarnik,ale zatial ho MTB v N-ku neponuka,takze mozem len zavidiet.Ale mozno raz.......,ato coskoro i ja budem mat nieco podobne 😉 :whistle: :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Kiež by som si mohol kúpiť aspoň jednu lokomotívu MTB... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Občas ozvučím nejakú lokomotívu aj pre druhých ....
tak tu je Kocúrik od MTB v mierke H0 so zvukovým projektom ARTOL, : 😉
https://www.youtube.com/watch?v=TH64WEjI4Lo

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Nádherný model, tie zvuky nemajú chybu... Parádička Ivor :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

A že H0 kocúrik je odpad?! ja v tom vidím krásny model a ten zvuk mu pridáva na šarme

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

A že H0 kocúrik je odpad?! ja v tom vidím krásny model a ten zvuk mu pridáva na šarme

Ale tu nikto nenapísal, že to je odpad, práve naopak, je to ako píšeš fakt pekný model 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2855
 

Ono v poslednej dobe sú veľké sťažnosti na modely MTB. Stále neviem posúdiť asi dosť odborne, lebo stále vlastním len dva modely MTB a tie sú bezvadné a ich jazdné vlastnosti v analógu sú perfektné aj na plechovom koľajive. Tento odel čo nám predviedol Ivor je podľa mňa pekne spracovaný, ešte chýbajú dolepiť tabuľky a nejaké drobnosti (hadice. spriahadlá, atď...). Myslím, že Ivor nám chcel predviesť možnosti digitálneho ovládania so zvukom. Možno mám model nejaké ťažkosti v jazde cez výhybka, ale to nemôžeme posúdiť z tohoto videa. Hoci ja pevne verím, že MTB v blízkej dobe napraví svoju reputáciu a vráti sa k výrobe spoľahlivých a plne funkčných modelov. "Kocurici" sú síce súčasťou krute modernej epochy, čo mňa osobne moc nenadchýňa, ale tieto modely ja môžem aj napriek tomuto faktu.

Ivor: ďakujem za peknú prezentáciu tvojej šikovnosti v osaďovaní modelov digitálnymi vymoženosťami. To naozaj len tak niekto nedokáze. a ako ano, tak ja to len tak nedokážem. A predstavte si, že sa napriek tomu necítim nejako menejcenný. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Chlapi,ja mam najlepsiu ženu na svete.Už dlhšiu dobu som vahal s kupou T 462,0 od MTB,a dnes mi Mirka oznamila že mi ju objednala cez kamarata,takze budem mat i dalsi typ masinky od MTB-booože ako ju milujem :silly: Foto bude.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

No o kocúrikovi si mi vravel keď sme boli spolu.. Teším sa z tebou že budeš mať další krásny model

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,tak dnes mi prisiel domov kocur T 466.2.Pokusim sa zhrnut moj dojem z tohto nového modelu MTB v Nku.Zacnem od konca,vzhladom na kritiku ceskych modelarov,musim povedat ze v tomto pripade maju pravdu.Podla mna sa tento model MTB moc nepodaril,budete moct posudit podla foto.Zacnem jazdnými vlastnostami,Kocurik je sviznejsi pri rozbehu,a maximalka je vyssia oproti okuliarniku i zamracenej-ale este v norme.Vzhlad a tvar-tak tu je naozaj dost chybiciek krasy.V prvom rade je to yabradlie,hned mi udrelo do oci neyasunute yabradlie nacelach,nepodarilo sa mi to ani pri vacsej sile-proste nedocahuje do pripravených dierok,je to tym,ze cele zabradlie je mierne podvihnute-bude to treba chciet ho trosku upravit.No co ma dost prekvapilo,ked som model zobral do ruky,zdal sa mi nejaky mohutny,preto som ho primeral ku môjmu kocurovi s leptu a tiez som ho porovnal so zamracenou,a ajhla,rozdiel sa ukazal,je vyssi priblizne o 2 mm,a takisto i na sirku je to trosku mimo.-toto sa MTB moc nepodarilo.Chybau mi na nom stupacky,stresne haky atd...-no budem musiet na nom trosku popracovat v buducnosti.Ale cez to vsetko sa mi ten model paci,a nedostatky detailov sa daju odstranit,ale mrzi ma,ze tento model je asi najhorsi,co sa tyka celkového prevedenia oproti prvym 2 typom,je to horsie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Ahojte,tak dnes mi prisiel domov kocur T 466.2.Pokusim sa zhrnut moj dojem z tohto nového modelu MTB v Nku.Zacnem od konca,vzhladom na kritiku ceskych modelarov,musim povedat ze v tomto pripade maju pravdu.Podla mna sa tento model MTB moc nepodaril,budete moct posudit podla foto.Zacnem jazdnými vlastnostami,Kocurik je sviznejsi pri rozbehu,a maximalka je vyssia oproti okuliarniku i zamracenej-ale este v norme.Vzhlad a tvar-tak tu je naozaj dost chybiciek krasy.V prvom rade je to yabradlie,hned mi udrelo do oci neyasunute yabradlie nacelach,nepodarilo sa mi to ani pri vacsej sile-proste nedocahuje do pripravených dierok,je to tym,ze cele zabradlie je mierne podvihnute-bude to treba chciet ho trosku upravit.No co ma dost prekvapilo,ked som model zobral do ruky,zdal sa mi nejaky mohutny,preto som ho primeral ku môjmu kocurovi s leptu a tiez som ho porovnal so zamracenou,a ajhla,rozdiel sa ukazal,je vyssi priblizne o 2 mm,a takisto i na sirku je to trosku mimo.-toto sa MTB moc nepodarilo.Chybau mi na nom stupacky,stresne haky atd...-no budem musiet na nom trosku popracovat v buducnosti.Ale cez to vsetko sa mi ten model paci,a nedostatky detailov sa daju odstranit,ale mrzi ma,ze tento model je asi najhorsi,co sa tyka celkového prevedenia oproti prvym 2 typom,je to horsie.

Veľmi pekný model, ďakujem za fotky. To že je trošku širší alebo vyšší nemusí byť chyba. Ako napríklad vieš, že stavebnica leptu nebola o 2mm nižšia? Navyše model sa presne podľa skutočnosti často urobiť nedá, to N-ko je predsa len dosť malé, aj výrobcovia preto často musia robiť kompromisy kvôli motoru a podobne. Ako vidím, kabína je priehľadná, čiže motor je pravdepodobne umiestnený klasicky v strede, v Kocúrovi teda výrobca veľa miesta nemá. Podľa fotiek to dojem z modelu určite nekazí, nevidel som ho síce naživo, ale celkový dojem je podľa mňa naozaj skvelý... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2855
 

No čo dodať? Myslím, podla mna je tu pekne vidieť rozdiel medzi modelom z plastického odliatku a leptu. Je vidieť, že Marek stavbami modelov získal širší pohlad na výrobu modelov. Tiež si myslím, že stavba z odlitku je odlišná od stavby z leptu. Tu rozhoduje možnosť šírky steny modelu, aby mal aj svoju pevnosť. Pokial lept môže mať htrúbku steny 0,2-0.3mm, tak odliatok potrebuje aspoň 1.0-1,5mm samozrejme v N-ku. V H0 je to ešte väčší rozdiel. Pokial ide o to nezayunuté zábradlie a velakrát aj nedokonalosti v balení modelu, čo spôsobuje jeho následné poškodenie, tak to už ide na vrub výstupnej kontrole, ktorá by nemala dopustiť vyexpedovať takýto model k predajcovi, alebo ku zákazníkovi. V poslednej dobe sa kritika na MTB hrnie zo všetkých strán. Neviem kedy už končne dôjde k náprave zo strany p.Báňu, lebo povedzme si pravdu, že takto môže lahko aj skončiť. Na poslednej burze v Prahe bolo pri predajnom stole MTB pusto. Prečo asi ??!! Myslím, že vlastnou stavbou modelov vieme my modelári dosiahnuť lepšie výsledky ako hromadný výrobcovia. Ale to je znovu na dlhú debatu. Myslím, že kto postavil aspoň jeden vlastný a funkčný model vie o čom som písal.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,tak dnes mi prisiel domov kocur T 466.2.Pokusim sa zhrnut moj dojem z tohto nového modelu MTB v Nku.Zacnem od konca,vzhladom na kritiku ceskych modelarov,musim povedat ze v tomto pripade maju pravdu.Podla mna sa tento model MTB moc nepodaril,budete moct posudit podla foto.Zacnem jazdnými vlastnostami,Kocurik je sviznejsi pri rozbehu,a maximalka je vyssia oproti okuliarniku i zamracenej-ale este v norme.Vzhlad a tvar-tak tu je naozaj dost chybiciek krasy.V prvom rade je to yabradlie,hned mi udrelo do oci neyasunute yabradlie nacelach,nepodarilo sa mi to ani pri vacsej sile-proste nedocahuje do pripravených dierok,je to tym,ze cele zabradlie je mierne podvihnute-bude to treba chciet ho trosku upravit.No co ma dost prekvapilo,ked som model zobral do ruky,zdal sa mi nejaky mohutny,preto som ho primeral ku môjmu kocurovi s leptu a tiez som ho porovnal so zamracenou,a ajhla,rozdiel sa ukazal,je vyssi priblizne o 2 mm,a takisto i na sirku je to trosku mimo.-toto sa MTB moc nepodarilo.Chybau mi na nom stupacky,stresne haky atd...-no budem musiet na nom trosku popracovat v buducnosti.Ale cez to vsetko sa mi ten model paci,a nedostatky detailov sa daju odstranit,ale mrzi ma,ze tento model je asi najhorsi,co sa tyka celkového prevedenia oproti prvym 2 typom,je to horsie.

Veľmi pekný model, ďakujem za fotky. To že je trošku širší alebo vyšší nemusí byť chyba. Ako napríklad vieš, že stavebnica leptu nebola o 2mm nižšia? Navyše model sa presne podľa skutočnosti často urobiť nedá, to N-ko je predsa len dosť malé, aj výrobcovia preto často musia robiť kompromisy kvôli motoru a podobne. Ako vidím, kabína je priehľadná, čiže motor je pravdepodobne umiestnený klasicky v strede, v Kocúrovi teda výrobca veľa miesta nemá. Podľa fotiek to dojem z modelu určite nekazí, nevidel som ho síce naživo, ale celkový dojem je podľa mňa naozaj skvelý... 😉

Marek,mas pravdu,i lept moze byt mens tomto sa nebudem hadat,kedze som anii jeden nepremeriaval.No ide mi o ine,jenoducho sa tento model MTB nevydaril,n pohlad je to pekny model-nelutujem zeho mamale naozaj mohol byt detailnejsie prevedeny.Pardrobnosti si viem dorobit,ale z cenu 147 eur tak to je dost,a oproti prvym modelm od MTB je ento najhorsi.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Marek,mas pravdu,i lept moze byt mens tomto sa nebudem hadat,kedze som anii jeden nepremeriaval.No ide mi o ine,jenoducho sa tento model MTB nevydaril,n pohlad je to pekny model-nelutujem zeho mamale naozaj mohol byt detailnejsie prevedeny.Pardrobnosti si viem dorobit,ale z cenu 147 eur tak to je dost,a oproti prvym modelm od MTB je ento najhorsi.

Jazdí ale plynule? Písal si síce o rýchlostiach, ale celkovo si s jazdou spokojný? To máš pravdu, 147€ je dosť, navyše v N-ku. Mirka nie je sklamaná, že nie si na 100% spokojný? Lebo vieš, darovanému koňovi sa na zuby nepozerá... 😉 :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,mas pravdu,i lept moze byt mens tomto sa nebudem hadat,kedze som anii jeden nepremeriaval.No ide mi o ine,jenoducho sa tento model MTB nevydaril,n pohlad je to pekny model-nelutujem zeho mamale naozaj mohol byt detailnejsie prevedeny.Pardrobnosti si viem dorobit,ale z cenu 147 eur tak to je dost,a oproti prvym modelm od MTB je ento najhorsi.

Jazdí ale plynule? Písal si síce o rýchlostiach, ale celkovo si s jazdou spokojný? To máš pravdu, 147€ je dosť, navyše v N-ku. Mirka nie je sklamaná, že nie si na 100% spokojný? Lebo vieš, darovanému koňovi sa na zuby nepozerá... 😉 :whistle:

Jazdne vlastnosti su viac nez dobre,zrovnatelne s okuliarnikom i zamracenou-proste i na maximalku nefrci jak splasena mys.Sice je o nieco rychlesjsi nez prve dvamodely,ale neni to nic strasne.Myslim si ze je to hmotnostou modelu,podla vyrobcu ma model 65 gramov oproti zamracenej a okuliarnikovi ktory maju po 105 gramov.No kocur,plynulejsie reaguje na zmenu napatia a i rozbeh je podlamna mna plynulejsi,proste pojazdu nie je co vytknut.Pytal sisa na Mirku,viem ze darovanému konovi sa na zuby nepozera,ale nedalo mi to nenapisat coto o tomto modely.Vies dobre ze nie som tzv.ratac nitov,ale moj dojemz tohto modelu je dost rozpacity,popravde,cakal som trosku viac.Pojazd je vyborny,ale vzhlad kasnema trosku sklamal-ale nevadi,ja somrad ze aspon niektosa pokusa o nase modely,a pripadny dalsi model od MTB siurcite kupim,a nedostatky na Kocurovi sa skusim odstranit-vsak sme MODELARI,a nie rataci nitov.
PS:buduci model od MTB bude asi Pielstik,sudiac podla ponuky v TT,noskor ho budem mat asi ja z leptu 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

No čo dodať? Myslím, podla mna je tu pekne vidieť rozdiel medzi modelom z plastického odliatku a leptu. Je vidieť, že Marek stavbami modelov získal širší pohlad na výrobu modelov. Tiež si myslím, že stavba z odlitku je odlišná od stavby z leptu. Tu rozhoduje možnosť šírky steny modelu, aby mal aj svoju pevnosť. Pokial lept môže mať htrúbku steny 0,2-0.3mm, tak odliatok potrebuje aspoň 1.0-1,5mm samozrejme v N-ku. V H0 je to ešte väčší rozdiel. Pokial ide o to nezayunuté zábradlie a velakrát aj nedokonalosti v balení modelu, čo spôsobuje jeho následné poškodenie, tak to už ide na vrub výstupnej kontrole, ktorá by nemala dopustiť vyexpedovať takýto model k predajcovi, alebo ku zákazníkovi. V poslednej dobe sa kritika na MTB hrnie zo všetkých strán. Neviem kedy už končne dôjde k náprave zo strany p.Báňu, lebo povedzme si pravdu, že takto môže lahko aj skončiť. Na poslednej burze v Prahe bolo pri predajnom stole MTB pusto. Prečo asi ??!! Myslím, že vlastnou stavbou modelov vieme my modelári dosiahnuť lepšie výsledky ako hromadný výrobcovia. Ale to je znovu na dlhú debatu. Myslím, že kto postavil aspoň jeden vlastný a funkčný model vie o čom som písal.

Samba,mas uplnu pravdu co si napisal.No napriek vsetkemu ,je to pekny model,len cena vzhladom naprevedenie je vyssia.Vies ye nie som ratac nitov,ale trosku som sklamany-cakal som viac.Pojazd je vyborny,ale skrina je trosku mimo,chyba par veci,ako su stupacky,stresne haky,poklopy su jednoduchsie,proste je toho viac,co bude treba trosku upravovat ahlavne to nestastne zabradlie,hned udrie do oci-to sa im nepodarilo najviac


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Noo vyzerá to všelijako.. ako tak pozerám na tú kabínu tak celkom dosť pretŕča mimo rám..okná nemáš osadene? Neviem prečo ale tie masky podvozkov mi pridu nejako moc utopené.. Som zvedavý ako bude vyzerať guľatá zamračená od mtb v ttčku

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Noo vyzerá to všelijako.. ako tak pozerám na tú kabínu tak celkom dosť pretŕča mimo rám..okná nemáš osadene? Neviem prečo ale tie masky podvozkov mi pridu nejako moc utopené.. Som zvedavý ako bude vyzerať guľatá zamračená od mtb v ttčku

Rado,toto je komplet hotovy model,nie su len osadene hukacky.Ja nezvyknem moc kritizovat,ale tento model MTB trosku domrvilo-je to jednoznacne najhorsieprevedenie modelov v N-ku,co dosial vyrobily-preto som si dovolil,trosku ho opisat. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2855
 

Dlhoočakávané sa stáva skutočnosťou. TT-pozitív modelári sa môžu tešiť na azda najkultovejší model lokomotívy a to na "Čmeliaka" vo višňovom nátere od MTB. Predbežná cena je zatiaľ stanovená na 175€.
https://www.mtb-model.com/pages/product.php?id=192&lang=&meritko=TT

Model - 🙂 🙂 🙂
Cena - :unsure: 🙁 :ohmy:
Aspoň podľa mňa. Tiež si myslím, že tento model sa v ponuke MTB objavil trochu pozde. Veď, ktorí sme chceli už ich máme z odliatkov, alebo z leptov. Dokonca aj v digi prevedení. Takže .... ??!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Dlhoočakávané sa stáva skutočnosťou. TT-pozitív modelári sa môžu tešiť na azda najkultovejší model lokomotívy a to na "Čmeliaka" vo višňovom nátere od MTB. Predbežná cena je zatiaľ stanovená na 175€.
https://www.mtb-model.com/pages/product.php?id=192&lang=&meritko=TT

Model - 🙂 🙂 🙂
Cena - :unsure: 🙁 :ohmy:
Aspoň podľa mňa. Tiež si myslím, že tento model sa v ponuke MTB objavil trochu pozde. Veď, ktorí sme chceli už ich máme z odliatkov, alebo z leptov. Dokonca aj v digi prevedení. Takže .... ??!!

Ale vyzerá dobre, to treba uznať. Aj keď je v TT 😉 :):whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Ďakujem za milú správičku pred nastávajúcim víkendom.
Bola to naozaj len otázka času, kedy, kto príde s " Čmeliakom " v našej zlatej mierke TT.
Odliatky sú iná kategória. Lepty môžu konkurovať, niekedy aj predbehnúť továrenský model svojím spracovaním, ale to je už o zručnostiach konkrétneho modelára.
Ja sa samozrejme na tento model veľmi teším, ( myslím, že je nás TT-čkárov hodne ) navyše je v mojej obľúbenej farebnej kombinácii.
Samozrejme je len otázkou času, kedy príde na trh aj prevedenie v zeleno-krémovej farbe.
Traťová dištancia už začala s kontrolou železničného zvršku a koľají pred príchodom takej ťažkej lokomotívy na moju lokálku TT. 🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,po istom case,chcem i ja sem prispiet.Kedze firma MTB dala do obehu dalsi N-ovy model,konkretne T 458,1xxx,nemohol som vahat,a tento model som si zakupil.Objednal som si ho na www.model-shop.sk,a rovno som si dal i namontovat dekoder Zimo,takze po x-rokoch,hlasim prichod k digitalu.Co sa tyka modelu,som spokojny,jazdne vlastnosti super,a zatial sa neprejavuju ziadne neduhy,ma najazdene zhruba 4 hod roznou rychlostou.Pridam i par foteciek,nedostatky hlavne krive zabradlie si nevsimajte,to sa podarilo urobit mojimi paprcami,ale je plastove,takze ziadnyproblem.A na poslednych 3 fotkach mam nafotenu moju skromnu zbierku funkcnych lokomotiv,nefunkcne som nefotil,je ich 6 ks.

ehybu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Krásny model a krásna zbierka. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2855
 

Neskutočné sa stalo skutočnosťou a je tu prvý Čmeliak pre nás TT-čkárov z dielne MTB. Po dlhých šiestich mesiacov od objednávky mi dnes došiel poštou "Čmeliak", konkrétne T669.0084 v správe ČSD vo višňovej farbe. Po prvom pohľade som tak trochu rozpačitý... ale nebudem to tu viac rozpisovať ... očakával som niečo iné ... Tak aspoň trochu fotografií:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Vyzerá skvele, čakal si niečo iné? Iný náter?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá