Novinky v našej pon...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky v našej ponuke z 3D tlače

285 Príspevky
4 Užívatelia
123 Likes
3,348 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ahojte kamaráti a kolegovia modelári, 

nakoľko mám už 3D tlačiareň na ceste, tak som začal s kreslením 3D modelov. Na začiatok som na zoznámenie sa s novým softwarom skúšobne začal kresliť dnes ráno jednoduchý vozík za auto. Priložená fotka je obrázok rozpracovaného vozíka, ktorý má zatiaľ iba základný tvar, bez bočníc a detailov. 

snapshot00

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vozík nakreslený, celkom dobre som si to na ňom precvičil a dostal sa znovu do toho. 🙂 Môžeme kresliť už skutočné produkty. Ak by ste niekto mali nejaké nápady, o čo by ste mali záujem, tak kľudne sem s nimi

test vozik za auto00

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dnes ráno som našiel na eBay (prvá kúpa po veľmi dlhom čase z eBay-u) vozeň Talbot v mierke H0, konečne za normálnu cenu. Keďže všade je vypredaný a výkresy k nemu je ťažké zohnať, tak som si ho kúpil. Možno nebude v 100% stave, ale za 16€ aj s poštovným z Nemecka poslúži skvele ako predloha na 3D tlač. 

s l1600

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Už sa to začína, od rána som si upravoval pracovný stôl, musel som dočasne zrušiť tretí monitor, ale to sa časom vyrieši. Momentálne prebieha úplne prvá 3D tlač, tak som zvedavý, ako to celé dopadne. Vraj prvý výtlačok býva nepodarok, ale ja verím tomu, že som to dobre nakalibroval. 

IMG 20220623 105751
IMG 20220623 113759

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

 

Úplne prvý výtlačok dopadol výborne. Zistil som na tom funkcie a čo treba nastaviť trochu inak, ale sudy sú pekné, teda až na tie nečistoty na boku (nie chyba tlače, ale moja)...

 

IMG 20220623 124655
IMG 20220623 130503

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

K sudom/barelom pribudli úspešne aj bicykle. Sú také drobné, ale podarili sa veľmi dobre. Musím to ešte trochu doladiť, nemám na mysli detaily a kvalitu, ale moje nastavenia a hlavne umiestnenie na plochu. Otázočka, akú cenu by ste si vedeli predstaviť za takýto bicykel? Mám predstavu o cene jedného kusa, ale chcel by som vedieť aj Váš názor. Nebojte, ak sa veľmi líši od mojej vypočítanej ceny, tak určite nezdvihnem 😉 Mimochodom, na fotke ešte nezačistené

IMG 20220623 183901

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dostal som "požiadavku", respektíve návrh na bránu JRD, ktoré boli za minulého režimu v podstate pri každom družstve. Inšpiroval som sa jednou bránou a takéto niečo som dal dokopy.

jrd brana00

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: keďže ešte nemám počítač v mojej modelárskej miestnosi, tak to riešim cez mobil a to nie je to pravé orechové. Ale to pomaly vyriešim. Vidím, že po kúpe 3D tlačiarni si sa do toho poriadne pustil a tlačíš jedna radosť. No čo dodať?! Doplnky, ktoré si skusmo robil sa ti pekne vydarili a je vidieť, ža ste si s tlačiarñou sadli, ako sa hovorí. Sudy, bicykle a aj brána JRD sa ti pekne podarili. Ja mám tiež nejaké nápady, ale tie potom postupne spoločne prehodnotíme. Určite pri stavbe krajiny na mojom koľajisku ťa budem otravovať. Zatiaľ máš velmi pekné výsledky a verím, že časom sa s 3D tlačou dáš úplne dokopy. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem za pochvalu. Stále to dolaďujem a prichádzam na nové veci. Vytlačil som tú bránu v H0 a TT naraz, z TT brány mi odpadla hviezdička pri manipulácii. Taktiež som zabudol dať podpory pre tie tenké vrchné tyčky, tak sú trochu krivé, ale to v tomto prípade nie je taký problém, proste je to zničené 😀 - ale nie, to napravím, toto sú prvé testovacie výtlačky, teda nepredajné. Tie do predaja budú bezchybné. 

IMG 20220624 070449
IMG 20220624 070427

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Skúsil som streknúť tie nie 100% podarené, vyzerajú skvele. 

IMG 20220624 091123
IMG 20220624 091656

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ...  ešte tvoja patina a budú perfektne parádne.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujem Samba, aj mne sa páčia. Vytlačil som ich vyše 20, čo viem predať, rozhodujem sa, či po kusoch, alebo v balíčkoch po niekoľko. Potom Ti ich pošlem, keď bude toho viac, aj viac typov. 

Potreboval som otestovať aj transparentný rezin na niečom komplexnejšom, tak som skúsil 2 transparentné kinematiky 🙂

IMG 20220624 114623
IMG 20220624 114618
IMG 20220624 114612

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Na toto som veľmi zvedavý, rozhodol som sa vyskúšať okienka z transparentného rezinu, nakoľko vyzerá, že je naozaj transparentný, tak som zvedavý aj na čírosť. Výsledok uverejním

chitubox

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Katalóg produktov je zatiaľ poloprázdny, momentálne iba zopár kusov produktov, ale už čoskoro začnú pribúdať ďalšie. Pre viac informácií a celú ponuku odporúčam pravidelne sledovať naše stránky https://netbis.sk/modely/nasa-ponuka-produktov/

Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Momentálne pracujem na kinematike so šachtou pre spriahlo, mierka H0. Prvé testovacie kusy už boli vyrobené a zistil som vďaka nim, čo treba ešte mierne upraviť. Samozrejme, že som si to overil obrúsením konkrétnych miest. Nasleduje overovací výtlačok 🙂

kinematika
H0DV003

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dnes nám prišiel obalový materiál, tak som mohol výrobky konečne zabaliť. 

IMG 20220628 182723

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Kovová brána JRD 1.Mája, farbená, patinovaná, v ponuke H0 aj TT. Je to 3D tlač, materiál rezin. POZOR: spodná strana nie je farbená!!! Farba sa môže líšiť, na fotke je hnedá.

Skvelý doplnok pri stavbe družstva na Vašom koľajisku 

https://netbis.sk/modely/nasa-ponuka-produktov/

TTDP004
H0DP004

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vzniká pomaly niečo, na čo sa ja a viacerí iní tešíme. Vozeň na sypké materiály Talbot v mierke H0 a následne TT...

nastrel

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... teším, teším !!! 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vozeň Talbot pokračuje... 

talbot001
talbot004
talbot003
talbot002

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

... ďalší postup...

talbot005
talbot006

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vozeň Talbot nakreslený, momentálne prebieha skúšobná tlač prvého prototypu v oboch mierkach súbežne. 

talbot009
talbot010
talbot011
talbot012

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Prípravok na úpravu neizolovaných kolies na izolované, materiál rezin. Balenie obsahuje 4 kusy. Oska nápravy sa v strede prereže, mierne skráti, vsunie do prípravku a cez bočné otvory zakvapne lepidlom. Nie je možné lepiť lepidlom na plast. 

H0DV004

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Doplnené ďalšie detaily, urobené nejaké úpravy na základe zistení z testovacích výtlačkov.... 

talbot013
talbot014

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Konečne výsledok, ktorý je zverejniteľný. Tieto testovacie výtlačky sa už podarili skvele, teda ešte doladiť tlač podvozku, musím ho pri tlači otočiť o pár stupňov iným smerom a bude to perfektné. Tieto kusy kvôli tomu ešte nebudú na predaj, ale sú dostatočne dobré, aby obohatili moju skromnú zbierku. Musím si navyše objednať čierny UV rezin, bude to lepšie na podvozky. 

Toto je priamo po vybratí z 3D tlačiarne a očistení liehom, ešte potrebujú očistiť od "náliatkov" a môžu ísť na striekanie. Nechcem chváliť sám seba (na to je iný známy modelár), ale myslím, že sa mi celkom podarili. Ešte trochu práce na nich a budú skvelé. Aby som nezabudol, sú v mierke H0

IMG 20220703 143140
IMG 20220703 143147
IMG 20220703 144651
IMG 20220703 143213
IMG 20220703 143204
IMG 20220703 144638

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá