Leptane stavebnice ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Leptane stavebnice HO,TT,N

14 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
3,894 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,neviem ci viete o firme ModelyMasinek.Ponukaju zaujimavy sortiment leptanych stavebnic vagonov,hlavne zameranie maju navagony v TT,ale i HO,N-ka maju pomenej.Ale co to sa najde i pre mikro modelarov,najnovsie sa pripravuje stavebnicka plosinaku Kns,termin uvedenia na trh,koncom januara.Tu je odkaz na ich e-shop http://www.modely-masinek-eshop.cz/ TT-arom zavidim,mate si z coho vyberat


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ahojte,neviem ci viete o firme ModelyMasinek.Ponukaju zaujimavy sortiment leptanych stavebnic vagonov,hlavne zameranie maju navagony v TT,ale i HO,N-ka maju pomenej.Ale co to sa najde i pre mikro modelarov,najnovsie sa pripravuje stavebnicka plosinaku Kns,termin uvedenia na trh,koncom januara.Tu je odkaz na ich e-shop http://www.modely-masinek-eshop.cz/ TT-arom zavidim,mate si z coho vyberat

Pár rokov dozadu som na tejto stránke vyhral v súťaži stavebnicu vozňa Fa ČSD komplet aj s podvozkami, ale TT. Má ju Samba, vtedy som mu ju vymenil za motorák s prívešákom H0 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Aleš,jasne,že poznáme.. už som spravil pár prerábok s ich doplnkami a vždy bolo všetko v pohode,naposledy to bolo mvtv,pred ním tá prinzecná 263 😉

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Prinášam dve horúce novinky pre vyznávačov "zlatého stredu" teda modelovej veľkosti TT v mierke 1:120 od DH LOKO. Tak ako som už vedel niečo dopredu od pána Rádla, stalo sa to aj skutočnosťou. Už uzreli svetlo sveta leptané stavebnice ďalších "kultových" autíčok z našich ciest minulého storočia.
1. ŠKODA 120 GARDE

2. TATRA 613

ešte nie sú dostupné, ale ak motyka vystrelí, tak možno v mojom e-shope sa v blízkej dobe objavia. Cena okolo 4,50€ (oriantačne) Garde možno o niečo lacnejšia asi tak 4,30€


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyzerajú super. Škoda že popri TT ich nerobia aj v H0 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Vyzerajú super. Škoda že popri TT ich nerobia aj v H0 😉

... viem Marek, ja len prinášam čo je nové u našich západných susedov. Aj mňa to trochu mrzí, že H0 je tak trochu v pozadí. Pre čo asi ??? Toľko sme už o tom hovorili, však !!! Keď sa niektorí H0-kári nespracú do kože a nerobia nič iné len kritizujú. kritizujú a kritizujú- Keď mám povedať pravdu ani tieto modely od DH loko nie sú úplne bez chyby, ale veľmi pekne ďakujem pánovi Rádlovi, že pre náš kreslí, navrhuje a leptá. Chvála jeho práci, ako niekedy jeho "práci česť" .


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyzerajú super. Škoda že popri TT ich nerobia aj v H0 😉

... viem Marek, ja len prinášam čo je nové u našich západných susedov. Aj mňa to trochu mrzí, že H0 je tak trochu v pozadí. Pre čo asi ??? Toľko sme už o tom hovorili, však !!! Keď sa niektorí H0-kári nespracú do kože a nerobia nič iné len kritizujú. kritizujú a kritizujú- Keď mám povedať pravdu ani tieto modely od DH loko nie sú úplne bez chyby, ale veľmi pekne ďakujem pánovi Rádlovi, že pre náš kreslí, navrhuje a leptá. Chvála jeho práci, ako niekedy jeho "práci česť" .

Ja viem, ale prečo majú byť kvôli niektorým "modelárom" ukrátení všetci?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Skvelé modely v zlatej mierke !
Čo sa týka toho konštatovania ohľadne H0, myslím si, že pravda je aj inde. Predovšetkým v skutočnosti, že v mierke H0 je spústa sériových producentov modelov a tak sa úplne logicky malo-výrobcovia orientujú skôr na mierku, ktorá je síce rozšírená, ale na trhu nemá tak veľké zastúpenie v modeloch ako H0.
Ak sa lepšie pozriete napríklad aj na stránku MTB, tak zistíte, že MTB v poslednej dobe prináša v mierke H0 oveľa viacej nových modelov ako v mierke TT. Takže kritika ohľadne náročnosti modelárov v mierke H0 má myslím si len čiastočné opodstatnenie. Pritom cenové relácie tých istých modelov v oboch mierkach bývajú často podobné, niekedy je TT lacnejšie, niekedy drahšie ... ale je to podobné.
Samozrejme naši modelári sa obzerajú predovšetkým po modeloch z našich domácich predlôh a svetoví sérioví producenti sa na to pozerajú samozrejme cez peniaze.... inak sa bude predávať model nemeckej predlohy, kde je potenciál v 50 milionovom národe a inak model pre potenciál desaťnásobne menší....
Samozrejme som rád, že naši malo-výrobcovia produkujú pre mierku TT také pekné modely, ktoré však ocenia len slováci a česi ...a samozrejme moraváci ... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Nakontaktoval sa na mňa modelár z Veľkého Krtíša, Richard Andrášik,
ktorý sa venuje prevažne II. epoche v správe ČSD.
Modeluje v mierke TT 🙂 🙂 🙂 a poslal mi pár fotiek svojich vagónov, ktoré sám vyrába, sú z leptu.
Podľa môjho kritického oka vypadajú naozaj veľmi skvele. Čistá a precízna práca a krásny výsledok. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: Rišo je ale profesionál, predsa !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: Rišo je ale profesionál, predsa !!!

Áno, to máš úplnú pravdu. Tie stavebnice leptov sám vyrába. :ohmy:
Má môj obdiv, nakoľko keď si predstavím, že musí najprv zohnať všetky podklady súvisiace s predlohou, potom to prepočítať a navrhnúť samotné diely, z ktorých potom postaví tie vozne.....
A výsledok je naozaj skvelým doplnkom akéhokoľvek koľajiska v modelovej mierke TT.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Profesional,a skvely modelar.Poznam ho uz nejaky ten piatok,zoznamily sme sa na modulovom jazdeni v Kosiciach,ale to je uz daaaavno.I ja som obdivoval jeho prekrasne modely,a mal som tu cest,ich vidiet i nazivo.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Richard mi poslal ďalšie dve fotky svojej práce v modelovej mierke TT.
Jedná sa o modely zostavené pomocou komponentov DK model a Cekul.
Čo sa týka parnej krásavice 387, tak tie teraz stavia dokonca v rôznych prevedeniach.
Naozaj krásne vypracované modely, ktoré sú ozdobou každého koľajiska v mierke TT. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Neviem, kam by som mal toto priložiť, týka sa výroby plošných spojov, ak by mal niekto záujem a vie si spoj navrhnúť( nie to až tak ťažké ), je tam postup, ako si ich nechať vyrobiť v Číne za pár euro..... ak sa vám zdá video rýchle tak si ho stopnite ...
dúfam, že niekomu to pomôže... 🙂
Samozrejme sa to oplatí len vtedy, ak tých plošákov potrebujete viacej..... ( dekoderi, osvetlenia, ap....)
https://www.youtube.com/watch?v=0ANHtI5pqNo&feature=youtu.be

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá