Novinky od výrobcov...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky od výrobcov odliatkov

64 Príspevky
6 Užívatelia
16 Likes
8,657 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dovolil som si vytvoriť túto tému, kde by som Vás rád informoval o novinkách, ktoré nám ponúkajú výrobcovia odliatkov a stavebníc z odliatkov.

Dnes prinášam horúce novinky od pána Číža.

H0 - služobný vozeň Dsa (rok výroby 1974)

H0 - úplne nový vozeň Calm

TT - "Laminátka" S699.0 aj s novými stanovišťami strojvedúceho

N - E669/182 na pojazd ROCO k.č. 23237

Takže DO ZMODELOVANIA PRIATELIA !!! 🙂 😆 :silly: 😆 🙂 :woohoo:


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tak ten Calm ma dostal, vyzerá suprovo. Ale všetky sú skvelé, pán Číž robí veľmi zaujímavé odliatky a ich kvalita nemá chybu. Ďakujem Samba za skvelú tému, kľudne popridávaj aj ďalšie... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Je to všetko pravda krásne, ale kto ma to naučí ???

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Je to všetko pravda krásne, ale kto ma to naučí ???

...... žeby nejaký workshop ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Nebol by ten Calm i v N-ku,siklo by sa mi zo 4 ks,mam na ceste BR 50 a bude z nej asi nemka 555-ka,tak by to bola pekna supravicka 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Prinášam horúcu novinku ktorá poteší všetkých modelárov v modelovej veľkosti H0. Pán Molata pre Vás na včerajšiu burzu v Prahe pripravil stavebnicu z odliatkov, ktorú si už H0-nulkári dávno priali.

Jedná so autobus ŠKODA 706 RTO v prevedení "CAR", čiže medzimestský. Stavebnica obsahuje odliatok kasničky, sedačky, podvozok a kolieska. Jeho cena v mojom e-shope (ako jedinom na Slovensku) bude 11,90€. Včera som doviezol 4 kusy týchto stavebníc.

Kvalitu a prevedenie odliatkov si môžete pozrieť v nasledujúcich obrázkoch.

Mám prísľub od pána Molatu, že v najbližšej dobe ešte pribudnú aj ďalšie typové modifikácie tohoto autobusu, ako ho my TT-čkári už dlhšiu dobu poznáme. Tak myslím, že konečne aj na H0-kových koľajiskách budeme môcť obdivovať ladné tvary týchto nezabudnuteľných autobusov v službách ČSAD.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, aj ja chcem. To je presne ten, po ktorom už roky túžim. Nevymeníš za kocúra? (mám na mysli zvieratko, nie lokomotívu 😉 :cheer: )

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Konečne sa mi do môjho e-shopu NF-Modely podarilo naskladniť leptané doplnky (väčšinou) k odliatkom od p.Číža a p.Molatu. Myslím, že teraz si na svoje prídu aj modelári v kráľovskej veľkosti H0, nie len v strednej-zlatej veľkosti TT. Lepty sú z produkcie známeho výrobcu z Čiech DH-loko. Stačí si na mojom e-shope vyfiltrovať výrobcu DH-loko a objavia sa Vám všetky produkty od tohoto výrobcu čo mám v e-shope. Chcem podotknúť, že celú jeho ponuku nájdete na jeho domovskej stránke http://dh-loko.cz/ , kde si môžete vybrať aj tie doplnky, ktoré v mojom e-shope nenájdete. Stačí mi napísať čo by ste z jeho doplnkov potrebovali a ja ich pre Vás rád doveziem. Tak pokukajte priatelia a možno sa Vám niečo hodí.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Super Samba, ináč, škoda, že tie doplnky na Pomaranč si nemal dva roky dozadu, keď som staval... Ale nevadí, ešte chcem niekedy postaviť T679 pomaranča z odliatku, tak potom kúpim aj to. A keď sa pýtaš, tak by sa hodili doplnky a zábradlia na Kocúra 😉 Za všetkých modelárov ďakujem, že rozširuješ ponuku aj o takéto zaujímavé veci 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Detaily na kocúrika máš predsa objednané a mali by byť v novembri, presne takto o mesiac. Tak dúfam, že to vyjde, aby si si mohol na Vianoce prejazdiť už hotového Kocúra na tvojej trati. Ak ... ???


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Detaily na kocúrika máš predsa objednané a mali by byť v novembri, presne takto o mesiac. Tak dúfam, že to vyjde, aby si si mohol na Vianoce prejazdiť už hotového Kocúra na tvojej trati. Ak ... ???

Ja viem, že mám, len som chcel, aby aj ostatní vedeli, že to u Teba naozaj funguje 🙂 Kiež by boli všetci obchodníci tak ústretový, ako Ty 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ale veď všetci obchodníci sú dnes ústretoví k svojim zákazníkom. Alebo je tomu inak? Ale naozaj o tom nepochybujem, len určite viem, že niektorí si myslia, že ústretový nie som. Ale všetkým sa nemôže vyhovieť aj keby som akokoľvek chcel. Ale nechcem na túto tému debatovať, lebo by to aj tak nikam neviedlo.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Áno, všetci sú ústretoví, ale nie všetci to myslia vážne. Veľa ukáže napríklad reklamácia alebo napríklad doplnkové služby. Keď platíš, tak je všetko v poriadku, ale prvý problém a veľa obchodníkov sa snaží vyklučkovať. Ale nečudujem sa, lebo samotní zákazníci sú často ešte horší a predajcovia sa môžu snažiť ako chcú, ale zbytočne. U Teba nakupujem už takmer 3 roky a nikdy nebol žiadny problém 🙂 nfmodely.sk naozaj odporúčam, veď mám aj odkaz priamo v menu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Možno nie úplná novinka, ale konečne sa mi podarilo skompletovať pojazd na motorový vozeň M152 (810) z dielne pána Fialu s rámom, ktorý je odliaty z epoxidu a jeho výrobcom je pán Bartek. Všetko je to vo veľkosti TT (1:120). Skompletovaný pojazd s rámom pekne pasuje do stavebnice LPH, ktorá je medzi nami TT-.čkármi známa. Ceny v mojom e-shope: pojazd 46,50€ , rám 5,40€ a stavebnica LPH 5,90€ takže všetko potrebné na stavbu tohoto plne pojazdného modelu vyjde na 57,80€.

prinášam fotky rámu s pojazdom.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tak to vyzerá ozaj zaujímavo. Škoda len, že na H0 sa "kašle"...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Tak to vyzerá ozaj zaujímavo. Škoda len, že na H0 sa "kašle"...

Nekašle !!! mám prísľub od pána Fialu, že na budúci rok v prvom štvrťroku bude pre H0.károv pojazd z jeho dielne do T334.0 "Rosnička". Hoci tebe už asi nebude treba, keď už máš jednu takú krásavicu vo svojom loko-parku.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tak to vyzerá ozaj zaujímavo. Škoda len, že na H0 sa "kašle"...

Nekašle !!! mám prísľub od pána Fialu, že na budúci rok v prvom štvrťroku bude pre H0.károv pojazd z jeho dielne do T334.0 "Rosnička". Hoci tebe už asi nebude treba, keď už máš jednu takú krásavicu vo svojom loko-parku.

Vau, to by bolo super, lebo ak si spomínaš, chcem ešte jednu s tým číslom, čo máš v eshope. Túto moju mám s tým číslom jedinečným, ale určite by som potom postavil ešte jednu. :woohoo: Skvelá správa, ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Tak to vyzerá ozaj zaujímavo. Škoda len, že na H0 sa "kašle"...

Nekašle !!! mám prísľub od pána Fialu, že na budúci rok v prvom štvrťroku bude pre H0.károv pojazd z jeho dielne do T334.0 "Rosnička". Hoci tebe už asi nebude treba, keď už máš jednu takú krásavicu vo svojom loko-parku.

Vau, to by bolo super, lebo ak si spomínaš, chcem ešte jednu s tým číslom, čo máš v eshope. Túto moju mám s tým číslom jedinečným, ale určite by som potom postavil ešte jednu. :woohoo: Skvelá správa, ďakujem 🙂

navyše sa mi podarilo skontaktovať s pánom Pletichom a bude naďalej vyrábať pojazdy ako pre TT, tak aj pre H0. Takže nie je také čierne ako sa zdá. Stačí mi napísať čo treba vyrobiť, ja objednám a potom mi ich zašle na adresu, lebo na burzu do Prahy už nebude jazdiť, lebo už je toho na neho trochu veľa. Takže potrebné pojazdy určite budú.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Tak tentoraz niečo pre H0-károv. Pán Číž mi poslal fotky "staronových" odliatkov.
1. Releová skriňa ŠM III

2. Elektrická lokomotíva rady 131 aj s doplnkami

3. Elektrická lokomotíva rady 240 aj so stanovišťami a doplnkami

Takže DOZMODELOVANIA priatelia.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, tie lokomotívy sú super. Bral by som obe, ale musím počkať. Laminatku ale podľa dohody po telefóne beriem, ako sme sa bavili. Ale aj tá 131 je dokonalá, aj tú by som bral :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To by bolo super mať dvojicu tých 131-tiek :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

To by bolo super mať dvojicu tých 131-tiek :woohoo:

... ospravedlňujem sa, veď ono sú to prakticky dvojičky. Takže treba hneď dva odliatky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To by bolo super mať dvojicu tých 131-tiek :woohoo:

... ospravedlňujem sa, veď ono sú to prakticky dvojičky. Takže treba hneď dva odliatky.

Veď práve. Tieto sa mi hrozne páčia. Už som veľa krát rozmýšľal, ako ich urobiť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

krásne prepracované - to sa bude stavať 😆
až sa budem raz nudiť a budem to vedieť, tak tu laminátku si spravím... s pomedzi elektrík je po bobine druhá favoritka 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Elektrické lokomotívy nepatria medzi mojich favoritov.
Ale...
Laminátka je pre mňa osobne najkrajšia elektrická lokomotíva, nakoľko jej dizajn bol navrhnutý skutočne nadčasove a vzhľadom na svoj vek tento typ lokomotívy dodnes slúži svojmu účelu. Mimochodom keď chodím z práce či do práce vlakom na trase Trnava - Bratislava, často ťahá vagóny práve tento typ lokomotívy. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá