Novinky od výrobcov...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky od výrobcov odliatkov

64 Príspevky
6 Užívatelia
16 Likes
8,679 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Odliatky vyzerajú super.. Veľmi by ma zaujímalo ako vytváranú predlohu na odlievanie

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Odliatky vyzerajú super.. Veľmi by ma zaujímalo ako vytváranú predlohu na odlievanie

... plast, drevo, kov, drôt, papier, lepenka a kreslenie, rezanie, lepenie, brúsenie, detailovanie a nekonečné dolaďovanie až kým nevznikne tzv. master. Mal som to šťastie vidieť už jeden master na vlastné oči. Len tak na okraj jeho dokončovateľom pre Molatu bol nám známi Robo s jeho otcom. Samotný Robov otec je autorom viacerých mastrov, ktoré však neboli nikdy zaformované a sú v jeho súkromnej (veľmi rozsiahlej) zbierke ako hotové, funkčné mašinky vo veľkosti H0. No proste zhotoviť tzv,master je velikánske umenie a ja sám ho považujem za vrchol modelárskeho umenia, Hoci dnes už vytváračom mastrov, krásne uľahčujú prácu pri hrubom návrhu 3D tlačiarne, ktorej si aj ty rzvlaky majiteľom. Takže dnes by sme mohli povedať, že okrem toho čo som spomínal na začiatku je potrebné aj vedie kresliť v počítači a zadať to potom tlačiarni. Tým sa trochu vytvorenie základu budúceho mastra máličko zjednodušuje. Takže nech sa páči, kto si na to trúfa. Inak mám rád tých, ktorí ešte nič nevytvoprili a kritizujú tých, ktorí touto tŕnistou cestou vytvorenia mastra pre ďalšie finálne odlievania prešli a niečo im možno oproti reálnej predlohe tak trochu ustrelilo, ako sa hovorí. Ja osobne im veľmi pekne ďakujem za ich vynaloženú námahu a som nesmierne rád, že pre nás (menej náročných) modelárov vytvárajú také pekné odliatky lokomotív a vagónov, ktoré by sme inak ani nedokázali vymodelovať a mať v našich vitrínkach, alebo zbierkach aj niečo pravé zo železničnej správy ČSD, po ktorej túži takmer každý modelár v našich zemepisných šírkach.

ĎAKUJEM páni odlievači !!!


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Nechcem začínať novú tému, tak to dám sem. Pomaly sa predieram tovarom, ktorý som doviezol do môjho e-shopu a vybalil som pekné mechanické jednoramenné návestidlá (ČSD) v modelovej veľkosti H0 a TT. Výrobcom je Neu-model (Martin Neufuss) z Prahy. Rameno je ovládané pomocou elektromagnetu a osvetlenie je LED. Napájanie už klasicky 12 - 14V.
Už podľa fotky je vidieť ktoré návestidlo je v ktorej modelovej veľkosti

Detailný pohľad na rameno s osvetlením vo veľkosti H0

Detailný pohľad na rameno s osvetlením vo veľkosti TT

Možno by Vás zaujímala aj cena, tak to naozaj nie je tajnosťou. Onedlho už budú viditeľné aj v mojom e-shope a ich cena bude 14,50€ a to ako vo veľkosti H0, tak aj vo veľkosti TT.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Tak aby aj H0-kári mali pokoj v duši. S potešením Vám môžem oznámiť, že pán Molata pre Vás vyrobil odliatky prívesu JELCZ k autobusom RTO. Jeho cena v mojom e-shope bude rovných 9€. Dostupnosť už tento mesiac.

Obrázok len ilustračný, zdroj internet.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Tak aby aj H0-kári mali pokoj v duši. S potešením Vám môžem oznámiť, že pán Molata pre Vás vyrobil odliatky prívesu JELCZ k autobusom RTO. Jeho cena v mojom e-shope bude rovných 9€. Dostupnosť už tento mesiac.

Obrázok len ilustračný, zdroj internet.

Vau Samba, to je super. Objednávam si záväzne jeden autobus RTO aj s takýmto prívesom. Taký autobus, ku ktorému sa to presne hodí. Ďakujem krásne :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Marek: podľa toho čo som zistil boli prívesy Jelcz zapájané do súpravy s autobusom ŠKODA 706 RTO CAR -
medzimestský (dvojlamelové dvere v prednej časti), ktorý ešte p.Molata nevyrobil, ale je možné, že už ho bude mať tento mesiac hotový. Ale je možné ho "zapriahnuť" aj za ŠKODA 706 RTO MEX - medzimestský exportný (štvorlamelové dvere v prednej časti). Takže rozhodnutie je viacej na tebe ako na mne. Určite by však bolo dobré, keby boli rovnaké farebne a keby som sa mohol ja rozhodnúť, tak by som sa priklonil k autobusu ŠKODA 706 CAR. Ale prívesy a aj autobusy vo veľkosti H0 budú v mojom e-shope dostupné už tento mesiac.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Marek: podľa toho čo som zistil boli prívesy Jelcz zapájané do súpravy s autobusom ŠKODA 706 RTO CAR -
medzimestský (dvojlamelové dvere v prednej časti), ktorý ešte p.Molata nevyrobil, ale je možné, že už ho bude mať tento mesiac hotový. Ale je možné ho "zapriahnuť" aj za ŠKODA 706 RTO MEX - medzimestský exportný (štvorlamelové dvere v prednej časti). Takže rozhodnutie je viacej na tebe ako na mne. Určite by však bolo dobré, keby boli rovnaké farebne a keby som sa mohol ja rozhodnúť, tak by som sa priklonil k autobusu ŠKODA 706 CAR. Ale prívesy a aj autobusy vo veľkosti H0 budú v mojom e-shope dostupné už tento mesiac.

Som si to kukal, tak ak je možné, tak ten autobux 706 RTO CAR radšej, ale ak nebude ten tak nevadí, aj ten MEX vyzerá dobre 🙂 Ďakujem Samba.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Len tak mimochodom, nevieš, či náhodou nemá v pláne aj Škoda 706 TZO-K?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Marek: viem, že určite tento typ nemá v pláne, lebo ho nevyrobil ani v TT, ale som si istý, že taký modelár ako ty by ho určite z dvoch odliatkov dal. Ale to je len taký môj postreh. Samozrejme na teba budem myslieť a RTO aj s vlekom Jelcz u teba tento rok určite bude.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Marek: viem, že určite tento typ nemá v pláne, lebo ho nevyrobil ani v TT, ale som si istý, že taký modelár ako ty by ho určite z dvoch odliatkov dal. Ale to je len taký môj postreh. Samozrejme na teba budem myslieť a RTO aj s vlekom Jelcz u teba tento rok určite bude.

Vďaka Samba. Teším sa už teraz. Mimochodom, vieš, že to nie je zlý nápad s tými dvomi odliatkami? Porozmýšlam nad tým 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Pre modelárov, ktorí radi siahnu aj po odliatku a nie len po leptanej stavebnici, prinášam dobrú novinu. Výrobca odliatkov pán Číž nám pripravil krásne prekvapenie. Napriek svojim zdravotným ťažkostiam navrhol, vytvoril a vyrobil pre nás (hlavne Slovenských modelárov) stavebnicu prototypovej motorovej lokomotívy pod číslom 755 001-5 s prezývkou "Tatranský orol". Tentokrát je stavebnica dostupná ako v modelovej veľkosti H0, tak aj vo veľkosti TT. Takže na svoje si prídu všetci modelári, ktorým v zbierke nesmie chýbať táto krásna lokomotíva. Prinášam aj obrázky ako odliatok aj s doplnkami a príslušenstvom vyzerá.

Pán Číž - ĎAKUJEME !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Ďakujem Samba za zverejnenie, je to krásny model. Škoda, že sa vymyká mojej epoche 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Pán Číž nezaháľa a pre ozajstných modelárov prináša ďalšiu stavebnicu modelu z odliatkov. Jedná sa o model motorového vozňa prototyp M286.001 vo veľkosto H0 (1:87). Cena tejto stavebnice bude 17,50€. Zatiaľ ju v e-shope nemám naskladnenú, lebo jej dostupnosť bude len na predobjednávku, nakoľko sa nejedná o bežný model.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Vau, vyzerá super. Ak sa nemýlim, tak toto je model jedného zo "zašlapaných" projektov 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Teraz som dostal výbornú správu od p.Molatu. Pre H0-károv vyrobil odliatkovú stavebnicu kultového vozidla. Jedná sa o ŠKODA 706 RTO - sťahovacie vozidlo. V mojom e-shope sa objaví ako novinka koncom februára. Cena tejto stavebnice je 12.50€. Tak a teraz my TT-čkári môžeme H0-károm ticho závidieť.
obrázok je len ilustračný


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Tak teraz mi padla sánka... :woohoo: ...určite jednu chcem, teda objednávam 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Prvých 6ks stavebníc "sťahováku" Škoda 706 RTO, ktorí som pred časom avízoval už dorazilo do skladu e-shopu NF Modely. Cena je nezmenená, tak ako som uviedol v predchádzajúcom príspevku 12.50€. Teraz už viem ukázať aj fotky. Sú len z môjho pracovného stolu, pri nie veľmi dobrom osvetlení, za čo sa dopredu ospravedlňujem. Ale aspoň pre predstavu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Vau, vyzerá super. Môžeš mi prosím poslať jeden na dobierku? Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Pre H0-károv prinášam staronovú novinku. "Remaster" Praga V3S - dielňa. Trochu som spolu ešte s jedným modelárom u pána Číža orodoval, aby sa pustil do odlievanie týchto jeho niekdajších modelov, ktoré už v ponuke hodnú dobu nemá. Jedná sa odliatok kasničky a koliesok. Podvozkové časti, kde treba upevniť kolieska už zvládne každý trochu zručnejší modelár. Zaujímavá je cena (4.10€) za túto odliatkovú stavebnicu, ktorá sa hodí nie len na cesty koľajísk, ale aj ako náklad na vagóny ako technika ČSĽA. Už v tejto dobe je táto stavebnica dostupná v našom e-shope NF Modely. Prinášam aj obrázky, ale opäť len z môjho pracovného stola, len na predstavu ako to vyzerá.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Vyzerá parádne, už sa teším 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Marek: po prázdninách ti to Lucka pošle. Verím, že ty si s tým poradíš parádne a pribudnú ti ďalšie dva kultové nákladné autá do zbierky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

Marek: po prázdninách ti to Lucka pošle. Verím, že ty si s tým poradíš parádne a pribudnú ti ďalšie dva kultové nákladné autá do zbierky.

Ďakujem Samba a Lucka, veľmi sa teším 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Na minulovíkendovej burze v Prahe som naviazal kontakty s dvomi výrobcani odliatkových stavebníc nákladných áut, kolesovej a pásovej techniky v modelovej veľkosti H0. Stavebnice obsahujú odlievané diely (rezin), leptané diely a obtisky (dekaly). Výrobcovia (I.CAR a JMPK) ponúkajú svoje stavebnice výlučne na objednávku. Výroba stavebníc je približne do mesiaca a doručenie do nášho e-shopu bude závisieť od možnosti osobného prevzatia v Prahe, alebo poslania predobjednávok poštou. Posielanie poštou bude závizieť od počtu predobjednávok, aby sa poštovné vyplatilo. Samozrejme pri osobnom stretnutí s výrobcami vždy nejaké stavebnice doveziem aj do e-shopu mimo predobjednávok, ako tomu bolo aj teraz. Všetky aktuálne dostupné stavebnice nájdete v našom e-shope v sekcii "odliatky a stavebnice vozidiel" v kategórii modely H0.

Nejakè obrázky z aktuálnej ponuky:

IMG 20210212 103634
IC87165A LIAZ151 261 4x4 Hochbord
lkt 81 turbo 3.2.344x213
IMG 0017.JPG
IMG 0021.JPG
T805 valnik

 Tak dozmodelovania priatelia. A nezabudnite na heslo "zima sa blíži".


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
 

@samba Vau, paráda. Teším sa a dúfam, že si budem môcť aj ja niečo kúpiť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
Topic starter  

Páni modelári, prinášam horúce novinky z dielne HEKTTOR. Jedná sa výrobky vyhotovené technológiou 3D tlač (rezin). Ja osobne som už o nich vedel skôr, ale nechcel som zatiaľ nič zverejniť, kým som si nemohol prezrieť na vlastné oči. Poviem Vám je to veľká paráda, že v tejto modelovej veľkosti sme sa dočkali takýchto kultových vozidiel tak typických pre éru socializmu, teda IV.epochu. "Výtlačky" sú nefarbené a na moje posúdenie vyzerajú naozaj pekne spracované. Ceny budú upresnené v našom e-shope. No a o aké modely sa jedná??? Prinášam fotografie od výrobcu.

1. JAWA 250 na stojane

Jawa TT na stojanu
Jawa TT na stojanu druhefoto

2. JAWA ČZ 501.03 skúter na stojane a aj s jazdcom

Prase na stojanu TT
Prase jezdec TT

3. JAWA 20 "pionier" s jazdcom

173774236 299031794998435 1512262654285257881 n

4. JAWA ČZ 501 "rikša" s jazdcom (výrobca má iba foto bez jazdca)

Riksa jezdecTT

No a nakoniec asi najväčšia klasika "VELOREX" s jazdcom

Velorex

Tak myslím že od HEKTTORA sme si my TT-čkári ani nemohli priať krajšie darčeky pod vianočný stromček ako sú tieto kultové motocykle. Ja sa na tohtoročné Vianoce naozaj teším a verím, že aj Vás by takáto maličkosť (doslova maličkosť) pod stromčekom potešila. Tak dozmodelovania priatelia. 

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá