Novinky v našej pon...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky v našej ponuke z 3D tlače

285 Príspevky
4 Užívatelia
123 Likes
3,670 Zobrazenia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Ale napasovťt tú prototypovú kassňu na fabrický pojazd v TT by snáď šlo.🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@igi Miesta je tam dosť, je to kreslené priamo pre pojazd od p.Pletichu, jediný problém s fabrickým pojazdom TT je, že tá kasňa je v mierke H0 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Tak potom nič.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Prvé jazdy modelu T334 Rosnička v mierke H0. Ešte chýba zasklenie a nejaké drobnosti, ale celkovo som spokojný (aj keď nie je dokonalá)

https://youtu.be/785sjwFmXds

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... jazdí naozaj pekne, kultivovane. Vidím, že si už dokončil prestavbu chladiarenské vagónu. Je krásny s logom Mäsového priemyslu Bratislava. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba Ďakujem. Mne sa tie Pletichove pojazdy neskutočne páčia, jazdia výborne, sú ťažké, proste paráda. 

Chladiak som ešte nedokončil, iba je začatá jedna strana. Mierne sa mi tie popisy trhali, ale dá sa s nimi pracovať. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Nie je to síce novinka z 3D tlače, ale je to novinka. Momentálne sa zabávam a testujem výrobu tabuliek na lokomotívy. Nejde o leptané tabuľky, ale vyrábané pomocou lasera. Prvé pokusy neboli veľmi úspešné, ale postupne je to už lepšie. Pre ukážku napríklad tabuľky na T334 v mierke H0 a na 456.1 s tendrom 726 v mierke TT. 

Pokiaľ to bude v poriadku, tak je možné, že pribudnú aj produkty tohto typu v našej ponuke. Ja idem otestovať tabuľky v H0 a môj "dvorný testovač v mierke TT" - @samba ide otestovať tabuľky v TT. 

IMG 20240108 114555626 HDR
IMG 20240108 114844149 HDR
IMG 20240110 132137985 HDR
IMG 20240110 132349408 HDR

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Tak nech testy dobre dopadnú.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@igi ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Po takmer dvoch rokoch som urobil pokus na novej tlačiarni - vykrývače. Vytlačila ich lepšie ako stará tlačiareň a dokonca s nulovou chybovosťou. Je to na mňa veľmi moderná epocha, ale musím sa priznať, že sa mi veľmi páčia.

IMG 20240128 085721697

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 12 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá