Novinky v našej pon...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky v našej ponuke z 3D tlače

285 Príspevky
4 Užívatelia
123 Likes
3,707 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Popri pripravovaných figúrkach by som chcel uviesť do predaja aj konský povoz v oboch ponúkaných mierkach... Len som sa ešte nerozhodol, či budú "odstrojené" a maľované, alebo surové na podporách... Predná náprava samozrejme otočná, aby sa povoz dal umiesniť aj do zákruty 😉

IMG 20230827 064238265 HDR
IMG 20230827 065900407 HDR
IMG 20230827 065852495 HDR
IMG 20230827 065916371
IMG 20230827 065905284

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Prototypy sú už aj namaľované, v oboch mierkach... Celkom som spokojný, ešte furman aby sa podaril

IMG 20230827 101816021

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@marek 

Ten rebriňák vypadá skutočne špičkove 👍 , kone by som si ja osobne radšej urobil s airbrushom.....

Skvelé !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

@ivor ďakujem, celé je to naľované štetcom, airbrush je v tomto prípade úplne zbytočný. Keď máš dobré farby a kvalitné štetce, tak to ide pekne...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Momentálne vzniká po nejakom čase ďalšia novinka, takzvaná relé-bunka, ktorá sa vyskytovala aj u nás už od čias ČSD a na mnohých miestach je možné ich vidieť doteraz... Bude už čoskoro dostupná v mierkach H0 aj TT, v našom eshope, ako aj na partnerskom nfmodely.sk 

rele bunka

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Aktualizácia traťových reléových buniek, vznikajú spolu 3 typy. Budú v mierkach H0 a TT

tratove bunky

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marek: ... presne tieto detaily sú na koľajisku a diorámach perfektné. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

@samba veru, ďakujem za povzbudenie a môžem Ťa ubezpečiť, že aj Tvoje nádherné veľké koľajisko bude niekoľko kusov určite dopĺňať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Prototypy pripravené, vyzerá to tak, že mám pred sebou veľa farbenia... 

IMG 20231113 091653881
IMG 20231113 091801826
IMG 20231113 091724479

Jednu som skúsil dať do miernej patiny, nevyzerá to najhoršie... 

IMG 20231113 094542781

V predaji budú pravdepodobne iba farbené, ale v prípade záujmu by som mohol ponúknuť aj patinované. Tie však budú o nejaké to euro-dve drahšie, čo vy na to? Samozrejme v H0 aj TT

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Pripravované traťové bunky - "relé domčeky" sú už v ponuke: https://netbis.sk/modely/?s=tra%C5%A5ov%C3%A1+bunka&post_type=product

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Už za pár dní v našom eshope, ako aj na nfmodely.sk. Samozrejme v mierkach H0 a TT. Keďže ide o zložitejšie modely, aspoň čo sa tlače týka, budú dostupné v menších sériách, v prípade záujmu o väčšie množstvá bude čakacia doba mierne predĺžená. Pôjde o polostavebnice, nefarbené, bez dvojkolí, bez kinematík a spriahadiel a bez popisov. Na fotkách sú ilustračné prototypy na ukážku

h0 tt ztr zaklad
h0 tt ztr budka

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Novinka v eshope https://netbis.sk/modely/?s=ztr&post_type=product a rekordne rýchlo vypredaná. Keď naplním všetky objednávky, tak budem pracovať na dotlači, mám teraz toho viacej, tlačiarne idú nonstop. Teším sa, že záujem o naše modely a doplnky rastie a želám všetkým modelárom pevnú ruku a "Nech to para tlačí" 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Popri príprave objednávok stíham ešte aj uvádzať nejaké tie novinky. Totižto ma zbrzdili krabice na vozne Ztr, ktoré ešte nemám, vraj budú dodané najneskôr v stredu. Preto som sa rozhodol rozšíriť ponuku aj o nejaké náhradné diely/doplnky v mierkach H0 aj TT pre tých, ktorí si staviate vlastné modely vozňov. Neskôr by mohli pribudnúť aj doplnky na lokomotívy, ktoré sú stále častejšie žiadané. 

https://netbis.sk/modely/?s=brzd%C3%A1rska&post_type=product  

h0 tt brzdarska budka zabradlie
h0 tt brzdarska budka

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marek: ... určite patríš medzi ľudí, ktorí sú pre svoje poslanie veľmi zanietení. Určite toho veľa nenaspíš a aj keď na niekoľo chvíľ zavrieš oči, určite tlačiarne idú naplno. Vagóniky rady Ztr vyšli pri testovaných skladaniach vo veľkosti TT na výbornú. Vidím, že si sa pustil do brzdárskych bodiek. Prepotrebnè pre toho čo modeluje vagóniky. Verím, že cez vianoce si už oddýchneš.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ďakujeme 🙂

vianoce 23

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Nie som si istý, či budú v ponuke, ale zabával som sa trochu... 

003
006
001
004
005
002

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Marek: Tých je v ponuke kvantum, ale taká T 324.001 to by bolo iné terno.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

@igi toto som kreslil hlavne pre seba, ale je možné, že bude v ponuke. Kto bude chcieť, nech si kúpi a kto nie, nikoho nútiť nebudem 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Skús nakresliť toto.🙂

20231228 134235
20231228 134318
20231228 134215
20231228 134345
20231228 134400

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

@igi to je takmer to isté, teda myslím rozmerovo a tvarovo... pár hodín a dalo by sa to prerobiť z 334-ky

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Veď práve. Z tohto prototypu vznikla Rosnička T 334.0


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Prototyp na svete, prvý výtlačok ostáva ako vždy u mňa, má dve malinké ľahko opraviteľné chybičky, následne farba, popisy, ceduľky a jemná patina... 🙂

IMG 20231228 170604117 HDR
IMG 20231228 170609546 HDR

a porovnanie s odliatkovou Rosničkou od p.Číža

IMG 20231228 170617531 HDR

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Igi: ... len pre upresnenie, v modelovej veľkosti TT (1:120) ich je naozaj kvantum od výrobcov Zeuke, BTTB, Tillig, ( ja sám ich mám vo svojej zbierke 11ks), ale v modelovej veľkosti H0 (1:87) je ich veľmi málo. Jednu vyrábalo veľmi dávno cca rok 195x ako bakeliťaka staré Piko (v tejto dobe poriadna zberateľská rarita) a nie veľmi lacná verzia od p.Vacka. Inak Marek je H0-kàr, tak jeho T334.0 je úplne na mieste a vôbec ich nie je kvantum ako píšeš.

Ale máš pravdu 324.0 ako prototypová, priemyselná rosnička by bola zaujímavá. Tiež jednu T3240 vlastním vo veľkosť TT od pána Odehnala z Plzni. Ale jedná sa o individuálnu stavbu, nie o sériovo  vyrábaný model.

20231228 190553
20231228 190626
20231228 190723

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Modelová veľkosť nebola spomenutá, ale budiž...Ja ako TTčkár som prirodzene reagoval tak ako som reagoval.😉


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

@igi moja chyba, nenapísal som, že H0. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 11 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá