Novinky v našej pon...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky v našej ponuke z 3D tlače

285 Príspevky
4 Užívatelia
123 Likes
3,235 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Zajtra by mi mala prísť ďalšia 3D tlačiareň, nakoľko mám viacej objednávok, tak to je už nevyhnutné. Navyše by som už chcel uviesť do predaja aj ďalšie modely, tak mi ďalšia uľahčí a zefektívni prácu. 🙂 Takže sa už čoskoro môžete tešiť na vozne Ztr v mierkach H0 a TT a zanedlho potom aj na Vtr v tých istých mierkach. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Dnes mi pribudol ďalší pracant, hlavne kvôli zvyšujúcemu sa dopytu a uvádzaniu na trh ďalšie modely. Jedna už nestačila, takže som to trochu zefektívnil. Už čoskoro sa môžete tešiť na ďalšie produkty v ponuke 

IMG 20230113 102734

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďalšia budúca novinka? Vytlačili sa pekne, nakoľko sú ale 50 litrové, tak sú dosť malé. Uvidíme, či bude záujem

IMG 20230117 210015

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Po dlhšom čase ďalšie nové produkty, prázdne palety zatiaľ v H0 (TT pribudnú za pár dní) a 50L pivné plechové sudy, v mierkach H0 aj TT

h0 tt prazdna paleta
h0 tt plechovy pivny sud

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Posunovací vrátok s kladkou, aký sa používal na menších vlečkách pri nakladaní vozňov. Aby tam nemusela vrčať celý deň lokomotíva, tak vozne ťahali takýmto vrátkom, a aby mohli ísť oboma smermi, tak na druhej strane vlečky bola kladka. Ponúkame v mierkach H0 a TT

h0 tt posunovaci vratok

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Rozpracovaná E225.001 v mierke H0. Ešte drobné úpravy a bude. Musím totiž trochu vybrúsiť vo vnútri na jednej strane, nakoľko motor nie je presne vystredený, tak to je celé posunuté pár desatín milimetra do prava. Samozrejme podvozok presne nesedí, nakoľko je použitý z E69 pôvodného Piko modelu, ale jazdí a svieti. Momentálne normálne premýšľam, či vôbec bude na predaj, keďže sú vyrobené len 2 kusy a jeden ide preč... 

IMG 20230130 144635
IMG 20230130 144628

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

E225.001 je hotová. Jazdí, svieti, ťahá vozne... Pôvodne mala byť na predaj, ale keďže sú vyrobené zatiaľ iba 2 kusy, tak na predaj nebude. Jeden kus išiel preč a tento si rád nechám. Nevylučujem, že v budúcnosti nebudú ďalšie, ak budem mať pojazdy, ale zatiaľ nič nie je isté. Verím, že tých niekoľko záujemcov, ktorí mi písali, že ju nemám dávať na internet, ale že ju kúpia hneď ma pochopia a radi si počkajú na prípadné ďalšie. Pri stavbe sa ešte prejavili nejaké drobnosti, takže po ich oprave by mali byť v ponuke kasničky na prestavbu E69 na túto našu lokomotívu. 

Ešte pre tých, ktorí písali, že by som mal urobiť aj masky podvozkov, tak to zatiaľ v pláne nie je, nakoľko sa nejedná o model presných rozmerov, ale prispôsobený práve na tento pojazd a teda nie je určený pre náročných modelárov. 

Video jazdy by mohlo byť popoludní/podvečer

IMG 20230201 044427
IMG 20230201 044455
IMG 20230201 044441

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Včera som trochu jazdil so svojou E225-kou a všimol som si jeden detail. Svetlá svietia ako majú, ale tie čo v smere jazdy svietiť nemajú, tak blikajú. Je to zvláštne, lebo led dióda funguje iba pri správnej polarite, takže zjavne tam niekde dochádza k nejakému indukovaniu/rušeniu alebo podobne. Musím to pozrieť, hlavne keď druhý kus išiel kamarátovi @samba aby sa vedel tomu tiež vyhnúť. Ono totiž pojazd a motor má hádam aj 50 rokov a teda bude určite potrebné tam doriešiť nejaké "filtrovanie". 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Opäť zopár nových produktov v ponuke, samozrejme pre mierky H0 aj TT (výhybkové námedzníky, palety s nákladmi). Za pár dní pribudnú ďalšie

h0 tt paleta sud
h0 tt paleta pivne sudy
h0 tt namedzniky
h0 tt paleta ocel

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Dnes okrem iného pracujem na nádobách na prevoz roztaveného tekutého železa. Je to na zákazku pre zákazníka, bude ich spolu 18 kusov - na 6 vozňov po 3 kusy na prepravnej oceľovej podložke s hákmi na žeriav. Momentálne len na zákazku, ale ak by náhodou bol záujem, tak ich aj zaradím do ponuky eshopu. Ak by ste mali záujem, tak mi napíšte.

nadoba forma
nadoba forma 3x na vozen

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Viacej ľudí mi písalo, že by mali záujem o cintorín. Niekomu to môže pripadať morbídne, ale začal som kresliť hroby. Už čoskoro budú v ponuke v mierkach H0 a TT, vymyslím nejaké sady, v ktorých budú rozdielne hroby, aby sa neopakovali a každý si bude môcť kúpiť také, aké mu budú vyhovovať. Zatiaľ sú nakreslené také najbežnejšie typy s krížom

cintorin

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Skúšobne vytlačených pár kusov hrobov z budúcej ponuky, iba aby som vedel presný smer tlače a vyšli dobre. Ešte dokreslím nejaké typy a môžem začať tlačiť. 

Mimochodom, stretol som sa s tým, že niektorí ľudia mi písali, že je to morbídne, ale ja si nemyslím. Patrí to predsa do každého mesta alebo dediny a je to súčasť našich životov, tak prečo by sme to nemohli mať aj na koľajiskách. A kto nechce, tak nech si nekupuje 🙂

IMG 20230220 093714

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Urobených zatiaľ 7 rôznych sád hrobov, nikde sa žiadny neopakuje. Sú varianty s krížom aj bez kríža, budú v ponuke v mierkach H0 a TT. Ešte nie som na 100% rozhodnutý, ale budú v ponuke asi iba nefarbené ( aby som sa nezbláznil 🙂 ) Pri kúpe všetkých sád získate spolu až 58 rôznych hrobov a vznikne celkom veľký cintorín. 

cintorin

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Prvých zopár sád hrobov v ponuke v oboch mierkach - H0 a TT https://netbis.sk/modely/?s=hrob&post_type=product

h0 tt hroby 1
h0 tt hroby 3
h0 tt hroby 2
cintorin

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Tento víkend pribudne zopár noviniek v našej ponuke, medzi nimi napríklad aj stolársky ponk v mierkach H0 a TT

stolarsky pong

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Taká zábavka popri práci... 

vagon na plyn

 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Vytlačený a nafarbený prvý testovací prototyp, zatiaľ bez detailov... H0

IMG 20230418 191344

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Veľké plechové bedne, stohovateľné, v mierke H0 aj TT

h0 tt plechove bedne paletove1
h0 tt plechove bedne paletove2

https://netbis.sk/modely/?s=bed%C5%88a&post_type=product

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďalšia novinka: https://netbis.sk/modely/?s=ibc&post_type=product

h0 tt ibc kontajner

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Novinka v ponuke, v prípade záujmu už v eshope a za pár dní aj na nfmodely.sk https://netbis.sk/modely/?s=voz%C3%ADk&post_type=product

h0 tt jasterka

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ďalší nový prírastok do rodiny 3d tlače, tentokrát však nie rezinová, ale filamentová. Fotka je robená v škole, ale už je doma. Bude používaná na masívnejšie, detaily nenáročné a mechanické tlačenie, mám aj pre ňu nejaké nápady. 

345822540 1572761119875312 3742727020592737162 n

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ahojte kamaráti a kolegovia modelári. Ani neviem ako sa mi to podarilo pri terajšom pracovnom vyťažení, ale nakreslil som dva jednoduché doplnky na stanicu - rozvodne ku lampám, ktoré môžete vidieť na staniciach. Jedna veľká a jedna malá. 

rozvodne ku lampam

Keď dotlačím tovar objednávok, tak pustím aj tlač tohto, som na to zvedavý. Mali by na to pasovať štandardné staničné lampy, veľkosť otvoru je 3mm, materiál rezin. V prípade potreby sa dá otvor navŕtať. Ak to bude v poriadku, tak budú dostupné v mierkach H0 a TT

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Zaujímavý doplnok. Staničné lampy budú s týmto doplnkom originálne. Ja určite budem mať záujem.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Klimatizácia na stenu v mierkach H0 aj TT...

https://netbis.sk/modely/?s=klimatizacia&post_type=product

h0 tt klimatizacia na stenu
IMG 20230820 161505577

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Už čoskoro by mali pribudnúť v našej ponuke aj prvé figúrky. Postupne budú pribúdať rôzne zamestnania z rôznych epôch, predpokladám, že od druhej epochy až po súčastnosť a v mierkach H0 aj TT. Malé nahliadnutie... 

chlapik01
chlapik03
zena01
chlapik02
zena02
IMG 20230823 171904180
IMG 20230823 185551784 HDR~2

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 10 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá