Novinky v našej pon...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky v našej ponuke z 3D tlače

285 Príspevky
4 Užívatelia
123 Likes
3,325 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Včera večer som vytlačil druhú upravenú várku námedzníkov, vytlačil som ich na jednej podložke a v rade, mohlo by sa to dať dobre namaľovať - airbrush a maskovacia páska... Uvidíme dnes...

IMG 20221203 060017

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... k tým nämedzníkom, pre modelára je vždy prínosom, keď mu modelovanie niečo uľahčí. Ale čo by to bol za modelära, kto si nevie nafarbiť takýto jednoduchý doplnok. Veľmi dobre si pamätám ako som si vyrábal námedzníky na moje prvé koľajisko zo zápaliek a potom ich farbil akrylkami. Maľoval som aj tie dva čierne pásy hrotom špáratka a nikdy mi nenapadlo, že by mohol byť problém v tom, že nie sú súmerné a rovnaké na každom. To už je na každom ako to cíti. Preto si nerob starosti a kľudne ich predävaj ako nefarbené. Už to je veľké uľahčenie pre mňa, že ich nebudem musieť "pidlikať" zo zápaliek. Preto dopredu ďakujem za tieto tvoje z 3D tlači. Tiež ich budem pozdejšie potrebovať.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem. Už sú biele, dnes ich idem zamaskovať páskou a streknúť čiernou. Preto som si ich vytlačil v rade, aby som to maskovanie mal ľahšie. Uvidíme, ako to dopadne, ale myslím, že by to malo byť v pohode.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Takže prichádza minútka pravdy, takto boli zamaskované, obával som sa toho, že to veľmi podfúkne, kvôli tvaru vrchu námedzníkov...

IMG 20221204 070628

... a vyzerá to tak, že som mal pravdu...

IMG 20221204 071116
IMG 20221204 070815
IMG 20221204 070801
IMG 20221204 070841
IMG 20221204 070852

Takže miestami to podfúklo viacej, niekde je to v pohode. Snažil som sa pásku všade dobre dotlačiť, medzery medzi páskami boli rovnomerné, ale po nastriekaní to tak nevyzerá. Čo vy na to? Mám to ponúkať takto, alebo radšej nefarbené? Cena nefarbených by bola 2€ za 10 kusov, pri farbených by to vychádzalo 2€ za 5 kusov... Poraďte mi prosím, ďakujem ( @samba @igi @ivor ) Nerád by som totiž ponúkal niečo, čo by mi mohlo v budúcnosti "poškodiť" meno

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Nazdar. Osobne som za nenafarbené. Aspoň tak to budem chcieť od teba ja. Neviem ako ostatní.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@igi ďakujem za rýchlu odpoveď. Naozaj sa neviem rozhodnúť, ale Ty môžeš rátať s nefarbenými 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Naposledy čo som farbil námedzniky, tak čierne pruhy som robil pomocou čiernej fixky.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@igi to tiež nie je zlý nápad, musím vyskúšať. Bolo to v pohode? Nie je to veľmi lesklé alebo podobne? Môžem poprosiť nejakú fotku?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Odlesk som nejako neriešil, ale myslím si, že to nevyzeralo zle. S fotkou nateraz nedisponujem. Moduly sú odložené v skrini a tak skoro sa k nim nedostanem. Vyložené mám len traťové moduly, na ktorých občas niečo popracujem. Možno na nejakom staršom dokumentačnom zábere niečo nájdem. Momentálne sa ale venujem ozajstnej železnici.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@igi Nevadí, aj tak veľmi ďakujem za nápad. Musím to vyskúšať na pár kusoch. 👍 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@igi s tou fixkou je to skvelý nápad, je to omnoho lepšie (na fotke sú také "podfúknuté" opravené fixkou narýchlo) ale viac som naklonený na predaj nemaľovaných... Ešte som zvedavý na názor ostatných. Ešte raz ďakujem Igi

IMG 20221204 080104

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Keď môžem, rád pomôžem (poradím). 🙂 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@igi to sa vždy cení. Ešte raz vďaka

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@marek 

...tak po prezretí fotiek musím skonštatovať, že podfúknutie je pre mňa osobne príliš veľké na to aby som to niekde použil ...

Pri detailných fotkách je vidieť aj vrstvenie materiálu, čo by mne osobne vadilo, nakoľko pri mojich 

home-made výtvoroch to nemám a čo sa týka farbenia, tak požívam farby Vallejo a maľujem takéto

detaily len obyčajným modelárskym štetcom, napr. ITALERI 00.

Ak to vrstvenie nie je viditeľné z cca 20-25cm, tak by to bolo v pohode, neviem, či to robí makrofotka,

ale na fotkách je dosť viditeľné, čo by mne osobne prekážalo...

 

Takto vypadajú moje ručné výtvory...

P1040799

Držím palce v ďalšej tvorbe.

Ivor

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@ivor už som sa rozhodol, že budú predávané nefarbené, aj keď Ti moja otázka unikla, aj tak ďakujem. Vrstvenie materiálu robí makro fotka, nakoľko ide o 0,05mm rezinove vrstvy, bežne to nie je vidieť o nič viac ako na ostatných výtlačkoch.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Aj takto sa dá premýšľať nad ďalším vozňom, ktorý by mohol ísť do výroby, nakoľko jeden už je v predaji, ďalšie dva sú tesne pred dokončením a uvedením na trh. 

Ďalší by som chcel urobiť nejaký osobný z 2-3 epochy, nejaké nápady? 

IMG 20221210 164347

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Keďže je víkend a ja som už dávno nič pre seba neurobil (modelárske), tak som si začal kresliť pojazd na odliatok Čmeliaka, ktorý mi zohnal @samba - ďakujem 🙂 Je to prispôsobené na použitie dielov z pojazdu starého Piko "šrotového" modelu, teda dvojkolia, ozubené kolieska a podobne. Zatiaľ len začiatok, ešte vymyslieť uchytenie šnekov, motora... a mnoho ďalšieho. Uvidíme, ako to dopadne 🙂 ale predpokladám, že v pohode, keďže to bude tlačené z ABS like rezinu

pojazd3
pojazd2
pojazd1

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Darček na poslednú chvíľu? Riešenie je tu: https://netbis.sk/modely/kategoria-produktu/darcekove-kupony/ 🙂

10eur page 001
25eur page 001
50eur page 001

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
vianoce2022netbis

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
Z dôvodu veľmi nízkeho záujmu o modely vozňov ukončujeme výrobu polostavebníc. Náklady na výrobu totiž prevyšujú záujem modelárov, preto pokiaľ niekto ešte má záujem, tak posledné kusy na sklade tu: https://netbis.sk/modely/?s=talbot&post_type=product a zopár kusov ešte na sklade partnerského eshopu https://www.nfmodely.sk/index.php?route=product/search&search=talbot
Ďakujeme za pochopenie a želáme všetko dobré do Nového roku

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

To nie je veľmi potešujúca správa, ale rozumiem tomu.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@igi vieš, nie som taký "super" výrobca ako Roco a podobne, ľudia na začiatku prejavili záujem, ale skutočnosť a hlavne objednávky vravia úplný opak. Na začiatku sa predalo niekoľko vozňov Talbot, ktoré si ľudia priamo žiadali a tým to skončilo. Pritom ceny polostavebníc boli podľa mňa úplne v pohode, nakoľko som bral do úvahy, že tam nie sú dvojkolia, kinematiky a podobne, ktoré si modelár musí dokúpiť a teda tam sa cena postaveného modelu opäť navyšuje. 

Mám posledný vozeň na sklade, v mierke TT (ak by si mal záujem 🙂 ) a iné už nebudem robiť. Je tam naozaj veľa faktorov, už len vývoj vozňa stojí veľa peňazí (čas, materiál, energie) kým je to všetko ako má byť. Pri tlači bývajú aj "nepodarky", ktoré cenu opäť navyšujú a keď som si to zrátal, tak na vozňoch som v hlbokom mínuse. Samozrejme doplnky na koľajiská, náklady na vozne, detaily a podobne budú stále, o tie je záujem, tam plánujem aj rozšíriť o množstvo nových produktov. 

Ďakujem všetkým za pochopenie, za Vaše objednávky, za Vašu podporu a želám Vám všetko dobré do Nového roku

pf2023

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nečakal som takú odozvu od modelárov, akú som dostal po zrušení ponuky polostavebníc vozňov, preto som sa rozhodol ich do ponuky znovu zaradiť. Ďakujem za Vašu priazeň a teším sa na Vaše objednávky a našu spoluprácu. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... plne chápem tvoje obavy z nezáujmu modelárov o tvoje polostavebnice. Teraz napíšem svoj názor a možno ani ty sám a možno aj iní modelári so mnou nebudú súhlasiť, ale napriek tomu si to dovolím. 3D tlač z materiálu ako je rezin je v železničnom modelárstvo ešte veľkou novinkou a naši modelári len opatrne pristupujú k takýmto novinkám. Netreba im to zalievať. Navyše v tejto pohnutej, krízovej dobe ide modelovanie trochu nabok, lebo ľudia riešia dôležitejšie, až by som povedal existenčné veci. Niektorí modelári možno dorábajú začaté stavby modelov a po tvojich polostavebniciach siahnu pozdejšie. Viem, že si sa vytrápil s kreslením, dolaďovaním a tiež s výberom správneho rezinu. Teraz to máš už dobre vychytané a máš pripravené ďalšie polostavebnice vagónikov z čias ČSD. Tým chcem povedať, že rozhodnutie o skončení produkcie polostavebníc bolo trochu unáhlené. Chcel by som ešte objasniť jednu dôležitú skutočnosť, ktorú si asi každý neuvedomuje, že pri tlači sa vždy podaria nejaké nedokonalé výtlačky, ktoré nie sú perfektné a aj táto skutočnosť ti navyšuje náklady. Ale viem a poznám ťa, že sa len tak nevzdávaš a verím, že aj takéto skutočnosti ti nezoberú chuť produkovať tieto polostavebnice. My sme v kontakte viac ako iní modelári a viem že máš v hlave ďalšie nápady na zaujímavé polostavebnice vagónikov a bola by večná škoda  ich pre našich modelárov nevyvynúť a nevyrobiť. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem za Tvoje slová, či už tu, alebo aj telefonicky, veľmi mi pomáhaš, či už dobrými radami, pri realizácii nápadov, predaji ale aj morálne. Cením si to a neboj, viem, že si sa naskladal dosť "overovacích" výtlačkov a "nepodarkov", určite budem na Teba myslieť aj so skutočnými predajnými verziami. Ešte raz ďakujem. 😎 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 9 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá