Novinky v našej pon...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky v našej ponuke z 3D tlače

285 Príspevky
4 Užívatelia
123 Likes
3,671 Zobrazenia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

@marek od takého vozňa už nie je ďaleko k Sh s teleskopickou oblúkovou strechou.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@igi aký to je? Nedarí sa mi to nájsť

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

@marek

564773222 3 31 Shimms L

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@igi aha, už viem. Nie zlá predloha, nájdem si k tomu výkresy a je možné, že v budúcnosti bude... Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Testovacie výtlačky tankov VT-34 a T-34T dopadli na výbornú. Je to trochu piplačka namaľovať, ale výsledok podľa mňa stojí za to. V ponuke budú v mierkach H0 a TT, budú sa predávať nefarbené. 

h0 vt34 1
h0 t34t 1
h0 vt34 5
h0 vt34 4
h0 vt34 3
h0 vt34 2
h0 t34t 3
h0 t34t 4
h0 t34t 5
h0 t34t 2
h0 vt34 t34t

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Momentálne už tlačím ďalšiu zaujímavú novinku v mierkach H0 a TT, ide o posunovací vrátok. Bolo (a možno ešte stále niekde je) to používané na vlečkách na posúvanie nákladných vozňov počas nakládky. Už čoskoro budú v eshope, dodávané budú farbené. 

002
001
003

A tu je predloha...

IMG 8879
IMG 8876
IMG 8878
IMG 8914
IMG 8896

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Nie je to síce naša novinka, ale pracujem na vozni Pao od firmy Bramos. Je to jeden z viacerých vozňov v rámci jednej zákazky. Tieto Bramos stavebnice mám rád, dobre sa s nimi pracuje a dá sa na nich pekne "vyšantiť". Tento bude mať jemnú patinu... 

IMG 20221114 180738

Mimochodom, ja mám 4 vozne Pao a ani jeden nemá popisy, keďže nie sú často dostupné. Pri tomto vozni som mal šťastie a popisy som zohnal, boli posledné v ponuke. Druhý je už na ceste, ten má ale tampoprint 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

"Zákazka" pre kamaráta @samba - wash ešte nie je suchý na fotkách. Mierka TT 

IMG 20221120 163129
IMG 20221120 163117

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... Ty si neskutočný, len chvíľu som tu nebol a toľko si toho postíhal pre nás na zimné modelovanie, kedy máme viac času na naše hobby ako v lete. Tie vyprosťovacie tanky vyzerajú famózne a už sa teším, keď ich budem vidieť v skutočnosti. Veľmi pekne ďakujem, že si mi ich aj namaľoval a napatinoval. Tým si mi ušetril kopec práce. 

Ten posunovací vrátok vidím po prvý krát, ale má svoje opodstatnenie a zmysel. Verím, že si modelári aj tento detail osvoja. Ja už teraz rozmýšľam, kde mu nájdem miesto. Možno na píle, alebo v kameňolome. Parádny nápad. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba ďakujem. Ten posunovací vrátok nebol môj nápad, v skutočnosti som ani nevedel, že také niečo existuje. To je podnet jedného modelára, ktorý mi poslal aj viacej detailných fotiek a teda pokiaľ si niečo objedná, tak mu pár kusov pošlem ako odmenu za jeho fotky a skvelý nápad. 

Balíček už máte na ceste, daj mi potom vedieť prosím, či je to všetko ok. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 
Publikoval: @marek

@samba ďakujem. Ten posunovací vrátok nebol môj nápad, v skutočnosti som ani nevedel, že také niečo existuje. To je podnet jedného modelára, ktorý mi poslal aj viacej detailných fotiek a teda pokiaľ si niečo objedná, tak mu pár kusov pošlem ako odmenu za jeho fotky a skvelý nápad. 

Balíček už máte na ceste, daj mi potom vedieť prosím, či je to všetko ok. Ďakujem 🙂

Ahojte!  Existuje aj posun traktorom, prípadne tzv. teležkou. (diaľkovo ovládaným el. rušňom so zberačmi z bočnej troleje.)


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@igi no vidíš, to som tiež nevedel, ďakujem za info 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďalšia novinka v ponuke, zatiaľ v mierke TT, ale už za pár dní aj v H0... Prestavníky výhybiek predávané v sade 2 kusy - každý v inej polohe

https://netbis.sk/modely/produkt/prestavnik-vyhybky-sada-2-kusy-tt/

tt prestavniky vyhybiek

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... znovu duchaplný detal na naše koľajiská. Ide ti to ako pomasle. Je vidieť, že rozumieš tomu čo robíš. 


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba ďakujem. Už pracujem aj na H0 verzii, tu na fotke sú zatiaľ surové, v skutočnosti som už začal aj s farbením... Možno zajtra pribudnú v eshope, vydá mi 12 sád po 2 kusy 🙂

IMG 20221129 145511

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Tak prestavníky výhybiek - makety, už aj v mierke H0

https://netbis.sk/modely/?s=v%C3%BDhybky&post_type=product

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Práve tlačím asi najjednoduchší 3D návrh, aký som kedy kreslil, výhybkové námedzníky v mierkach H0 a TT... len farbenie bude treba premyslieť, aby to dobre vyzeralo...

namedzniky

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Premýšľam, či ich budem vôbec farbiť, sú drobné a je ich až 160 kusov z jednej várky (po 80 kusov v každej mierke). Navyše som našiel na internete rôzne farebné schémy, čo vy na to?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Aktualizácia námedzníkov: skúšobne som nafarbil pár kusov, ale nebolo to dobré. Ručne nemám šancu nafarbiť všetky rovnako, aby boli pekné, takže námedzníky nebudú, alebo ak budú, tak nefarbené. Kto bude chcieť, tak si kúpi, kto nie, tak si nekúpi. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Netreba farbiť. Veď sme nejakí modelári. Toto musí zvládnuť každý z nás.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@igi vlastne máš pravdu. Každý modelár by to mal zvládnuť bez najmenších problémov. Ono to nie je zložité niečo, len je toho veľa kusov a ručne je ten problém, že tie čierne pruhy nebudú nikdy pekne rovnako namaľované. Ešte skúsim zajtra jeden pokus s maskovaním a airbrushom a uvidíme... Ďakujem za Tvoj názor, cením si to

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
 Igi
(@igi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 99
 

Na svoj projekt PLEŠIVEC ich budem potrebovať neúrekom. Nejaké už mám zadovážené od iných výrobcov. Doplním ich potom ešte z tvojej produkcie.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Zákazkový tank VT-34 v mierke TT... zajtra po vyschnutí farby ešte ľahká patina...

IMG 20221201 175711
IMG 20221201 175759
IMG 20221201 175808
IMG 20221201 175742

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@marek 

čo sa týka tých námedzníkov, myslím, že vypadajú celkom dobre. Ja si tie moje vyrábam sám a to nemám ani 3D tlačiareň. Farbím ich ručne štetcom, mojimi obľúbenými farbami Vallejo a myslím, že aj keď nevypadajú profesionálne, nemali by nikoho "uraziť"....

Takže ich kľudne môžeš predávať ako polotovar, modelári si ich určite bez problémov farebne upravia, ako aj akékoľvek iné doplnky k trati, ako sú kilometrovníky, upozornenia na pískanie, značenia stúpania/klesania trate atď.....

Držím palce a prajem pekný víkend.

Ivor

P1040799 WW

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@ivor ďakujem za odpoveď. Vyzerá to tak, že to tak aj bude... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 8 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá