Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Popisy

116 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
16.8 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Určite by sa nejaký ten Komárek našiel v leptanej stavebnici a popisy nie sú žiadny problém.

Aj to by bolo riešenie, ja som ale myslel mne dostupné a teda aj pre mňa bezplatné technologické postupy... veď vieš, o čom hovorím... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Určite by sa nejaký ten Komárek našiel v leptanej stavebnici a popisy nie sú žiadny problém.

Aj to by bolo riešenie, ja som ale myslel mne dostupné a teda aj pre mňa bezplatné technologické postupy... veď vieš, o čom hovorím... 😉

Vie, viem, ale snáď keď pôjde všetko ako chceme, taj aj leptaná stavebnica bude pre teba dostupná. No čas ukáže a netreba ešte predbiehať.


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek pozeral som na to tvoje ovladanie rýchlosti vlakov pomocou arduina.Celkom sa mi to pozdáva,len problém bude ten plošak.Inač osadzovanie súčiastok to zvládnem. 😉
Chcel by som spraviť aj to ovladanie polohu výhybiek s označením polohy. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ahoj Hudi. Ono to nie je až taký problém, ako to vyzerá. Ja mám takto urobené ovládanie v dioráme, dokonca takto idem ovládať celé koľajisko, asi 2 okruhy - hlavná trať a lokálka. Výhybky elektrické sa dajú pomocou arduina tiež, ak sú elektrické, tak cez relátka, pretože arduino nevie pracovať so striedavým prúdom, navyše z výstupu máš iba 5V a 40mA maximálne. Preto relátka. Manuálne výhybky som riešil cez servá klasické modelárske. O tom by sme vedeli pokecať. Ak sa budeš chcieť popýtať a prípadne niečo poradiť, kľudne vytvor novú tému v kategórii Elektronika na modelovom koľajisku: http://marek-vlaky.eu/index.php/forum/elektronika-na-modelovom-kolajisku
Ináč to pulzné ovládanie som robil pre Sambu, ako aj pre Statusáka, ten to ale ešte nemá doma... 🙂 Ten to má ako darček - prekvapenie odo mňa (Statusák, ak to čítaš, tvár sa potom prekvapene) 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Presne tak cez reladka a arduin.Arduin bude ovládať tie relátka. :woohoo: No ta nová téma bude celkom fajn.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ok. Potom kľudne napíš, ale naozaj prosím vytvor potom novú tému v tej kategórii, nech si to tu nerozhadzujeme všade v iných témach... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Viem, že sme spolu volali, ale ešte raz ďakujem za super popisy na autobus. Sú naozaj skvelé a kvalitné, veľmi dobre sa s nimi pracuje. Ešte raz vďaka.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Viem, že sme spolu volali, ale ešte raz ďakujem za super popisy na autobus. Sú naozaj skvelé a kvalitné, veľmi dobre sa s nimi pracuje. Ešte raz vďaka.

Niet za čo ďakovať.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Mám zopár nápadov na popisy, niektoré sú síce Tvoje, ale prečo nenapísať:
logá družštiev alebo niečo podobné
aršík s ŠPZ na osobné automobily - viac (napríklad 10) rôznych značiek na jednom aršíku
aršík s ŠPZ na nákladné automobily - viac rôznych značiek na jednom aršíku
ceduľky na osobné vagóny zo smerom trasy - Slovenské mestá - mám na mysli tie ceduľky biele na boku vagónov, neviem presne ako sa im hovorí...
Popis na dedinské domy, ako bývali voľakedy pomaľované rôzne staré chalupy, napríklad jeleň namaľovaný na štíte alebo rôzne ornamenty, ako napríklad na fotkách - to by mohlo byť zaujímavé pre oživenie starých domov na dedinách...
To len také nápady, čo by som napríklad ja osobne privítal... je to na uvážení, ale myslím si, že určite viacerí modelári by takéto niečo chceli...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: aj ja zapisujem nápady, ale nedá sa všetko naraz. V apríli opäť určite pribudnú nové popisy. Inak tie ornamenty by určite privítal aj Dedo na tú jeho pivničku - vinný (nevinný) sklípek. No nebránim sa ničomu. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

no veru áno - to by šlo niekedy v budúcnosti vyskúšať.... dobrý nápad, vidím, že vás to chytilo riadne za pačesy

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

no veru áno - to by šlo niekedy v budúcnosti vyskúšať.... dobrý nápad, vidím, že vás to chytilo riadne za pačesy

To ešte budeš kukať, čo všetko bude (dúfam), nápady sú stále, ale bude aj nová téma čoskoro, kde budete môcť dávať svoje nápady a ktoré budú zaujímavé tak tie sa budú realizovať. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

no veru áno - to by šlo niekedy v budúcnosti vyskúšať.... dobrý nápad, vidím, že vás to chytilo riadne za pačesy

To ešte budeš kukať, čo všetko bude (dúfam), nápady sú stále, ale bude aj nová téma čoskoro, kde budete môcť dávať svoje nápady a ktoré budú zaujímavé tak tie sa budú realizovať. 😉

Už je to na spadnutie, už čoskoro dovidenia v novej téme !!! 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Už je to na spadnutie, už čoskoro dovidenia v novej téme !!! 👿

Už je to takmer tu.... už odpočítavajte hodiny a minúty... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Napadlo ma ešte niečo, hodili by sa napríklad aj popisy na zastávky ČSAD, prípadne MHD. Mám na mysli tie kruhové logá na vrchu ako aj naznačené cestovné poriadky. Lebo nie je taký veľký problém vyrobiť zastávku, ale ju dodetailovať. To isté napríklad staničné hodiny a podobne. Čo myslíte, stálo by to za to? Ja myslím že áno, a to vo všetkých mierkach. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Napadlo ma ešte niečo, hodili by sa napríklad aj popisy na zastávky ČSAD, prípadne MHD. Mám na mysli tie kruhové logá na vrchu ako aj naznačené cestovné poriadky. Lebo nie je taký veľký problém vyrobiť zastávku, ale ju dodetailovať. To isté napríklad staničné hodiny a podobne. Čo myslíte, stálo by to za to? Ja myslím že áno, a to vo všetkých mierkach. 😉

Jasná vec, vono je toho na mraky, čo by sa dalo... nápadov bude hafo - postupne, aby sme to stačili spracovávať... 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No a keby si počul Norbi, aké mal ešte nápady po telefóne, by si odpadol... Ak sa to všetko bude realizovať, tak sa teším... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Oslovím môjho dvorného obtiskára a uvidíme čo do apríla zvládneme. Určite niečo nové pribudne pre našich modelárov a znovu rýdzo Slovenské. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA a MAREK:
držím palce hlavne s výdržou a trpezlivosťou, nakoľko úspech sa dostavuje vždy o niečo neskôr, ako by si každý želal, obyčajne je to až vtedy, keď to človek už takmer nečaká. Tým chcem povedať, že všetko chce svoj čas.
A z tých dedových nápadov by som si hneď vedel vybrať. Smerové tabule si vyrábam sám, ale samozrejme privítal by som hotové, ale aj EČ vozidiel ( najmä tie LC ), patníky k ceste, drevené palety ap.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

SAMBA a MAREK:
držím palce hlavne s výdržou a trpezlivosťou, nakoľko úspech sa dostavuje vždy o niečo neskôr, ako by si každý želal, obyčajne je to až vtedy, keď to človek už takmer nečaká. Tým chcem povedať, že všetko chce svoj čas.
A z tých dedových nápadov by som si hneď vedel vybrať. Smerové tabule si vyrábam sám, ale samozrejme privítal by som hotové, ale aj EČ vozidiel ( najmä tie LC ), patníky k ceste, drevené palety ap.

Ďakujeme Ivor, dúfam že sa to všetko podarí podľa predstáv a plánov. Čo sa týka tých popisov, tak to je Sambova kompetencia, čo sa týka laser cut tak jeho ale aj moja. Takže nápady sú určite vítané, ale treba myslieť aj na to, že sa bude robiť hlavne to, o čo by mohli mať aj iní modelári záujem. 😉 Samba určite so mnou súhlasí. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Laser cut je teraz veľmi moderná technológia v modelárstve. Sotriment stavebníc je veľmi široký. Nemalo by význam robiť niečo čo tu už je. Preto sa snažíme s Marekom prísť s niečim čo tu chýba. Ale tak ako píše Marek a to s ním plne súhlasím, musíme začať s tým o čo modelári majú záujem. A ešte všetci dobre vieme čo hýbe svetom (aj modelárskym) CENY !!! Tu tiež treba vedieť nájsť rozumný kompromis.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Prajem šťastnú voľbu v ponúkanom sortimente. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Napadlo ma, ktovie aký úspech by mali dopravné značky? Stálo by to za to?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek asi hej.Veď aj to treba na koľajisku.Dali by sa robiť napriklád take zvodidla ie okolo cesty? :side: Tie zvodidla by sa hodili Dedovi k tomu vijaduktu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek asi hej.Veď aj to treba na koľajisku.Dali by sa robiť napriklád take zvodidla ie okolo cesty? :side: Tie zvodidla by sa hodili Dedovi k tomu vijaduktu.

Zvodidlá by tiež neboli problém, ale tie by som riešil skorej Laser Cut ako popismi.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá