Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Popisy

116 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
16.7 K Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Samba a na eNkárov nemyslíš? no hamba ti 🙁 ...
to dokedy budem musieť po dedovom enku jazdiť s V100, ha? 😆

Dedo,ja ti odpoviem presne,ze doked budes jazdit V 100Dovtedy,kym na jej pojazde neoavis trebárs okuliarik alebo zamracenu 😆 Ale vazne,nemaj obavy ked nieco potrebues,tak napis Sambovi,on ti to urcite splasi-ciiii?Samba,davam si dohomady vsetky popisy,tabulky ktore budem potrebovat,tak zhruba do konca juna by som si t u teba chcel objednat.o uy teraz napisem,bude toho dost. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Samba, ak sa to dá, tak pri mojej najbližšej objednávke by som chcel jeden ten H0 popis. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Vyzerá to super Samba. Škoda len, že na aršík nedal aj možnosť ČSD čísiel T476.1, alebo ešte bude aj také? U nás ich bolo síce asi iba 7-8, ale potešilo by... 😉
http://www.prototypy.cz/rady/745/745tx.htm

Marek: T476.1 bola predsa úplne iná lokomotíva. A to nehovorím len o inej farbe. To by nebolo dobré na jednom aršíku. To ak tak iný aršík, veď sa jedná o úplne inú mašinku. Aj keď ... ???!!! Možno je pravda niekde na pol ceste... Ale aj tak si myslím, že je to iná mašina. 😉

Samba, tento krát sa trochu mýliš, lebo V100, neskôr značená aj BR110 bola dodaná do ČSD najskôr ako T476.0, ale kvôli inej lokomotíve čoskoro preznačená na T476.1 a až potom na toto nové značenie. Pripojil som tam aj odkaz, prečo som si taký istý... Je to určite aj táto lokomotíva 😉 Ale nebolo to veľa kusov, možno preto Ťa to mýli 😉 🙂

Marek: viem o čom píšeš a mám to tak isto preštudované ako ty. Preto som tam uviedol, že pravda je niekde uprostred a tri bodky. Samozrejme, že je to presne tá istá lokomotíva,len prešla určitými úpravami, niečo jej odobrali, niečo opravili a trochu zmenili farbu. Ale presne amo píšeš je to tá istá lokomotíva.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Samba a na eNkárov nemyslíš? no hamba ti 🙁 ...
to dokedy budem musieť po dedovom enku jazdiť s V100, ha? 😆

Dedo: bude aj v N-ku slubujem. Len v N-ku už do obchodu neobjednávam, lebo v e-shope s N-kom končím. Ale pre dobrých kamarátov viem zabezpečiť aj N-kové veci naďalej.


   
OdpovedaťCitácia
Matej Masný
(@matej)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 8
 

Zdravím páni 🙂
Potvrdzujem, 745-ka je veľmi vďačný model na úpravu do súčasnej verzie ŽSR. Jedna v H0 bola pred časom aj u mňa, šlo však len o "hobby" úpravu (odlišnosti na hl. ráme rušňa, odlišnosti vo farebnej schéme atď) s doplnením čísla a označenia na kabíne, ktoré mi vtedy taktiež dodal pán Rosenauer. Teším sa z novej sady obtiskov, ďalšia úprava by už teda mohla byť pekne detailná, vrátane zdvojenia krémového "opasku" :cheer:
Ďalšie foto uvedenej "hobby" úpravy nájdete tu: https://www.facebook.com/H0models/posts/514687985388298


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Samba a na eNkárov nemyslíš? no hamba ti 🙁 ...
to dokedy budem musieť po dedovom enku jazdiť s V100, ha? 😆

Dedo: bude aj v N-ku slubujem. Len v N-ku už do obchodu neobjednávam, lebo v e-shope s N-kom končím. Ale pre dobrých kamarátov viem zabezpečiť aj N-kové veci naďalej.

Dobra sprava Samba-supeer.A chapem ta,co sa tyka eshopu.Je nas ako safranu,a ked sa nieco objavi v N-ku,myslim CSD ,tak sa to nepredava-toto ani ja nechapem. 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tak som teda preznačil lokomotívu BR110 na ŽSR - nehodí sa mi do epochy, ale je to naozaj krásny stroj a vďaka Sambovi som teda mohol urobiť túto úpravu. Popisy sú nesmierne kvalitné, naozaj sa s nimi skvele pracuje. Sú omnoho lepšie ako popisy od p.Jírana, vôbec sa netrhajú, nekrčia a celkovo dobre držia. Ale som mierne sklamaný z lokomotívy po jemnom nástreku lakom. Tá pôvodná farba lokomotívy sa správa nejako divne, toto sa mi s Piko lokomotívami ešte nestalo. Ako keby mierne rozpila tá červená farba do žltých pásov. Nie je to veľmi vidieť, ale nie sú tam tak ostré hrany ako predtým... A to som ozaj strekol iba jemnú vrstvu laku, ako vždy, aby som zafixoval popisy... :huh: Nuž, keď raz budem mať airbrush a budem to vedieť, tak príde na rad nový nástrek... 😉 🙂

A ako tak pozerám na fotky, tak som ledva vybral dve. Nejako mi už nedoostruje fotoaparát dobre, neviem čo sa deje. Má ledva 10 rokov a už začína blbnúť?... :huh:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

striekal si to lakom na vodnej báze ?
... a čo tak to rozpitie využiť na patinu ?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

striekal si to lakom na vodnej báze ?
... a čo tak to rozpitie využiť na patinu ?

Áno dedo, lak používam stále ten istý, akrylový. Preto ma to prekvapilo. Aj mňa napadlo to mierne napatinovať, nie je to zlý nápad. Popozerám nejaké fotky a niečo s tým urobím 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Marek: ty si neskutočný !!! Iba včera ti prišiel balík odo mňa a ty už máš preznačenie hotové. Pekne sa ti to podarilo. Trochu škoda, že sa ti to stalo s tými pásmi okolo lokomotívy. Patina je úplne na mieste, aj keď je pravdou, že táto lokomotíva ešte na sebe žiadnu patinu nemá, Je ešte stále krátko po kompletnej oprave. Ale o chvíľu už bude patina aj na origináli.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ďakujem Samba. Veď práve, ani originál nebude večne nový... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Som sa dnes zabával s popiskami ba čmeliaka. Konkrétne som použil popisky 770 059 zssk cargo ktoré mi dávnejšie dal Samba vyrobiť u pána rosenauera. Musím povedať, že som sa s nimi veľa natrapil. Ako prvé som ich riadne prelakoval aby sa tlač neodrala ako sa mi stalo na iných popiskoch od neho(veľmi slabo tam držia písmená) a potom začal jednotlivé popisky osadzat rovnako ako všetky ostatné popisky na iných modeloch.. Tu ma čakalo prvé prekvapenie keď po zaschnutí sa popisky začali stáčať a šuveriť.. A ani opätovné namočenie a zarovnanie nepomohlo.. Takže prišiel na rad humbrol decalfix ktorý vypína popisky a v podstate ich lepí.. Zo začiatku bolo opäť všetko fajn a keď boli popisky skoro suché tak začali vráskavieť čo ma opäť zaskočilo lebo sa mi to nikdy nestalo.. Takže nakoniec som musel popisky najprv natrieť decalfixom, narovnať ich a potom následne pretrieť vodou a do sucha utrieť.. Nikdy sa mi toto ešte nestalo aby som sa tak trápil s popismi.. A posledná vec čo ma zaujala je fólia na ktorej sú popisky tlačené.. Neviem prečo ale niesom schopný ju zalakovat aby sa neleskla a nebolo vidno okraje.. A to som už dal 3 vrstvy laku :huh:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tak toto ma zaskočilo. Ja od neho používam popisky už takmer všade a tento problém som nikdy nemal. Je to zvláštne. Ale ďakujem za radu čo robiť, ak by sa mi to stalo...

Ešte som zabudol, krásne modely B) :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
S tými popismi Ti teda neporadím, na to sú tu iní odborníci. Ale Čmeliaci sú to naozaj veľmi pekní. 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Veru Marek prekvapilo to aj mňa lebo sa mi nikdy takéto s popiskami nestalo ..no zase som o niečo múdrejší :cheer:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,ako som pisal v inom vlakne,nadviazal som spolupracu s Martinom Simkovicom,ohladne vyroby ,tlace popisov v N-ku.A musim napisat ,ze som max.spokojny.Ako prve Martin spracoval tirto typy:A,B,AB,Bc,Bda,WRrm,Bai,Bi,Ci,Eas,Vsa-a musim napisat ze su OK.Dokopal som sa k tomu,a niektore som naniesol na plastove tabulky,aby bola vidno,citatelnost popisov-a su skutocne super.Preto nasa spolupraca i pokracuje dalej,pripravujeme dalsie popisy,ktore budu k dispozici este tento mesiac.
Na foto,moje rychle nanesenie popisov,tak sa mi tam niekde i urobila bublina,ale musim napisat,ye som ich nanasal v celku,teda celoplosne,a nedoslo k roztrhnutiu popisov. Vsetky na foto
su v N-ku.Martin vsak hlavne robi TT,HO-tak ak mate zaujem,ma mozte kontaktovat.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 5 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá