Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Popisy

116 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
16.8 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Po dlhšom čase Vám prinášam nové popisy na ďalšie modely z vlastnej tvorby. Podarilo sa mi pre Vás modelárov doviesť popisy na parnú lokomotívu 422.025 ARCIVÉVODA KAREL (Malý býček) vo veľkosti TT (mierka 1:120). 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádherné, to by bolo super aj v H0... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
... jedného dňa by som si chcel takého krásavca postaviť aj ja.
zatiaľ sa budem pozerať aspoň na toho Tvojho.
Tak nech sa Ti darí ho dokončiť.
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Tak a ideme ďalej so špecialnymi obtiskami. Podaril sa mi husársky kúsok a už mám doma a onedlho budú aj v ponuke na mojom e-shope popisy na nákladné autá, autobusy, dodávky a osobné autá v službách Československých Spojov, ktoré za totality niesli uznačenie CS SPOJE. Aršík obsahuje 2x veľké logo CS SPOJE + 2x veľký nápis SPOJE + 1x Slovenské SPZ + 2x dva druhy najvyšších rýchlostí na nákladné auto, alebo autobus a 2x malé logo CS SPOJE + 2X malý nápis SPOJE + 2x Slovenské SPZ na osobné auto, alebo dodávku. Cena týchto aršíkov vo veľkosti H0 (mierka 1:87) bude 2,45€ a vo veľkosti TT (mierka 1:120) 2,00€. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

No a ak Vám TT pozitívnym chýbali popisy na autobusy a nákladné autá so Slovenskými SPZ, tak už nemusíte smútiť. Už ich mám tiež doma a onedlho sa objavia aj v mojom e-shope. Aršík obsahuje 4x logo ČSAD + 4x njvyššiu povolenú rýchlosť + 3x Slovenské SPZ. Cena aršíku bude 2,00€. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Matej Masný
(@matej)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 8
 

Páni, možno objavujem nos medzi očami, ale pre mňa skvelá novinka v H0 aj TT - výstražné pruhovanie na vodolepke, ktoré sa dá podľa potreby orezať.
Mám totiž rozpracovaného "Okuliarnika", ktorý by mal ísť do "Blonski" kabáta a takéto pruhovanie je na spodnej hrane pluhov. Rozmýšlal som ako to spraviť doma, no použitie takejto vodolepky sa javí ako čisté a rýchle riešenie.
Našiel som to na www.pojezdy.eu


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Páni, možno objavujem nos medzi očami, ale pre mňa skvelá novinka v H0 aj TT - výstražné pruhovanie na vodolepke, ktoré sa dá podľa potreby orezať.
Mám totiž rozpracovaného "Okuliarnika", ktorý by mal ísť do "Blonski" kabáta a takéto pruhovanie je na spodnej hrane pluhov. Rozmýšlal som ako to spraviť doma, no použitie takejto vodolepky sa javí ako čisté a rýchle riešenie.
Našiel som to na www.pojezdy.eu

No toto je dobré... a určite by sa mohlo dať nájsť aj v červeno-bielej. Toto riešenie ma nenapadlo... 🙂 Díky za radu

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Už ma napadlo, kto to ešte robí... http://bankovi.cz/
Majú rôzny sortiment, ale aj tieto popisy na pluhy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Páni, možno objavujem nos medzi očami, ale pre mňa skvelá novinka v H0 aj TT - výstražné pruhovanie na vodolepke, ktoré sa dá podľa potreby orezať.
Mám totiž rozpracovaného "Okuliarnika", ktorý by mal ísť do "Blonski" kabáta a takéto pruhovanie je na spodnej hrane pluhov. Rozmýšlal som ako to spraviť doma, no použitie takejto vodolepky sa javí ako čisté a rýchle riešenie.
Našiel som to na www.pojezdy.eu

... to je skvelý nápad. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Páni, možno objavujem nos medzi očami, ale pre mňa skvelá novinka v H0 aj TT - výstražné pruhovanie na vodolepke, ktoré sa dá podľa potreby orezať.
Mám totiž rozpracovaného "Okuliarnika", ktorý by mal ísť do "Blonski" kabáta a takéto pruhovanie je na spodnej hrane pluhov. Rozmýšlal som ako to spraviť doma, no použitie takejto vodolepky sa javí ako čisté a rýchle riešenie.
Našiel som to na www.pojezdy.eu

Mám to dať vyrobiť? 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Páni, možno objavujem nos medzi očami, ale pre mňa skvelá novinka v H0 aj TT - výstražné pruhovanie na vodolepke, ktoré sa dá podľa potreby orezať.
Mám totiž rozpracovaného "Okuliarnika", ktorý by mal ísť do "Blonski" kabáta a takéto pruhovanie je na spodnej hrane pluhov. Rozmýšlal som ako to spraviť doma, no použitie takejto vodolepky sa javí ako čisté a rýchle riešenie.
Našiel som to na www.pojezdy.eu

Mám to dať vyrobiť? 👿

No na Rosničku by s popismi bodli aj pruhy... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Matej Masný
(@matej)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 8
 

Bankovci to robia, ale ide len o tlač na bežný samolepkový papier. Nevyzerá to na prvý pohľad zle, ale je to hrubé. Samolepka na pluhu tak pôsobí pomerne umelo a nekopíruje detaily (napr. spodnú vypuklú hranu pluhu + úchytné skrutky, ktoré sú napr. na originálnych pluhoch Roco naznačené). Mám tieto samolepky doma. P. Banko mi písal, že sa to dá "odvrstviť", ale to odvrstvím aj lepiacu plochu. Bude to nutné čímsi lepiť, čo zas spôsobí prevlhnutie odvrstveného papiera a náchylnosť na trhanie. Práca tak bude veľmi ťažká s neistým výsledkom. Ideálne je to dať vyrobiť na vodolepku. Tá sa dá po nanesení, pomocou usadzovacieho roztoku, zmäkčiť a pekne skopíruje povrch. Bez problémov by to vedel vytlačiť (a aj graficky navrhnúť). p. Rosenauer, Samba asi myslel výrobu tam. Pán Banko neponúka tlač na vodolepku, aj keď pluhy má graficky pekne spracované.
Ja mám pôvodné pluhy Roco, ktoré majú zvislé čierno-biele pruhovanie. Potrebujem teda len doplniť priečne žlto-čierne pruhy na spomínanú hranu pluhu. Výsledok by mal potom vyzerať asi ako na prvej snímke. Prípadne pluh bez ČB pruhovania, len s bezpečnostnou hranou na snímke 2.
Inak tie čiernožlté pruhovania by mohli pekne zapasovať aj na hrany nakladacích rámp na koľajisku 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Bankovci to robia, ale ide len o tlač na bežný samolepkový papier. Nevyzerá to na prvý pohľad zle, ale je to hrubé. Samolepka na pluhu tak pôsobí pomerne umelo a nekopíruje detaily (napr. spodnú vypuklú hranu pluhu + úchytné skrutky, ktoré sú napr. na originálnych pluhoch Roco naznačené). Mám tieto samolepky doma. P. Banko mi písal, že sa to dá "odvrstviť", ale to odvrstvím aj lepiacu plochu. Bude to nutné čímsi lepiť, čo zas spôsobí prevlhnutie odvrstveného papiera a náchylnosť na trhanie. Práca tak bude veľmi ťažká s neistým výsledkom. Ideálne je to dať vyrobiť na vodolepku. Tá sa dá po nanesení, pomocou usadzovacieho roztoku, zmäkčiť a pekne skopíruje povrch. Bez problémov by to vedel vytlačiť (a aj graficky navrhnúť). p. Rosenauer, Samba asi myslel výrobu tam. Pán Banko neponúka tlač na vodolepku, aj keď pluhy má graficky pekne spracované.
Ja mám pôvodné pluhy Roco, ktoré majú zvislé čierno-biele pruhovanie. Potrebujem teda len doplniť priečne žlto-čierne pruhy na spomínanú hranu pluhu. Výsledok by mal potom vyzerať asi ako na prvej snímke. Prípadne pluh bez ČB pruhovania, len s bezpečnostnou hranou na snímke 2.
Inak tie čiernožlté pruhovania by mohli pekne zapasovať aj na hrany nakladacích rámp na koľajisku 🙂

Samba to určite vie dať vyrobiť, keď mu napíšeš, aké potrebuješ, prípadne pošleš fotky, tak to určite nebude pre neho problém. Ak ti nevadí trochu čakať, ale výsledok určite stojí za to. Aj pre mňa už vyrábal nejaké popisy a som nadmieru spokojný. Sú omnoho kvalitnejšie ako od pána Jírana a pracuje sa s nimi výborne. Ja chcem stavať slečnu z predpovede počasia v H0 a tiež si idem dať vyrobiť pruhovanie na pluhy a iné popisy. Vrele odporúčam. A ak vieš náhodou dopredu, aké ešte budeš potrebovať, tak Ti to ušetrí ďalšie čakanie v budúcnosti... B) 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

CHALANI: tie obtisky výstražných pruhov na hrany a aj na celé pluhy by určite nebol problém dať vyrobiť. Všetko by sa to dalo stihnúť do júna, kde by som to na burze aj osobne prevzal a doviezol na Slovensko. Len musím presne vedieť o aké výstražné pruhy by presne išlo, aby som ich dal presne vyrobiť. Budem u pána Rosenauera objednávať výrobu viacerých obtiskov na jún, tak by sme to júnovej zákazky vedeli dostať. Len dajte presné obrázky toho aké by ste si predstavovali a nevidím problém. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

CHALANI: tie obtisky výstražných pruhov na hrany a aj na celé pluhy by určite nebol problém dať vyrobiť. Všetko by sa to dalo stihnúť do júna, kde by som to na burze aj osobne prevzal a doviezol na Slovensko. Len musím presne vedieť o aké výstražné pruhy by presne išlo, aby som ich dal presne vyrobiť. Budem u pána Rosenauera objednávať výrobu viacerých obtiskov na jún, tak by sme to júnovej zákazky vedeli dostať. Len dajte presné obrázky toho aké by ste si predstavovali a nevidím problém. 👿

Ďakujem Samba, ja Ti určite budem písať ohľadom popisov na slečnu z Predpovede počasia ako aj kvôli tej pare 555, taktiež pre mlynček na kávu... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: výborne, že si pripomenul, budem to musieť zadať do výroby. Len potrebujem presne obrázok mašinky, ktorú chceš stavať a som presvedčený, že popisy budú identické a detailné.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: výborne, že si pripomenul, budem to musieť zadať do výroby. Len potrebujem presne obrázok mašinky, ktorú chceš stavať a som presvedčený, že popisy budú identické a detailné.

Stačí taký obrázok alebo nájdem aj ďalšie? Ešte raz ďakujem, teším sa už teraz 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Dnes mi prišla mailom potešujúca správa. Pán Rosenauer mi poslal ako budú vyzerať popisy na Vašich mašinkách na objednávku. Myslím, že sa máte (máme) na čo tešiť. Len keby toho času bolo viacej. Myslím, že kto si objednal svoju mašinku si tam nájde. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Super, vyzerá to naozaj dobre. Už sa teším na Rosničku a aj 310 s čiernymi tabuľkami. Tie budem chcieť. 🙂 vopred ďakujem...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: ak som dobre pochopil, tak na jednom aršíku budú obidve kombinácie týchto 310.0, aby si modelári mohli kombináciou vytvoriť jeden s týchto modelov. Chcem upozorniť na to, že z jedného sa nebudú dať vytvoriť dva modely. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: ak som dobre pochopil, tak na jednom aršíku budú obidve kombinácie týchto 310.0, aby si modelári mohli kombináciou vytvoriť jeden s týchto modelov. Chcem upozorniť na to, že z jedného sa nebudú dať vytvoriť dva modely. 👿

Aha, tak to bude ešte lepšie... Super. Teším sa na pekné modely. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Snažím sa aj keď neviem kde mi hlava stojí 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Trochu odbočím od témy, ale náhodou odliatok MUV69 v N-ku nerobí niekto? To by ma dosť potešilo. Taktiež by som mal záujem o drezinu Tatra, prípadne aj obe verzie ak sú v mierke H0. Ďakujem 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, pozerám Hekttora a on robí fotolept MUV69 v N-ku aj s prívesným vozíkom za dobrú cenu. Aj to by som bral, ak nie je odliatok (pripadne aj namiesto odliatku). Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: odliatok MUV v N-ku som ešte nevidel, že by niekto robil. Lept Hekttor robí a viem ho mať v e-shope, to nie je problém, ak ho má na sklade. Lepty od HEKTTORa budú totiž mojou prázdninovou novinkou v mojom e-shope, takže sa máte na čo tešiť. Už som v jednaní a vyzerá to na spadnutie. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá