Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Popisy

116 Príspevky
8 Užívatelia
0 Likes
16.7 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Ďakujem Marek za túto tému. Keďže aj ja tak trochu modelárčim viem, že po zostavení modelu so stavebnice (napr. vagóniku) by som ho chcel mať niečim výnimočný. Na trhu je už toho veľa, čo sa týka leptaných doplnkov, alebo dotvorenie modelu svojimi doplnkami, ale určite si nemalú pozornosť zaslúži aj popis. Viem, že v dnešnej dobe možného "tampontisku" hovoriť o dekáloch (obtiskoch, alebo ak chcete vodných nálepiek) sa niekomu môže zdať krokom späť, myslím, že opak je pravdou. Nič šikovnejšie a kreatívnejšie ako je dekál (obtisk) si neviem predstaviť. Samozrejme ak niekto vie urobiť krásny popis rukou, tak ten má po probléme. Tiež je mi známe, že je dostupných množstvo obtiskov (napr.Jíran, Parostroj, Detail, atď...) ale mať na svojom modely popis podľa svojej predstavy je niečo úplne iné, ako to má každý druhý, alebo tretí. Navyše mať modely vagónov v súprave a každý má rovnaké číslo, alebo model autíčka s tou istou ŠPZ (EČ), to tiež nie to pravé orechové. Trochu som využil moje kontakty na ľudí, ktorí sa mi snažia vo veľa veciach vypomôcť a oslovil som ich nech nám Slovenským modelárom trochu s touto problematikou pomôžu. No a po týždňoch spolupráce a vzájomných komunikácií sa podaril nejeden husársky kúsok. Proste svitá aj nám Slovenským modelárom na lepšie časy čo sa týka popisov na Naše modely. Ak vás zaujíma táto téma, oplatí sa sledovať toto vlákno a možnými postrehmi, alebo požiadavkami vytvoriť zaujímavé popisy na modely v správe ČSD, ŽSR, ZSSK, ZSSKC a v neposlednej rade aj popisy modelov motorových vozidiel v jednotlivých epochách Československa. Novinky už na seba nedajú dlho čakať 😉 .


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Samba, nakoľko sa poznáme osobne, viem čo máš na mysli a videl som popisky, ktoré dokážeš zohnať a ponúknuť Slovenským modelárom. V čechách je to ľahšie, ale naše popisky, ako napríklad naše ŠPZ a podobne je problém zohnať. A keďže toto je fórum na podporu modelovania a teda účel je pomôcť modelárom, ktorí si chcú postaviť alebo upraviť svoje modely, dovolím si pridať jeden odkaz: http://nfmodely.sk/index.php?route=product/category&path=76_153

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ešte som chcel dve veci, za prvé, Samba, ospravedlňujem sa, ale Tvoj príspevok bol vymazaný poruchou na servery, ktorá už bola odstránená a druhá vec, chcel som ešte uverejniť popisy kúpené na uvedenej stránke. Takže kuknite foto, podľa mňa sú skvelé a pekne dotvárajú model od Bramosu.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Veselého Valentína prajem všetkým zaľúbeným. Včera som naznačil niečo o popisoch, ktoré sú nevyhnutné na dotvorenie svojho modelu zo stavebnice. Tak teraz už vecne. Mám pre Vás pripravený a už aj odskúšaný popis na vagón Daa-k v správe "ZSSKCargo" a bola už urobená aj dotlač označenia v správe "ZSSK". Tieto popisy sú v VI.epoche, vhodné pre stavebnice LPH, čiže v modelovej veľkosti TT (mierka 1:120). Na jednom aršíku sa nachádza popis na tri kusy týchto vagónikov (každý iné inventárne číslo) s možnosťou výberu zo šiestich domovských staníc BRATISLAV, NITRA, KOŠICE, ZVOLEN, LUČENEC a FIĽAKOVO. Ak by ste chceli vagónik v správe "ZSSK" tak je potrebné k danému aršíku dokúpiť ďalší počet dekálov (obtiskou) v tejto správe. Cena základného aršíku je 8€ (čiže jeden vagónik vychádza na 2,65€) a dokúpenie označenia "ZSSK" vyjde na 0,50€. V prílohe posielam náhľady obtiskou a aj obrázky už hotového modelu. Obtisky budú už čoskoro v predaji na http://nfmodely.sk/


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Skvelé Samba. vyzerá to dobre. Tieto vagóny sú jedny z mojich obľúbených. Škoda, že tie stavebnice nie sú dostupné/dostupnejšie aj v H0. Viem, že budem mať jeden taký v H0, ale tak aj keby som si sám postavil tak by som bol rád. Mimochodom, nerozmýšľal si nad tým, že predávať napríklad odliatky už aj s nejakými popismi ako sadu, resp. súpravu? To by bolo možno zaujímavejšie pre tých, ktorí nevedia kde zohnať popisy a nezáleží im až tak, aké depo budú mať. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Všetko je možné, ale zatiaľ ostanem pri tom, že kto chce kúpi si stavebnicu a možno popisy už má, alebo má stavebnicu a popis si vyberie z môjho obchodu. Ale nie je problém kúpiť u mňa aj stavebnicu+dekál (obtisk).


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Trochu som sa opäť snažil a v blízkej dobe prinesiem niečo aj pre tých, ktorí vyznávajú modelovú veľkosť H0 (mierka 1:87). Už cez tento víkend sa u mňa v e-shope objavia stavebnice z odliatkov autobus KAROSA ŠM11 a ŠL11. Marek má už prvý skúšobný kus postavený, len bojuje s tými zahnutými oknami. Autobus by nebol autobusom, keby nemal príslušné popisy. Zahryzol som sa do toho ako 👿 a v spolupráci s nemenovaným modelovým nadšencom sme vytvorili univerzálny aršík obtiskov pre autobusy a nákladné autá "ČSAD" so Slovenskými ŠPZ. Z jedného veľkého aršíka sa bude dať označiť 2x autobus a 1x nákladné auto. Potom je pripravený aj malý aršík z ktorého sa bude dať popísať jeden autobus, alebo jedno nákladné auto. Ak si však kúpite jeden veľký aršík a k tomu jedem malý aršík získate kombináciu popisov na 5ks automobilov. Cena veľkého aršíku bude 3€ a malého aršíku bude 1,50€. V prílohe náhľady ako budú dekály (obtisky) vyzerať. Tak H0-kári myslím, že sa máte na čo tešiť !!! :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Trochu som sa opäť snažil a v blízkej dobe prinesiem niečo aj pre tých, ktorí vyznávajú modelovú veľkosť H0 (mierka 1:87). Už cez tento víkend sa u mňa v e-shope objavia stavebnice z odliatkov autobus KAROSA ŠM11 a ŠL11. Marek má už prvý skúšobný kus postavený, len bojuje s tými zahnutými oknami. Autobus by nebol autobusom, keby nemal príslušné popisy. Zahryzol som sa do toho ako 👿 a v spolupráci s nemenovaným modelovým nadšencom sme vytvorili univerzálny aršík obtiskov pre autobusy a nákladné autá "ČSAD" so Slovenskými ŠPZ. Z jedného veľkého aršíka sa bude dať označiť 2x autobus a 1x nákladné auto. Potom je pripravený aj malý aršík z ktorého sa bude dať popísať jeden autobus, alebo jedno nákladné auto. Ak si však kúpite jeden veľký aršík a k tomu jedem malý aršík získate kombináciu popisov na 5ks automobilov. Cena veľkého aršíku bude 3€ a malého aršíku bude 1,50€. V prílohe náhľady ako budú dekály (obtisky) vyzerať. Tak H0-kári myslím, že sa máte na čo tešiť !!! :woohoo:

No a samozrejme týmto nekončím, mám pre Vás ešte v "rukáve" ďalšie "chuťovky". Je možné, že máte aj Vy nejaké nápady, čo by sa Vám v popisoch pri stavbe Vašich modelov zišlo. Tak sem s tým. Možno sa niečo podarí. Ako sa hovorí "Zázrak urobím ihneď a nemožné na počkanie". :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tak na to sa dosť teším. Dúfam, že mi nezabudneš odložiť jednu ŠM-ku.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Tak na to sa dosť teším. Dúfam, že mi nezabudneš odložiť jednu ŠM-ku.

Jasné, veď ty budeš mať tú česť vyskúšať to ako prvý a dúfam, že sa potom s výsledkom pochváliš. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tak to si píš, že sa pochválim. Nakoľko som doteraz maximálne spokojný s tovarom od Teba, tak Tvoj obchod budem naďalej odporúčať a urobím Ti takú reklamu... Ináč, rozmýšlal som, že sem na svojej stránke umiestnim aj Tvoj baner. Síce nemám rád reklamy, ale jedna nezaškodí...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Tak to si píš, že sa pochválim. Nakoľko som doteraz maximálne spokojný s tovarom od Teba, tak Tvoj obchod budem naďalej odporúčať a urobím Ti takú reklamu... Ináč, rozmýšlal som, že sem na svojej stránke umiestnim aj Tvoj baner. Síce nemám rád reklamy, ale jedna nezaškodí...

Nemám nič proti tomu, len aby som potom stíhal, už aj tak nejako nestíham, ale posnažím sa. :blink:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Neboj, Ty si šikovný a Lucka Ti pomôže 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Ako sa hovorí "do tretice všetko dobré", tak ešte prinášam aj tretiu novinku pre našich modelárov a to je dekál (obtisk) na označenie vozidiel Verejnej Bezpečnosti v rokoch 1957-1975, ktorý bol typický bielym pruhom s červeným lemovaním a modrým nápisom VEREJNÁ BEZPEČNOSŤ. Autá boli modrej farby. biely pruh sa tiahol od prednej časti až po zadnú časť automobilu a nápis bol na predných dverách. Aršík je urobený ako univerzálny s tým, že si každý modelár bude musieť upraviť (hlavne zadnú časť pruhu) podľa tvaru karosérie auta na ktoré ho bude aplikovať. Na jednom aršíku sa budú nachádzať vždy dve sady pruhov, jeden v Slovenskom jazyku a druhý v Českom (jeden aršík na dva autotomobily), ako to v tej dobe aj bolo. Tvar písmen je dodržaný presne podľa predlohy tej doby. http://nfmodely.sk/ Vám tento delák (obtisk) ponúkne už onedlho je pripravený ako v modelovej veľkosti H0 (mierka 1:87) tak aj v TT (mierka 1:120). Cena jedného aršíku bude 2,40€ H0 a 2.00€ TT. Tak nech máme pekné modely 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Vyzerá to naozaj dobre. Budem si môcť prerobiť moje VB na pôvodný modrý náter. Teším sa.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ja by som potreboval popisy na Bobinu s číslom E499.015, vrátane tých zelených pásikov medzi okienkami. Takéto niečo. Vedel by si mi to dať urobiť prosím, Norbi?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Ja by som potreboval popisy na Bobinu s číslom E499.015, vrátane tých zelených pásikov medzi okienkami. Takéto niečo. Vedel by si mi to dať urobiť prosím, Norbi?

Urobím čo je v mojich silách a zažeriem sa do toho ako 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ja viem, kiež by boli všetci obchodníci ako Ty... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Ja viem, kiež by boli všetci obchodníci ako Ty... :woohoo:

Čo a vari nie sú?! Každý obchodník len dovezie a zakúpi tovar, potom nahodí svoj rabat a predá: Také jednoduché NIE ??!! :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

To je síce pravda, ale väčšina obchodníkov predáva tovar, ktorý si myslí, že ľudia chcú, málokto predáva aj to, čo naozaj chcú. A Tvoje ceny sú tiež vynikajúce, aj keď verím tomu, že je ťažké ich udržať. Ja osobne Ti ďakujem v mene všetkých modelárov, hlavne tých s obmedzeným rozpočtom ako som aj ja. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Tak a nastal čas opäť na nejakú novinku. Určite ste postrehli, že som si tieto Vianoce trochu zamodeloval a potešil som sa s Komárkom http://samba-vlaky.eu/ako-som-si-postavil-komarka/ a okrem odliatkov, ktoré som doviezol a objavia sa v mojom e-shope, dal som vyrobiť aj popisy na tento krásny parný vozeň. Takže aj mňa na mojom komárkovi čaká posledné dolaďovanie. Ešte treba uvisť modelobú veľkosť. Takže jedná sa model vo veľkosti TT (1:120). V prilohe si môžete pozrieť ako popisy vyzerajú. Ich cena v mojom e-shope bude 4,90€. takže naďalej sa snažím ako 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pekne, ešte keby tak bola H0... 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Pekne, ešte keby tak bola H0... 🙁

... v H0 nie je a nemám zatiaľ ani prísľub. 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pekne, ešte keby tak bola H0... 🙁

... v H0 nie je a nemám zatiaľ ani prísľub. 🙁

Škoda, no. Ale nevadí, keď sa naštvem, tak si postavím vlastnú a aspoň popisy mi potom skúsiš zohnať, ak Ťa budem môcť otravovať. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
Topic starter  

Určite by sa nejaký ten Komárek našiel v leptanej stavebnici a popisy nie sú žiadny problém.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá