Doplnky vyrobené te...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Doplnky vyrobené technológiou LASER CUT

90 Príspevky
8 Užívatelia
6 Likes
6,730 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek: tak to budú pekné stavby, už to vidím ako sa budú vynímať na N-kovom Koľajisku. Paráda. :ohmy:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Marek: tak to budú pekné stavby, už to vidím ako sa budú vynímať na N-kovom Koľajisku. Paráda. :ohmy:

No to dúfam, že sa to podarí... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Petr Duštíra
(@dustifira)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 99
 

Taky přidám jednu právě dokončenou stavbu z Laser Cut.Jde o automobilovou váhu od Model Scene.Stavba jednoduchá,ale slušně propracovaná.Bude použita na kolejišti v místních Uhelných skladech...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Aj sem do tejto témy sa v Balassagyarmat niečo našlo. Budovy už aj u maďarských kolegoch modelároch zväčša v technológii Laser-cut. Posúďte sami. Mne sa tam naozaj celkom páčilo. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vidím, že naozaj bolo čo pozerať, ako si písal trochu inde. Ďakujem za krásne fotky 🙂 nádherných modelov

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

okrem toho hromozvodu na streche je to úplná bomba !!! :woohoo:
díky za to

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

okrem toho hromozvodu na streche je to úplná bomba !!! :woohoo:
díky za to

... neviem ako majú hromozvod na tom strážnom domčeku v reále, tak neviem posúdiť. Je to naozaj ako "päsť na oko", ale čo keď ho majú takto naozaj ?!:unsure:


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

Projekt pro kamaráda, osvětlovací stožár, komplet laser, LED jsou ze staré žárovky

IMG 20210713 214448 7
IMG 20210713 214547 1
IMG 20210713 215008 7

 

Z*


   
Ivor, Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, to je precízne, vyzerá to super. Musela to byť piplačka toto postaviť.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

@marek Naopak Marku, toto byl poměrně jednoduchý projekt. Asi nejnáročnější bylo vymyslet žebřík. Jelikož se nejedná o stavbu podle přesné předlohy, ale pouze o stavbu ve stylu jednoho stožáru tady u nás, tak nebylo nutné žádné měření a podobně. Konstrukce stožáru je laser-cut, plošina je kousek pocín plechu, zábradlí měď, žebřík je jednolitý díl vypálený do barevného papíru...

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office by som čakal, že zložiť už len tie strany stožiaru a tú oblú klietku rebríka v takej dĺžke a pri jemnosti štruktúry bola piplačka. Ale vyzerá to tak, že si veľmi dobre navrhol model v Coreli a teda to išlo lepšie, ako by som si myslel 🙂 Vyzerá to parádne

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
 

@marek Tak strany stožáru jsou nejprve "nabodovány" disperzí, í na místě je drží uhelníky a různé pravoúhlé předměty, pokud je vše v pořádku, spoj se prolije vteřinovým lepidlem. Žebřík je tvarová pomocí kulatiny Evergreen 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Zaza. ... tak ako už napísal Marek. Poriadne prepracovaný osvetľovací stožiar. Ja by som sa určite pustil do jednoduchšej verzie na jednom hrubom stĺpe a hotovo. Ale ty si iný modelár ako ja. Paráda. 


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

@marek pozeral som domčeky ktoré robiš tou technológiou.Most je perfektný.Fakt správne vymaľovať.Aj v H0 keď bude.....berem hneď.Robil si aj lavičky, tak ma napadlo....urobiť lavice do M131 alebo na privesný blm. a M152.Samba ich ma na predaj ako odliatky.Vyrobiť interiér.Pekne osvetliť vagón a perfekne to musí vyzerať.

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@jozef ďakujem. Nápadov mám v hlave milión, toľko vecí by sa dalo vyrobiť, len nemám vlastný laser. Toto som robil v škole, kde som pracoval, našťastie tam mám ale stále kamarátov, takže občas si môžem ísť niečo vypáliť alebo 3D vytlačiť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá