Doplnky vyrobené te...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Doplnky vyrobené technológiou LASER CUT

90 Príspevky
8 Užívatelia
6 Likes
6,839 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Takže som si urobil finálnu verziu mostu, ktorý bude použítý na Ocinovom N-ku. Prvé dve fotky sú pred patinou, druhé dve sú po patine...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek super :whistle: ten most je ako v skutočnosti.Kurnik prečo som moje koľajisko nezačal robiť ažteraz.Hneď by som si veci kupoval u Sambu. 😆 Bola by to iná káva.l


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek super :whistle: ten most je ako v skutočnosti.Kurnik prečo som moje koľajisko nezačal robiť ažteraz.Hneď by som si veci kupoval u Sambu. 😆 Bola by to iná káva.l

Veď môžeš, má v ponuke panely, je možné, že v budúcnosti rozšíri sortiment a to v dosť širokej škále. http://nfmodely.sk/index.php?route=product%2Fsearch&search=Bet%C3%B3nov%C3%A9+panely
😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek super :whistle: ten most je ako v skutočnosti.Kurnik prečo som moje koľajisko nezačal robiť ažteraz.Hneď by som si veci kupoval u Sambu. 😆 Bola by to iná káva.l

Veď môžeš, má v ponuke panely, je možné, že v budúcnosti rozšíri sortiment a to v dosť širokej škále. http://nfmodely.sk/index.php?route=product%2Fsearch&search=Bet%C3%B3nov%C3%A9+panely
😉 B)

Rozmíšľam,že si kúpim aspoň dva rodinné domy okolo toho hotela.Chcem tam spraviť oddychovú zónu.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
Topic starter  

Marek: tak som si našiel opäť trochu času a poriadne si prezrel tvoje nové návrhy a už aj hotové prototypy. Ten most je po úpravách už na dobrej ceste. vyzerá naozaj dobre a tá dĺžka mu pristane. Tiež som ho videl na fotkách umiestnený na tvoriacom sa koľajisku a je to naozaj veľkolepé premostenie celého údolia.
Ku lavičkám len tak ako sme debatovali cez telefón, vyzerajú naozaj dobre, ešte testy s postavičkami (v mierkach) nie len porovnanie s budovou (to môže skresľovať). Mne sa zdajú byť vysoké, ale to je problém hrúbky kartónu, ktorú budeme môcť v budúcnosti korigovať. Tieto lavičky s betónovými prefabrikátmi a drevenými doskami sú naozaj veľmi rozšírené už od IV epochy, takže uplatnenie týchto lavičiek je možné aj v najmodernejšej epoche. Úplný modelársky virtuóz (ako napr. Dedo) by určite dokázal každú latku inou farbou. Ale aj takto je to pekné a vierohodné. Takže je to zatiaľ naozaj super, a rozdielne hrúbky kartónu úplne vylepšia dojem týchto "maličkostí" na koľajisku.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

... Úplný modelársky virtuóz (ako napr. Dedo) by určite dokázal ...

Ty virtuóze jeden 👿 , keby ste vedeli ako sa ja trápim s obrázkami a koľko razy som už scel foťáky šmariť von oknom :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

... Úplný modelársky virtuóz (ako napr. Dedo) by určite dokázal ...

Ty virtuóze jeden 👿 , keby ste vedeli ako sa ja trápim s obrázkami a koľko razy som už scel foťáky šmariť von oknom :blink:

Dedo, Samba myslel farby latiek na lavičkách, nie fotky. Takže si si to asi zle prečítal. A foťák určite nevyhadzuj, alebo ak budeš chcieť, tak povedz kedy mám čakať pod ktorým oknom, pretože zrkadlovku som vždy chcel, aj keď tento môj superzoom je dobrý, zrkadlovka je na takéto zábery ako stvorená. V škole na odbore Grafik digitálnych médií majú zrkadlovky, aj som sa raz s jednou zabával a fotky, ktoré sa s tým dajú robiť sú úžasné. Ty ju máš dosť krátko, ale verím, že keď si na ňu zvykneš, tak Tvoje fotky budú rovnako dokonalé, ako Tvoje umenie modelovať. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Rozhodol som sa svoje stavebnice laser-cut ponúknuť aj iným modelárom. Postupne rozšírim ponuku stavebníc o rôzne zaujímavé stavby, doplnky koľajiska a podobe v mierkach N, TT a H0.
Na začiatok som kompletne upravil drevenicu, ktorá už aj stojí na mojom N-kovom koľajisku:

Táto a aj iné stavby a doplnky bude možné objednať cez ebay.com, priamo u mňa a pravdepodobne aj na stránke nfmodely.sk

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Rozhodol som sa svoje stavebnice laser-cut ponúknuť aj iným modelárom. Postupne rozšírim ponuku stavebníc o rôzne zaujímavé stavby, doplnky koľajiska a podobe v mierkach N, TT a H0.
Na začiatok som kompletne upravil drevenicu, ktorá už aj stojí na mojom N-kovom koľajisku:

Táto a aj iné stavby a doplnky bude možné objednať cez ebay.com, priamo u mňa a pravdepodobne aj na stránke nfmodely.sk

.......vidím, že továreň na modelovú železnicu postavila ďalšiu výrobnú halu.... obdivuhodné MAREK. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

.......vidím, že továreň na modelovú železnicu postavila ďalšiu výrobnú halu.... obdivuhodné MAREK. 😉

Ďakujem Ivor. Kreslím ako o dušu, za posledné dni som rozbehal 3 servery a ešte po večeroch modelujem niečo nezverejnené, na čo si musíte ešte pár dní počkať na článok... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

.......vidím, že továreň na modelovú železnicu postavila ďalšiu výrobnú halu.... obdivuhodné MAREK. 😉

Ďakujem Ivor. Kreslím ako o dušu, za posledné dni som rozbehal 3 servery a ešte po večeroch modelujem niečo nezverejnené, na čo si musíte ešte pár dní počkať na článok... 😉

... ja som za posledné večery stihol postaviť len jeden PC...
ale mám doma už tabuľku styroduru... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ináč, ak máte nejaké dobré nápady, čo by mohlo byť zaujímavé vyrobené touto technikou, kľudne napíšte, viac ľudí, viac nápadov 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ináč, ak máte nejaké dobré nápady, čo by mohlo byť zaujímavé vyrobené touto technikou, kľudne napíšte, viac ľudí, viac nápadov 😉

Pre laser-cut sú vhodné všetky námety kde sa mnohokrát opakujú rovnaké, spravidla malinké prvky, ktoré pri ručnom spracovaní nemôžu dosahovať významnejších kvalít. ( strechy so škrídľou, ploty, hrany sypaných nástupíšť, zámková dlažba na chodníky, rôzne okná a dvere pre budovy, domčeky, steny z dosiek vhodné na stavbu dreveníc, hospodárskych budov ap.....) 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Práve som si dokreslil jednoduchú dedinskú stanicu na Ocinove N-ko. Samozrejme v mierke N, názov bude Kopanice a je to jednoduchá poschodová budova s bytom na poschodí. Doplnky v podobe ozdobného obloženia rohov a okien bude zvlášť, taktiež ostatné doplnky. Ešte k tomu urobím skladisko.
Zatiaľ aspoň takto kuknite:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Práve som si dokreslil jednoduchú dedinskú stanicu na Ocinove N-ko. Samozrejme v mierke N, názov bude Kopanice a je to jednoduchá poschodová budova s bytom na poschodí. Doplnky v podobe ozdobného obloženia rohov a okien bude zvlášť, taktiež ostatné doplnky. Ešte k tomu urobím skladisko.
Zatiaľ aspoň takto kuknite:

... A MAREK znova tvorí. Pekné.
P.S.
Keď si všimnete slovenské stanice, nemyslím tie moderné, tak zistíte, že sa opakujú u nich rovnaké prvky a pri drobných úpravách je potom možné takúto stanicu univerzálne použiť pre rôzne úpravy. ( Takto vznikla aj moja Breznička )...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ďakujem Ivor za pochvalu. Plne s Tebou súhlasím, naša architektúra je jedinečná a opakujúca sa, preto táto stanica bude doplnená ozdobnými obloženiami rohov, okienok a podobne, ako má aj Tvoja Breznička. Táto ale bude biela s hnedými doplnkami... ako je to zvykom v tejto časti krajiny... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ďakujem Ivor za pochvalu. Plne s Tebou súhlasím, naša architektúra je jedinečná a opakujúca sa, preto táto stanica bude doplnená ozdobnými obloženiami rohov, okienok a podobne, ako má aj Tvoja Breznička. Táto ale bude biela s hnedými doplnkami... ako je to zvykom v tejto časti krajiny... 🙂

... len zopár príkladov na ilustráciu, ktoré som vložil do jednej fotky
sú tam stanice Neded, Breznička, Cinobaňa, Stará Kremnička a Revúca :

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Pekné, veľmi, práve som si uvedomil, že som dal strechu opačným smerom - po dĺžke, a okrúhle okienko na boky budovy... Ale to bude tým, že som vychádzal starou Štiavnickou stanicou...

Samozrejme s časťou mojej fantázie a miernym zjednodušením - ide o dedinskú stanicu, nie vyčačkanú mestkú... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ešte pár fotiek pre doplnenie:
Pôvodná stanica voľakedy a dnes:

Pôvodný akvadukt voľakedy a dnes (keď mám pravdu povedať, neviem presne, kde sa nachádza, ešte som ho nenašiel v skutočnosti:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Super Marek

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Super Marek

Vďaka dedo, ale to ešte nie je isté, že to bude super. Akurát kreslím sklad... 🙂
Čoskoro bude... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Už som si nakreslil aj sklad. Podľahu som dal drevenú, sklad je murovaný, má dvoje veľké dvere, jedny malé, jedno malé okno a dve veľké okná. Strecha škridlová... 🙂

Skoro som zabudol, šikovnejší modelár si určite s trochou fantázie urobí aj otvorené dvere... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK sklad máš pekný. Už aby bol namaľovaný a zlepený. Musí to byť radosť čokoľvek kresliť, keď vieš, že laser Ti to potom krásne presne vyreže vrátane najmenších detailov... 🙂

P.S.
Mám len taký návrh, tú škridľu by si mohol kresliť v pásoch, ktoré môžeš potom na seba prekladať. Strecha by vypadala plasticky...
Inak super. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

MAREK sklad máš pekný. Už aby bol namaľovaný a zlepený. Musí to byť radosť čokoľvek kresliť, keď vieš, že laser Ti to potom krásne presne vyreže vrátane najmenších detailov... 🙂

P.S.
Mám len taký návrh, tú škridľu by si mohol kresliť v pásoch, ktoré môžeš potom na seba prekladať. Strecha by vypadala plasticky...
Inak super. 😉

To je možné, ale ide o mierku N. Teda už by to bolo nerealisticky plastické. Keď si vezmeš, že hrúbka škridly je nejaké 2cm približne a toto je milimetrový kartón, tak by to nebolo ono. 20mm delene 160 je 0,125mm a to už nie je tak nutné. Ďakujem za radu a aj pochvalu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK sklad máš pekný. Už aby bol namaľovaný a zlepený. Musí to byť radosť čokoľvek kresliť, keď vieš, že laser Ti to potom krásne presne vyreže vrátane najmenších detailov... 🙂

P.S.
Mám len taký návrh, tú škridľu by si mohol kresliť v pásoch, ktoré môžeš potom na seba prekladať. Strecha by vypadala plasticky...
Inak super. 😉

To je možné, ale ide o mierku N. Teda už by to bolo nerealisticky plastické. Keď si vezmeš, že hrúbka škridly je nejaké 2cm približne a toto je milimetrový kartón, tak by to nebolo ono. 20mm delene 160 je 0,125mm a to už nie je tak nutné. Ďakujem za radu a aj pochvalu 🙂

tak to máš úplnú pravdu, neuvedomil som si, že je to v N-ku. Aspoň to máš jednoduchšie a pritom realistické. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá