Doplnky vyrobené te...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Doplnky vyrobené technológiou LASER CUT

90 Príspevky
8 Užívatelia
6 Likes
6,833 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Toto nebude pravidlom, ale chcem motivovať záujemcov o lasercut produkty ku kúpe panelov na: http://nfmodely.sk/index.php?route=product%2Fsearch&search=Bet%C3%B3nov%C3%A9+panely od ktorých záleží budúcnosť výroby v NFmodely.sk. Preto ak máte záujem o zaujímavé produkty v mierkach H0, TT a N, tak neváhajte. A tu je tá motivácia...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Som zvedavý, ako bude vyzerať postavený a nafarbený... a najmä v reale...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Som zvedavý, ako bude vyzerať postavený a nafarbený... a najmä v reale...

No to aj ja. Toto je ešte len prvá testovacia verzia, ešte tam chýbajú nejaké drobnosti ako napríklad zábradlie a tak, len na tie by som potreboval tenší kartón. Teda to bude až neskôr... 🙂 Ináč, toto je N-ko 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: netlač na pílu, všetko má svoj čas. postupujeme !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: netlač na pílu, všetko má svoj čas. postupujeme !!!

Netlačím, motivujem k nákupu... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Prvý prototyp mostu postavený. Ešte chýba zábradlie a krablovaný plech, ale to sa dorieši časom. Momentálne schne po nástreku farbou, zatiaľ sa pokochajte "surovým" mostom. Myslím, že je to už celkom v pohode, aj keď to bude chcieť ešte vychytať... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: vyzerá to naozaj dobre. Doriešime rôzne hrúbky kartónu a bude to. Možno by stačili tie oceľové spojky len na spodnej časti a ak na vrchnej časti tak myslím, že nemusia byť na úplných koncoch. alebo tam navrhnúť nejaké iné. To len prvý postreh. Vyzerá dobre, naozaj dobre, ale boli by dobré aj iné naozajstné názory.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ďakujem Samba, no ja som to takto chcel. Mám vypálené 3 kusy, lebo som to testoval, z toho jeden mi skoro vôbec neprepálilo, takže budem veľa vyrezávať. Ono tie spojky s nitami môže každý použiť podľa uváženia, ono to dobre vyzerá aj bez tých vrchných. A neveril by si, ako tie spodné celý most spevnili. Proste bomba. Pod dieselovou lokomotívou sa ani trochu neprehol. 🙂 Pridávam fotku nastriekaného pred patinou... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Viem, že budem asi otravný, ale tieto mosty bude videť z obidvoch strán, trochu pôsobí rušivo to, že konštrukcia nemá kresbu aj z vnútra. Vyzerá taká hladká. Dalo by sa s tým niečo robiť??


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Viem, že budem asi otravný, ale tieto mosty bude videť z obidvoch strán, trochu pôsobí rušivo to, že konštrukcia nemá kresbu aj z vnútra. Vyzerá taká hladká. Dalo by sa s tým niečo robiť??

Určite dalo, napríklad nalepiť tie platne s nitmi aj z vnútornej strany.. 😉

Porovnaj si to napríklad s týmto mostom od Nochu... 😀 - viem ale a som si toho plne vedomí, že to ešte budem dolaďovať. Toto je prvá verzia. Pamätáš sa, koľko trvalo urobiť tie panely, aby boli dobre? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Neboj, to sa všetko doladí a vychytá. Nedá sa to urobiť na tlesknutie, ale to určite chápeš. Bude to dobré, predsa nie som nejaký amatér, keď so žiakmi vyrábam roboty... 😉 Ale berem kritiku, treba povedať, keď sa Ti niečo nepozdáva, veď chceme dobré veci.. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Tak ten most od NOCHa je pekne hnusný. Nemôžem si pomôcť. Vyzerá ako by ho niekto robil zo špajdlí, ktoré narezal ručne, ale tie špajdle ako keby zle vymeral.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

chlapi je to fantastický štart, už teraz je to fajn ale tie mušky treba dochytať to je jasné... nie sú nejaké výkresy? tie platne sa mi zdajú v porovnaní s konštrukciou veľké...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

chlapi je to fantastický štart, už teraz je to fajn ale tie mušky treba dochytať to je jasné... nie sú nejaké výkresy? tie platne sa mi zdajú v porovnaní s konštrukciou veľké...

Ďakujem za pochvalu dedo, mušky sa vychytávajú. Výkresy presne tohto mostu nemám, ale mám dosť podobný. Tie platne sa Ti môžu zdať veľké, ale keď si vezmeš, že v mierke sa nedá vždy všetko dodržať, tak som musel robiť kompromis. Navyše keď si vezmeš, tie oceľové konštrukcie majú niektoré menej ako 2 mm, a ide o most, ktorý je z kartónu a musí udržať model vlaku, tie platne ho neuveriteľne spevnili. Sú v podstate v mierke, rozdiel je iba 0,4mm oproti tomu ako mali byť. Ďakujem za radu a pochopenie vysvetlenia. Ináč naživo už tento prvý most vyzerá tak dobre, že ho asi aj použijem... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

No Marek ten most je super. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No Marek ten most je super. 😉

Ďakujem Hudi, ešte len bude, keď ho ešte riadne doladím. Chce to jemné dolaďovanie detailov a hlavne rôzne hrúbky materiálov, momentálne mám iba 1mm hrúbku. Ale po riadnom potestovaní budem mať minimálne ja svoj dokonalý a jedinečný most na koľajisku... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Postupne doladujem most k dokonalosti, popri tom som začal kresliť ďalšie veci. Čoskoro budú nejaké palety, ploty, brány, lávky, malé hospodárske budovy, kaplnka a chcel by som urobiť aj model stanice, ktorá je bežná na trati Hronská Dúbrava - Levice. Týchto staníc je veľa a myslím si, že by mohol byť záujem aj modelárov. Ide o typické stanice, ktoré sa vyskytujú často aj na iných tratiach. To len pre navnadenie. Takže sa bude mať na čo tešiť. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek teraz len provokuješ? 😉 A tak napriklad parkové lavičky?Nie? :woohoo: Tak že ty a Samba robíte tie veci LASER CUT? :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek teraz len provokuješ? 😉 A tak napriklad parkové lavičky?Nie? :woohoo: Tak že ty a Samba robíte tie veci LASER CUT? :whistle:

No vidíš, aj lavičky by boli dobrý nápad... 😉 Vďaka za námet.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Takže Hudi mi dal ľahko a rýchlo sprevádzkovateľný nápad. Parkové lavičky. Urobil som ich v mierkach N a H0 a výsledok je celkom fajn. Cez víkend dám aj fotky hotových lavičiek, zatiaľ iba vypálené... 😉 Vďaka Hudi za skvelý nápad.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No, tak prvé lavičky v mierkach N a H0 sú hotové. Kuknite sami, tá väčšia je samozrejme H0 😉

A samozrejme N-ková lavička pri N-kovej dreveničke... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Paráda, lavičiek nie je nikdy dosť B) Priprav sa ale na výprask, TT-čkári ti dajú hubovú ... :dry:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Paráda, lavičiek nie je nikdy dosť B) Priprav sa ale na výprask, TT-čkári ti dajú hubovú ... :dry:

Momentálne kreslím rôzne veci, zatiaľ však všetko iba pre seba. Čiže v malých množstvách, lebo laser je dvoch mojich kolegovcov a nakoľko už je trubica dosť opotrebovaná a chcela by vymeniť, tak nerobím nič pre druhých. Ak sa porieši laser, tak tieto lavičky sa objavia aj do predaja a aj pre mierku TT 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

No Marek pozrel som si tie lavičky. :ohmy: Paráda.Aj ako si umiesnil rovno pod okno to majú na dedinách 😉 😉 Tak ten laser nechaj oddýchnuť.Lebo ako pozerám tak vimišľaš nové veci.Len tak ďalej.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No Marek pozrel som si tie lavičky. :ohmy: Paráda.Aj ako si umiesnil rovno pod okno to majú na dedinách 😉 😉 Tak ten laser nechaj oddýchnuť.Lebo ako pozerám tak vimišľaš nové veci.Len tak ďalej.

Ďakujem za pochvalu. To bolo kvôli foteniu s domčekom tam pod oknom, ale bude to potom aj naozaj. Niektoré použijem na stanicu, ktorú si tiež asi vypálim sám, lebo AWEPE majú síce peknú, ale raz tak drahú ako iné domčeky... Ocinove N-ko bude plné lasercut doplnkov - taká malá propagačná plocha 🙂 Ale nie, nerobím ho kvôli reklame, ale kvôli pamiatke svojho ocina. Ale celkom ma to baví robiť tieto doplnky, je to niečo nové a výhoda je, že si to môžem urobiť presne ako chcem a možnosti sú obmedzené iba fantáziou. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá