Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Realistické stromy

132 Príspevky
7 Užívatelia
4 Reactions
18.3 K Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,na týchto foto,su borovice zo staddekoru+polyfieber presypany statikou 2 mm.Od koho su to iste poznas 😉 Jedna z mnohých objednávok.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Veľmi pekné modeln, a ďakujem za rady. Ja som toto robil hlavne z nudy a z materiálov, čo mám doma. Neplánujem teraz nič nové kupovať, tak sa takto zabávam. Myslím si, že v rámci možností to nie je zlé, aj keď to nie je úplne super. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Presypal som ju jemnou statikou a ozaj vyzerá lepšie. 🙂 Musím ale uznať, Borovice a Topole sú asi najťažšie stromy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Veľmi pekné modeln, a ďakujem za rady. Ja som toto robil hlavne z nudy a z materiálov, čo mám doma. Neplánujem teraz nič nové kupovať, tak sa takto zabávam. Myslím si, že v rámci možností to nie je zlé, aj keď to nie je úplne super. B)

..teda MAREK, toto slovo sa v mojom slovníku už neobjavilo pár desiatok rokov....
Tvoja borovica je ale v pohode, len ďalej modeluj. 😉
ModelN:
Si hotová továreň na stromy ... myslím, že pri Tvojej produkcii Telgártsku slučku zalesníš behom pár mesiacov... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Tvoja borovica je ale v pohode, len ďalej modeluj. 😉 🙂

Ďakujem Ivor 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Pozabával som sa aj s jednou brezou. Mimochodom, išla okolo Evka a borovicu spoznala na prvý šup, takže to nie je až tak zlé 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Pozabával som sa aj s jednou brezou. Mimochodom, išla okolo Evka a borovicu spoznala na prvý šup, takže to nie je až tak zlé 😉 B)

No tato breza je skvela,zaujima ma pouzita foliaz,nie je to nahodou od Woodland Scenics,nieco podobne som svojho mal i ja.Pouzival som ju na zaciatku tvorby stromov,a tiez bola pouzita na mojom kolajisku Waldborn,ako plaziva zelen.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ďakujem modeln. Ide o drvený molitan, nepamätám si presne, aká značka. Už to mám doma dlhšie, ale môže byť, že to je woodland scenics. Od nich mám viacero materiálov, ale už pár rokov, takže neviem presne, čo je od nich. Základ je drôtená kostra, nafarbená, posypaná dlhou statikou (2 krát) a nakoniec tým molytanom.... 😉 Žiadna veda, fakt klasická technika. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marek: oba stromky aj borovica a aj breza sú super. Vidím, že v technike výroby stromov si podišiel o poriadny kus dopredu. Nesúhlasím s tebou, že borovica a topoľ sú na výrobu najťažšie stromy. Ja si osobne myslím, že ani jeden reálne vyzerajúci strom je ľahké vyrobiť. Takže najťažšie sú všetky. Máš to pekné. Škoda, že ja sa neviem takto nudiť, už by som to naozaj potreboval. Ale ešte stále pracujem okolo domu a voľný čas trávim s rodinkou.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: oba stromky aj borovica a aj breza sú super. Vidím, že v technike výroby stromov si podišiel o poriadny kus dopredu. Nesúhlasím s tebou, že borovica a topoľ sú na výrobu najťažšie stromy. Ja si osobne myslím, že ani jeden reálne vyzerajúci strom je ľahké vyrobiť. Takže najťažšie sú všetky. Máš to pekné. Škoda, že ja sa neviem takto nudiť, už by som to naozaj potreboval. Ale ešte stále pracujem okolo domu a voľný čas trávim s rodinkou.

Ďakujem Samba. No čo sa týka topola, ešte sa mi jediný nepodaril. Najradšej robím práve brezy, tie sa mi páčia a prídu mi jednoduchšie. Ale súhlasím s Tebou, aby strom a vyzeral realisticky, tak to nie je len tak. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Odhodlal som sa aj na topoľ, skúsil som to metódou podľa modeln. Nemám síce ideálny materiál, ale vyzerá to celkom zaujímavo, teda myslím... Ešte si ich asi urobím zopár, ak tento dobre bude, keď uschne...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Odhodlal som sa aj na topoľ, skúsil som to metódou podľa modeln. Nemám síce ideálny materiál, ale vyzerá to celkom zaujímavo, teda myslím... Ešte si ich asi urobím zopár, ak tento dobre bude, keď uschne...

Marek,zda sa mi ze si pouzil ako zakad drotenu kostru-je to dobreee,ale skus pouzit prirodny matros,suchu travu,v tomto obdobi je jej uz dost,a hlavne je dozreta-sucha.Rastie hocikde,kde sa nekosi.Ako vypada mam tu http://alesoksa.rajce.idnes.cz/Topole/


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Tento krát sa mýliš, robil som tak, ako Ty - suchá okrasná tráva. Rastie mi to v záhrade. Inšpiroval som sa presne tým Tvojím rajce-ťom... 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Tento krát sa mýliš, robil som tak, ako Ty - suchá okrasná tráva. Rastie mi to v záhrade. Inšpiroval som sa presne tým Tvojím rajce-ťom... 😉 🙂

Hmmm,tak som nic nepovedal 😆 ,trosku ma zmiatol kmen,zda sa mi ze si pouzil droty.Akoolistenie si dal molitan?Skus to s naturexomF,hrubost mikro,a ako prvu vrstvu jemne posypat 1 mm statikou a na nu naturex


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Tento krát sa mýliš, robil som tak, ako Ty - suchá okrasná tráva. Rastie mi to v záhrade. Inšpiroval som sa presne tým Tvojím rajce-ťom... 😉 🙂

Hmmm,tak som nic nepovedal 😆 ,trosku ma zmiatol kmen,zda sa mi ze si pouzil droty.Akoolistenie si dal molitan?Skus to s naturexomF,hrubost mikro,a ako prvu vrstvu jemne posypat 1 mm statikou a na nu naturex

Kmeň som obalil zmršťovacou bužírkou - 2 vrstvy a oblepil hrubou múkou ešte pred streknutím. Naturex nemám, momentálne používam iba materiály, ktoré mám doma. Teraz nemôžem nič kupovať, čo nie je nevyhnutné. Takže zatiaľ skúšam techniky. A celkom sa mi to páči... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Trošku som upravil umiestnenie stromov. Stromy nie sú lepené, dajú sa premiestniť, čo je dobre, nakoľko tie topole sa síce k ceste hodia, ale neviem, či ich tam nechám...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Marek ten nápad s bužírkou sa mi zdá celkom dobrý 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Marek: taký peknú kus krajiny. Pozadie sa veľmi hodí, ako by si diorámu k nemu modeloval.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: taký peknú kus krajiny. Pozadie sa veľmi hodí, ako by si diorámu k nemu modeloval.

Ďakujem Samba. To bolo dlhé hľadanie na internete, lebo dioráma bola skorej. Bol dosť problém nájsť pozadie so stromami v takejto veľkosti 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,dnes poobede pridam foto ihlicnanov.Viem ze nebude to asi nic nove,kedze viete ze ich vyrabam,ale tieto budu odlisne od skor prezentovaných.Totizto podarilo sa mi vyriesit vacsi previs ihlicia ako doteraz.A stromky sa uz velmi podobaju mojim predstavam.No spokojny som s tym,ze to ide urobit i bez nejakých pomocnych zariadeni,trebars flokovacky.Tak treba trosku vyckat,a potom mozte posudit.Fotografku nemam doma,poobede pride zo skoly 😆


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Ahojte,dnes poobede pridam foto ihlicnanov.Viem ze nebude to asi nic nove,kedze viete ze ich vyrabam,ale tieto budu odlisne od skor prezentovaných.Totizto podarilo sa mi vyriesit vacsi previs ihlicia ako doteraz.A stromky sa uz velmi podobaju mojim predstavam.No spokojny som s tym,ze to ide urobit i bez nejakých pomocnych zariadeni,trebars flokovacky.Tak treba trosku vyckat,a potom mozte posudit.Fotografku nemam doma,poobede pride zo skoly 😆

No tu slubene foto,postupnost je taka ze od zakladu az po finalnu verziu,hlavne kde su stromy po 2 ks,a dal som i porovnanie so sucastnymi,ktore robim.Pouzita statika Polak 1 mm-svetlejsia,Mininatur 0,5 mm-tmava.Tak co vy na to.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Mňo, postúpil si zasa o stupienok vyššie... a to som si myslel, že sa to už nedá 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

No, sú naozaj super. Paráda. Podarili sa, ale nečudo, veď si v tomto majster. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

No, sú naozaj super. Paráda. Podarili sa, ale nečudo, veď si v tomto majster. :woohoo:

Marek,este im kusocek chyba,aby som bol max.spokojny-no tie vyrehotane vevericky to nie su 😆 😆 Este sa so stromami trochen maznam.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Mňo, postúpil si zasa o stupienok vyššie... a to som si myslel, že sa to už nedá 😉

Dedo,a to iste som si myslel i ja,a hla ono sa to da i lepsie,a to nepouzivam ziadne speci naradie,stroje.Som zvedavy,co sa mi este podari urobit ,ked budem mat v ruke flokovacku,tieto som robil bez flokovacky


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá